Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είμαι υπερήφανη κάτοχος του 9700....

Αυτό το απίστευτο τηλέφωνο ήρθε στα χέρια μου χτές μετά απο εξαντλητικό ψάξιμο στην Αμερική!

 

Το χαρακτηρίζουν ώς ο διάδοχος του 9000, αλλα θα απαντήσω ως εξής!

 

ΣΒΗΝΕΙ το 9000 αυτομάτως απο τον χάρτη!

Θαμου πεις γιατί το λές τόσο σίγουρα και με πάθος!Λοιπόν, έχουμε και λέμε!

 

α) Είναι πιο λεπτοκαμωμένο και αρκετά πιο ελαφρύ απο το 9000.

β)Η καμερα του ειναι υπεραρκετή (3,2 mp) και ακουσον άκουσον , εχει auto focus!

γ)Το interface των sms ειναι πολύ πιο καλαίσθητο και επιτέλους , υποστηρίζονται τα emoticons!!!!

δ)Προστίθεται επιτέλους browsing στα αρχεια του Blackberry!

ε)Η οθόνη του ειναι πολύ πιο καλή σε αναλυση σε αντίθεση με την οθόνη του 9000 των 65,000 χρωμάτων!

στ)Η trackball διχασε πολύ κόσμο και εμένα μαζί , καθώς στο 9000 μου μπλόκαρε σε τέτοιο βαθμό που δεν πηγαινε κάτω.Έκανα καποιες διαδικασίες και ...τζίφος.Ευτυχως το 9700 εχει ενα touchpad πολύ ευχρηστο που δεν το περίμενα να με εξυπηρετησει.

ζ)Ενώ χρησιμοποιεί την ιδια μπαταρία με το 9000 (εχω βάλει μέσα την μπαταρία του παλιού μεχρι να φορτωσει του 9700) και φορτωμένο με τις ιδιες apps να τρεχουνε backround η μπαταρια κρατησε 1,5 μέρα!!!!! Τις πταίει γι'αυτό , δεν γνωρίζω!

η)Πολύ περισσότερες επιλογές στις ρυθμίσεις του default browser (για όσους δεν χρησιμοποιούν Opera κλπ).

 

 

Ένα αρνητικό εντόπισα μόνο που δυστυχώς με στεναχώρησε αρκετά...

Δεν έχει το ιδιο βύσμα φόρτισης με το 9000 που το βρίσκαμε στο 70% των gadgetoσυσκευών και αυτό καθιστά την φόρτιση του από αλλα καλώδια δυστυχώς αδύνατη... Μοιάζει με το βύσμα που χρησιμοποίησε η Nokia για το Prism....:cry:

 

Μέσα σε 18 ώρες που το έχω αυτά εντόπισα ... Για περισσότερες λεπτομέρειες εντός λίγων ωρών ... Stay tuned!!!:D

 

 

Υ.Γ. Δεν υποστηρίζει το "σπασμένο" AppWorld....(με τις οδηγίες του *****berry..:( )

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι είμαι υπερήφανη κάτοχος του 9700....

Αυτό το απίστευτο τηλέφωνο ήρθε στα χέρια μου χτές μετά απο εξαντλητικό ψάξιμο στην Αμερική!

 

Το χαρακτηρίζουν ώς ο διάδοχος του 9000, αλλα θα απαντήσω ως εξής!

 

ΣΒΗΝΕΙ το 9000 αυτομάτως απο τον χάρτη!

Θαμου πεις γιατί το λές τόσο σίγουρα και με πάθος!Λοιπόν, έχουμε και λέμε!

 

α) Είναι πιο λεπτοκαμωμένο και αρκετά πιο ελαφρύ απο το 9000.

β)Η καμερα του ειναι υπεραρκετή (3,2 mp) και ακουσον άκουσον , εχει auto focus!

γ)Το interface των sms ειναι πολύ πιο καλαίσθητο και επιτέλους , υποστηρίζονται τα emoticons!!!!

δ)Προστίθεται επιτέλους browsing στα αρχεια του Blackberry!

ε)Η οθόνη του ειναι πολύ πιο καλή σε αναλυση σε αντίθεση με την οθόνη του 9000 των 65,000 χρωμάτων!

στ)Η trackball διχασε πολύ κόσμο και εμένα μαζί , καθώς στο 9000 μου μπλόκαρε σε τέτοιο βαθμό που δεν πηγαινε κάτω.Έκανα καποιες διαδικασίες και ...τζίφος.Ευτυχως το 9700 εχει ενα touchpad πολύ ευχρηστο που δεν το περίμενα να με εξυπηρετησει.

ζ)Ενώ χρησιμοποιεί την ιδια μπαταρία με το 9000 (εχω βάλει μέσα την μπαταρία του παλιού μεχρι να φορτωσει του 9700) και φορτωμένο με τις ιδιες apps να τρεχουνε backround η μπαταρια κρατησε 1,5 μέρα!!!!! Τις πταίει γι'αυτό , δεν γνωρίζω!

η)Πολύ περισσότερες επιλογές στις ρυθμίσεις του default browser (για όσους δεν χρησιμοποιούν Opera κλπ).

 

 

Ένα αρνητικό εντόπισα μόνο που δυστυχώς με στεναχώρησε αρκετά...

Δεν έχει το ιδιο βύσμα φόρτισης με το 9000 που το βρίσκαμε στο 70% των gadgetoσυσκευών και αυτό καθιστά την φόρτιση του από αλλα καλώδια δυστυχώς αδύνατη... Μοιάζει με το βύσμα που χρησιμοποίησε η Nokia για το Prism....:cry:

 

Μέσα σε 18 ώρες που το έχω αυτά εντόπισα ... Για περισσότερες λεπτομέρειες εντός λίγων ωρών ... Stay tuned!!!:D

 

 

Υ.Γ. Δεν υποστηρίζει το "σπασμένο" AppWorld....(με τις οδηγίες του *****berry..:( )

1. στο qwerty εχεις ελληνικα?

2. internet μπαινεις με wifi ΧΩΡΙΣ λογ/σμους,συνδρομες κλπ?

3. apps κλπ."νομιμες" και μη ! βρισκεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

στο querty δεν εχει ελληνικά αν και από οτι ειδα απο κάποιο αλλο τοπικ , καποιος το αγορασε με ελληνικο μενου και ελληνικο πληκτρολογιο :S !

Φανταζομαι πως σε λιγο καιρό θα κυκλοφορήσει και input language Ελληνική.(BTW καποια μηνυματα ελληνικα που μεταφερθηκαν απο το παλιο μου τα διαβαζει που σημαινει οτι αναγνωριζει τουλαχιστον την γραμματοσειρα)

 

Με wifi δεν χρειάστηκε να μπώ να σου πω την αλληθεια γιατι έχω BIS ! Έχεις ακούσει οτι δεν λειτουργεί?

 

Apps εκανα μεταφορα μεσω του BB Desktop Manager απο το Βοld 1 στο 9700 μεταφερθηκαν και λειτούργησαν όλες πλήν του AppWorld που δεν μεταφέρθηκε καν!

 

Ελπίζω να σε καλυψα!

 

λοιπον , εκλεισα την τηλεφωνικη λειτουργία, και συνδεθηκα μεσω Wi-Fi στο internet κανονικα και με τον νόμοοοοο! ;)

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι υπερήφανη κάτοχος του 9700....

Αυτό το απίστευτο τηλέφωνο ήρθε στα χέρια μου χτές μετά απο εξαντλητικό ψάξιμο στην Αμερική!

 

Το χαρακτηρίζουν ώς ο διάδοχος του 9000, αλλα θα απαντήσω ως εξής!

 

ΣΒΗΝΕΙ το 9000 αυτομάτως απο τον χάρτη!

Θαμου πεις γιατί το λές τόσο σίγουρα και με πάθος!Λοιπόν, έχουμε και λέμε!

 

α) Είναι πιο λεπτοκαμωμένο και αρκετά πιο ελαφρύ απο το 9000.

β)Η καμερα του ειναι υπεραρκετή (3,2 mp) και ακουσον άκουσον , εχει auto focus!

γ)Το interface των sms ειναι πολύ πιο καλαίσθητο και επιτέλους , υποστηρίζονται τα emoticons!!!!

δ)Προστίθεται επιτέλους browsing στα αρχεια του Blackberry!

ε)Η οθόνη του ειναι πολύ πιο καλή σε αναλυση σε αντίθεση με την οθόνη του 9000 των 65,000 χρωμάτων!

στ)Η trackball διχασε πολύ κόσμο και εμένα μαζί , καθώς στο 9000 μου μπλόκαρε σε τέτοιο βαθμό που δεν πηγαινε κάτω.Έκανα καποιες διαδικασίες και ...τζίφος.Ευτυχως το 9700 εχει ενα touchpad πολύ ευχρηστο που δεν το περίμενα να με εξυπηρετησει.

ζ)Ενώ χρησιμοποιεί την ιδια μπαταρία με το 9000 (εχω βάλει μέσα την μπαταρία του παλιού μεχρι να φορτωσει του 9700) και φορτωμένο με τις ιδιες apps να τρεχουνε backround η μπαταρια κρατησε 1,5 μέρα!!!!! Τις πταίει γι'αυτό , δεν γνωρίζω!

η)Πολύ περισσότερες επιλογές στις ρυθμίσεις του default browser (για όσους δεν χρησιμοποιούν Opera κλπ).

 

 

Ένα αρνητικό εντόπισα μόνο που δυστυχώς με στεναχώρησε αρκετά...

Δεν έχει το ιδιο βύσμα φόρτισης με το 9000 που το βρίσκαμε στο 70% των gadgetoσυσκευών και αυτό καθιστά την φόρτιση του από αλλα καλώδια δυστυχώς αδύνατη... Μοιάζει με το βύσμα που χρησιμοποίησε η Nokia για το Prism....:cry:

 

Μέσα σε 18 ώρες που το έχω αυτά εντόπισα ... Για περισσότερες λεπτομέρειες εντός λίγων ωρών ... Stay tuned!!!:D

 

 

Υ.Γ. Δεν υποστηρίζει το "σπασμένο" AppWorld....(με τις οδηγίες του *****berry..:( )

Μεγεια το νεο κινητο καταρχας.

 

Τωρα αν σβήνει το 9000 διαφωνω καθετως οριζοντιος και πραλλεπιπέδος γιατι:

α) Προσωπικη προτίμηση. Ιδιως αν εχεις μεγαλα χέρια δεν νομιζω να ειναι +

β)Καλη ναβαθμίση όντως

γ),δ),ζ) και η) Ειναι καθαρά θεμα λειτουργικού και οχι συσκευης, Οταν με το καλο το 9000 φορτώσει επίσημη OS5.x θα εχει τις ιδιες δυνατότητες

ε)Αλλά πιο μικρή ;)

στ)Αν και οντως το trackpad ειναι πολύ καλύτερο, σε περίπτωση failure δεν νομιζω να αλλάζει οπως ενα trackball

 

Τα καθαρά + για εμενα στην συσκευη ειναι η καλύτερη κάμερα, και περισσότερη μνήμη.

 

Πάντως, ασχετα με τα πιο πάνω, καλοδούλευτη η συσκευή :)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο narta σε πολλά σημεία. Μικρότερη οθόνη είναι λογικό να έχει καλύτερη ανάλυση. Μακράν η μεγαλύτερη διαφορά είναι η μνήμη. Όντως, όμως το 9700 είναι ό,τι καλύτερο σε Blackberry.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω εδω και 1 εβδομαδα.

Πολλα θετικα που αναφερθηκαν, επιτελους τελος το trackball, το πληκτρολογιο μου επεσε μικρο λογω χεριων, εξαιρετικη οθονη, πολυ μικρο, εξαιρετικη αισθηση αφης και κρατημα στο χερι, σαν μεγεθος ειναι σε αλλη κατηγορια σε σχεση με το 9000 που παντοφλιζει. Γενικως οσοι εχουν 9000 με την επερχομενοι εκδοση 5 θα καλυφθουν πολυ καλα και θελει πολη σκεψη για αλλαγη. Οι μη εχοντες ΒΒ, θα το εχουν πρωτη επιλογη σαφως.

 

ΥΓ. Η υποδοχη φορτιστη/καλωδιου ειναι η νεα micro-USB που εγινε στανταρντ απο την ΕΕ, οποτε καλα κανει και την εχει. Ξελασκαρει δε και πιο δυσκολα απο την mini-USB.

 

ΥΓ2. Βγηκε και quickpull free για v5 για οσους το χρησιμοποιουν.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και converter απο Mini σε Micro γιατι εχω πολλα καλωδια για να πανε χαμενα! ΄)

 

 

Μολις αντιμετωπισα την χειροτερη πλευρα του πραγμαΤΟς!!!

 

Χωρις να εχει προηγηθει κατι μου σκει το απιστευτο : reboot και ασπρη οθονη με το εξης μηνυμα JVM ERROR 517 .

 

Battery pull και τα λοιπα εγιναν, και τιποτα..

 

εψαξα δεν ξερω κι εγω ποσα site. επειδη το ειχα αγορασει unlocked απο internet (t-mobile)

 

για να γινει επανεγκατασταση της t-mobile version του 5,0,0,344 επρεπε να δωσω αριθμο t-mob.

 

Τα επαιξα ολα για ολα.... Βρηκα στο *****berry την εκδοση της Bell για East Asian που δεν ειχε δεσμευσεις κ.λ.π. Την κατεβασα την εγκατεστησα , εσβησα το vendor.xml οπως ελεγε κα ξεκινησε... Σε πεντε λεπτα , οχι απλως ειχε επανελθει στα συγκαλα του, ηταν και ξεκλειδωτο....

 

Ακομα να ξεμπλεξω τον κομπο απο τον λαιμο μου...Μετεφερα τις apps μου παλι απο το 9000 και ...ουφφφ.

Το αναπαντητο ερωτημα επιμενει να με τρωει! γιατι εγινε αυτο...? δεν πειραξα κατι, καποιες μικροapps εβαλα...

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

BLACKBERRY BOLD 9700 θέλω να ρωτήσω αν έχει δέκτη gps για να μην χρειάζεται να συνδέεται μέσω από τον πάροχο.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και converter απο Mini σε Micro γιατι εχω πολλα καλωδια για να πανε χαμενα! ΄)

 

 

Μολις αντιμετωπισα την χειροτερη πλευρα του πραγμαΤΟς!!!

 

Χωρις να εχει προηγηθει κατι μου σκει το απιστευτο : reboot και ασπρη οθονη με το εξης μηνυμα JVM ERROR 517 .

 

Battery pull και τα λοιπα εγιναν, και τιποτα..

 

εψαξα δεν ξερω κι εγω ποσα site. επειδη το ειχα αγορασει unlocked απο internet (t-mobile)

 

για να γινει επανεγκατασταση της t-mobile version του 5,0,0,344 επρεπε να δωσω αριθμο t-mob.

 

Τα επαιξα ολα για ολα.... Βρηκα στο *****berry την εκδοση της Bell για East Asian που δεν ειχε δεσμευσεις κ.λ.π. Την κατεβασα την εγκατεστησα , εσβησα το vendor.xml οπως ελεγε κα ξεκινησε... Σε πεντε λεπτα , οχι απλως ειχε επανελθει στα συγκαλα του, ηταν και ξεκλειδωτο....

 

Ακομα να ξεμπλεξω τον κομπο απο τον λαιμο μου...Μετεφερα τις apps μου παλι απο το 9000 και ...ουφφφ.

Το αναπαντητο ερωτημα επιμενει να με τρωει! γιατι εγινε αυτο...? δεν πειραξα κατι, καποιες μικροapps εβαλα...

 

Σημερα βγηκε η 351 απο Rogers, εχει και Ελληνικα, βαλε αυτην.

 

BLACKBERRY BOLD 9700 θέλω να ρωτήσω αν έχει δέκτη gps για να μην χρειάζεται να συνδέεται μέσω από τον πάροχο.

 

ευχαριστώ.

 

GPS εχει, αλλα οι χαρτες δεν αποθηκευονται στο τηλεφωνο οποτε θελεις συνδεση με τον παροχο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγηκε η 351 απο Rogers, εχει και Ελληνικα, βαλε αυτην.

 

σιγουρα εχει Ελληνικά? σκεφτομουν να κανω downgade στην 330/...

 

 

Διαβαζω συνεχως στο ****berry forum οτι υπαρχει ενα bug στα sms και δεν σου εμφανιζει το ονομα του αποστολεα παρα μονο τον αριθμο του!

Σε μενα αυτο ευτυχως δεν συμβαινει!Το εχουν αναφερει παντως πανω απο 10 ατομα.

 

Tested, εχει ελληνικο Input οντως αλλα καθυστερησε με το πρωτο boot να κανει register στο BIS:cry: λες να παθω καμια πλάκα? update σε 5 λεπτα...

 

 

ok μεχρι στιγμης λειτουργει κανονικα.... αντε να δουμε...

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εχει Ελληνικά? σκεφτομουν να κανω downgade στην 330/...

 

 

Διαβαζω συνεχως στο ****berry forum οτι υπαρχει ενα bug στα sms και δεν σου εμφανιζει το ονομα του αποστολεα παρα μονο τον αριθμο του!

Σε μενα αυτο ευτυχως δεν συμβαινει!Το εχουν αναφερει παντως πανω απο 10 ατομα.

 

Tested, εχει ελληνικο Input οντως αλλα καθυστερησε με το πρωτο boot να κανει register στο BIS:cry: λες να παθω καμια πλάκα? update σε 5 λεπτα...

 

 

ok μεχρι στιγμης λειτουργει κανονικα.... αντε να δουμε...

 

Ολα καλα θα πανε, μην ανησυχεις, μια χαρα ειναι η ΡΟΜ αυτη :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εφαρμογή του καλύμματος της μπαταρίας.

Εφαρμόζει χωρίς να τρίζει ή είναι σαν του Bold που χρειάζεται πατέντα με χαρτάκια, από τη μέσα μεριά του καλύμματος, για να μην τρίζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα hardware είναι πολύ καλύτερο απο τον προκάτοχο του αν και δεν έτριζαν και όλα τα 900 και 8900. Δές και το review
Link to comment
Share on other sites

BLACKBERRY BOLD 9700 θέλω να ρωτήσω αν έχει δέκτη gps για να μην χρειάζεται να συνδέεται μέσω από τον πάροχο.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

BLACKBERRY BOLD 9700 θέλω να ρωτήσω αν έχει δέκτη gps για να μην χρειάζεται να συνδέεται μέσω από τον πάροχο.

ευχαριστώ

Ναι έχει δέκτη GPS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

lilith τι πάροχο εχεις;

COSMOTE με BIS !

 

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εφαρμογή του καλύμματος της μπαταρίας.

Εφαρμόζει χωρίς να τρίζει ή είναι σαν του Bold που χρειάζεται πατέντα με χαρτάκια, από τη μέσα μεριά του καλύμματος, για να μην τρίζει;

 

Το hardware του σκιζει ! τοσο ομορφο και σταθερο που λυπασαι ακομα και σε τσεπη να το βαλεις!

 

BLACKBERRY BOLD 9700 θέλω να ρωτήσω αν έχει δέκτη gps για να μην χρειάζεται να συνδέεται μέσω από τον πάροχο.

ευχαριστώ

 

Εχει GPS αλλα δεν αποθηκευονται οι χαρτες αν δεν εχεις συνδεση !

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE με BIS !

 

 

Αρα να υποθέσω οτι Cosmote+OS5.0 παίζουν κανονικα.

 

[offtopic]Μπορει κανενας με cosmote να το επιβαιβεώσει για το 9000?[/offtopic]

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρα να υποθέσω οτι Cosmote+OS5.0 παίζουν κανονικα.

 

[offtopic]Μπορει κανενας με cosmote να το επιβαιβεώσει για το 9000?[/offtopic]

 

 

ναι τρεχει κανονικα!

και το 9000 το δουλευα με Cosmote επισης!

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

ναι τρεχει κανονικα!

και το 9000 το δουλευα με Cosmote επισης!

 

Τοτε ρε παιδια γιατι η Wind αυνανίζεται σαν 15χρονο αγορακι το κερατο μου???? :mad::mad::mad::mad:

 

Αν κανις παιζει με OS5.0 με Wind ας σφυρίξει με pm ή καλυτερα ΡΙΝ

 

Sorry για το offtopic

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

(Δεν γνωριζω αν το ποστ μου ειναι στο καταλληλο σημειο, συγγνωμη προκαταβολικα)

 

γνωριζετε αν η wind εχει φερει το 9700 ή αν προκειτει να το φερει και ποτε?

Link to comment
Share on other sites

(Δεν γνωριζω αν το ποστ μου ειναι στο καταλληλο σημειο, συγγνωμη προκαταβολικα)

 

γνωριζετε αν η wind εχει φερει το 9700 ή αν προκειτει να το φερει και ποτε?

Δεν το εχει φερει ακομα αλλα δεν εχουν και ενημερωση για το ποτε θα φερουν την συσκευη.(Τουλαχιστον μεχρι την Πεμπτη που μιλησα μαζι τους.

 

Πάντως η COSMOTE θα το έχει πριν τα χριστούγεννα...

Στο ειπαν σε καταστημα , η σε μαγαζι Cosmote?

:ninja:

 

Σε ρωταω γιατι συνεργαζομαι με το Πλαισιο και εκτος οτι οι παραγγελιες Χριστουγεννων δεν το περιλαμβανουν , εμπειρικα σου λεω οτι η Cosmote συνηθως τα φερνει αν οχι τελευταια, μετα την Vodafone σιγουρα!

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

Στο ειπαν σε καταστημα , η σε μαγαζι Cosmote?

:ninja:

 

Σε ρωταω γιατι συνεργαζομαι με το Πλαισιο και εκτος οτι οι παραγγελιες Χριστουγεννων δεν το περιλαμβανουν , εμπειρικα σου λεω οτι η Cosmote συνηθως τα φερνει αν οχι τελευταια, μετα την Vodafone σιγουρα!

 

Αυτό αποτελεί ενημέρωση "ανεπίσημη" από την COSMOTE προς τους διευθυντές των καταστημάτων της. Μην ξεχνάς ότι το έχει κυκλοφορήσει η T-Mobile...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και από μένα.

Πόσα email μπορούν να αποθηκευτούν σε ένα bb? Αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης; Άρα θεωρητικά είναι απερίοριστα; Ή υπάρχει κάποιος περιορισμός;

Πχ στο iPhone αποθηκεύονται max 200 email. Όταν έρχεται ένα καινούργιο, μετά, διαγράφεται το παλαιότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...