Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά:):)

Θέλω να κάνω άλλη μια εγκυκλοπαιδική ερώτηση.;)..Σκέφτομαι να μπω σε πρόγραμμα και με ιντερνετ!

1) όταν λέμε 500 MB ή 1,5 GB κτλ. πλοήγηση τι εννοούμε?

2) Μέχρι πόσα MB είναι ικανοποιητικά για ένα χρήστη που δεν θέλει να είναι και συνέχεια στο ιντερνετ.

3) πρακτικά ποια είναι η διαφορά μεταξύ των 500 MB και των 1,5 GB?

:!:Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι.:)

η διαφορα ειναι οπως δειχνουν οι αριθμοι.τριπλασιος χρονος πλοηγησης.δεν χρειαζεται να κατεβαζεις κατι,και μονο με την πλοηγηση τα mb μειωνονται.αν δεν εχεις wifi και δεν χρησιμοποιεις περιστασιακα το ιντερνετ του παροχου σου,τοτε βαλε το πακετο με το 1,5gb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ήθελα να σας ρωτήσω την συνεργασία του κινητού με το Gmail. Πόσο γρήγορος είναι ο συγχρονισμός με το Gmail και αν υπάρχει η δυνατότητα PushMail τόσο με το server του Gmail ή με κάποιον άλλον εταιρικό Microsoft Exchange Mail Server. Επίσης εχοντας και χρησιμοποιώντας Microsoft Outlook θα μπορώ να συγχρονίζω Α Π Ρ Ο Β Λ Η Μ Α Τ Ι Σ Τ Α το κινητό με τον υπολογιστή μου; τόσο για mails όσο και για τις επαφές;

 

Σας ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά:):)

Θέλω να κάνω άλλη μια εγκυκλοπαιδική ερώτηση.;)..Σκέφτομαι να μπω σε πρόγραμμα και με ιντερνετ!

1) όταν λέμε 500 MB ή 1,5 GB κτλ. πλοήγηση τι εννοούμε?

2) Μέχρι πόσα MB είναι ικανοποιητικά για ένα χρήστη που δεν θέλει να είναι και συνέχεια στο ιντερνετ.

3) πρακτικά ποια είναι η διαφορά μεταξύ των 500 MB και των 1,5 GB?

:!:Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι.:)

 

Πας και αγοράζεις το ginius driver απο την gi και ξέχνα την πλοήγηση μεσω google

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι σίγουρος πως θα έχει χιλιοειπωθεί, μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι το MoDaCo NoData? Είναι πρόγραμμα του κινητού? Το κατεβάζουμε από το ιντερνετ? που το βρίσκουμε και ποια είναι η λειτουργία του? :) Σε ποιο λιγκ θα μπορέσω να διαβάσω γιαυτό?

Ευχαριστώ!:):rolleyes:

Edited by zhukov
Link to comment
Share on other sites

κόβει την αθελητη συνδεση data μετον παροχο σου που μπορει να προκαλεσουν διαφορα προγραμματα , καιρος κλπ . Απ τα ποιο χρησιμα προγραμματα για μενα. google it modaco nodata

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

 

και ψαξε και στο google λιγο ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

παράκληση για βοήθεια, μιας που τις δύο πρώτες μάλλον δεν τις παρατηρήσατε.

 

Καλησπέρα σας.

Γνωρίζω προκαταβολικά ότι θα μου τα ψάλλετε ελαφρώς, όμως μου είναι κάπως δύσκολο να διαβάσω σχεδόν 1000 σελίδες και η αναζήτηση σ' αυτά που ψάχνω βγάζει εκατοντάδες αποτελεσμάτων, επίσης πολύ δύσκολο να τα διαβάσω.

Ζητώ λοιπόν συγγνώμη εκ των προτέρων:

 

Έχω το HD2 στα χέρια μου απ' το Σάββατο. Είναι ένα εντυπωσιακό τηλέφωνο αν μη τι άλλο.

Έχω όμως και προβλήματα μαζί του και θέλω τη βοήθειά σας.

Πριν απ' όλα θα πω τις αλλαγές που έχω περάσει στη συσκευή:

α) Αλλαγή του Κάρτα Αποθήκευσης σε Storage Card με το γνωστό CAB.

β) Απενεργοποίησα την κίνηση του ρολογιού κατά 1 ώρα και 2 λεπτά κάθε φορά που επιστρέφω στην αρχική, επίσης με το ανάλογο CAB.

γ) πέρασα το Shake and Save

δ) Το .ΝΕΤ CF 3.5

ε) Το BsB Tweaks και τέλος

στ) το NoData

 

Έχω τα εξής προβλήματα που δεν έχω καταφέρει να λύσω. Δεν θα είναι τόσο σοβαρά, σας προειδοποιώ, αλλά είναι εκνευριστικά:

1. Χρησιμοποιώ το ΗΒΗ-DS980 bt headset της S.E. Λειτουργεί άψογα με το HD2 (που δεν το περίμενα), δηλαδή χειρίζεται τον τηλεφωνικό κατάλογο, τις κλήσεις, τη μουσική, όλα. Το μόνο θέμα είναι ότι δεν δείχνει την ώρα (το headset) και... σε κάθε κλήση, μου επαναφέρει την ένταση του ήχου στο μισό και πρέπει να το δυναμώνω. Διορθώνεται αυτό; (η ώρα δεν με πειράζει) Επίσης έχει απαράδεκτη ποιότητα ήχου, μονίμως μου λένε ότι δεν με ακούνε, ενώ με την προηγούμενη συσκευή μου λειτουργούσε άψογα!!!

2. Αυτό λύθηκε με ένα hard reset.

3. Το facebook application δεν δουλεύει. Μένει στο "Getting User ID" για αιώνες. Ομοίως και από τις ρυθμίσεις --> Υπηρεσίες δεδομένων, λέει "Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την προσπάθεια σύνδεσης. Αντίθετα, μέσα από browser, συνδέεται κανονικότατα.

Όλες οι συνδέσεις είναι με ανοιχτό το wi-fi.

 

Προς το παρόν αυτά. Αν μπορέσετε να βοηθήσετε, πραγματικά θα είμαι ευγνώμων.

 

Επίσης, ερωτήσεις ακόμα:

Το τηλέφωνο αυτό δεν δέχεται φωνητικές εντολές για κλήσεις;

Μπορώ να ρυθμίσω στην αλληλογραφία περισσότερους από έναν λογαριασμούς ή μόνο μέσω του pop του gmail γίνεται αυτό; Με καλύπτει και το 2ο, απλά από περιέργεια.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και ελπίζω αυτή τη φορά να μου δώσετε λίγη προσοχή...

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,ασχετο, μα θα ηθελα να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου στην htc. το κινητο μου σημερα στη θαλασσα καταποντιστηκε κυριολεκτικα απο ενα κυμα. μετα τα 52 εμφραγματα ομως που με βαρεσαν συνηδητοποιησα πως τα παντα λειτουργουν αψογα. φυσικα εβγαλα μπαταρια, σιμ, καρτα μνημης κλπ και τα αφησα να στεγνωσουν. ευτυχως δε δειχνει να εχει επηρεαστει πουθενα αλλα καλο θα ειναι για τη θαλασσα να εχετε αλλη συσκευη..:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

το πηγα στα μουλτιραμα κ το ξαναδωσα πισω τους εβαλα μεγαλη φασαρια αλλα δεν αποφασιζουνε αυτοι λεει αλλα η htc αν θελει να το αλαξει το τηλ εγω τους ειπα πως αν μου στειλουν πισω το ιδιο δεν υπαρχει περιπτωση ουτε να παω να το παρω για να δουμε.... νεοτερα σε καμια βδομαδα!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

παράκληση για βοήθεια, μιας που τις δύο πρώτες μάλλον δεν τις παρατηρήσατε.

 

 

 

Επίσης, ερωτήσεις ακόμα:

Το τηλέφωνο αυτό δεν δέχεται φωνητικές εντολές για κλήσεις;

Μπορώ να ρυθμίσω στην αλληλογραφία περισσότερους από έναν λογαριασμούς ή μόνο μέσω του pop του gmail γίνεται αυτό; Με καλύπτει και το 2ο, απλά από περιέργεια.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και ελπίζω αυτή τη φορά να μου δώσετε λίγη προσοχή...

 

http://rapidshare.com/files/331401860/Duttys_Cyberon_Voice_Speed_Dial__Updated__1_.cab

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ήθελα να σας ρωτήσω την συνεργασία του κινητού με το Gmail. Πόσο γρήγορος είναι ο συγχρονισμός με το Gmail και αν υπάρχει η δυνατότητα PushMail τόσο με το server του Gmail ή με κάποιον άλλον εταιρικό Microsoft Exchange

 

Στην πρώτη σελίδα θα βρεις εναν αναλυτικό οδηγό του tesalat, όσο για την συνεργασία είναι άμεση-άψογη.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α, μόνο με την εφαρμογούλα γίνεται; :) Ευχαριστώ πολύ Νικόλα.

 

Το εγκαθιστάς και περνάς τις εντολές. Θα το δουλέψεις με bluetooth;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το εγκαθιστάς και περνάς τις εντολές. Θα το δουλέψεις με bluetooth;

 

Θα το ήθελα, αλλά με τα προβλήματα που παρουσιάζει το bt headset μου, δεν το βλέπω... :(

 

Εν τω μεταξύ, έλυσα και το θέμα με το facebook, αγνοήστε και αυτό λοιπόν:

Στο προφίλ μου είχα πατήσει το "turn off all platform applications"...

Δεν έφταιγε το κινητό, το προφίλ μου έφταιγε, το ανακάλυψα κάνοντας έναν 2ο λογαριασμό. Όλα οκ.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λοιπον παιδια,ασχετο, μα θα ηθελα να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου στην htc. το κινητο μου σημερα στη θαλασσα καταποντιστηκε κυριολεκτικα απο ενα κυμα. μετα τα 52 εμφραγματα ομως που με βαρεσαν συνηδητοποιησα πως τα παντα λειτουργουν αψογα. φυσικα εβγαλα μπαταρια, σιμ, καρτα μνημης κλπ και τα αφησα να στεγνωσουν. ευτυχως δε δειχνει να εχει επηρεαστει πουθενα αλλα καλο θα ειναι για τη θαλασσα να εχετε αλλη συσκευη..:O

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά οι περισσότερες συσκευές δουλεύουν σε αυτές τις περιπτώσεις. Το θέμα είναι όμως τι γίνεται μετά. Η υγρασία κάθεται στην πλακέτα και την διαβρώνει σε ένα βάθος χρόνου. Εκτός και αν είσαι τυχερή, κάτι που πραγματικά εύχομαι.

 

απάντησε και σε μένα πλζ, σίγουρα τα ξέρεις καλύτερα! (και συγγνώμη για το πρήξιμο, αλλά έχω ψιλοσοκαριστεί)

 

Επικοινώνησε με την ACE Hellas να σου κοστολογήσει την επισκευή. Εάν σου πουν απαγορευτικά νούμερα ψάξε στο ebay όπου θα βρεις τα ανταλλακτικά σε πραγματικά χαμηλές τιμές. Τους τα πας και είναι υποχρεωμένοι να αναλάβουν την εργασία.

Edited by ioathe

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με την ACE Hellas να σου κοστολογήσει την επισκευή. Εάν σου πουν απαγορευτικά νούμερα ψάξε στο ebay όπου θα βρεις τα ανταλλακτικά σε πραγματικά χαμηλές τιμές. Τους τα πας και είναι υποχρεωμένοι να αναλάβουν την εργασία.

 

EDIT: Κάποιος mod να συνενώσει τα συνεχόμενα μηνύματα μου.

εχει υπαρξει τετοια περιπτωση ξανα?δηλαδη να τους παει καποιος την οθονη αγορασμενη απο ebay και να την περασουν αυτοι?και ποσα χρηματα ζητουν σ αυτη την περιπτωση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει υπαρξει τετοια περιπτωση ξανα?δηλαδη να τους παει καποιος την οθονη αγορασμενη απο ebay και να την περασουν αυτοι?και ποσα χρηματα ζητουν σ αυτη την περιπτωση?

 

Εάν τους πας original οθόνη και παρελκόμενα, δεν έχουν λόγο να αρνηθούν την εργασία, δεν είναι στο χέρι τους. Τα χρήματα σε αυτή την περίπτωση είναι μόνο τα εργατικά βάσει του τιμολογίου τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις την επιλογή "Use Unicode when necessary" στις ρυθμίσεις;

 

 

 

Φιλε athanaso77 αυτο ήταν. το ξεκλήκαρα και όλα μια χαρα.

ευχαριστώ.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα το ήθελα, αλλά με τα προβλήματα που παρουσιάζει το bt headset μου, δεν το βλέπω... :(

 

Πάντως και με το bluetooth headset δουλεύει μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά οι περισσότερες συσκευές δουλεύουν σε αυτές τις περιπτώσεις. Το θέμα είναι όμως τι γίνεται μετά. Η υγρασία κάθεται στην πλακέτα και την διαβρώνει σε ένα βάθος χρόνου. Εκτός και αν είσαι τυχερή, κάτι που πραγματικά εύχομαι.

 

ναι κι εγω το ευχομαι να μαι τυχερη κυριως σε βαθος χρονου απ οτι λες:cry:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγω το ευχομαι να μαι τυχερη κυριως σε βαθος χρονου απ οτι λες:cry:

 

Μ'ηπως να πήγαινες στο σέρβις για να το καθαρίσουν;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μ'ηπως να πήγαινες στο σέρβις για να το καθαρίσουν;

 

αυτη τη στιγμη δεν εχω προσβαση σε τετοια μια και ειμαι διακοπες στο χωριο μου. αυριο που θα βρισκομαι στην αθηνα ουτως η αλλως αυτο θα εκανα. :)

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω προγραμα στην vodafon με απεριοριστο internet μου ηρθε λογαριασμος 1.350€ !!! και ολα με χρεωση απο internet περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν. Υπαρχει περιπτωση να αλαξα κατι στις ρυθμησεις της συσκευης και να συνεβη? 7μηνες που το εχω ολα ηταν καλα.

Αν γνωριζει κατι καποιος ας βοηθησει γιατι θα τρελαθω!

Τελευταια η μπαταρια μου κραταει με το ζορι 1ημερα μαλλον παω για ξαναστησημο της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προγραμα στην vodafon με απεριοριστο internet μου ηρθε λογαριασμος 1.350€ !!! και ολα με χρεωση απο internet περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν. Υπαρχει περιπτωση να αλαξα κατι στις ρυθμησεις της συσκευης και να συνεβη? 7μηνες που το εχω ολα ηταν καλα.

Αν γνωριζει κατι καποιος ας βοηθησει γιατι θα τρελαθω!

Τελευταια η μπαταρια μου κραταει με το ζορι 1ημερα μαλλον παω για ξαναστησημο της συσκευης.

εχω και γω ιντερνετ μεσω vodafone

τελευταια η vodafone καθε τρεις και λιγο μου στελνει ρυθμισεις για το internet μεσω wap

αυτες τις ρυθμισεις δεν τις εχω χρησιμοποιησει αφου εχω internet χωρις wap και το οποιο πιστευω οτι σε χρεωνει ανεξαρτητα αν εχεις internet μεσω πακετου

μηπως αυτο σου εκανε τη ζημια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...