Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη αλλα ειμαι ασχετος, υπαρχει τροπος να κατεβασω εφαρμογες απο το Marketplace? Διοτι μου λεει πως δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου. Επισης, μεσω του zune, μεσω usb, εχω κατεβασει υποτιθεται μερικα δωρεαν αλλα δεν υπαρχει τιποτα στο κινητο

:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.youtube.com/watch?v=0AG6KrQwWjo

 

αυτο μου ηρθε σε μαιλ απο την microsoft! επισημα λεει πως το update ερχεσε πολυ συντομα

"

The update is coming soon

 

Your current Windows Phone will be updateable to the next version, Windows Phone 7.5, that will contain hundreds of new features, all without needing to buy a new phone.

"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,αγόρασα το LG optimus 7 αλλά έχω πρόβλημα με το Marketplace,το μεσημέρι έμπαινε αλλά δεν μπορούσα να κατεβάσω τις εφαρμογές αλλά ούτε και να δοκιμάσω αυτές που αγοράζονται,μου έλεγε ότι υπάρχει πρόβλημα,ελάτε αργότερα,τώρα δεν μπαίνει καν και μου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη για την χώρα μου,Ελλάδα έχω δηλώσει,τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω χώρα αλλά διάβασα ότι και η Ελλάδα είναι μέσα στις χώρες του marketplace.Κάνω λάθος;

- Αν θέλεις να βλέπεις και να κατεβάζεις όλες τις free apps του marketplace ,πρέπει να σετάρεις τον αρχικό λογαριασμό του windows live στην συσκευή σου με mail διεύθυνση user@xxxx....com και να επιλέξεις ως χώρα UK ή US ... Αν δεν είναι έτσι ,πρέπει να κάνεις reset και να σετάρεις την συσκευή απ' την αρχή ,χάνοντας όλα όσα έχεις εγκαταστήσει !!

 

- Η Ελλάδα θα είναι με την επίσημη έλευση του mango πολύ σύντομα ...

 

------------- ///// -------------

 

- Internet Sharing confirmed in Mango, wont be coming to older HTC handsets initially (wmpoweruser.com)

 

Via Pocket-Lint.com

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω χώρα αλλά διάβασα ότ και η Ελλάδα είναι μέσα στις χώρες του marketplace.Κάνω λάθος;

 

Δες αυτο που εγραψα εδω ..μηπως σε βοηθησει για το Zune

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3760407#post3760407

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη κυκλοφορία του Mango λέγεται ότι θα έρθει αργότερα για τους κατόχους παλαιών κινητών. Κοιτόντας τι γίνεται στην HTC, υποθέτω ότι το ίδιο θα συμβεί και με Samsung/LG... άρα...

Η HTC στο Mango έχει ενσωματώσει μέσα στο λειτουργικό τα δικά της Applications. Δηλαδή για παράδειγμα το Attentive Phone δεν θα είναι μία εφαρμογή, αλλά μία "σελίδα" μέσα στα Settings του τηλεφώνου. Αυτό έχει ένα καλό και ένα κακό. Το καλό είναι ότι η MS φαίνεται να δίνει περισσότερη ελευθερία στους κατασκευαστές να δώσουν την δική τους ταυτότητα στα μοντέλα που βγάζουν. Το κακό, το οποίο εκφράστηκε και από επίσημα χείλη, είναι ότι οι κάτοχοι των παλαιών κινητών, θα αργήσουν να πάρουν το Mango, διότι (η HTC τουλάχιστον) δεν προλαβαίνει να βγάλει το update έγκαιρα, λόγο καθυστερημένης διάθεσης του update από την MS. Επίσης ένα άλλο που με προβληματίζει είναι τι θα γίνει από δω και πέρα με τις σπασμένες εκδόσεις. Άν κάθε εταιρεία κυκλοφορεί την δική της τροποποιημένη έκδοση των WP7, τότε δεν θα πρέπει να υπάρχουν και οι αντίστοιχες εκδόσεις από την κοινότητα; Συνεπώς μιλάμε για μία παραπάνω καθυστέρηση για όλους εμάς που τα θέλουμε όλα...:rolleyes: ;;;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη κυκλοφορία του Mango λέγεται ότι θα έρθει αργότερα για τους κατόχους παλαιών κινητών. Κοιτόντας τι γίνεται στην HTC, υποθέτω ότι το ίδιο θα συμβεί και με Samsung/LG... άρα...

Η HTC στο Mango έχει ενσωματώσει μέσα στο λειτουργικό τα δικά της Applications. Δηλαδή για παράδειγμα το Attentive Phone δεν θα είναι μία εφαρμογή, αλλά μία "σελίδα" μέσα στα Settings του τηλεφώνου. Αυτό έχει ένα καλό και ένα κακό. Το καλό είναι ότι η MS φαίνεται να δίνει περισσότερη ελευθερία στους κατασκευαστές να δώσουν την δική τους ταυτότητα στα μοντέλα που βγάζουν. Το κακό, το οποίο εκφράστηκε και από επίσημα χείλη, είναι ότι οι κάτοχοι των παλαιών κινητών, θα αργήσουν να πάρουν το Mango, διότι (η HTC τουλάχιστον) δεν προλαβαίνει να βγάλει το update έγκαιρα, λόγο καθυστερημένης διάθεσης του update από την MS. Επίσης ένα άλλο που με προβληματίζει είναι τι θα γίνει από δω και πέρα με τις σπασμένες εκδόσεις. Άν κάθε εταιρεία κυκλοφορεί την δική της τροποποιημένη έκδοση των WP7, τότε δεν θα πρέπει να υπάρχουν και οι αντίστοιχες εκδόσεις από την κοινότητα; Συνεπώς μιλάμε για μία παραπάνω καθυστέρηση για όλους εμάς που τα θέλουμε όλα...:rolleyes: ;;;

 

παντος απο τις φημες η MS εδωσε νωρητερα και οχι αργοτερα το mango! και μαλιστα ελεγαν πως οι κατασκευαστες δεν ηταν ετοιμοι διοτ το περιμεναν αργοτερα!!! οπως και να ειναι το update διαβασα πως εχει να κανει καθαρα με τις εταιριες και ποτε αυτες θα το διαθεσουν! αλλα απο την αλλη το rtm εχει δωθει αρκετο καιρο οποτε ισως συντομα να δουμε και το update :) μακαρι

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει κάτι στην cosmote με το whats up, σχετικά με τον περιορισμό χαρακτήρων στα sms, όπως ξέρουμε ο περιορισμός είναι στους 70 χαρακτήρες, χθες που έκανα ανανέωση με το πακέτο των 600 λεπτών 300 μηνυμάτων δώρο, ενώ το πρώτο μήνυμα που μου ήρθε έλεγε για 300 sms την επόμενη μέρα που έστειλα το γραπτό μήνυμα για να δω το υπόλοιπο έλεγε για 700++ πως γίνεται αυτό τελικά όταν στέλνουμε μήνυμα με πχ 100 χαρακτήρες χρεωνόμαστε 2 μηνύματα ή απλά φαίνεται ότι χρεωνόμαστε 2 και ουσιαστικά μας χρεώνει κανονικά δηλαδή 1 ??

 

το έχει κοιτάξει κανείς άλλος αυτό ? το είχα δει και την προηγούμενη φορά που έκανα ανανέωση αλλά δεν έδωσα σημασία..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχω παρατηρήσει κάτι στην cosmote με το whats up, σχετικά με τον περιορισμό χαρακτήρων στα sms, όπως ξέρουμε ο περιορισμός είναι στους 70 χαρακτήρες, χθες που έκανα ανανέωση με το πακέτο των 600 λεπτών 300 μηνυμάτων δώρο, ενώ το πρώτο μήνυμα που μου ήρθε έλεγε για 300 sms την επόμενη μέρα που έστειλα το γραπτό μήνυμα για να δω το υπόλοιπο έλεγε για 700++ πως γίνεται αυτό τελικά όταν στέλνουμε μήνυμα με πχ 100 χαρακτήρες χρεωνόμαστε 2 μηνύματα ή απλά φαίνεται ότι χρεωνόμαστε 2 και ουσιαστικά μας χρεώνει κανονικά δηλαδή 1 ??

 

το έχει κοιτάξει κανείς άλλος αυτό ? το είχα δει και την προηγούμενη φορά που έκανα ανανέωση αλλά δεν έδωσα σημασία..

 

Αν έχεις τη συσκευή του avatar σου υπάρχει η δυνατότητα για 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms με την έκδοση 3.3 του Native keyboard.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη συσκευή του avatar σου υπάρχει η δυνατότητα για 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms με την έκδοση 3.3 του Native keyboard.

 

αυτό όμως πως το εξηγείς? το πακέτο δίνει 300 μηνύματα και αυτό βγάζει ότι να ναι αριθμό O_O

 

EXEIΣ 600' EΩΣ 04/10/11 & 722 SMS EΩΣ 04/10/11. KAΛEΣE ΔΩPEAN ΣTO 1330 KAI ENEPΓOΠOIHΣE THN YΠHPEΣIA INTERNET ON THE PHONE 60 ΓIA 60MB ΓIA 1 MHNA MONO ME 3€

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό τι έχετε να πείτε?

http://techblog.gr/mobile/windows-phone-mango-greek-update-3911/

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εμένα με αφήνει παντελώς αδιάφορο, προσωπικά σε όλα τα κινητά που είχα πάντα έβαζα γλώσσα μενού αγγλική αλλά είναι υποκειμενικό πολλές φορές με ρωτούσαν εδώ και κει γιατί τ μενού δεν ήταν Ελληνικό οπότε είναι στο πως το βλέπει ο καθένας , τα localizations και το πληκτρολόγιο είναι αυτό που με ενδιέφερε περισσότερο και αφού το έχουμε μια χαρά :)
Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον θεματάκι...

Προσπαθώ απο χθες να δω βίντεο στο Youtube μέσα από την σελίδα της υπηρεσίας. Αφού διαπίστωσα ότι κάτι πάει λάθος, έκανα uninstall την εφαρμογή Youtube της MS (η οποία με πρώτο μάτι φαίνεται άχρηστη, αλλά στην ουσία είναι το plug-in που σου επιτρέπει να βλέπεις βιντεο που είναι ενσωματωμένα σε άλλα site). Ξαναπέρασα λοιπόν την εφαρμογή, και τίποτα...

Μπαίνω σε ένα αθλητικό site και βρίσκω ένα βιντεάκι, πατάω πάνω του και παίζει κανονικότατα. Πρώτο εγκεφαλικό.

Ανοίγω την εφαρμογή Youtube της HTC, δουλέυει και αυτή κανονικότατα. Δεύτερο εγκεφαλικό.

Τελικά η απάντηση (μάλλον) δίνεται εδώ πέρα...

 

http://www.windowsphonemetro.com/2011/09/05/is-google-crippling-the-youtube-app-on-windows-phone/

 

Με λίγα λόγια, έμμεσο σαμποτάζ από την Google προς τους χρήστες WP7 κινητών...

 

Άλλος με το ίδιο πρόβλημα;;;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό τι έχετε να πείτε?

http://techblog.gr/mobile/windows-phone-mango-greek-update-3911/

 

χλωμο!!!! η μικροσοφτ ειπε πως στο μανγκο θα περιλαμβανονται καινουριες γλωσσες και μεσα σ αυτες και τα ελληνικα

 

As we have reported before, Mango will contain support for 17 new languages: “Brazilian Portuguese, Chinese (simplified and traditional), Czech, Danish, Dutch, Finnish, Greek, Hungarian, Japanese, Korean, Norwegian (Bokmål), Polish, Portuguese, Russian, and Swedish.”

Mango will also contain 20 new keyboard input options, for the following languages: “Brazilian Portuguese, Czech, Danish, Dutch, Finnish, Greek, Hungarian, Indonesian, Japanese, Korean, Malaysian, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Simplified Chinese, Swedish, Traditional Chinese, Turkish, and Ukrainian.”

 

παρακολουθω το techblog κανει καλη δουλεια, αλλα δεν σημαινει οτι γραφει ο βλαχακης ειναι αληθεια

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR

Και μια απορία από εμένα που από στιγμή σε στιγμή περιμένω το Dell Venue Pro. Βλέπω στο marketplace ότι κάποιες εφαρμογές δεν υποστηρίζονται στην Ελλάδα. πχ imdb κλπ κλπ. Τί ακριβώς πρέπει να κάνω στις ρυθμίσεις τόσο της συσκευής όσο και του υπολογιστή για να έχω πρόσβαση σε όλες; Επίσης το για το Zune Music klp παίζει να μπορώ να κατεβάζω μουσική; Θα χρειαστώ πιστωτική άλλης χώρας?

Επίσης, συμφέρει να ξεκλειδώσω τη συσκευή ή να περιμένω για την αναβάθμιση που λογικά θα ρθεί μέσα στο μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό τι έχετε να πείτε?

http://techblog.gr/mobile/windows-phone-mango-greek-update-3911/

 

Αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο υπογραφων το αρθρο δεν εχει ιδέα για το τι γραφει, και δεν μπορεις να τον παρεις στα σοβαρα...

Αυτο ομως που με προβληματιζει ειναι οτι ακομα και οι χρηστες του myphone ρωτάνε γι αυτο !!!!!!!!!!!!

 

1. Η Microsoft το εχει δηλωσει οτι το Mango θα εχει και ΕΛΛΗΝΙΚΑ ...

2. Εδω και ενα μηνα εχω ανεβασει τα παντα για το mango και εχω γραψει τοσες φορες οτι θα εχει και Ελληνικά και οσοι απο εσας ακολουθησατε τον οδηγο εχετε mango με Ελληνικά παντου ...

 

@chios Τι να πω.....!!!!!!!!!!! Και εισαι και τακτικος στο myphone !!!!!!

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο υπογραφων το αρθρο δεν εχει ιδέα για το τι γραφει, και δεν μπορεις να τον παρεις στα σοβαρα...

Αυτο ομως που με προβληματιζει ειναι οτι ακομα και οι χρηστες του myphone ρωτάνε γι αυτο !!!!!!!!!!!!

 

1. Η Microsoft το εχει δηλωσει οτι το Mango θα εχει και ΕΛΛΗΝΙΚΑ ...

2. Εδω και ενα μηνα εχω ανεβασει τα παντα για το mango και εχω γραψει τοσες φορες οτι θα εχει και Ελληνικά και οσοι απο εσας ακολουθησατε τον οδηγο εχετε mango με Ελληνικά παντου ...

 

@chios Τι να πω.....!!!!!!!!!!! Και εισαι και τακτικος στο myphone !!!!!!

 

αγχώθηκα όταν το διάβασα. τον τύπο που το έγραψε δεν τον ξέρω δεν παρακολουθώ το techblog τώρα διάβασα τα σχόλια σου.

βγαίνει ο κάθε Μ....... και γράφει ότι θέλει για να προκαλεί εντυπώσεις τι να πω...

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1. Η Microsoft το εχει δηλωσει οτι το Mango θα εχει και ΕΛΛΗΝΙΚΑ ...

2. Εδω και ενα μηνα εχω ανεβασει τα παντα για το mango και εχω γραψει τοσες φορες οτι θα εχει και Ελληνικά και οσοι απο εσας ακολουθησατε τον οδηγο εχετε mango με Ελληνικά παντου ...

- Αυτό που δεν έχω καταλάβει με τα ελληνικά ,μιας και αναφέρεστε πάλι εδώ ,είναι γιατί δεν υπάρχουν στην RTM 7720 ,καθώς και οι υπόλοιπες 19 γλώσσες παρά μόνο 5;; ... δεν ασχολήθηκα να μάθω διότι όπως και αρκετοί άλλοι βολεύομαι με το αγγλικό μενού.

- Είχα την εντύπωση ότι η RTM ήταν πλήρης (20 γλώσσες) ... ή υπαρχουν στην rom αλλά δεν είναι ενεργοποιημένες στην RTM(λείπουν τα κλειδιά στην registry), το οποίο θα συμβεί στην επίσημη κυκλοφορία; :confused:

 

- Αν έχει επεξηγηθεί παλαιότερα δεν το θυμάμαι :O ... αν είναι δυνατόν να επαναληφθεί , ή έστω ένα λινκ; !!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Αυτό που δεν έχω καταλάβει με τα ελληνικά ,μιας και αναφέρεστε πάλι εδώ ,είναι γιατί δεν υπάρχουν στην RTM 7720 ,καθώς και οι υπόλοιπες 19 γλώσσες παρά μόνο 5;; ... δεν ασχολήθηκα να μάθω διότι όπως και αρκετοί άλλοι βολεύομαι με το αγγλικό μενού.

- Είχα την εντύπωση ότι η RTM ήταν πλήρης (20 γλώσσες) ... ή υπαρχουν στην rom αλλά δεν είναι ενεργοποιημένες στην RTM(λείπουν τα κλειδιά στην registry), το οποίο θα συμβεί στην επίσημη κυκλοφορία; :confused:

 

- Αν έχει επεξηγηθεί παλαιότερα δεν το θυμάμαι :O ... αν είναι δυνατόν να επαναληφθεί , ή έστω ένα λινκ; !!

 

η γλωσες υπαρχουν τα κλειδια ειναι υποθεση δευτερολεπτων να τα βαλουν οι ετερειες η η ιδια η MS, οπως ουτε το internet sharing υπαρχει στην ΡΤΜ.. ποτε η RTM δεν ειναι πλεον η τελικη... θα υπαρξουν και αλλα πραγματακια που θα δουμε οπως ειδαμε την htc να ενσωματωνει τα settings τα δικα της στο λειτουργικο! αναμενουμε και βλεπουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

- Αυτό που δεν έχω καταλάβει με τα ελληνικά ,μιας και αναφέρεστε πάλι εδώ ,είναι γιατί δεν υπάρχουν στην RTM 7720 ,καθώς και οι υπόλοιπες 19 γλώσσες παρά μόνο 5;; ... δεν ασχολήθηκα να μάθω διότι όπως και αρκετοί άλλοι βολεύομαι με το αγγλικό μενού.

- Είχα την εντύπωση ότι η RTM ήταν πλήρης (20 γλώσσες) ... ή υπαρχουν στην rom αλλά δεν είναι ενεργοποιημένες στην RTM(λείπουν τα κλειδιά στην registry), το οποίο θα συμβεί στην επίσημη κυκλοφορία; :confused:

 

- Αν έχει επεξηγηθεί παλαιότερα δεν το θυμάμαι :O ... αν είναι δυνατόν να επαναληφθεί , ή έστω ένα λινκ; !!

 

Στην RTM ειναι μια αλλαγη στη registry πριν κανεις το update και κατεβαζει και τα Ελληνικά σαν επιλογή γλωσσας

Ποια θα ειναι η λύση που θα υπάρχει στην τελικη εκδοση του mango δεν την ξέρω ..

Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι θα υπάρχει σαν επιλογη γλωσσας και η Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Στην RTM ειναι μια αλλαγη στη registry πριν κανεις το update και κατεβαζει και τα Ελληνικά σαν επιλογή γλωσσας

Ποια θα ειναι η λύση που θα υπάρχει στην τελικη εκδοση του mango δεν την ξέρω ..

Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι θα υπάρχει σαν επιλογη γλωσσας και η Ελληνική.

- ΟΚ ,ευχαριστώ!! ... το άλλο το είδες;;

 

New Official HTC 7 Mozart ROM with Mango leaked .... xda's

- Αλλά κι αυτή είναι ...7720.68 :confused: ... ενώ η επίσημη λέγεται ότι θα είναι ... 7720.500 !!!

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- ΟΚ ,ευχαριστώ!! ... το άλλο το είδες;;

 

New Official HTC 7 Mozart ROM with Mango leaked

 

- Αλλά κι αυτή είναι ...7720.68 :confused: ... ενώ η επίσημη λέγεται ότι θα είναι ... 7720.500 !!!

 

για αυτη τη rom εχω αμφιβολιες, εχει διαφορετικο version και radio αλλα αν διαβασεις τα σχολεια απο κατω αρκετει εχουν προβλημα και δεν λενε και για αλαγες... οποτε θελει λιγο προσοχη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...