Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα, τελικά δεν ήμουν μόνος με πρόβλημα με το cht 1.8?

Υπάρχει κάποιος που είχε πρόβλημα με το 1.8 και τώρα με το 1.8.5 να είναι ΟΚ?

Γιά να μην το δοκιμάζω τσάμπα. Με το 1.7.1 που ξαναπέρασα δουλεύουν όλα μια χαρά ακόμη και το κλείδωμα με Bluetouth μιας και το έχω σε θήκη ζώνης. Να σημειώσω ότι το ίδιο συμβαίνει και με τα 3 ΒΤ (Samsung 410, Plantronics Arrow, Nokia 105), ενώ όταν ήμουν με τον CHT 1.6, όσο το είχα στην θήκη, εάν δεν το έβγαζα εγώ, έπαιρνε τηλ. όποιον γούσταρε και όποτε γούσταρε το κινητό.

 

Ειχα προβλημα με το 1.8

Πχ δεν μου επετρεπε να διαμορφωσω την home page.

Με το 1.8.5 δεν εχω κανενα προβλημα στην ρομ του Γιαννη. Δεν ξερω σε αλλες ρομ τι κανει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σας παρουσιάζω την νέα

Omega XT Dinik 2.7.2

με Cookies Home Tab 1.8.5

 

Ελληνική

http://rapidshare.com/files/401949519/indie_-Omega-_v2.7.2_ELL_Dinik.rar.html

 

Αγγλική

http://rapidshare.com/files/401987664/indie_-Omega-_v2.7.2_WWE_Dinik.rar.html

 

http://img52.imageshack.us/img52/8393/40455045.jpg

 

http://img718.imageshack.us/img718/7968/55794878.jpg

 

http://img340.imageshack.us/img340/8381/33091187.jpg

 

http://img408.imageshack.us/img408/7549/47214919.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! απο χτες το πρωι ειμαι κι εγω μια κατοχος hd2 και δηλωνω κατι παραπανω απο ενθουσιασμενη, αλλα παραλληλα και ασχετη. διαβασα τους οδηγους που υπαρχουν εδω και σκοπευω να προβω κι εγω σε μερικα πειραγματακια. ομως εχω ενα προβλημα. με τι τροπο να συγχρονισω τις τηλεφωνικες μου επαφες στο pc η πως να κανω ενα back up στη καρτα μνημης? μεσω mobile device δε μπορω και κατι μου λεει για το outlook. :blink: καμια βοηθεια?:O και κατι ακομα! βλεπω πως εχει ενεργη μονιμως μια συνδεση gprs αλλα εγω δεν κανω περιηγηση στον ιστο. χρεωνομαι χωρις να κανω περιηγηση? εχω προγραμμα ογκοχρεωσης 3 γιγα το μηνα! αν την αφησω τη συνδεση ανοιχτη (ισα να ενημερωνει τον καιρο ανα 6ωρο) θα υπερβει την ογκοχρεωση? ξερει κανεις?:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιης τη συνδεση με το νετ για να μη χρεωνεσαι,απαραιτητο για τετοιες συσκευες ειδικα αν δεν εχεις καποιο πακετο δεδομενων απ το παροχο !:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! απο χτες το πρωι ειμαι κι εγω μια κατοχος hd2 και δηλωνω κατι παραπανω απο ενθουσιασμενη, αλλα παραλληλα και ασχετη. διαβασα τους οδηγους που υπαρχουν εδω και σκοπευω να προβω κι εγω σε μερικα πειραγματακια. ομως εχω ενα προβλημα. με τι τροπο να συγχρονισω τις τηλεφωνικες μου επαφες στο pc η πως να κανω ενα back up στη καρτα μνημης? μεσω mobile device δε μπορω και κατι μου λεει για το outlook. :blink: καμια βοηθεια?:O και κατι ακομα! βλεπω πως εχει ενεργη μονιμως μια συνδεση gprs αλλα εγω δεν κανω περιηγηση στον ιστο. χρεωνομαι χωρις να κανω περιηγηση? εχω προγραμμα ογκοχρεωσης 3 γιγα το μηνα! αν την αφησω τη συνδεση ανοιχτη (ισα να ενημερωνει τον καιρο ανα 6ωρο) θα υπερβει την ογκοχρεωση? ξερει κανεις?:O

με 3 gb δυσκολο να χρεωθεις ιντερνετ ειρηνη.αλλα βαλε το nodata αφου εχεις wifi για να εισαι σιγουρη.τις επαφες κανε backup με το sprite backup.

το outlook ειναι μεσα στο office

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν το ηξερα, αλλα δεν το ειχα ακούσει/ψάξει ποτέ.. Παιζει με κάποιον τρόπο να γλιτώσω κάτι απότα 674 που μου λεει η wind πως πρεπει να καταβαλλω?
Link to comment
Share on other sites

με 3 gb δυσκολο να χρεωθεις ιντερνετ ειρηνη.αλλα βαλε το nodata αφου εχεις wifi για να εισαι σιγουρη.τις επαφες κανε backup με το sprite backup.

το outlook ειναι μεσα στο office

 

δημητρη ευχαριστω για την απαντηση. μιας και ειπες wifi ομως, εχω ακομα ενα θεματακι. δε συνδεεται με το ασυρματο του σπιτιου ενω προσπαθει. δε μπορει να σεταρει την ip μαλλον γιατι εχει τη μορφη 0.0.0.0 η ip. το επαθε οταν πηγα να ενεργοποιησω το wifi ενω ηταν συνδεδεμενο στο λαπτοπ. καμια ιδεα κανεις;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

δημητρη ευχαριστω για την απαντηση. μιας και ειπες wifi ομως, εχω ακομα ενα θεματακι. δε συνδεεται με το ασυρματο του σπιτιου ενω προσπαθει. δε μπορει να σεταρει την ip μαλλον γιατι εχει τη μορφη 0.0.0.0 η ip. το επαθε οταν πηγα να ενεργοποιησω το wifi ενω ηταν συνδεδεμενο στο λαπτοπ. καμια ιδεα κανεις;

 

Το έχεις συνδέσει καμιά φορά με wi-fi? στο σπίτι σου?

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, τελικά δεν ήμουν μόνος με πρόβλημα με το cht 1.8?

Υπάρχει κάποιος που είχε πρόβλημα με το 1.8 και τώρα με το 1.8.5 να είναι ΟΚ?

Γιά να μην το δοκιμάζω τσάμπα. Με το 1.7.1 που ξαναπέρασα δουλεύουν όλα μια χαρά ακόμη και το κλείδωμα με Bluetouth μιας και το έχω σε θήκη ζώνης. Να σημειώσω ότι το ίδιο συμβαίνει και με τα 3 ΒΤ (Samsung 410, Plantronics Arrow, Nokia 105), ενώ όταν ήμουν με τον CHT 1.6, όσο το είχα στην θήκη, εάν δεν το έβγαζα εγώ, έπαιρνε τηλ. όποιον γούσταρε και όποτε γούσταρε το κινητό.

 

εμενα φιλε μου με το i-clip vibrate δεν μου εχει δουλεψει το αυτοματο κλειδωμα μετα απο κληση σε καμια εκδοση του cookie. μονο με το 1.8.5 δεν το εχω δοκιμασει ακομα. θα το δοκιμασω και θα σου πω.

 

Εγώ έχω περασμένο το 1.8.5 και το αυτόματο κλείδωμα μετά την λήξη της κλήσης δεν λειτουργεί...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω κ εγω μια παρομοια ιστορια με τη βονταφον θα την αναφερω προς γνωσην.. εχω το πακετο 3 γιγα δωρεαν κ ξαφνικα τον ενα μηνα μου ηρθε λογαριασμος 450 ευρω διοτι ειχα κανει χρηση 7 γιγα ιντερνετ με το κινητο...η συνηθης μηνιαια μου χρηση κυμαινετε το πολυ πολυ σε ενα γιγα...φυσικα πηρα τη βοντα κ τους τα εχωσα κανονικα αφου μαλιστα 5 γιγα τα ειχα κανει σε μια μερα..κ με πηρε μια κοπελα απο τεχνικη υποστηριξη μετα απο 2 εβδομαδες να μου πουλησει υποχρεωση πως η βονταφον απο καλη θεληση δεν θα με χρεωσει 340 ευρω για τα 4 εξτρα γιγα...φυσικα η κοπελιτσα δεν ελεγε να εννοησει πως κανενα κινητο στο κοσμο δεν δυναται να κανει χρηση 5 γιγα μεσα σε μια μερα οτι κ να του κανεις γιατι κ κατεβασμα να κανεις δεν προλαβαινεις 5 γιγα σε λιγες ωρες με τις ταχυτητες που πιανουν...ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ...αν δεν ελεγα τιποτα θα πληρωνα σα βλακας...

 

Καλημερα και απο μενα.

Εχω μια παρομοια κατασταση με cosmote οι οποια ισχυριζεται οτι κατεβασα μεσα σε 12 ωρες 1,5gb.

Ημερα και ωρα ομως, που ημουν σπιτι μου (με μαρτυρες) απο το οποιο το σημα που ειχα ηταν gsm κακιστο....μιλαμε για μια εως καμμια γραμμη σε σημειο που να κλεινει η γραμμη.

Τους ειχα παρει απειρες φορες τηλεφωνο να τους ρωτησω με το σημα τους τι γινεται και αν θα το φτιαξουν με αποτελεσμα μετα απο 7 μηνες να ζητησω διακοπη αφου τιποτα δεν ειχε αλλαξει και δεν ειχαν ιδεα ποτε θα φτιαχνοτανε.....

Το αστειο ειναι πως και στη περιοχη που ειναι το καταστημα μου ουτε εκει ειχα σημα αλλα εκει εχω απο τον παροχο σταθερης απεριοριστο ιντερνετ με τρελλες ταχυτητες...οποτε σιγα μη χρησιμοποιω εκει το κινητο μου για ιντερνετ.

Τελοσπαντων αυτη η χρεωση ηρθε στο τελευταιο λογαριασμο....και τρελλαθηκα.

Μιλησα με το τεχνικο τους τμημα και τους ρωτησα με το σημα που ειχα εγω ποσες ωρες θα ηθελα για να κατεβασω 1,5gb και η απαντηση τους ηταν 90 ωρες....:lol:

Ενω ο λογαριασμος ξαναδειχνει κινηση ιντερνετ μετα απο 12 ωρες και στο εντωμεταξυ εχουν προηγηθει κλησεις....μηνυματα....και το βραδυ το κινητο το κλεινω...πως κατεβαζε και το βραδυ λοιπον ειναι αξιο αποριας.

Εστειλα αμφισβητηση χρεωσεις, εκεινοι εστειλαν απαντηση οτι ολα ειναι οπως τα λενε αυτοι και τωρα τους εκανα καταγγελια στο συνηγορο του πολιτη και περιμενω απαντηση...

 

Το θεμα ειναι οτι κατι πρεπει να παιζει με τις εταιριες...

Γιατι πριν που ημουν στη wind 2 χρονια με συνδεση για ιντερνετ η κινηση μου δεν ξεπερνουσε τα 350mb και τωρα ξανα στην ιδια εταιρια με σημα full edge η κινηση μου παλι δεν ξεπερναει τα 450mb μηνιαιως και κατεβαζω και μικροαρχεια....

Ενω στη cosmote διαπιστωσα τελικως οτι μηνιαια κινηση μου ειχαν στο 1,5gb που ηταν και το συμβολαιο μου απο τον πρωτο μηνα με αποκορυφωση τον τελευταιο μηνα που μου ειπαν οτι εκανα 3gb.....και μιλαμε για σημα που ουτε κληση δεν μπορουσες να κανεις...:mad:

Anyway..απο εμενα λεφτα για κινηση ιντερνετ που δεν εχω κανει δεν παιρνουν και ας με πανε δικαστικα....και κυριως με χαρτι απο την προηγουμενη και νυν εταιρια που δειχνει εως 450mb το πολυ κινηση με αψογο σημα.

Τους ειπα να στειλουν τεχνικο τους να κατεβασει αυτα τα mb που ισχυριζονται και εγω θα τους τα πληρωσω....και σιγα μην το δεχτηκαν...:p

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οτι ειναι προβλημα της artemis, αλλα παλαιοτερα μου το εκανε και η official... Καποιες φορες μου στελνουν sms και δεν το λαμβανω αμεσα... ή θα το παρω μετα απο ωρα, ή αφου κανω restart...Συμβαινει και σε εσας??:confused: Ειναι κολλημα των wm? Του htc client? Της rom?:worry:

Κανείς άλλος δεν το έχει αυτό το πρόβλημα? :(:(:( Είναι ιδιαίτερα σπαστικό, αφού στέλνω/λαμβάνω περίπου 350-400 μηνύματα την ημέρα, και αναγκάζομαι να κάνω 2-3 restart κάθε φορά... :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν το ηξερα, αλλα δεν το ειχα ακούσει/ψάξει ποτέ.. Παιζει με κάποιον τρόπο να γλιτώσω κάτι απότα 674 που μου λεει η wind πως πρεπει να καταβαλλω?

 

Φίλε μου το κινητό μας μπαίνει αυτόματα στο internet εφόσον από τον πάροχο σου φτιάχνονται αυτομάτως τα settings όταν το πρωτοανοίγεις.Φυσικά αν δεν έχεις κάποιο οικονομικό πακέτο της wind που να έχει και internet μέσα, η μηνιαία χρέωση δεν αποκλείεται να φτάσει τα 674 ευρώ που αναφέρεις.Αφού το κινήτο είναι συνδεδεμένο με το internet 24 ώρες την ημέρα!Και εγώ wind έχω και το Nodata είναι μονόδρομος...εκτός αν διαγράψεις τις ρυθμίσεις της wind, αλλά μετά μπορεί να χρειαστεί μια μέρα να μπεις internet και δεν θα μπορείς, οπότε Nodata δαγκωτό!

Link to comment
Share on other sites

νεα prestigex beta 4

 

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=2870

 

 

απλα μοναδικη.....

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Πεδες εχω την rom 1.66 την Ελληνικη μπορω στο tab του manila να προσθεσω και αλλα προγραμματα οπως σε αλλες roms που εχει για facebook, ebook, pdf; και αν ναι που τα βρισκω;
Link to comment
Share on other sites

ενταξει το προβλημα με το wifi λυθηκε! αγνωστο πως μιας και δε καταλαβα τι εκανα αλλα λυθηκε! αλλα τωρα εχω μια ΑΚΟΜΑ απορια! περασα στο κινητο το nodata κι ενω κανω το vodafone wed disabled εξακολουθω να μπορω να συνδεομαι στο ιντερνετ (χωρις χρηση wifi εννοειται) καθως μου εχει ενεργη μια συνδεση HSPA. :blink: τι κανω τωρα παλι εδω? τηλεφωνησα βεβαια σημερα στην vodafone και μου παν με με 3γιγα πακετο δυσκολο να χρεωθω αλλα δε τους εμπιστευομαι...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το προβλημα με το wifi λυθηκε! αγνωστο πως μιας και δε καταλαβα τι εκανα αλλα λυθηκε! αλλα τωρα εχω μια ΑΚΟΜΑ απορια! περασα στο κινητο το nodata κι ενω κανω το vodafone wed disabled εξακολουθω να μπορω να συνδεομαι στο ιντερνετ (χωρις χρηση wifi εννοειται) καθως μου εχει ενεργη μια συνδεση HSPA. :blink: τι κανω τωρα παλι εδω? τηλεφωνησα βεβαια σημερα στην vodafone και μου παν με με 3γιγα πακετο δυσκολο να χρεωθω αλλα δε τους εμπιστευομαι...

ανοιξες το nodata και εκανες disable το vodafon internet kai wap και αφησες μονο το mms? αν το εκανες αυτο,κλεισε λιγο το router να δεις αν εχεις ιντερνετ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το nodata μου εχει 2 επιλογες vodafone mms και vodafone web. εκλεισα το vodafone web οχι το mms αλλα εχω παλι συνδεση HSPA ενεργη.:wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για ακολούθησε λίγο τα παρακάτω...

 

Πηγαινε Ρυθμίσεις--> Ασύρματα Χειριστήρια και δες αν η 'Σύνδεση δεδομένων' είναι ενεργοποιημένη. Αν ναι, τότε κάνε απενεργοποίηση (OFF) και λογικά εφόσον έχεις από το Nodata το vodafon internet kai vodafone wap disabled δεν θα πρέπει να κάνει σύνδεση.

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο, μα εξακολουθει να κανει! πολυ αναρχοαυτονομο κινητο μου ελαχε:wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο, μα εξακολουθει να κανει! πολυ αναρχοαυτονομο κινητο μου ελαχε:wacko:

Δοκιμασε αυτο ειναι καλυτερο απο το NO DATA.....disable all!

εγκατασταση στο τηλεφωνο και μετα soft reset!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το nodata μου εχει 2 επιλογες vodafone mms και vodafone web. εκλεισα το vodafone web οχι το mms αλλα εχω παλι συνδεση HSPA ενεργη.:wacko:

 

Πρέπει και τα δυο να είναι απόενεργοποιημένα!

 

Βάλε το πρόγραμμα που σου πρότεινε ο Βασίλης και από ενεργοποίησε τα

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος δεν το έχει αυτό το πρόβλημα? :(:(:( Είναι ιδιαίτερα σπαστικό, αφού στέλνω/λαμβάνω περίπου 350-400 μηνύματα την ημέρα, και αναγκάζομαι να κάνω 2-3 restart κάθε φορά... :worry:

αν θελεις να ησυχασεις απο προβληματα με μηνυματα,πρεπει να αποφασισεις να βαλεις την energy.

απο οσες ρομ εχω δοκιμασει ειναι η μονη που δεν μπουκωνει μετα απο 30 μηνυματα.ειναι και διαφορετικα σχεδιασμενο το sms interface.μολις το δεις θα καταλαβεις.αξιζει τον κοπο!

ΥΓ

εβαλα την prestige x πριν δυο ωρες αλλα την βγαζω γιατι μπορει να ειναι πολυ καλη αλλα στελνει ερωτηματικα στα μηνυματα ενω σ εμενα ερχονται κανονικα,και το σημα του τηλεφωνου ειναι πολυ χειροτερο απο την topix και energy.

εκανα διαφορα πειραματα αλλα δεν καταφερα τιποτα.ισως σε μια επομενη εκδοση beta να την ξαναδοκιμασω

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θελω για λογους εγγυησης να αφαιρεσω το HSPL απο το τηλεφωνο μου κανω τα βηματα που αναφερονται για απεγκατασταση αλλα δυστηχος δεν εχω καταφερει ακομα τιποτα, εχω μαμα 1.66 Greece και HSPL 1.42.

ΒΟΗΘΕΙΑ πως να το βγαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θελω για λογους εγγυησης να αφαιρεσω το HSPL απο το τηλεφωνο μου κανω τα βηματα που αναφερονται για απεγκατασταση αλλα δυστηχος δεν εχω καταφερει ακομα τιποτα, εχω μαμα 1.66 Greece και HSPL 1.42.

ΒΟΗΘΕΙΑ πως να το βγαλω!!!

ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165:wink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...