Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,ήθελα να σας ρωτήσω για μια τεχνική ερώτηση.

Θέλω να κάνω αντικατάσταση στην οθόνη του 9700 μου και έχω βρει διάφορες στο ebay.Δίπλα από κάθε περιγραφή όμως υπάρχει ένας αριθμός του τύπου 002/11 ή 004/111 κ.τ.λ. Αυτό σημαίνει κάτι τεχνικά?πρέπει να επιλέξω κάποια συγκεκριμένη για να είναι συμβατή με το κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, είμαι νέος χρήστης ( μόλις χθές απέκτησα ένα ΒΒ 9700 ) το οποίο έχει από τη μαμα του το 5.0.0.400.

Κατέβασε 2-3 διαφορετικά upgrades 6.0 - εγκατέστησα πρώτα το bb desktop software 6.1.0 και ακολούθως έκανα βήμα βήμα όλα όσα αναγράφονται στον οδηγό upgrade. Όταν τρέχω τον loader ( απο το pc ) (έχω σβήσει ήδη το Vendor.xl) μου εμφανίζει μόνο αυτα που έχουν εγκαταστθεί ήδη δλη appword - windows live κλπ αλλά κανένα ΟS δεν υπάρχει για upgrade όπως αυτό φαίνεται στον οδηγό . Τι κάνω λάθος ρε παιδιά pls. Βοήθεια

 

Εδώ θα βρεις την τελευταία εξάρα. Την κατεβάζεις και μετά ακολουθείς αυτόν τον οδηγό καθαρής εγκατάστασης

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ξερει κανεις κανενα μαγαζι για επισκευη bb?αλλαξα housing κατι μαλλον εκανα και απο τοτε εχω προβλημα με το σημα.σχεδον δεν βρισκει ποτε σημα ενω αλλο bb διπλα του εχει κανονικα σημα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα μαγαζι για επισκευη bb?αλλαξα housing κατι μαλλον εκανα και απο τοτε εχω προβλημα με το σημα.σχεδον δεν βρισκει ποτε σημα ενω αλλο bb διπλα του εχει κανονικα σημα.

 

ευχαριστω

Στην Ελλάδα δεν υπάρχει επίσημο service Blackberry και όταν έχεις πρόβλημα το παραδίδεις σε κατάστημα του παρόχου κινητής τηλεφωνίας απο την οποία το αγόρασες ή απο την οποία έχεις κάνει σύνδεση BIS - BES.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αλλά πιο συγκεκριμένα σε καμία χώρα δεν υπάρχει service center της RIM, πάντα μέσω παρόχου γίνονται οι επισκευές.

 

dalton, μπορείς να ρωτήσεις και σε καταστήματα τύπου 9volto, e-click κλπ μήπως μπορούν να βοηθήσουν.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Πρόκειται σε λίγες μέρες να έρθει στα χέρια μου ένα 9700 και δεν έχω ξαναδουλέψει blackberry. Θα ήθελα να ρωτήσω θα έχει και Ελληνικά; Τo email του είναι real email ακόμα και από λογαριαμούς yahoo και google; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

οτι δεν εχει service η rim ελλαδα το ηξερα.ελεγα μηπως ξερει κανενας κανενα μαγαζι που κανει επισκευες και που μπορει να συστησει.τελικα το πηγα στο pc express - thief πρεπει να το ξερεις ή να εχεις περασει απο εκει λογω περιοχης - αλλα μεχρι στιγμης τιποτα εδω και μια εβδομαδα.σημερα θα ξαναπαρω τηλ.

δεν ξερω αν υπαρχει thread για επισκευες blackberry να μπορουμε να λεμε εντυπωσεις απο μαγαζια

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από αυτούς... και δεν ξέρουν τι τους γίνετε από blackberry και είναι γδάρτες!!!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

γιαννη οντως δεν ξερουν τι τους γινεται.πηγα ενα bb9700 και ενω απο το τηλ μου ειπαν οτι ειναι προβλημα απο το midway chassi σημερα μου ειπαν οτι δεν μπορουν οτι πιεζεται η πλακετα και εχουν προβλημα οι βιδες κτλ.το προβλημα ηταν οτι αλλαξα housing (η κοπελα μου ηθελε λευκο και μετα την αλλαγη μου εβγαζε συνεχεια searching network).

ξερεις κανενα καλο?

Link to comment
Share on other sites

call me tomorrow na sou po

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

 

για αυτους λεμε pc express=blackberry repair. συπτωματικα ειναι κοντα εκει που μενω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ήθελα να σας ρωτήσω για μια τεχνική ερώτηση.

Θέλω να κάνω αντικατάσταση στην οθόνη του 9700 μου και έχω βρει διάφορες στο ebay.Δίπλα από κάθε περιγραφή όμως υπάρχει ένας αριθμός του τύπου 002/11 ή 004/111 κ.τ.λ. Αυτό σημαίνει κάτι τεχνικά?πρέπει να επιλέξω κάποια συγκεκριμένη για να είναι συμβατή με το κινητό μου?

 

καλησπερα.καθε οθονη απο πισω οταν την βγαλεις εχει ενα τετοιο κωδικο,πρεπει να παρεις τον ιδιο αλλιως η οθονη δεν θα παιζει.

 

ελπιζω να βοηθησα.

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά.Μόλις έβαλα την έκδοση 6 στο 9700 και επειδή είμαι νέος χρήστης έχω 2 ερωτήσεις:

Όταν το εγκατέστησα,μου έβγαλε την εγκατάσταση της εφαρμογής Blackberry Maps, και το τσέκαρα προκειμένου να εγκατασταθούνε,αλλά τώρα δε βρίσκω πουθενά κανένα εικονίδιο.

και στην έκδοση 5 μπορούσες να βάλεις στις επιλογές του browser τη ρύθμιση για hotspot.τώρα το ψάχνω και δε βρίσκω κάτι αντίστοιχο.

κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!!

Link to comment
Share on other sites

Το BIS είναι ενεργό, έτσι; Δοκίμασες battery pull μετά την αναβάθμιση; Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις να ξαναστείλεις τα service books από τις επιλογές των ρυθμίσεων λογαριασμού. Τέλος, κοίτα στα options -> applications -> add-on αν είναι εγκατεστημένο το BB maps.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι δεν είναι ενεργό το BIS.Δεν δοκίμασα battery pull και το κάνω τώρα..Ξαναδοκίμασα και το κατέβασα από το browser της συσκευής και μου λέει ότι εγκαταστάθηκε με επιτυχία, αλλά πάλι δε το βλέπω πουθενά,μάλλον χρειάζεται το BIS απ'ότι καταλαβαίνω..

Όσο αφορά στη ρύθμιση με το hotspot που υπήρχε στην έκδοση 5 γνωρίζεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει, ή να αναρτήσει εδώ τον ήχο "ringer_ClassicPhone" που έχει μέσα το blackberry 9700?

Αν δεν γίνεται να το στείλετε μεμονομένα και πρέπει να στείλετε όλο τον φάκελο με τα ringtones και τα alarms και alerts, ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει, ή να αναρτήσει εδώ τον ήχο "ringer_ClassicPhone" που έχει μέσα το blackberry 9700?

Αν δεν γίνεται να το στείλετε μεμονομένα και πρέπει να στείλετε όλο τον φάκελο με τα ringtones και τα alarms και alerts, ακόμη καλύτερα.

 

https://rs141tl3.rapidshare.com/#!download|141tg|151621423|Original_Blackberry_Bold.zip|7965|R~0|0|0

 

κατεβασε το φιλε μου απο εδω

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς UberSocial? Αν ναι ας μου πει κάποιος ποιος είναι ο default ήχος νέων τουίτς στο 9700 παρακαλώ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...