Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει καποιος ρε παιδια?

δεν θα με ενοιαζε αλλα λογο δουλειας( οδηγος φορτηγου) μου ειναι απαραιτητη η συσκευη.

ειναι ο δευτερος φορτιστης που δοκιμαζω και μου κανει το ιδιο πραμα.

τον 1ο τον ειχα παρει απο τους πακι στα φαναρια και νομιζα οτι γιααυτο χαλασε,τον δευτερο ομως τον πηρα απο τον γερμανο και μου κανει τα ιδια!

Υπάρχει περίπτωση ο πρώτος απ' τους Πακιστανούς να σου έκαψε τη μονάδα φόρτισης του HD2. Ο φορτιστής του σπιτιού δουλεύει; Μήπως το φορτηγό βγάζει 24V στον αναπτήρα και γιαυτό δεν παίζουν οι φορτιστές;

 

Υπάρχει ένα γνωμικό που λέει: "Το φτηνό είναι ακριβό!" ;)

Ποτέ δεν χρησιμοποιούμε "μαϊμού" αξεσουάρ στην πανάκριβή μας συσκευή... ;)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Όταν μπουτάρω το τηλέφωνο και αφού δώσω PIN μου βγάζει μια οθόνη που πάνω-πάνω αναγράφει "STK Service" και ακριβώς από κάτω την ερώτηση "How are you?". Γίνεται με κάποιο τρόπο να μην εμφανίζεται αυτό?

Αν περιμένω κάποια δευτερόλεπτα με πηγαίνει από μόνο του στη αρχική οθόνη του HTC Sense. Όπως και αν πατήσω το "ok" που υπάρχει κάτω αριστερά στην συγκεκριμένη οθόνη. Απλά αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην εμφανίζεται θα ήταν πολύ καλύτερα (χωρίς φυσικά να επηρεάζεται κάποια άλλη λειτουργία του τηλεφώνου).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Άλλαξε το:

HKLM\\Services\stk_service\Keep

από 1 σε 0.

 

Προσοχή:Ίσως να απαιτείται περισσότερος χρόνος φώρτωσης κατά την εκκίνηση ως την εισαγωγή του PIN.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση ο πρώτος απ' τους Πακιστανούς να σου έκαψε τη μονάδα φόρτισης του HD2. Ο φορτιστής του σπιτιού δουλεύει; Μήπως το φορτηγό βγάζει 24V στον αναπτήρα και γιαυτό δεν παίζουν οι φορτιστές;

 

Υπάρχει ένα γνωμικό που λέει: "Το φτηνό είναι ακριβό!" ;)

Ποτέ δεν χρησιμοποιούμε "μαϊμού" αξεσουάρ στην πανάκριβή μας συσκευή... ;)

 

δεν ειναι αυτο 1000% γιατι εκει φορτιζα το hd το 1 .

και αυτος που ειναι καινουριος που τον πηρα απο τον γερμανο μου δουλεψε για πεντε λεπτα και μετα τα ιδια παλι μου εδειχνε φορτισμενο και μου αναβε το led μια πρασινο μια πορτοκαλι.

με το που εκλεισα και ανοιξα παλι το κινητο παλι τα ιδια φορτισε για κανα πενταλεπτο και μετα τα ιδια.

στο σπιτι φορτιζει κανονικα απο το pc αποτε δεν εχουμε καψει τιποτα;)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το:

HKLM\\Services\stk_service\Keep

από 1 σε 0.

 

Προσοχή:Ίσως να απαιτείται περισσότερος χρόνος φώρτωσης κατά την εκκίνηση ως την εισαγωγή του PIN.

Ωραίος! Θα το δοκιμάσω. Θυμάμαι το είχα ψάξει παλιότερα αλλά δεν είχα βρει λύση.

Ευχαριστούμε για το tip.

 

δεν ειναι αυτο 1000% γιατι εκει φορτιζα το hd το 1 .

και αυτος που ειναι καινουριος που τον πηρα απο τον γερμανο μου δουλεψε για πεντε λεπτα και μετα τα ιδια παλι μου εδειχνε φορτισμενο και μου αναβε το led μια πρασινο μια πορτοκαλι.

με το που εκλεισα και ανοιξα παλι το κινητο παλι τα ιδια φορτισε για κανα πενταλεπτο και μετα τα ιδια.

στο σπιτι φορτιζει κανονικα απο το pc αποτε δεν εχουμε καψει τιποτα;)

Ευτυχώς δεν έχει καεί το HD2. Σίγουρα δεν φταίνε και οι φορτιστές γιατί δεν μπορεί και οι δύο να μην δουλεύουν. Το μόνο που μένει είναι η παροχή του φορτηγού. Μήπως η τάση δεν είναι σταθερή και το HD2 είναι ευαίσθητο και κλειδώνει; Δοκίμασε το φορτιστή σε ένα άλλο αυτοκίνητο να δεις τι κάνει. Επίσης δοκίμασε στο φορτηγό με σβηστή τη μηχανή. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Θα το δοκιμάσω. Θυμάμαι το είχα ψάξει παλιότερα αλλά δεν είχα βρει λύση.

Ευχαριστούμε για το tip.

 

 

Ευτυχώς δεν έχει καεί το HD2. Σίγουρα δεν φταίνε και οι φορτιστές γιατί δεν μπορεί και οι δύο να μην δουλεύουν. Το μόνο που μένει είναι η παροχή του φορτηγού. Μήπως η τάση δεν είναι σταθερή και το HD2 είναι ευαίσθητο και κλειδώνει; Δοκίμασε το φορτιστή σε ένα άλλο αυτοκίνητο να δεις τι κάνει. Επίσης δοκίμασε στο φορτηγό με σβηστή τη μηχανή. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

 

μηπως φταινε οι ρομ οι omega?

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταινε οι ρομ οι omega?

Δύσκολο μου φαίνεται... Δοκίμασέ το σε άλλο αυτοκίνητο να δεις τι κάνει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταινε οι ρομ οι omega?

 

Για κάποιο λόγο ο φορτιστής δεν τροφοδοτεί σωστά.

 

Η ενναλαγή πράσινου-κόκκινου σημαίνει οτι ενεργοποιήθηκε η δικλείδα ασφαλείας για άνοδο της θερμοκρασίας της συσκευής, με αποτέλεσμα να διακόπτεται η φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους 2 σας για τις απαντήσεις σας (stranger72, DrMobile).

 

Θα το τσεκάρω και θα σου πω stranger72.

 

Σε σένα αυξήθηκε ο χρόνος που αναφέρεις ή οχι?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους 2 σας για τις απαντήσεις σας (stranger72, DrMobile).

 

Θα το τσεκάρω και θα σου πω stranger72.

 

Σε σένα αυξήθηκε ο χρόνος που αναφέρεις ή οχι?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ναι αργεί αρκετά, οπότε προσωπικά θεωρώ οτι δε με συμφέρει.

 

Έχω Vodafone, όπως ανέφερε ο DrMobile. Στη Wind, που είχα παλιότερα, δεν υπήρχε μήνυμα υποδοχής στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

@ takisxx

 

Εκτιμώ ότι το πρόβλημα οφείλεται σε άνοδο θερμοκρασίας λόγω φόρτισης στο αυτοκίνητο σε συνδυασμό με χρήση προγράμματος πλοήγησης ή ομιλίας κλπ.

Λογικά δεν προκύπτει ύπαρξη δυσλειτουργίας της συσκευής ή του λογισμικού.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρειάζεται να πάω στην Vodafone και να ζητήσω αλλαγής κάρτας (να πάρω πιο σύγχρονη).

Αν πάρω πιο καινούργια κάρτα θα κερδίσω κάτι σε λειτουργίες ή όχι?

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χρειάζεται να πάω στην Vodafone και να ζητήσω αλλαγής κάρτας (να πάρω πιο σύγχρονη).

Αν πάρω πιο καινούργια κάρτα θα κερδίσω κάτι σε λειτουργίες ή όχι?

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Το σίγουρο είναι οτι δεν θα χάσεις.

Επίσεις πρέπει να γνωρίζεις, οτι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, η αλλαγή sim με άλλη πιο σύγχρονη, γίνεται δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αργεί αρκετά, οπότε προσωπικά θεωρώ οτι δε με συμφέρει.

 

Έχω Vodafone, όπως ανέφερε ο DrMobile. Στη Wind, που είχα παλιότερα, δεν υπήρχε μήνυμα υποδοχής στο δίκτυο.

Καλησπέρα και πάλι.

 

Άλλαξα την τιμή στην Registry και οι διαφορά στο χρόνο από reset είναι από ανύπαρκτη μερικές φορές (0sec) εώς αμελητέα (max. diff 2 sec). Θεωρώ ότι δεν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα αν τελικά το απενεργοποιήσεις.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να πάω στην Vodafone και να ζητήσω αλλαγής κάρτας (να πάρω πιο σύγχρονη).

Αν πάρω πιο καινούργια κάρτα θα κερδίσω κάτι σε λειτουργίες ή όχι?

Εγώ είχα καρτοκινητό (Vodafone CU) του οποίου η κάρτα SIM ήταν απ' το 2004 και μου έβγαζε "How are you?". Πριν λίγους μήνες που το έκανα συμβόλαιο, η νέα κάρτα SIM μου βγάζει "Welcome to Vodafone". Έλπιζα ότι στην καινούρια SIM δεν θα υπήρχε το μήνυμα αλλά δυστυχώς απλά άλλαξε... Κάποια άλλη αλλαγή μεταξύ των δύο SIM δεν παρατήρησα, αλλά όπως λέει και ο stranger72 δεν χάνεις τίποτα να πάρεις μια καινούρια.

 

Άλλαξα την τιμή στην Registry και οι διαφορά στο χρόνο από reset είναι από ανύπαρκτη μερικές φορές (0sec) εώς αμελητέα (max. diff 2 sec). Θεωρώ ότι δεν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα αν τελικά το απενεργοποιήσεις.

Τέλεια! :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

Άλλαξα την τιμή στην Registry και οι διαφορά στο χρόνο από reset είναι από ανύπαρκτη μερικές φορές (0sec) εώς αμελητέα (max. diff 2 sec). Θεωρώ ότι δεν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα αν τελικά το απενεργοποιήσεις.

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Κάθε συσκευή είναι διαφορετική, γι' αυτό και ανέφερα "ίσως". Πρέπει να παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες, που δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άλλαξε το:

HKLM\\Services\stk_service\Keep

από 1 σε 0.

 

Προσοχή:Ίσως να απαιτείται περισσότερος χρόνος φώρτωσης κατά την εκκίνηση ως την εισαγωγή του PIN.

 

Αυτό γίνεται επίσης εύκολα και με το BsB Tweaks.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται επίσης εύκολα και με το BsB Tweaks.

 

...αν το χρησιμοποιείς, γιατί δεν πιστεύω οτι αξίζει να εγκαταστήσεις ολόκληρη εφαρμογή για το λόγο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
...αν το χρησιμοποιείς, γιατί δεν πιστεύω οτι αξίζει να εγκαταστήσεις ολόκληρη εφαρμογή για το λόγο αυτό.

 

Σχεδόν όλα όσα περιέχει, κρίνω πως είναι απαραίτητα tweaks (εκτός δύο που είναι buggy και δεν τα πειράζεις καθόλου).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να κανω απεγκατασταση σε καποιο προγραμμα που ειναι εγκατεστημενο στη μνημη του τηλ.Ευχαριστω.

 

 

καποιος??:help:

Link to comment
Share on other sites

καποιος??:help:

 

πας ρυθμισεις->Εφαρμογη->Καταργηση προγραμματων.

εχει ολα τα προγραμματα και της καρτας και του τηλεφωνου

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμισεις->Εφαρμογη->Καταργηση προγραμματων.

εχει ολα τα προγραμματα και της καρτας και του τηλεφωνου

 

ειχα την εντυπωση οτι εχει μονο τα προγραμματα που ειναι εγκαταστημενα στην καρτα μνημης.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειχα την εντυπωση οτι εχει μονο τα προγραμματα που ειναι εγκαταστημενα στην καρτα μνημης.Ευχαριστω.

 

Όχι, έχει όσα εγκαθιστάς εσύ ανεξαρτήτως που τα εγκαθιστάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@ takisxx

 

Εκτιμώ ότι το πρόβλημα οφείλεται σε άνοδο θερμοκρασίας λόγω φόρτισης στο αυτοκίνητο σε συνδυασμό με χρήση προγράμματος πλοήγησης ή ομιλίας κλπ.

Λογικά δεν προκύπτει ύπαρξη δυσλειτουργίας της συσκευής ή του λογισμικού.

 

Για κάποιο λόγο ο φορτιστής δεν τροφοδοτεί σωστά.

 

Η ενναλαγή πράσινου-κόκκινου σημαίνει οτι ενεργοποιήθηκε η δικλείδα ασφαλείας για άνοδο της θερμοκρασίας της συσκευής, με αποτέλεσμα να διακόπτεται η φόρτιση.

 

σας ευχαριστω για τις απαντησεις και μαλλον ειναι αυτο!

ομως το hd 1 γιατι φορτιζε κανονικα?

και μου ειναι αναγκαιο το gps για το αυτοκινητο ρε **** το λογο δουλειας:(

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα όσα περιέχει, κρίνω πως είναι απαραίτητα tweaks (εκτός δύο που είναι buggy και δεν τα πειράζεις καθόλου).

Ποιά είναι αυτά για να ξέρουμε;:worry:

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...