Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρεις κανείς που μπορώ να πάω το hd2 t- mobile για επισκευή; μητρική σίγουρα μπορεί και digitizer. Θέλω να ξέρει από αυτά, να το ανοίξει, να μου πει τι θέλει για να επισκευαστεί. Φυσικά το άνοιξε-κλείσε ξέρω ότι χρεώνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς που μπορώ να πάω το hd2 t- mobile για επισκευή; μητρική σίγουρα μπορεί και digitizer. Θέλω να ξέρει από αυτά, να το ανοίξει, να μου πει τι θέλει για να επισκευαστεί. Φυσικά το άνοιξε-κλείσε ξέρω ότι χρεώνεται.

Arvato Hellas (επίσημος "επισκευαστής" των HTC - και όχι μόνο).

Το digitizer πάει πακέτο με την οθόνη, σε άλλη περίπτωση ΚΑΝΕΝΑΣ δε θα σου εγγυηθεί για το τελικό αποτέλεσμα.

Και αν έχει πρόβλημα και η μητρική, τί σου μένει; Η μπαταρία και το κάλυμμα;

Εκεί το πήγα κι εγώ (T-Mobile) με πρόβλημα στο digitizer και επειδή ήταν εντός εγγύησης ήταν δωρεάν η επισκευή.

Όμως το ανταλλακτικό θα ερχόταν από την Αμερική (δεν δέχτηκαν το ανταλλακτικό να το πάω εγώ) και για να μην τα πολυλογώ μετά από 3 μήνες αναμονή, μου αντικατέστησαν τη συσκευή με ένα ανακατασκευασμένο όπως αποδείχτηκε ευρωπαϊκό HD2.

Άκρη βέβαια δε βρήκα όσο και αν φώναξα και αρκέστηκα τελικά με αυτό.

Edited by kastel71
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει να το επισκευασεις καν...Μπορεις να βρεις σε αριστη κατασταση HD2 με 100-140 ευρω.Πανω-κατω ή και περισσοτερα θα δωσεις για digitizer+μητρικη.Οποτε παιρνεις ενα μεταχειρισμενο και κρατας το αλλο για ανταλλακτικα (πλαστικα αν ειναι σε καλη κατασταση).Πριν 3 μηνες πηρα ενα digitizer απο καποιον καινουργιο το οποιο δεν το χρειαστηκε γιατι ειχε χαλασει η μητρικη του ,50 ευρω.Το HD2 μου το πηρα 100...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι επειδή είναι το T-Mobile αξίζει πρώτα να το ψάξει αν μπορεί να ε επισκευαστεί
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά έχω windows 7.5 ρομ περασμένη και θέλω να το επαναφέρω με ασφαλεια στην γνήσια 6.5 ελληνική ρομ. ποια είναι η διαδικασία? Αν έχει αναφερθεί ήδη σόρυ εκ των προτέρων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες στον οδηγο της υπογραφης μου για android το πως βρισκεις την επισημη wm ρομ για τη συσκευη σου.απο εκει και περα,φορτιζεις την συσκευη σου και βαζεις στην sd σου το αρχειο ruusigned.nbh της ρομ,μετονομασμενο σε leoimg.nbh.με κλειστη συσκευη την ανοιγεις με power + volume down και περιμενεις να μπει στην τριχρωμη οθονη και μετα σε μια νεα γκρι οθονη οπου πατωντας power αρχιζει να εγκαθιστα την ρομ

Δες επισης σχετικα στο παρον θεμα το ποστ επαναφορα της συσκευης για λογους εγγυησης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

Με το HTC HD2 έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν πάω να παίξω ένα βίντεο στο YouTube μου βγάζει το μήνυμα: "Σφάλμα Ο χώρος αποθήκευσης είναι πλήρης"

Τι μπορεί να συμβαίνει;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

wm ή android? έχεις αρκετό χώρο σε sd και εσωτερική μνήμη;

 

WM 6.5 και φουλ χώρος σε sd και εσωτερική μνήμη.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τίποτε caches χρειάζονται καθαρισμό; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3063658#post3063658

Η πλέον δεν υποστηρίζεται η έκδοση youtube των wm;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε car holder για το HD2?

Κατα προτίμηση για τον αεραγωγό ή το ταμπλό και οχι για το τζαμι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Με το HTC HD2 έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν πάω να παίξω ένα βίντεο στο YouTube μου βγάζει το μήνυμα: "Σφάλμα Ο χώρος αποθήκευσης είναι πλήρης"

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

 

Μήπως τίποτε caches χρειάζονται καθαρισμό; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3063658#post3063658

Η πλέον δεν υποστηρίζεται η έκδοση youtube των wm;

 

Ευτυχώς τουλάχιστον αυτή η εφαρμογή,υποστηρίζεται ακόμα αντίθετα με πολλές άλλες που έχουν αποβιώσει :cry:

 

Παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε car holder για το HD2?

Κατα προτίμηση για τον αεραγωγό ή το ταμπλό και οχι για το τζαμι.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=htc+hd2+car+vent&_sop=15

 

Αρκεί να βεβαιωθείς ότι τα clips ταιριάζουν με τις γρίλιες του αεραγωγού του αυτοκινήτου σου. Βέβαια, η τιμή τους είναι χαμηλή οπότε μπορείς να ρισκάρεις αγοράζοντας δοκιμαστικά, μία βάση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ HTC HD2 ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ Κ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ Κ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ANDROID....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν θες γράφε με μικρά.καλύτερο είναι το android γιατί έχει πλήθος εφαρμογών που δεν υπάρχουν στα wm και γενικά δουλεύει καλύτερα από τα wm.Μπορείς στο hd2 σου να έχεις παράλληλα και τα δύο και να φορτώνεις οποιο θες κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριες θα το παλεψω το προβλημα ειναι οτι δεν το κατεχω κ πολυ το θεμα ολο μπηκα εκει που μου ειπες αλλα ορισμενα μου φαινονταν κινεζικα...τεσπα θα ζητησω βοηθεια απο κανενα γνωστο που ισως να ξερει καλυτερα απο μενα μην κανω καμια πατατα...ευχαριστω πολυ κ παλι...καλο βραδυ...!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα!Μετα απο μερικους μηνες χτυπησα παλι ενα HD2...Προσπαθω λοιπον να περασω την Artemis rom αλλα δεν προχωραει η εγκατασταση.Εχω spl 2.08 και περασμενη στοκ ρομ 3.14 (αν τα λεω σωστα).Την 2.08 την περασα μετα την στοκ ρομ αφου με πηγε στην 3.03.

 

Καμια ιδεα;Μηπως κατι κανω στραβα ή η συνθεση της συσκευης ειναι ελλιπης;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Hspl χρειάζεται και όχι spl.

 

Απλα ανεφερα την εκδοση που μου εμφανιζει στον bootloader.

Το θεμα ειναι πως στο thread της Αρτεμις λεει πως την περνας με SSPL αλλα ουτε και με αυτο εγινε κατι.Μηπως πρεπει να περασω Hspl 1.42;Το πιο παλιο δηλαδη μηπως και οφειλεται εκει;

Και αν περαστει αυτο θα μπορω να εχω wm6.5/android (nativesd);

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν θες wm/nativesd android η καλύτερη λύση ειναι να βάλεις την τελευταία επίσημη 3.14 wm rom για τη συσκευή σου με spl 3.03.Aν τώρα θες να βάλεις custom rom που να βασίζεται στην επίσημη 3.14 πρέπει οπωσδήποτε να επιλέξεις hspl 3.03.Αν βάλεις hspl 2.08 σε 3.14 ρομ θα λειτουργήσει μεν αλλά θα σου δημιουργήσει πρόβλημα στα wm με την μνήμη ραμ.Επισης και στο θέμα της artemis γράφει ότι το sspl δεν ειναι συμβατό με τις τελευταίες εκδόσεις

NOTE 5b : you can use and new HSPL4 to flash Artemis ver 4x.x-5x.x-6x.x-7x.x που σημαινει ότι θα χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή hspl4 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11499585&postcount=3 θα επιλέξεις να φορτώσεις hspl 3.03 και μετά θα μπορέσεις να βάλεις την αρτεμις

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το εκανα απο την αρχη.Αλλα εβγαζε σφαλμα επικοινωνιας με το HD2.Σε windows 7 γιατι για τα 8αρια δεν συζηταμε καν!Τελικα δουλεψε-και εδω ειναι το κουφο-σε ενα umpc που εχω με μολις 800αρα cpu..Ειναι να τρελαινεσαι...

Περασα την Αρτεμις αλλα δεν μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα κιολας.Οποτε ξαναγυρισα σε στοκ wm και σημερα θα ετοιμασω και την nativeSD...

 

Επειδη χρησιμοποιω το hd2 με εφαρμογη για πωλησεις και χρειαζεται να πληκτρολογω με αριθμητικο πληκτρολογιο υπαρχει καποιο που ειναι σκετο αριθμητικο;Να μην χρειαζεται δηλαδη καθε φορα να παταω σε αλλαγη απο γραμματα σε αριθμους αλλα να με πηγαινει αυτοματα μολις παω να γραψω;

Οπως πχ με τις κλησεις που ανοιγουν κατευθειαν τα νουμερα για να εισαγεις τον αριθμο που θες να καλεσεις.

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα παλιό Diamond που συνεχίζω να χρησιμοποιώ κάποτε για ορισμένες εφαρμογές που δεν τρέχουν στο Blackberry 9900 που χρησιμοποιώ εδώ και ενάμιση χρόνο. Επειδή όμως η οθόνη είναι μικρή και η μπαταρία εξαντλείται γρήγορα, σκέφτομαι να το αντικαταστήσω μ' ένα HD2, που ελπίζω να μπορώ να βρώ με χαμηλό κόστος. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια πηγή;

 

Ευχαριστώ!

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...