Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το radio της υπογραφής μου κακ τη συγκεκριμένη rom (duttys) έχω την καλύτερη καταάλωση μπατάριας μέχρι σήμερα στο Leo από όλες τις rom που έχω δοκιμάσει (Topix, Energy, Artemis, Duttys)

σου κραταει μπαταρια πανω απο μια μερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σου κραταει μπαταρια πανω απο μια μερα?

 

Εξαρτάται από τη χρήση που θα κάνεις, για τσ δικά μου δεδομένα κρατάει σίγουρα παραπάνω από μια μέρα, περίπού δύο!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορω να περασω το ραδιο στη συσκευη μου χωρις να χρειαστει να κανω hard reset ?

γιατι δεν εχω χρονο για στησιμο παλι.

 

Μπορείς, με αυτό το CustomRUU.exe. Δεν απαιτείται hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

τα εβγαλα ολα και εκανα εκκινηση παλι, τελικα καταφερα να δω αρχικη οθονη οπου στο πανω μερος εγραφε start, και απο κατω start HTC Sense, μετα απο λιγο unable to start; tqp here to try again

παταω παλι αλλα δεν κανει τιποτα, ειναι μπλοκαρισμενο

 

Ευχαριστω ολους σας

 

Xμμμμ κατι θα εγκατεστησες που σου το μπλοκαρε. Κανε HARD reset, οχι απλη επανεκινηση. Ρυθμισεις>Ρυθμισεις Συστηματος>Εκαθαριση Μνημης (Ελπιζω να θυμαμαι σωστα διοτι εχω αγγλικη ΡΟΜ). Εχε υποψη σου πως ετσι θα χασεις τηλεφωνα κλπ οποτε παρε ενα μπακαπ αν δεν εχεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έχει αναφερθει αλλά

έψαξα και δεν το βρήκα . στο

tab των μετοχών μπορούμε

να βάλουμε ελληνικές μετοχές ?

υπάρχει η δυνατότητα να βλέπουμε

τις ισοτιμίες των νομισμάτων μετά

από update ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ελληνικές μετοχές όχι.

 

Ισοτιμίες ναι. Για παράδειγμα για ισοτιμία ευρώ/δολαρίου βάζεις eurusd=x. Αντίστοιχα για ισοτιμία ευρώ/αγγλική λίρα eurgbp=x.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ποσο κραταει η μπαταρια με μια κανονικη χρηση? Please I need to know!

 

Εξαρτάται το πως εννοεί ο καθένας τον όρο "κανονική χρήση". Σε γενικές γραμμές οι περισσότεροι θα σου πουν 2 μέρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία ρύθμιση (δεν την έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω άμα δουλεύει) στις ρυθμίσεις Bluetooth που ίσως βοηθήσει.

Πάς στο TAB Ρυθμίσεις. Πατάς Μενού – Περισσότερα. Επιλέγεις Bluetooth (εάν δεν είναι ενεργοποιημένο, το ενεργοποιείς). Σου βγάζει μία οθόνη με ρυθμίσεις. Πάς στην πρώτη καρτέλα (δεξιά με τα τρία γρανάζια). Επιλέγεις “Περισσότερα”. Πηγαίνεις “ Ήχος” και τσεκάρεις την επιλογή “ Αναπαραγωγή ήχων συστήματος σε απομακρυσμένες συσκευές ανοιχτής ακρόασης”.

Δεν χρησιμοποιώ Bluetooth και ΔΕΝ ξέρω αν η συγκεκριμένη ρύθμιση κάνει αυτό που θέλεις. Δοκίμασε όμως… :)

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια. Ομως σε εμενα δεν λειτουργει:( Εχω το plantronics 975 Ελληνικη συσκευη με μαμα ρομ 1.66 . Αν ξερει καποιος τον λογο αν βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους .

μια μικρη βοηθεια σε κατι.

εχει κανεις σας βαλει ginius Driver?

αν ναι πως μπαινει σε λειτουργία portrait και οχι σε landscape?

έχω επέμβει στο ordinale.ini και εχω αλλαξει την τιμη του portrait όπως εχει γραφτει αλλα τιποτα παλι μου το εμφανιζει landscape. επισης ειναι παρα μα παρα πολυ αργο κατα την εναρξη. παταω το εικονιδιο και κάνει περι το 1 με 2 λεπτα να ανοιξει το προγραμμα (μοιαζει σαν να κολλησε)!

καμμια λύση υπαρχει?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για ότι σχετικό με προγράμματα πλοήγησης απευθύνσου στο σωστό μέρος όπου οι γνώστες εκεί θα σου δώσουν τις απαντήσεις που ζητάς... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις ακριβώς;

 

Σε ευχαριστω για το άμεσο ενδιαφερον.Να εισαι καλα.

Θελω να περναω ολους τους ηχους στο bl ενα plantronics 975. Για να ακουω μουσικη κ το destinator στα ταξίδια με την μηχανη μεσα απο το κρανος. Ενας φιλος μου υπέδειξε τον συγκεκριμένο τροπο που βλεπεις παραπάνω. Σε μενα ομως δεν λειτουργει, οπως κ σε καποιον φιλο που ειδα να το γραφει. Για κατι αντιστοιχο στο kaizer που ειχα ετρεχα ενα cap (btaudiotoggle) Εχω την μαμα ρομ μιας και αν και θαθελα πολυ να πειραματιστω με καποια οπως την ελληνικη του φιλου ioathe, οι γνωσεις μου ειναι λιγες ο χρονος περιορισμενος και η συσκευη μου στημένη τουμπανο απο τον φιλο Ζαχαράκη:) Μπορω να κάνω κατι διχως να αλλάξω ρομ ?

Συγνώμη για το ...σεντονι:O

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, με αυτό το CustomRUU.exe. Δεν απαιτείται hard reset.

Γιαννη σ'ευχαριστω πολυ. μολις περασα το ραδιο 2.12.50.02_2 μιας και εχω διαβασει τα καλυτερα απο τα παιδια εδω.

Δεν γνωριζω τον λογο που ελειπες τοσο καιρο, αλλα καλως ηρθες και παλι πισω στην ομορφη παρεα μας. νομιζω οτι η απουσια σου ηταν αισθητη.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω για το άμεσο ενδιαφερον.Να εισαι καλα.

Θελω να περναω ολους τους ηχους στο bl ενα plantronics 975. Για να ακουω μουσικη κ το destinator στα ταξίδια με την μηχανη μεσα απο το κρανος. Ενας φιλος μου υπέδειξε τον συγκεκριμένο τροπο που βλεπεις παραπάνω. Σε μενα ομως δεν λειτουργει, οπως κ σε καποιον φιλο που ειδα να το γραφει. Για κατι αντιστοιχο στο kaizer που ειχα ετρεχα ενα cap (btaudiotoggle) Εχω την μαμα ρομ μιας και αν και θαθελα πολυ να πειραματιστω με καποια οπως την ελληνικη του φιλου ioathe, οι γνωσεις μου ειναι λιγες ο χρονος περιορισμενος και η συσκευη μου στημένη τουμπανο απο τον φιλο Ζαχαράκη:) Μπορω να κάνω κατι διχως να αλλάξω ρομ ?

Συγνώμη για το ...σεντονι:O

 

Είσαι σίγουρος ότι ακολούθησες σωστά τις οδηγίες που δίνει ο φίλος παραπάνω. Κάνει αυτό ακριβώς που ζητάς. Επίσης, θα ήταν καλό να δοκιμάσεις και με κάποιο διαφορετικό bluetooth hands-free μιας και μπορεί απλά να αποτελεί πρόβλημα του συγκεκριμένου που χρησιμοποιείς.

 

Γιαννη σ'ευχαριστω πολυ. μολις περασα το ραδιο 2.12.50.02_2 μιας και εχω διαβασει τα καλυτερα απο τα παιδια εδω.

 

Είναι το καλύτερο το συγκεκριμένο.

 

Δεν γνωριζω τον λογο που ελειπες τοσο καιρο, αλλα καλως ηρθες και παλι πισω στην ομορφη παρεα μας. νομιζω οτι η απουσια σου ηταν αισθητη.

 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ψαχνω να βρω τροπο να κανω backup τα settings απο wifi και email,και τα registrations απο το opera για να μην τα ξανακανω απο την αρχη καθε φορα που αλλαζω rom

.υπαρχει εφαρμογη που να κανει κατι τετοιο?αλλα να μην ειναι ενσωματομενη εννοειται σε καποια rom!

(γιαννη athanaso77 χαρηκα που σε ξαναειδα να φραφεις εδω! καλως ηρθες παλι!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω, ότι έλαβα e-mail από άτομο που είχα στις επαφές χωρίς καταχωρημένη διεύθυνση και εμφάνιζε μόνο το ονοματεπώνυμο του αποστολέα. Πατώντας πάνω στο ονοματεπώνυμο, καταχώρησα το e-mail στην υπάρχουσα επαφή και ξαναμπαίνοντας στο e-mail, εμφανίστηκε το πράσινο εικονίδιο κλήσης, η φωτό της επαφής αλλά παρέμεινε το ονοματεπώνυμο όπως το είχε δηλώσει ο αποστολέας στο e-mail του και όχι όπως το έχω καταχωρίσει στις επαφές.

 

Επίσης (αν θυμάμαι καλά), όταν λάβω κάποιο e-mail (πριν το ανοίξω) υπάρχει εικονίδιο ενημέρωσης στην αντίστοιχη επαφή (με την προυπόθεση, να είναι καταχωρημένη η διεύθυνση του e-mail)

 

Ελπίζω να βγάλεις άκρη

Και πάλι ευχαριστώ Γιώργο. Ίσως είναι κάποια λεπτομέρεια στον ορισμό του email/τηλεφώνου στην επαφή. Το τελευταίο που αναφέρεις το κάνει και σ' εμένα, δηλαδή αν έχω email από άτομο που είναι στις επαφές και πάω στην καρτέλα του εμφανίζεται ο πράσινος απαριθμητής των email και επίσης ένα μικρό πράσινο φακελάκι δίπλα στη φωτό του. Άρα προφανώς το κινητό γνωρίζει ότι πρόκειται για αυτή την επαφή, αλλά για κάποιο λόγο δεν βγάζει το πράσινο εικονίδιο της κλήσης στον header του email... :confused:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

το δικό μου HD2 φοράει την μαμά rom 1.66.482.1 (76641) ELL.

Εάν το flashάρω με κάποια cooked rom θα μπορέσω να το ξαναγυρίσω στην μαμίσια αν θελήσω (λόγω του ότι μπορεί να το πουλήσω αργότερα)? και που μπορώ να βρώ την μαμίσια ρομ για download ?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

το δικό μου HD2 φοράει την μαμά rom 1.66.482.1 (76641) ELL.

Εάν το flashάρω με κάποια cooked rom θα μπορέσω να το ξαναγυρίσω στην μαμίσια αν θελήσω (λόγω του ότι μπορεί να το πουλήσω αργότερα)? και που μπορώ να βρώ την μαμίσια ρομ για download ?

thanks

 

Μπορείς να το ξαναγυρίσεις.

Οδηγίες αλλά και την μαμίσια ρομ για download θα βρεις στο πρώτο post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

1. Από όσο ξέρω δεν γίνεται

2. Αλλαζεις τα πιο κατω στη registry

 

HKeyLocalMachine/System/GDI/Rotation change the “HideOrientationUI” from 1 to 0

Χωρίς softreset αν ξαναπάμε Πίνακας ελέγχου – Προσωπικά – Κουμπιά θα δούμε την επιλογή Περιστροφή οθόνης.

Μετά πατάς το αριστερό συνεχόμενα hard button και εχεις περιστροφή.

 

3. Κατεβασε τον PHM Registry Editor απο εδω ειναι δωρεαν και πολυ καλος!

4. Να κανεις backup οχι μονο την registry αλλα ολη την συσκευη,

Ενα καλο προγραμμα για να δοκιμασεις ειναι το spb backup

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/backup/

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι ακολούθησες σωστά τις οδηγίες που δίνει ο φίλος παραπάνω. Κάνει αυτό ακριβώς που ζητάς. Επίσης, θα ήταν καλό να δοκιμάσεις και με κάποιο διαφορετικό bluetooth hands-free μιας και μπορεί απλά να αποτελεί πρόβλημα του συγκεκριμένου που χρησιμοποιείς.

 

Δοκιμασα και με αλλο bluetooth. Δεν μεταφερει τους ηχους (μουσικη , destinator) παρα μονο αυτους της κλησης. Και στα δυο , οταν βαζω μουσικη ακουγεται ενας ηχος κατι σαν προσπαθεια συνδεσης (ισως να κανω κ λαθος) αλλα δεν μεταφέρεται. Αλλου πρεπει να ειναι το προβλημα...

Σε ευχαριστω πολυ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Για ότι σχετικό με προγράμματα πλοήγησης απευθύνσου στο σωστό μέρος όπου οι γνώστες εκεί θα σου δώσουν τις απαντήσεις που ζητάς... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

 

Σε ευχαριστω πολύ πήγα στη δ/νση αλλα δεν υπαρχει κατι σχετικο (δεν αναφερουν καν για τον συγκεκριμενο χαρτη, παρεπιπτόντως ασχετα το πρόβλημα ειναι παρα πολύ καλός και ενημερωμενος και αργότερα θα παίξει και φωνητική ενημέρωση online για την κίνηση στους δρόμους) οπότε αν γνωριζει καποιος κατι ας μου πει.

 

Το θεμα ηταν το εξης:

''εχει κανεις σας βαλει ginius Driver?

αν ναι πως μπαινει σε λειτουργία portrait και οχι σε landscape?

έχω επέμβει στο ordinale.ini και εχω αλλαξει την τιμη του portrait όπως εχει γραφτει αλλα τιποτα παλι μου το εμφανιζει landscape. επισης ειναι παρα μα παρα πολυ αργο κατα την εναρξη. παταω το εικονιδιο και κάνει περι το 1 με 2 λεπτα να ανοιξει το προγραμμα (μοιαζει σαν να κολλησε)!

καμμια λύση υπαρχει?''

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
'εχει κανεις σας βαλει ginius Driver?

αν ναι πως μπαινει σε λειτουργία portrait και οχι σε landscape?

 

Χρησιμοποιώ το Ginius Driver αλλά και εγώ μόνο σε landscape mode. Με τους τελευταίους χάρτες είναι όντως αξιόλογο και πολύ ενημερωμένο. Εάν θέλεις αποκλειστικά portrait mode μπορείς να χρησιμοποιήσεις το MioMap που φοράει τους ίδιους χάρτες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...