Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαίρεται... δύο ερωτησούλες έχω..

1. όταν κάνουμε εγκατάσταση ενα πρόγραμμα, στην συγκεκριμένη περίπτωση παιχνίδι στην sd card, πως το κάνουμε απεγκατάσταση? μέσα στην εξερεύνηση των αρχείων στο παιχνίδι δεν έχει uninstall αρχείο..

2. όταν βάζω μία εικόνα για wall paper στην οθόνη κλειδώματος μου την κάνει background picture αλλά μου την κάνει κομμάτια.. όχι σαν μία! αυτό έχει σχέση με την ανάλυση, η είναι μά επιλόγή που δεν έχω δει?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Για τα windows mobile όχι. Για τα νέα windows phone ναι αλλά φυσικά δεν παίζει εδώ.

 

 

 

 

τι γελοιο να μην υποστηριζονται συσκευες "προς τα πισω"!

Link to comment
Share on other sites

Μονο που υποστηρίζεται από τα παιδιά στο xda φτάνει, αν περιμέναμε από αυτούς χαιρετίσματα.
Link to comment
Share on other sites

Μονο που υποστηρίζεται από τα παιδιά στο xda φτάνει, αν περιμέναμε από αυτούς χαιρετίσματα.

 

μεσω καποιας πατεντας xda μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το νεο marketplace?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι γελοιο να μην υποστηριζονται συσκευες "προς τα πισω"!

 

Μα δεν υπάρχει πίσω ή μπροστά εδώ, μιλάμε για εντελώς διαφορετικό λειτουργικό. Δεν υπάρχει τίποτε κοινό πια.

 

μεσω καποιας πατεντας xda μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το νεο marketplace?

 

Το marketplace των windows phone 7. Με καμία πατέντα εκτός και αν ποτέ δοθεί η δυνατότητα να μπουν τα WP7 στο HD2.

 

(Sorry για τα συνεχόμενα μηνύματα λόγο κεκτημένης ταχύτητας. Κάποιος mod να τα συνενώσει)

Edited by Nikos_s3

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ μία ερώτηση. έχει κανείς απο σας class 10 16gb μνήμη? Αξίζει να την πάρει κάποιος για το HD2, ή καλύτερα να πάρω μια class 6, και να γλυτώσω τα λεφτά?
Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο παλιά τα Βίντεο, τώρα τα πήρα χαμπάρι. Κάποιοι ίσως να τα έχετε ξαναδεί αλλά μου προκάλεσαν εντύπωση και είπα να τα ποστάρω.

Λοιπόν...Windows 7 series (PC Version :p) running on HTC HD2.

 

Part 1

Part 2

 

Τελικά θα το κρατήσω αρκετό καιρό αυτό το τηλέφωνο :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν και λίγο παλιά τα Βίντεο, τώρα τα πήρα χαμπάρι. Κάποιοι ίσως να τα έχετε ξαναδεί αλλά μου προκάλεσαν εντύπωση και είπα να τα ποστάρω.

Λοιπόν...Windows 7 series (PC Version :p) running on HTC HD2.

 

Part 1

Part 2

 

Τελικά θα το κρατήσω αρκετό καιρό αυτό το τηλέφωνο :D

 

Καλά, αυτό το ξεχνάς. Το εν λόγω λειτουργικό δεν υποστηρίζει ARM επεξεργαστές. Αυτό που βλέπεις δεν είναι αυτό που νομίζεις αλλά δεν είναι της παρούσης να το κουβεντιάσουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα δεν πρόκειται να υπάρξει κάποιας μορφής Rom αυτού του είδους κι ο τύπος ειλικρινά δεν ξέρω τί έχει κάνει και τρέχει αυτό που τρέχει, αλλά όταν το βλέπεις αναμφισβήτητα εντυπωσιάζεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα athanaso77!Ένας φίλος μού το χάρισε.Το είχε πάρει από vodafone.Την τελευταια official που δίνει η htc στο site.Δοκιμασα και με αυτή πού λέει ο Ζαχαράκης στο πρώτο post.Ναί με κοκκινα γράμματα.Υπάρχει τρόπος να τον επαναφέρω? Edited by gorgioar
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να εγκαταστήσω ένα αντικλεπτικό πρόγραμμα. Βρήκα αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612022 και σκέφτομαι να το δοκιμάσω.

Μήπως κάποιος το έχει δοκιμάσει;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολισε καθολου με αυτά, να ευχεσαι να μην στο κλεψουν η το χασεις.

 

Γιατί; Δημιουργεί προβλήματα;

Βρήκα και αυτό που φαίνεται πιο δυνατό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=464336 και έχει και την δυνατότητα να το μπλοκάρω όπως και να σβήσω όλες τις επαφές μέσω remote.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν πάω να πέρασω κάποια rom μήπως το αναγνωρίσει καί ξεμπλοκαρει εμφανίζει σφάλμα 262.Δεν το γλυτώνει απ'ότι βλέπω το μπλούμ βαμμένο blue :) Edited by gorgioar
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις την κατάλληλη ρομ για τη συσκευή σου αλλά με την μέθοδο από την sd;

Αν και λίγο παλιά τα Βίντεο, τώρα τα πήρα χαμπάρι. Κάποιοι ίσως να τα έχετε ξαναδεί αλλά μου προκάλεσαν εντύπωση και είπα να τα ποστάρω.

Λοιπόν...Windows 7 series (PC Version :p) running on HTC HD2.

 

Part 1

Part 2

 

Τελικά θα το κρατήσω αρκετό καιρό αυτό το τηλέφωνο :D

Ο τρόπος για να "τρέχεις" windows 7 στο hd2 είναι το remote desktop

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3076733#post3076733

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις την κατάλληλη ρομ για τη συσκευή σου αλλά με την μέθοδο από την sd;

 

[/url]

Ναί αλλά στο 5 τοις εκατό περίπου σταματάει καί λέει radio failed με κοκκινα γράμματα.Προσπαθώ να το επαναφέρω όπως λέει στο πρώτο post.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα athanaso77!Ένας φίλος μού το χάρισε.Το είχε πάρει από vodafone.Την τελευταια official που δίνει η htc στο site.Δοκιμασα και με αυτή πού λέει ο Ζαχαράκης στο πρώτο post.Ναί με κοκκινα γράμματα.Υπάρχει τρόπος να τον επαναφέρω?

 

Αν είναι αυτή η περίπτωσή σου δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

 

http://img63.imageshack.us/img63/4507/imag0003y.jpg

 

Εάν δεν έχεις stock-spl στη συσκευή σου η HTC δεν καλύπτει εγγύηση και η αλλαγή πλακέτας είναι ασύμφορο στην περίπτωση που αναλάβεις εσύ το κόστος. Υπάρχει μία λύση πάντως και λέγεται jtag και πρέπει να το στείλεις στο εξωτερικό (Πολωνία) για να στο φτιάξουν κάτι "τύποι" εκεί αλλά και αυτό έχει το κόστος του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτή η περίπτωσή σου δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να χαλάει το hardware (αναφέρομαι στην πλακέτα) και γιατί , όταν σε μια συσκευή προσπαθήσεις να περάσεις άλλη rom .

Δεν θα έπρεπε να βγαίνει μήνυμα λάθους λογισμικού η ασυμβατότητας τέλος πάντων ?

 

 

Και έπειτα με το task29 γιατί να μην επανέρχεται αφού η συσκευή είναι σαν να βγήκε από το εργοστάσιο πριν το σετάρισμα , εντελώς άδεια δηλαδή ώστε να δεχθεί αυτό που θα της περάσεις .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να χαλάει το hardware (αναφέρομαι στην πλακέτα) και γιατί , όταν σε μια συσκευή προσπαθήσεις να περάσεις άλλη rom .

Δεν θα έπρεπε να βγαίνει μήνυμα λάθους λογισμικού η ασυμβατότητας τέλος πάντων ?

 

Έτσι δουλεύει όταν δεν έχεις ξεκλειδώσει τη συσκευή σου με "παράνομους" τρόπους (βλέπε Hard SPL) και είσαι ασφαλής.

 

Όταν όμως θέλεις να περάσεις στη συσκευή σου rom ή radio που δεν έχει προβλεφθεί για τη συγκεκριμένη συσκευή, αυτό σημαίνει ότι προσπερνάς αυτή τη γραμμή ασφαλείας και από εκεί και πέρα αναλαμβάνεις τις ευθύνες για ότι πάθει η συσκευή σου, είτε από λάθος του χρήστη είτε από κακή τύχη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τις ρυθμισεις της YAHOO για push email?κολλαω στο ποιος ειναι ο σερβερ.στο πρωτο ποστ αναφερεται για gmail

στο comm manager πρεπει να ενεργοποιησω το "microsoft direct push" η δεν εχει σχεση?

 

προς το παρον εχω δημιουργησει ενα account με τα στοιχεια του email μου και το εχω ρυθμισει καθε 30 λεπτα να ψαχνει για νεα email.με το push θα εχω λιγοτερη καταναλωση μπαταριας απο το να ψαχνει καθε 30 λεπτα?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και :) Χρόνια Πολλά :) σε όλους!

 

εγώ μία ερώτηση. έχει κανείς απο σας class 10 16gb μνήμη? Αξίζει να την πάρει κάποιος για το HD2, ή καλύτερα να πάρω μια class 6, και να γλυτώσω τα λεφτά?

Έχω την Kingston 16 GB Class 10. Παλιότερα είχα μια SanDisk 16 GB Class 4. Δεν παρατήρησα καμιά διαφορά μεταξύ τους. Ο λόγος που πήρα την Class 10 ήταν το ότι ο Music Player του Sense ήταν πάναργος και μου έσπαγε τα νεύρα. Τελικά δεν έφταιγε η microSD αλλά η εφαρμογή σε συνδυασμό με τη δομή των φακέλων με τα τραγούδια στην κάρτα. Με την καινούρια official ROM (3.14) το διόρθωσαν και τώρα ο Music Player είναι αστραπιαίος ανεξάρτητα από το Class.

 

Εν ολίγοις, μη σπαταλήσεις τα λεφτά σου σε Class 10. Πάρε μια Class 4/6. ;)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορουμε να κανουμε auto forward καποιο sms σε αλλο κινητο?

Δηλαδη οταν λαμβανω ενα συγκεκριμενο sms, να προωθειται αυτοματα σε ενα αλλο κινητο επιλογης μας.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τις ρυθμισεις της YAHOO για push email?κολλαω στο ποιος ειναι ο σερβερ.στο πρωτο ποστ αναφερεται για gmail

στο comm manager πρεπει να ενεργοποιησω το "microsoft direct push" η δεν εχει σχεση?

 

προς το παρον εχω δημιουργησει ενα account με τα στοιχεια του email μου και το εχω ρυθμισει καθε 30 λεπτα να ψαχνει για νεα email.με το push θα εχω λιγοτερη καταναλωση μπαταριας απο το να ψαχνει καθε 30 λεπτα?

 

εισερχομενη imap.mail.yahoo.com (μπορεις να βάλεις και pop αντι imap αλλά δεν το προτείνω γιατι δεν ενημερώνει αυτόματα τα email πχ που κατέβασες στον υπολογιστή σου και στα βγάζει όλα σαν μη αναγνωσμένα)

εξερχομενη smtp.mail.yahoo.com

Αν και νομίζω τα βρίκει και μόνο του και δεν χρειάζεται να τα βάλεις.

Δεν χρειάζεται ενεργοποίηση το Push email....

Link to comment
Share on other sites

εισερχομενη imap.mail.yahoo.com (μπορεις να βάλεις και pop αντι imap αλλά δεν το προτείνω γιατι δεν ενημερώνει αυτόματα τα email πχ που κατέβασες στον υπολογιστή σου και στα βγάζει όλα σαν μη αναγνωσμένα)

εξερχομενη smtp.mail.yahoo.com

Αν και νομίζω τα βρίκει και μόνο του και δεν χρειάζεται να τα βάλεις.

Δεν χρειάζεται ενεργοποίηση το Push email....

 

ναι αυτο το ξερω αλλα δεν ειναι push!εσυ λες να βαλω να ελεγχει ανα χ λεπτα για νεα μηνυματα.αυτο δεν ειναι push ομως

βασικα αυτο που θελω ειναι ο server για την yahoo!ΕΝΑΝ θελει ομως για push οχι εισερχομενο και εξερχομενο!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εν ολίγοις, μη σπαταλήσεις τα λεφτά σου σε Class 10. Πάρε μια Class 4/6. ;)

 

Έτσι είναι. Όπως έχουμε πει και παλαιότερα η συσκευή δεν είναι σε θέση να εκμεταλλευτεί τη διαφορά στο class λόγω περιορισμών που έχει το πρωτόκολλο επικοινωνίας ανάμεσα στη συσκευή και στην κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...