Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα,εχ8ες μου εκανε δωρο ενας φιλος το παλιο του htc hd2 ,δεν εχω κανενα παραπονο παιζει αψογα και γρηγορα,το 8εμα ειναι οτι προσπα8ω να ενεργοποιησω το flash και να εχω skyfire 1.5 ,ο οποιος μου ζηταει data connection oποτε παω να τον ανοιξω.Το απενεργοποιησα με το bsb twaeks αλλα παλι τιποτα.Τελικα μπορω να εχω flash ,facebook app,viber με το hd2 wb 6.5 η πρεπει να αλλαξω λογισμικο. Edited by DjLOuis
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει viber και 100% σωστός flash player για wm.Πρέπει να βάλεις android.Δοκίμασε την εύκολη λύση nativesd android για αρχή,αν θες να έχεις και τα wm.Αν βάλεις μια gingerbread rom π.χ. του tytung http://androidforum.tytung.com/nexushd2-gingerbread-v3-3a-android-2-3-7-t3.html σε nativesd θα παίξει fb,flash player αλλά μην περιμένεις να παίξει 100% σωστά το viber.Μπορείς να κάνεις κλήσεις εσύ αλλά το να δεχτείς κλήση και να μην κολλήσει το κινητό όταν πας να απαντήσεις,οι πιθανότητες ειναι 50-50 και αυτό αν βάλεις κάποια παλιά έκδοση του viber την 2.1.2 νομίζω.Κατά τα άλλα για μηνύματα είναι οκ.Oδηγίες σχετικά με το μπαίνει η ρομ,υπάρχουν στην υπογραφή μου
Link to comment
Share on other sites

και 4.3 μπορεις να βάλεις.μονο που δε θα παίζει flash player.η τελευταία έκδοση που παίζει σωστά flash player είναι ics 4.04 αλλά ως ics δεν ειναι και ότι πιο γρήγορο κυκλοφορεί
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως γράφεις μικρά ελληνικά με το πληκτρολόγιο της συσκευής? Μέχρι στιγμής δεν το έχω καταφέρει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως γράφεις μικρά ελληνικά με το πληκτρολόγιο της συσκευής? Μέχρι στιγμής δεν το έχω καταφέρει ακόμα.

 

Εμενα γραφει κανονικα μικρα ελληνικα γραμματα αν δεν του πατησω το "σιφτ"..

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Offtopic μεν αλλά σημαντικό νέο.ο Cotulla πήρε HTC one http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47020299#post47020299 και ετοιμάζεται να ξαναφτιάξει τα κόλπα του hd2.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σχετικά με την ταχύτητα σύνδεσης με δορυφόρους (GPS), χρησιμοποιώντας το iGO primo 2 υπάρχει κάποια ρύθμιση που να κάνει ποιο σύντομη την εύρεση και σύνδεση με δορυφόρους ;

Στο sys.txt έχω την παράμετρο :

[gps]

port="4"

baud="57600"

source="nmea"

set_messages=0

Μήπως πρέπει να ρυθμίσουμε και κάτι στη συσκευή για καλύτερο αποτέλεσμα;

Ευχαριστώ.

OK κάνοντας εγκατάσταση την έκδοση 2.4 το GPS έχει πολύ γρήγορη ανταπόκριση.

Edited by pfg

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

Σχετικά με το htc hd2 έχω συχνές αποσυνδέσεις σε wifi υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Πως ελέγχω αν δουλεύει το gps στο htc hd2, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω το HD2 εδώ και 1,5 χρόνο περίπου με android ice cream sandwich !! Τον τελευταίο καιρό μετά από κάτι αναβαθμίσεις που του έκανα μου βγάζει συνέχεια ότι απομένει λίγος ελεύθερος αποθηκευτικός χώρος το οποίο σε συνδιασμό με την καθημερινή φόρτιση της μπαταρίας με έχει κουράσει .

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ?? Θα μου προτείνατε κάποια άλλη έκδοση ( πάντα σε android ) που δε θα μου βγάζει τέτοιο πρόβλημα ??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις κάτι.Για τον χώρο αποθήκευσης θα πας σε ρομ είτε nativesd,είτε dataonext

Δες σχετικά στον οδηγό της υπογραφής μου και για ρομ http://androidforum.tytung.com/hd2-android-development-f2.html

Πως ελέγχω αν δουλεύει το gps στο htc hd2, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ;

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!

 

εχω ενα προβλημα. δεν μπορω με τιποτα να φλασαρω recovery. την μια κολλαει στο 5. usb flasher και μου βγαζει σφαλμα (237) και την αλλη ξεκινα η διαδικασια αλλα κολλαει για ωρες χωρις να περναει το recovery

συγκεκριμενα περιμενω αρκετη ωρα στο usb flasher mode, waiting.... δεν κανει μονο του ok (παλια θυμαμαι εγραφε τρια ΟΚ ΟΚ ΟΚ).

τελος παντων ξεκινω

 

εχω εγκαταστησει κανονικα spl-2.08.hspl (Radio 2.15.50.14) και aMAGLDR v1.13.07

 

θελω να βαλω την http://androidforum.tytung.com/nexushd2-jellybean-cm10-1-t1.html

 

και μπερδευομαι καπου γιατι παω βασει του οδηγου http://androidforum.tytung.com/how-to-install-android-on-htc-hd2-leo-t52.html

 

εχω εναν φακελο recovery_250M οπου παω και πειραζω το flash,cfg και γραφω

 

misc ya 1M

recovery rrecov|ro|nospr 5M cwm_recovery_leo.img

boot yboot|ro 10M

system ya 235M

cache ya 2M

userdata ya|asize|hr allsize

 

δοκιμασα και ετσι! τα ιδια!

 

misc ya 1M

recovery rrecov|ro|nospr 10M cwm_recovery_leo.img

boot yboot|ro 5M

system ya 235M

cache ya 2M

userdata ya|asize|hr allsize

 

τι κανω λαθος? το boot yboot|ro 10M το εβαλα 10 γιατι με 5Μ προεπιλογη δεν ολοκληρωνονταν η διαδικασια

στου κοκοτα το Extented TWRP Recovery 2.6.3.4 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2120297

 

λεει στα ινφο πως:

HD2_EXTENDED_TWRP_2.6.3.4.zip

md5: 5af088d200a00e0a3efb27860a5168c6

Info: You need to have a recovery partition at least 9 MB to fit the img

HD2_EXTENDED_SD_TWRP_2.6.3.4.zip

Info: Extract to the root of your SD Card

 

παιδια τα φωτα σας γιατι μου ερχεται να του ξαναπερασω την ελληνικη 6,5 και να παω παλι απο την αρχη με αλλη ρομ. παλια παιζαμε με το hd2 toolkit Και ηταν πανευκολο τωρα τι αλλαγες ειναι αυτες δεν ξερω ο noobας:O

Edited by kememmotar

HTC HD2

Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

και για του λογου το αληθες

 

http://imageshack.us/a/img138/7551/qzi4.jpg

http://imageshack.us/a/img201/6633/eg4a.jpg

 

ετσι κολλαει και παει μπρος πισω η μπαρα στο dft.

 

εντιτ

 

ειδα και τους ελληνικους οδηγους των φιλων απο πανω θα το προσπαθησω και με αυτες τις οδηγιες αλλα δεν βρισκω το λογο να ξαναφλασαρω ραδιο και μαγκ εκτος και αν δεν εχει μπει κατι σωστα.

HTC HD2

Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχετικά με την πυξίδα θα ήθελα να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή κάποιο τρικ (εκτός της συνηθισμένης κίνησης σε σχήμα 8) για να την ρυθμίσω διότι δεν μου δουλεύει, ή μήπως υπάρχει κάποια πρόταση για κάποια άλλη εφαρμογή compass για το HTC HD2;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια πολλά.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει για ποιο λόγο και τι μπορεί να φταίει και δεν μπορώ να βάλω καμία custom rom στο HTC HD2 ;

Λειτουργικό WM6.5

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει hspl ; Και αν ναι ποιο έχεις βάλει; 2.08 ή 3.03; από όσο θυμάμαι το 2.08 είναι συμβατό με τις περισσότερες ρομ ενώ το 3.03 μόνο με όσες έχουν ως βάση την τελευταία επίσημη 3.14 ρομ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kαλησπέρα και καλή Χρονιά

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει μια rom nativesd.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είναι σταθερή να μην κολλάει και γρήγορη.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παίδες,

Πρόσφατα μου φέρανε ένα HTC HD2 που είναι μπρικαρισμένο. Το πατάω να ανοίξει και μένει στην λευκή οθόνη με το HTC logo και δεν κάνει τίποτα άλλο. Τι να κάνω για να το φλασάρω και να το επαναφέρω στην ζωή?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παιδιά τα Ringtones τα οποία έχει το HTC HD2 σε ποιο φάκελο βρίσκονται ;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Fail to start iGO8 in HTC HD2 with Gj6.xx.p_da skin.

I get the error message:

Fatal error occurred in main thread.

Address: 0x001523b0

Exception: 0xc0000005

The problem doesn't exist when other skins (default or diMka e.g.) are used.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω εδω και 1,2 μηνες το htc hd2 κ εχει καποια προβληματα

Οποτε κατεβαζα ενα παιχνιδι η οτιδηποτε απτο market κ μετα το σβηνα ετσι μου τρωγε την εσωτερικη μνημη τ τηλεφωνουν συνεχεια

Επισης μολισ χθες πηγα να το κανω επανακινηση και με το που το ανοιγω παει στο σημειο π μπαινει ειναι μια κινουμενη εικονα και εκει κολαει δεν μπαινει μεσα ξερετε γτ το κανει αυτο? ειμαι καινουργιος εδω ζητω συγγνωμη αν επρεπε να το γραψω αλλου!

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...