Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ! Θα δοκιμάσω.. :) Κι ελπίζω να ήταν απλά θέμα των rom..

 

Δεν ειναι θεμα rom γιατι απλη energy χρησιμοποιω κι εγω απροβληματιστα απ οταν το πηρα. Και ειναι και λιγο αφυσικο 2 rom να σου βγαζουν το ιδιο bug. Δοκιμασε αλλη sd καρτα να δεις αν κανει τα ιδια κατ εμενα πριν μπεις στη διαδικασια flashαρισματος, γιατι φοβαμαι πως κι ωμεγα να βαλεις, τα ιδια θα χεις.

 

EDIT: ειδα τωρα πριν λιγο προς πλ. κολιατσου σ ενα μαγαζι με μεταχειρισμενα κινητα, Leo να το εχουν 110 ευρω. Παιζει να επεσε τοσο η μεταπωληση? Η μαιμουδακι ειναι? Μαλλον το δευτερο.. Θα παω την Τεταρτη που θα ξαναπερασω απο εκει, να ρωτησω απο περιεργεια. :wacko:

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
EDIT: ειδα τωρα πριν λιγο προς πλ. κολιατσου σ ενα μαγαζι με μεταχειρισμενα κινητα, Leo να το εχουν 110 ευρω. Παιζει να επεσε τοσο η μεταπωληση? Η μαιμουδακι ειναι? Μαλλον το δευτερο.. Θα παω την Τεταρτη που θα ξαναπερασω απο εκει, να ρωτησω απο περιεργεια. :wacko:

 

Το θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να είναι πραγματικότητα αυτή η τιμή για original συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να είναι πραγματικότητα αυτή η τιμή για original συσκευή.

 

Κι εγω! Μου εκανε τεραστια εντυπωση αλλα φευγαλεα που το ειδα, ηταν ατοφιο Leo εμφανισιακα. Η εχει υποστει μεγαλη βλαβη και το διωχνουν κακην κακως, η αποτελει ενα ακομα δειγμα του υπερλαμπρου μιμιτισμου των Κινεζων, που εχουν αναγαγει σε τεχνη. :mad: Την τεταρτη θα το επιβεβαιωσω

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγω! Μου εκανε τεραστια εντυπωση αλλα φευγαλεα που το ειδα, ηταν ατοφιο Leo εμφανισιακα. Η εχει υποστει μεγαλη βλαβη και το διωχνουν κακην κακως, η αποτελει ενα ακομα δειγμα του υπερλαμπρου μιμιτισμου των Κινεζων, που εχουν αναγαγει σε τεχνη. :mad: Την τεταρτη θα το επιβεβαιωσω

 

Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το συγκεκριμένο κατάστημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το συγκεκριμένο κατάστημα;

 

Το μονο που θυμαμαι Γιαννη ειναι οτι ειναι στην Πατησιων προς πλ. Κολιατσου. Εχει πολλα εκει με μεταχειρισμενα κινητα. Ειχε ενα φουρνο παραδιπλα. Ονομα κλπ δεν συγκρατησα. Τωρα ειμαι και μακρια για να κατεβω να ξανακοιταξω. Απο Τεταρτη θα σ ενημερωσω σε πμ... Τελειως offtopic, συγγνωμη.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια :)

 

Φίλε μου delijohn αυτο που λες "μυρίζει" κάρτα μνήμης :)

Αν βρεις χρόνο φορμαρισε την κάρτα σου στο pc σου ( σε μορφη Fat32 )αφού σώσεις ότι έχεις φυσικά μέσα πρώτα;)

θα σου πρότεινα μια scandisk class 6 σε 8γιγα, η scandisk class 4 σε 16γιγα.

Class 6 16αρα,δεν θα βρεις σε scandisk και δεν θα σου πρότεινα να πάρεις κάτι άλλο απο αυτα που σου λέω .. Είναι δοκιμασμενα χρόνια τώρα ;)

 

Όσο για αυτο που σου είπε ο Γιαννης (Athanasso) ακουσε τον και ασχολησου με τις omega roms του πολυ καλού μας μάγειρα Γιάννη (ioathe) και θα ησυχασεις. Ασε που θα σου μένει κ χρόνος να χαίρεσαι την συσκευη σου :)

 

Ps

Συνέχεια κ τέλος στο οφ που άνοιξα (συγγνώμη )

 

Παιδια με το μήλο έχω ησυχάσει.με καλύπτει παρα πολυ (έχει και αυτο τις αδυναμίες του αλλα δεν είναι του παρόντος :) ). Δεν μου Λείπουν καν τα φλασαρισματα και τα πειράματα αλλα και ούτε καν τα ξενύχτια των δοκιμών :lol:

Το λεο το έδωσα τελικά μιας και καθόταν ανεκμεταλευτο τελείως ...

Καλα να περνάτε και αν ποτε περάσετε στην μήλο-πλευρά,μην ξεχνάτε ότι θα είμαι πάλι "εκει" για όποιον το χρειαστεί .

τα σέβη μου σε όλους :)

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα στο service και τελικα αλλαξαν πλακετα!!

Τυχερος μες την ατυχια μου που εμφανίστηκε το προβλημα γρηγορα!

Τωρα που αλλάχτηκε η πλακετα δεν εχει καινουργια εγγύηση?1ή 2 χρονια?

 

Ελπιζω να ειναι το τελευταιο προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καινουργια εγγυηση ξανα 2 χρονια.

Ετσι μου ειπαν τουλαχιστον εμενα οταν μου αλλαξαν πλακετα.

Να δουμε οντως θα ισχυει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σορυ για το off topic

απλά μια καλησπέρα ήθελα να πω σε όλους τους παλιούς φίλους απο το thread του λεο :)

 

γεια σου δημήτρη με το φοβερό σου avatar!!!!:)

χρόνια και ζαμάνια έχουμε να τα πούμε...μας ξέχασες εμάς εδώ τα htcοπαιδα!!!:p

οχι οχι πρώτη και τελευταία φορά off topic :)

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να δουμε οντως θα ισχυει?

 

Όντως ισχύει. Η εγγύηση για την πλακέτα και τα παρελκόμενα της ανανεώνεται για άλλα δύο χρόνια από την ημέρα επιστροφής της συσκευής. Επίσης η συσκευή θα έχει νέο ΙΜΕΙ πλέον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάτε?? Δεν το ήξερα αυτό!! :blink::blink:

 

Εγώ την προηγούμενη φορά που το είχα στείλει για service, όταν το πήρα είχε γερμανικά μέσα. Και η official κατάσταση του δηλαδή ήταν στα Γερμανικά. Αυτό δεν σημαίνει ότι μου άλλαξαν την πλακέτα?? Ή μπορεί να αλλάξει κι αλλιώς αυτό?

Γιατί θυμάμαι ότι το είχα τσεκάρει και είχε το ίδιο ΙΜΕΙ με αυτό της συσκευασίας μου...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί θυμάμαι ότι το είχα τσεκάρει και είχε το ίδιο ΙΜΕΙ με αυτό της συσκευασίας μου...

 

Τότε δεν σου άλλαξαν πλακέτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? :confused: Και το ότι "επίσημα" δεχόταν μόνο γερμανική rom, πως εξηγείται? :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι ε? :confused: Και το ότι "επίσημα" δεχόταν μόνο γερμανική rom, πως εξηγείται? :worry:

 

Αν η συσκευή σου είναι Γερμανική καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση η οποία είναι πανευρωπαϊκή. Προφανώς στη δική σου συσκευή έβαλαν τη rom της χώρας προέλευσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το καταλαβαίνω... Αλλά εγώ όταν το αγόρασα επίσημη είχε την ελληνική. Και "επίσημα", χωρίς HSPL δηλαδή, μπορούσα να περάσω μόνο ελληνική επίσημη. Μετά το service μπορούσα μόνο γερμανική!!

 

Άντε να δω αυτή τη φορά σε τι γλώσσα θα μου έρθει.:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.1 Ξαφνικα οταν κανω επανεκινηση της συσκευης χανονται τα δεδομενα καιρου και πρεπει να κανω παλι ενημερωση καιρου.2 οταν τρεχω το CleanRAM κολαει και μερικες φορες χρειαζεται σοφτ ρεσετ.3 Οταν το φορτιζω η οθονη μενει αναμενει μονιμα ενω πριν εσβηνε.Τι επαθε ξαφνικα η μ.....α:!::!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσα στην παγίδα του μεγέθους κ της καλής ταχύτητας... τώρα την έβαλα να πάρω backup κ τη διαβάζει μόνο το κινητό.. αν τη φορμάρω θα στρώσει η μπα;;; Κρίμα και τα αρχεία που είχα..

Επίσης παρόλο που φόρμαρα με 2.08 hsl και task 29, η bootscreen έχει μείνει ακόμα από την energy κ μετά μου δείχνει omega.. κι επίσης έχω φάει λίγο φρίκη με το σετάρισμα της κεντρικής οθόνης.. μπλέξιμο! Καλή ρομ φαίνεται όμως..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έπεσα στην παγίδα του μεγέθους κ της καλής ταχύτητας... τώρα την έβαλα να πάρω backup κ τη διαβάζει μόνο το κινητό.. αν τη φορμάρω θα στρώσει η μπα;;; Κρίμα και τα αρχεία που είχα..

Επίσης παρόλο που φόρμαρα με 2.08 hsl και task 29, η bootscreen έχει μείνει ακόμα από την energy κ μετά μου δείχνει omega.. κι επίσης έχω φάει λίγο φρίκη με το σετάρισμα της κεντρικής οθόνης.. μπλέξιμο! Καλή ρομ φαίνεται όμως..

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι έχεις πάθει έτσι όπως τα λες. :confused:

 

Όσον αφορά την official boot... http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=275749&d=1265096591

 

To flashάρεις κανονικά όπως μια rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπεσα στην παγίδα του μεγέθους κ της καλής ταχύτητας... τώρα την έβαλα να πάρω backup κ τη διαβάζει μόνο το κινητό.. αν τη φορμάρω θα στρώσει η μπα;;; Κρίμα και τα αρχεία που είχα..

Επίσης παρόλο που φόρμαρα με 2.08 hsl και task 29, η bootscreen έχει μείνει ακόμα από την energy κ μετά μου δείχνει omega.. κι επίσης έχω φάει λίγο φρίκη με το σετάρισμα της κεντρικής οθόνης.. μπλέξιμο! Καλή ρομ φαίνεται όμως..

 

Κατεβασε το recuva και προσπαθησε να διασωσεις τιποτα απο την sd αν καταστραφηκε, η στειλε τα αρχεια μεσω bt σε αλλη συσκευη αν τη διαβαζει το τηλεφωνο ακομα. Επειτα να την κανεις format σε FAT32, αλλα δε βλεπω να διορθωνει και πολλα. Μαλλον αστοχια υλικου η sd σου. Τουλαχιστον σε usb flash που το ειχα παθει, παρα το φορμαρισμα, εξακολουθουσε να μη τo διαβαζει κανενα pc.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Μίλαγα στο τηλέφωνο και όταν τελείωσε η κλήση, βλέπω να κάνει σαν να το πατάω.

Δηλαδή πάταγε μια σειρά απο "κουμπια" μόνο του σαν να, ξέρωγω θυμόταν τι πατιόταν όταν το είχα και μίλαγα.

Έκανε 6-7 πατήματα στην σειρά και σταμάτησε στο ξυπνητήρι.

1.66 ρομ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Μίλαγα στο τηλέφωνο και όταν τελείωσε η κλήση, βλέπω να κάνει σαν να το πατάω.

Δηλαδή πάταγε μια σειρά απο "κουμπια" μόνο του σαν να, ξέρωγω θυμόταν τι πατιόταν όταν το είχα και μίλαγα.

Έκανε 6-7 πατήματα στην σειρά και σταμάτησε στο ξυπνητήρι.

1.66 ρομ

κατι παρομοιο μου ειχε παρουσιασει μια παλαιοτερη συσκευη htc cruise οταν ειχε φαει ενα μπουκαλι κρασι και επιασε υγρασια.

μια αλλη περιπτωση ειναι οταν ζεσταθει υπερβολικα.

ευχομαι να ειναι ενα τυχαιο κολλημα και να μην στο ξανακανει.

παντως το πρωτο που θα εκανα στη θεση σου,θα εκλεινα ολες τις εφαρμογες με τον task manager

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση.

Μίλαγα στο τηλέφωνο και όταν τελείωσε η κλήση, βλέπω να κάνει σαν να το πατάω.

Δηλαδή πάταγε μια σειρά απο "κουμπια" μόνο του σαν να, ξέρωγω θυμόταν τι πατιόταν όταν το είχα και μίλαγα.

Έκανε 6-7 πατήματα στην σειρά και σταμάτησε στο ξυπνητήρι.

1.66 ρομ

 

Αν συνεχιστεί, δοκίμασε να δεις αν το κάνει και μετά από hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κι εγω: Μου ειχαν αφησει μηνυμα στον τηλεφωνητη και οταν καλεσα 123 να το ακουσω, το τηλεφωνο αρχισε μια σειρα αλλεπαλληλων δονησεων που ως απορροια ειχε, να κοβεται και η φωνη στο ηχειο και να μην ακουω. Το εκανε 2 φορες αυτο. Καμια ιδεα?

 

Γιαννη πηγα σημερα στο μαγαζι εκεινο στην Πατησιων, ρωτησα για το Leo χωρις ν αναφερω οτι ειμαι ηδη κατοχος, και μεσα στα specifications ενω αρνηθηκε οτι ηταν κινεζικο, ειπε και dual sim αλλα και tv! Αλλη μια...αυθεντικη απομιμηση! :lol:

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη πηγα σημερα στο μαγαζι εκεινο στην Πατησιων, ρωτησα για το Leo χωρις ν αναφερω οτι ειμαι ηδη κατοχος, και μεσα στα specifications ενω αρνηθηκε οτι ηταν κινεζικο, ειπε και dual sim αλλα και tv! Αλλη μια...αυθεντικη απομιμηση! :lol:

 

Μήπως σου είπε ότι έχει και κάλυψη εγγύησης από ACE Hellas; :shifty:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ομολογω οχι! :p Παντως, για να μιλησω ειλικρινα ηταν μια τελεια απομιμηση ως προς την κατασκευη με τη μονη εμφανεστατη διαφορα, οτι δεν ειχε καπακι αλουμινιου στη μπαταρια αλλα πλαστικο. HTC εγραφε παντως! Αλλα δεν εγραφε "with htc sense". :p

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...