Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Γτ να μην παει κατω απο 10% ?

 

Δεν είναι δεσμευτικό, δεν θα πάει κάτι η συσκευή αν δεν το κάνεις απλά ενδείκνυται για την μακροχρόνια καλύτερη απόδοση της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ααααα δεν το ηξερα αυτο !!!!

Ισχυει για ολες τις μπαταριες κινητων ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Α ωραια thanks και παλι !

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω και γω ιντερνετ μεσω vodafone

τελευταια η vodafone καθε τρεις και λιγο μου στελνει ρυθμισεις για το internet μεσω wap

αυτες τις ρυθμισεις δεν τις εχω χρησιμοποιησει αφου εχω internet χωρις wap και το οποιο πιστευω οτι σε χρεωνει ανεξαρτητα αν εχεις internet μεσω πακετου

μηπως αυτο σου εκανε τη ζημια?

 

Στο 13830 μπορείς να ενημερώνεσαι για το υπόλοιπο όγκου δεδομένων όσον αφορά το απεριόριστο (3gb) internet.

Παρατήρησα ότι ενώ λέει ότι η ενημέρωση γίνεται κάθε ημέρα στις 6.30μμ περίπου, αυτή ουσιαστικά γίνεται μετά 3-4 ημέρες.Πάντως βοηθάει πολύ στο να παρακολουθείς την κατανάλωση σου ή τυχόν λάθος που μπορει να γίνει πρίν εκδοθεί ο λογαριασμός.

Επίσης αν τα κουμπιά τα πατάς γρήγορα και η κλήση κρατήσει κάτω από ένα λεπτό τότε είναι δωρεάν, αλλιώς πληρώνεις 0.2 ευρώ περίπου ανά κλήση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο 13830 μπορείς να ενημερώνεσαι για το υπόλοιπο όγκου δεδομένων όσον αφορά το απεριόριστο (3gb) internet.

Παρατήρησα ότι ενώ λέει ότι η ενημέρωση γίνεται κάθε ημέρα στις 6.30μμ περίπου, αυτή ουσιαστικά γίνεται μετά 3-4 ημέρες.Πάντως βοηθάει πολύ στο να παρακολουθείς την κατανάλωση σου ή τυχόν λάθος που μπορει να γίνει πρίν εκδοθεί ο λογαριασμός.

 

...ή χρησιμοποιείς το Spb Wireless Monitor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...ή χρησιμοποιείς το Spb Wireless Monitor.

 

Στην omega v.8 που χρησιμοποιώ χρησιμοποιώ το spb wireless monitor, και ανοίγω το pop up. Όμως όταν έχω και τις 4 επιλογές ενεργοποιημένες (wi-fi, internet, usb & wap), η κάτω τελευταία σειρά δεν εμφανίζεται γιατί την κρύβει η soft bar.

Ξέρει κανείς καμιά λύση;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην omega v.8 που χρησιμοποιώ χρησιμοποιώ το spb wireless monitor, και ανοίγω το pop up. Όμως όταν έχω και τις 4 επιλογές ενεργοποιημένες (wi-fi, internet, usb & wap), η κάτω τελευταία σειρά δεν εμφανίζεται γιατί την κρύβει η soft bar.

Ξέρει κανείς καμιά λύση;

 

Η εφαρμογή είναι φτιαγμένη για τα WM6.5. Η συσκευή σου φοράει τα WM6.5.3 με την πιο μεγάλη bottom bar και γιαυτό στην κρύβει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμα το δουλευω με τον φορτιστη πανω ειναι το ιδιο ?

Ευχαριστω για της ευχες !!!!

Πρωτη φορα ειμαι τοσο χρουμενος που θα εχω κινητο παντοφλα !!!!

Επισης λεω να παραγγειλω αυτο το πακετακι :

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006418

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730

φιλε καταρχην καλοριζικο και σου ευχομαι να την ευχαριστηθεις οπως εμεις ολοι εδω.

ορεξη για διαβασμα να εχεις και ολα θα πανε καλα. εχουμε καλη παρεα εδω και θα σου γεμισει τον χρονο σου.

προσωπικη μου αποψη να μην παρεις αυτα τα δυο γιατι ειναι ακριβα.

κοιταξε λιγο το site που σου δινω. οι πιο πολλοι απο εδω ψωνιζουμε απο εκει και ειναι εμπιστο.

http://www.netimes.com.

 

Στην omega v.8 που χρησιμοποιώ χρησιμοποιώ το spb wireless monitor, και ανοίγω το pop up. Όμως όταν έχω και τις 4 επιλογές ενεργοποιημένες (wi-fi, internet, usb & wap), η κάτω τελευταία σειρά δεν εμφανίζεται γιατί την κρύβει η soft bar.

Ξέρει κανείς καμιά λύση;

κι'εγω το pop up χρησιμοποιω παντα γιατι βολευει πολυ.

δεν υπαρχει κανενας λογος να εχεις τσεκαρισμενες ολες τις επιλογες.

ειδικα η επιλογη usb δεν χρειαζεται.

τσεκαρε μονο wifi και internet και εισαι οκ. θα φαινονται και τα δυο με το pop up.

ετσι τα εχω εγω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

[quote=

κι'εγω το pop up χρησιμοποιω παντα γιατι βολευει πολυ.

δεν υπαρχει κανενας λογος να εχεις τσεκαρισμενες ολες τις επιλογες.

ειδικα η επιλογη usb δεν χρειαζεται.

τσεκαρε μονο wifi και internet και εισαι οκ. θα φαινονται και τα δυο με το pop up.

ετσι τα εχω εγω.

 

Αυτό ακριβώς έχω κάνει :D:D

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώσ έχω κάνει :D:D

 

Οταν χρησιμοποιεισ το κινητο σαν router για το laptop καταγραφει την

κινηση το spb monitor?

Link to comment
Share on other sites

Πω πω παιδιά είναι να αποκτήσω αυτές τις μέρες το κινητό (htc hd2) που τόσο πολύ μου αρέσει, και διαβάζοντας αυτά που γράφεται, έχω αγχοθεί. Δεν καταλαβαίνω απολύτως τίποτα. Τι να πω ντρέπομαι :O, Πω πω τόσο ανίδεος ?:X
Link to comment
Share on other sites

Πω πω παιδιά είναι να αποκτήσω αυτές τις μέρες το κινητό (htc hd2) που τόσο πολύ μου αρέσει, και διαβάζοντας αυτά που γράφεται, έχω αγχοθεί. Δεν καταλαβαίνω απολύτως τίποτα. Τι να πω ντρέπομαι :O, Πω πω τόσο ανίδεος ?:X

 

μην ντρεπεσαι! :p κι εγω διαβαζα πριν το παρω, κι ενας φιλος που το εχει μου εξηγουσε εξτρα, και ενιωθα λες και ακουω κινεζικα. μολις το εχεις στα χερια σου και το ψαξεις λιγακι θα καταλαβεις τα παντα μονος σου! ;) λιγη βοηθεια θα χρειαστεις μονο στην αρχη, που εδω ομως τα παιδια την προσφερουν απλοχερα! καλως να το δεχτεις

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν χρησιμοποιεισ το κινητο σαν router για το laptop καταγραφει την

κινηση το spb monitor?

Ναι.

 

Πω πω παιδιά είναι να αποκτήσω αυτές τις μέρες το κινητό (htc hd2) που τόσο πολύ μου αρέσει, και διαβάζοντας αυτά που γράφεται, έχω αγχοθεί. Δεν καταλαβαίνω απολύτως τίποτα. Τι να πω ντρέπομαι :O, Πω πω τόσο ανίδεος ?:X

 

Όταν το πάρεις ρίξε μια ματιά στο πρώτο post, θα λύσει πολλές από τις απορίες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικά την έκανα την πατατιά : απ τον ενθουσιασμό μου , έβαλα διάφορα προγράμματα όπως : opera10,uzardweb,flashlite+games,lmt,jblend games, total commander , etc .

Το αποτέλεσμα : σήμερα προσπαθώ να μπω wifi στο σπίτι ,δεν βρισκει το key ,μου μπαίνουν ψίλοι στ αυτία , στην εργασία μου επίσης , προσπαθω να κατεβάσω hotmail ζητάει κωδικό !! τα yahoo mail μου απλά δεν υπάρχουν ούτε σαν λογαριασμοί , εννοείται πως ούτε τα username passwords των fora που μπαίνω υπάρχουν αποθηκευμένα ....

 

επανέφερα ένα pim 5/8/2010 μήπως και επανέλθουν μερικά αλλά τίποτα

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To pim δεν επαναφέρει τέτοια πράγματα. Όπως και να έχει, όλοι έχουμε περάσει από τη διαδικασία των διάφορων δοκιμών και όλοι έχουμε καταλήξει σε hard reset όπως σου προτείνω να κάνεις και εσένα με αναγκαστικό στήσιμο από την αρχή.

 

Αυτό βέβαια που μπορείς να κάνεις είναι όταν θα έχεις έτοιμη και στημένη σωστή τη συσκευή σου, να πάρεις ένα backup με το Spb Backup ούτως ώστε να το επαναφέρεις οποιαδήποτε στιγμή χρειαστείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...ή χρησιμοποιείς το Spb Wireless Monitor.

 

Γιαννη σ εμενα αυτο δουλευε με την elegancia rom που ειχα. οταν περασα τη standard energy, επαψε να λειτουργει. δεν καταλαβαινω γιατι:(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικώς δουλεύει απροβλημάτιστα στις περισσότερες rom που έχω δοκιμάσει. Το σίγουρο πάντως είναι ότι δεν φταίει η εφαρμογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κάπου έχω δει , αλλά δεν θυμάμαι , πρόγραμμα που διαχειρίζεται και σώζει πάσης φύσεως κωδικούς και usernames, ανεξαρτήτως backup , αλλά δεν ποιό και που , ισχύει ; ποιό είναι ;

 

το sprite που έχω στο diamond θεωρείτε ότι είναι υποδεέστερο από το spb backup ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ένας φίλος μου, με ρώτησε γιατί δεν παίρνω το i phone 4g. Και οι δύο έχουμε samsung. Και εγώ του απάντησα γενικολογώντας, ότι μου αρέσει περισσότερο το htc σαν συσκευή:p. Η αλήθεια είναι πως με ταρακούνησε λίγο.:)

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε στο ποια είναι τα <υπέρ> και τα <κατά> του hd2 συγκριτικά με το i phone 4g.:O

Link to comment
Share on other sites

σε μια γενικόλογη ερώτηση μπλόκαρες , δεν γίνεται να απαντήσεις με ένα ναι ή ένα όχι , έχει να κάνει με τις ανάγκες του κάθε χρήστη , και τα κριτήρια που βάζει στην αγορά , πάντως όλα όσα κάνει το iphone τα κάνει το hd2 , ενώ το αντίστροφο δεν ισχύει , ....

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχθές ένας φίλος μου, με ρώτησε γιατί δεν παίρνω το i phone 4g. Και οι δύο έχουμε samsung. Και εγώ του απάντησα γενικολογώντας, ότι μου αρέσει περισσότερο το htc σαν συσκευή:p. Η αλήθεια είναι πως με ταρακούνησε λίγο.:)

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε στο ποια είναι τα <υπέρ> και τα <κατά> του hd2 συγκριτικά με το i phone 4g.:O

 

Για τέτοια συζήτηση απευθύνσου στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δουλεύει απροβλημάτιστα στις περισσότερες rom που έχω δοκιμάσει. Το σίγουρο πάντως είναι ότι δεν φταίει η εφαρμογή.

 

οχι σιγουρα δε φταιει η εφαρμογη γιατι την εδωσα σε φιλο μου με την omega rom και δουλευει καλα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

αν εγκαταστησω το προγραμμα SciLorsLeoCameraAnyKeyv0.2.5,τα volyme keys παυουν να αυξομοιωνουν την ενταση του ηχου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εγκαταστησω το προγραμμα SciLorsLeoCameraAnyKeyv0.2.5,τα volyme keys παυουν να αυξομοιωνουν την ενταση του ηχου?

παυουν μονο οταν εχεις την καμερα ανοιχτη. και μονο τοτε.

σε οποιαδηποτε αλλη στιγμη λειτουργουν κανονικα τα πληκτρα αυξησης / μειωσης εντασης.

βαλτο αφοβα. δουλευει μια χαρα και ειναι πολυ χρησιμο για μενα,

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...