Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα! πως μπορω να ρυθμισω τα mms καπως ωστε να μην εχει μεγιστο μεγεθος φωτογραφιας τα 100kb? στην επισημη ρομ αλλα και στην προηγουμενη μου ειχε περιπου τα 300kb μεγιστο μεγεθος αποστολης. τωρα εγινε 100 χωρις να πειραξω κατι. αλλαζεται με καποιο τροπο?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα! πως μπορω να ρυθμισω τα mms καπως ωστε να μην εχει μεγιστο μεγεθος φωτογραφιας τα 100kb? στην επισημη ρομ αλλα και στην προηγουμενη μου ειχε περιπου τα 300kb μεγιστο μεγεθος αποστολης. τωρα εγινε 100 χωρις να πειραξω κατι. αλλαζεται με καποιο τροπο?

 

Για να βλέπεις ότι είναι 100kb αυτό σημαίνει ότι έχεις μπει ήδη στις ρυθμίσεις των mms. Εκεί δεν μπορείς να το αλλάξεις; Δεν έχει drop-down menu που σου δίνει αυτή την επιλογή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να βλέπεις ότι είναι 100kb αυτό σημαίνει ότι έχεις μπει ήδη στις ρυθμίσεις των mms. Εκεί δεν μπορείς να το αλλάξεις; Δεν έχει drop-down menu που σου δίνει αυτή την επιλογή;

 

οχι δεν ειχα πειραξει κατι εγω και προφανως εγινε αυτοματα με την αλλαγη της ρομ. ειχε ως default ρυθμισεις της AT&t μετα απο ενα πειραγμα της registry που εκανα. τηλεφωνησα στον παροχο και μου εστειλαν εκ νεου τις ρυθμισεις και αφου τις σεταρα τωρα δουλευει καλα!:happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχεις official rom στη συσκευή σου;

 

http://htcpedia.com/duttys_leo_hg_v_1ab39398b85aebfae/soft/htc-leo-rom.html?c_page=1#comments

 

Αυτή δοκίμασα , να σου πω την αλήθεια είχα την official και έκανε κόλπα τύπου rotation σε άκυρη φάση και άνοιγε το μεγάφωνο μόνο του , να μη κλειδώνει και εξ αιτίας αυτού να χάνεται η μπαταρία στο 5ωρο.Με αυτήν όλα λύθηκαν , αλλά το φλας δεν.Έχεις ιδέα γιατί;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η τελευταία official σαν rom δεν εμφανίζει τα προβλήματα που αναφέρεις. Και επειδή πρέπει να αποφανθούμε εάν πρόκειται για hardware πρόβλημα ή όχι, προτείνω να ξαναβάλεις την 1.66 official επαναφέροντας το stock SPL.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιη καπιος το vito sms chat??? δεν μου δουλευει κ δεν ξερω γιατι οταν γραφω μυνημα μεσω της εφαρμογης μου το δειχνει με ενα κιτρινο βελακι κ το μυνημα δεν στελνετε!!!!!!! γιατι??? στης αρχες μου δουλευε!!!!!!!!!!!!!:(:(:( με ειχε βολεψει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώτη φορά που γράφω, θα ήθελα μια βοήθεια. Φαντάζομε ότι κάπου αλλού στο forum να υπάρχει η απάντηση στο πρόβλημα που παραθέτω, οπότε θα εκτιμούσα αν με οδηγούσε προς τα εκεί όποιος γνωρίζει.

Το πρόβλημα μου είναι τα κολλήματα που κάνει το κινητό στις εισερχόμενες κλήσεις και το ότι δεν κτυπάει καθόλου όταν είναι ενεργοποιημένη η CHT Locscreen. Έχω ήδη δοκιμάσει τις δύο λύσεις που προτείνει ο COOKIE MONSTER στο xda, αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε.

Να προσθέσω ότι έχω official rom 1.66.482.1 και manila 2.5.19211519.0.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει ενεργοποιήσει το κλείδωμα της συσκευής όταν μπαίνει σε sleep mode; Ποιες λύσεις ακριβώς δοκίμασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Καλό χειμώνα μια και σήμερα γύρισα από διακοπές . Μια ερωτησούλα . Όταν χρησιμοποιώ hands free για να ακούω τις οδηγίες των προγραμμάτων πλοήγησης χάνω τις πρώτες 2 λέξεις από τις οδηγίες . Έχει να κάνει με την rom ή το radio ; Καμία συμβουλή;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει το κλείδωμα της συσκευής όταν μπαίνει σε sleep mode; Ποιες λύσεις ακριβώς δοκίμασες;

 

Έχω ενεργοποιήσει το αυτόματο κλείδωμα κατά την αναμονή και δοκίμασα αυτές τις λύσεις:

CHT_Lockscreen_FIX.cab (2.9 KB, 575 views)

CHT_Lockscreen_FIX_alternative.cab (2.9 KB, 453 views)

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα σωστά.

Ξαναπροσπάθησα πάλι τώρα το απόγευμα και μέχρι τώρα δουλεύει με το δεύτερο cab. Έχω απενεργοποιήσει την επιλογή ενεργοποίηση ηλιακτίδων γιατί νομιζω ότι αυτή δημιουργεί προβλήματα.

Έχεις ξανακούσει κάτι για αυτό;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα σωστά.

Ξαναπροσπάθησα πάλι τώρα το απόγευμα και μέχρι τώρα δουλεύει με το δεύτερο cab. Έχω απενεργοποιήσει την επιλογή ενεργοποίηση ηλιακτίδων γιατί νομιζω ότι αυτή δημιουργεί προβλήματα.

Έχεις ξανακούσει κάτι για αυτό;

 

ειχες βαλει weather animation να εμφανιζεται στη lock screen μεσω του chteditor μηπως?:) αν ναι, ειχα το ιδιο προβληματακι, το οποιο δε λυθηκε με καποιο cab αλλα απλα απενεργοποιωντας την επιλογη αυτη για το animation του καιρου

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ειχες βαλει weather animation να εμφανιζεται στη lock screen μεσω του chteditor μηπως?:) αν ναι, ειχα το ιδιο προβληματακι, το οποιο δε λυθηκε με καποιο cab αλλα απλα απενεργοποιωντας την επιλογη αυτη για το animation του καιρου

 

Ακριβώς!!!:rolleyes:

 

Ποιό είναι τα πρόγραμμα με το οποίο παίρνουμε screenshot;

Edited by Nikos_s3

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!!:rolleyes:

 

:happy::happy::happy: παντως επειδη κι εγω δεν ειμαι πεπειραμενος χρηστης, με το συγκεκριμενο προγραμματακι εχω παθει αρκετες φορες "ζημια" καθοτι μαλλον θελει πιο συγκεκριμενους χειρισμους, παροτι προσφερει ομορφα αποτελεσματα!:)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιό είναι τα πρόγραμμα με το οποίο παίρνουμε screenshot;

 

Πολλά. Τελευταία το πιο δημοφιλές είναι το Shake & Shave.

 

ΥΓ. Μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα. Αντιτίθεται στους κανονισμούς του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω μεσα στο κινητο 8giga μνημη.και πολλα τραγουδια επισης μεσα σε αυτην.αλλα το θεμα ειναι οτι αργει να τα ανοιξει και λαγκαρει.συμβαινει και σε αλλους αυτο???υπαρχει κανενας τροπος να λυθει???
Link to comment
Share on other sites

σοσ εκει στην αρχικη οθονη που ελεγε τον καιρο η θεση μου κατι εκανα κ χαθηκε η θεση μου πωε μπωρο να το ξαναβαλω να μου δειχνει τον καιρο εκει που βρισκομαι????
Link to comment
Share on other sites

σοσ εκει στην αρχικη οθονη που ελεγε τον καιρο η θεση μου κατι εκανα κ χαθηκε η θεση μου πωε μπωρο να το ξαναβαλω να μου δειχνει τον καιρο εκει που βρισκομαι????

 

Έκανες soft reset;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανες soft reset;

 

εκανα απενεργοποισα την υπηρεσια εντοπισμου την ξαναενεργοιποιησα τπτ!! εκανα σοφτ ρεσετ τιποτα!! :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω μεσα στο κινητο 8giga μνημη.και πολλα τραγουδια επισης μεσα σε αυτην.αλλα το θεμα ειναι οτι αργει να τα ανοιξει και λαγκαρει.συμβαινει και σε αλλους αυτο???υπαρχει κανενας τροπος να λυθει???

 

Δεν φταίει η κάρτα. Μήπως έχει έρθει η ώρα για hard reset;

 

@manolis_33: Ομοίως.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γινεται να μην χασω τα δεδομενα???αμα κανω hard reset και μετα κανω το back-up που εχω σωμενο θα πιασει???το θεμα ειναι οτι μονο τα τραγουδια αργει να μου εμφανισει.ολα τα αλλα πανε σφαιρα.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γινεται να μην χασω τα δεδομενα???αμα κανω hard reset και μετα κανω το back-up που εχω σωμενο θα πιασει???το θεμα ειναι οτι μονο τα τραγουδια αργει να μου εμφανισει.ολα τα αλλα πανε σφαιρα.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό και το hard reset δεν πρόκειται να το διορθώσει.

 

Μοίρασε τα τραγούδια σε περισσότερους του ενός φακέλους.

Το ίδιο ισχύει και με το φάκελο "Windows", που έχει μεγάλο περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το θεμα ειναι οτι μονο τα τραγουδια αργει να μου εμφανισει.ολα τα αλλα πανε σφαιρα.

 

Εάν είναι έτσι, όντως δεν χρειάζεσαι hard reset. Αυτό σημαίνει ότι έχεις πάρα πολλά τραγούδια αταξινόμητα και σε αυτή τη περίπτωση φυσιολογικά αργεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...