Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αλλαξα προσοψη σε ελληνικο μαγαζι με 15ε...εμεινα πραγματικα απο την τιμη

 

original dalton?

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι κανει τελεια εφαρμογη.το θεμα ξεκινησε γιατι ππηγα να κανω αλλαγη προσοψης και chassi μονος μου και πειραξα την κεραια.το κινητο δεν εβρισκε σημα και το πηγα σε μαγαζι στην γλυφαδα.οπως ειπε και ο rokko ειναι καπως τα παλικαρια εκει και δεν μπορεσαν να το φτιαξουν.το πηγα στα παλικαρια στην καλλιθεα και μου λενε λιγο που ασχοληθηκαμε εφτιαξε ΔΕΝ με χρεωσαν γι αυτο.ζητησα αλλαγη της προσοψης που ειχα βαλει χαλια και με χρεωσαν 15ε για μια καινουργια.η προσοψη ειναι η λευκη που ιριδιζει μονο oem πρεπει να βγαινει αυτη νομιζω.τα ονοματα των μαγαζιων στην διαθεση σου να μην τα γραφω εδω.:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχεις κανείς ιδέα πόσο περίπου κοστίζει η αντικατάσταση οθόνης σε service;; Την πάτησα και ούτε κατάλαβα πως έγινε.. Το παράξενο είναι ότι δεν έσπασε η πρόσοψη αλλά μόνο η οθόνη από μέσα..
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου παρε τιμες απο διαφορα μαγαζια σου στελνω σε πμ ενα που εχω υποψη μου

 

AΑν έχεις την καλωσύνη σε παρακαλώ στέλνεις και σε μένα pm καμια διεύθυνση για αλλαγή πρόσοψης...

 

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου παρε τιμες απο διαφορα μαγαζια σου στελνω σε πμ ενα που εχω υποψη μου

 

Κάτω από 100-120 εγώ δεν είχα βρει.. :(

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω τωρα τελευταια εχω καθυστερηση στην ληψη email στο bb.εχω κανει battery pull αλλα το προβλημα συνεχιζεται.υπαρχει καμια ρυθμιση να κοιταξω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν μήπως επιχειρήσω να αλλάξω μόνος την οθόνη, αλλά στο ebay βρήκα τα εξής μοντέλα οθόνης: 4/111, 2/111, 1/111, 402/444.

Υπάρχει κάποιος "εύκολος" τρόπος να βρω ποια μου χρειάζεται; (ίσως απ' το σειριακό αριθμό; λέω τώρα.. )

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν μήπως επιχειρήσω να αλλάξω μόνος την οθόνη, αλλά στο ebay βρήκα τα εξής μοντέλα οθόνης: 4/111, 2/111, 1/111, 402/444.

Υπάρχει κάποιος "εύκολος" τρόπος να βρω ποια μου χρειάζεται; (ίσως απ' το σειριακό αριθμό; λέω τώρα.. )[/quote

 

στο πισω μερος της ασημενιας πλατης της οθονης λεει ποιον αριθμο απο ολους χρειαζεσαι αυτος ειναι ο μονος τροπος

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

thanks. Ακολούθησα το video από

τον οδηγό.

Είχα την 002/111 την οποία και παρήγγειλα με $37 . Ελπίζω να έρθει γρήγορα και να δουλέψει η "πατέντα"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα με την πλοήγηση!

Από τότε που έβαλα το os6 όταν πάω να ανοίξω μια κανονική σελίδα στο browser μέσω wifi μου βγάζει το εξής μήνυμα:"Λυπούμαστε!Κλείνουμε αυτήν τη σελίδα γιατί είναι πολύ μεγάλη για να φορτώσει."

 

Να τονίσω ότι με το παλιότερο λειτουργικό δεν το είχε βγάλει ποτέ αυτό το μήνυμα, και ακόμη ότι τώρα μερικές φορές τις φορτώνει τις σελίδες κανονικά,αλλά τις περισσότερες φορές βγάζει αυτό το μήνυμα!

 

Καμιά ιδέα για το τί φταίει??

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το βγαζει οταν εχει πολλα γραφικα η σελιδα που κατεβαζω ή δεν ειναι η σελιδα εκδοση για κινητο ή οταν εχω αρκετες ανοιχτες σελιδες.κλεινω σελιδες και μετα ειναι οκ
Link to comment
Share on other sites

Είχα ακούσει και γω ότι το κάνει όταν υπάρχουν αρκετές σελίδες ανοιχτές.Αλλά εμένα με προβληματίζει ότι το κάνει στην 1η σελίδα χωρίς να έχω ανοίξει 2η..

Βέβαια μπορεί να φταίει ότι δεν είναι έκδοση για κινητό!γιατί συνήθως μου το κάνει όταν ανοίγω εφημερίδες.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ αν η υπηρεσία BIS λειτουργεί κανονικά τις τελευταίες 2 ημέρες;;;

Είμαι συνδρομητής στη Wind και δεν λαμβάνω το 90% των emails μου.

Απο την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν οτι υπάρχει γενικό πρόβλημα στους servers της RIM παγκοσμίως.

Εχετε κι εσείς κάποιο ανάλογο πρόβλημα ή μου λένε Π@π@ριές απο τη wind?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά σου λένε. Από εχθές δεν δουλεύει τίποτα στο BB. Τα πρώτα σημάδια στέρησης έχουν ήδη εμφανιστεί :lol::lol:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

ελλαδα δεν ειχαμε πολλα προβληματα λιγο καθυστερημενα ερχονται τα email αλλα το κανει πολυ τελευταια
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και σε δύο γνωστούς είναι πολλά περισσότερα τα προβλήματα από μία απλή καθυστέρηση. (cosmote)

 

Σε επικοινωνία που είχα το μεσημέρι (14:00) μου είπαν ότι μόλις έφτιαξε, ξανά-χάλασε και ακόμη με παίρνουν τηλέφωνο!!!

 

Στην σελίδα που μπαίνω μου ζητάει PIN & IMEI!!! Αν τα δώσω & κάνω validate δεν έχω κανένα αποτέλεσμα.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλά σου λένε. Από εχθές δεν δουλεύει τίποτα στο BB. Τα πρώτα σημάδια στέρησης έχουν ήδη εμφανιστεί :lol::lol:

 

και εγω εχω αρχισει και τρελενομαι χωρις ΒΒ , ακομη ειναι κατω οι σερβερς και βλεπω αυριο να ειναι ετοιμοι και να δουλευουν φουλ ,....μακαρι βεβαια μην γινει παλι καμια στραβη.

Link to comment
Share on other sites

thanks. Ακολούθησα το video από
τον οδηγό.

Είχα την 002/111 την οποία και παρήγγειλα με $37 . Ελπίζω να έρθει γρήγορα και να δουλέψει η "πατέντα"

 

Η οθόνη ήρθε και την πέρασα μόνος μου ακολουθώντας το guide σε πολύ λίγο χρόνο.

Είναι μαϊμού απ' ότι φαίνεται, καθώς δεν έχει και την πιο καλή ποιότητα εικόνας, αλλά με 27€ δεν μπορώ να έχω παράπονο.

Αυτόματο backlight μια χαρά, εμφανίζει όμως χειρότερο "κόκκο" και κόβει στο κάτω μέρος της οθόνης λίγη πληροφορία.

Αν μου θυμηθώ κάτι παραπάνω, θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Κόβει πληροφορία; Είναι περίεργο αυτό, ακόμα και για μαϊμού ανταλλακτικό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τώρα που το ξαναπαρατηρώ, είναι σαν να λείπει ένα μικρό "τελάρο" από pixels τριγύρω.

IMAG0964.jpg

Edited by okapi
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει κάτσει στραβά. Δεν έπρεπε να έχει τον κενό χώρο από πάνω. Η πληροφορία που λες νομίζω είναι απλώς κρυμμένη πίσω από το περίγραμμα του της οθόνης.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι έτσι. Επειδή το δοκίμασα να δω πως φαίνεται πριν "μοντάρω" το κινητό, είναι λάθος απλά ο τύπος της οθόνης. Γιατί έχει ένα δάχτυλο κενό από το σημείο που λέει "3G" και έχει την ένδειξη της μπαταρίας μέχρι το λογότυπο blackberry.

Εκείνο το μεγάλο κενό απλά δεν είναι οθόνη και είναι "πλαστικό"

 

Στραβή φαίνεται ίσως λόγω της φωτογραφίας που είναι παραπλανητική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...