Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα Κωστα.

εισαι τυχερος φιλε γιατί ενώ χαζεύα στο ίντερνετ βρήκα αυτό που ψάχνεις.

λοιπόν, κατεβάζεις από το παρακάτω link το αρχείο που θέλεις :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=704631

 

κανε το εγκατάσταση στο τηλέφωνο. μετά στον φάκελλο \windows θα βρεις το αρχείο endkey.exe.

κανε μια συντόμευση και είσαι έτοιμος. οπότε θα έχεις και την συντόμευση αλλά και το πλήκτρο end να δουλεύει !!!!

 

 

Σου προτείνω επίσης αυτό που δουλεύω εγώ και θα σε καλύψει πλήρως πιστεύω.

για δες εδώ :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601203

ευχαριστω πολυ....βαριεμαι να παταω παρατεταμενα....ευχαριστω κ παλι...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, μια ερώτηση για όσους χρησιμοποιούν το Stocks Tab του HD2 για να βλέπουν νομισματικές ισοτιμίες (currency exchange rates). Μέχρι πρόσφατα μπορούσα να προσθέσω το "GBPEUR=X" για να βλέπω την ισοτιμία Βρετανικής Λίρας (GBP) και Ευρώ (EUR). Αντίστοιχα έπαιζε και με Δολάριο ΗΠΑ (USD) και συνδυασμός αυτών. Εδώ και 2-3 μέρες δεν δέχεται τα παραπάνω όταν πάω να τα προσθέσω στο Stocks Tab... :mad:

 

Αν μπορείτε να προσπαθήσετε κι εσείς και να μου πείτε αν σας δουλεύει. Ευχαριστώ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δεν δουλεύει ούτε σε εμένα. Αν και στην ιστοσελίδα http://finance.yahoo.com/ απ' όπου αντλεί τα δεδομένα η συσκευή, το συγκεκριμένο σύμβολο γίνεται αποδεκτό και εμφανίζει αποτελέσματα ! Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια κραταει λιγοτερο... Να φταινε οι αυτοματες ανανεωσεις του καιρου? Και οτι ειναι συνδεδεμενο με το δικτυο (αυτο που ελεγα με το G)? Εχει παρατηρησει και καποιος αλλος διαφορα στην καταναλωση μπαταριας για αυτο το λογο?

Με τη χρηση που του κανω, μου κρατουσε μια μερα η μπαταρια... Τωρα, το φορτιζω και λιγο μεχρι το βραδυ, για να μου κρατησει...:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση.

::indie:: Omega 2.7.2 Ελληνική και Αγγλική

 

Πληροφορίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3214801#post3214801

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

θελω να απεγκαταστησω το προγραμμα wifimonster που εχει η energy μεσα στη rom.υπαρχει τροπος να γινει αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περασα την official 1.66 γιατι καπου βαρεθηκα με τις custom συν οτι πλεον το χρησιμοποιω για τα βασικα.

Προσπαθησα α περασω το CHD EDITOR αλλα δεν το δεχεται.

Mηπως οι καθαρη 6.5 θελει καποια παλιοτερη εκδοση της εφαρμογης και ποια ειναι αυτη?

Eυχαριστω

Mέχρι την 1.7.1 που έχω δοκιμάσει με την 1.66 την δέχτηκε κανονικά.

Το νέο Co0kie's Home Tab v1.8.5... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

Οσο πάει γίνεται καλύτερο.Το μόνο που δε μου αρέσει είναι ότι βγάλανε τις ρυθμίσεις κλειδώματος του cht της 1.7.1.Με την 1.7.1 μετά το τέλος της κλήσης,η συσκευή κλείδωνε και πάλι κάτι που δεν γίνεται με το νέο και που ήταν πολύ χρήσιμο αν μιλάς με bt ακουστικό.Εγκατέστησα το cab για το κλείδωμα στα wm 6.1 και παρόλο που στις ρυθμίσεις,δεν επανήλθαν οι επιλογές που λείπουν,πλέον κλειδώνει κανονικά μετά την κλήση.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δεν δουλεύει ούτε σε εμένα. Αν και στην ιστοσελίδα http://finance.yahoo.com/ απ' όπου αντλεί τα δεδομένα η συσκευή, το συγκεκριμένο σύμβολο γίνεται αποδεκτό και εμφανίζει αποτελέσματα !

Ευχαριστώ elti, μάλλον κάτι θα παίζεται με την επικοινωνία του Stocks Tab και του Yahoo Finance. Πράγματι όλα τα σύμβολα για τα exchange rates φαίνονται να είναι ενεργά στο site.

 

Πάντως δούλευε μια χαρά πριν λίγες μέρες... :confused:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό πρόβλημα εδώ και λίγες μέρες και δεν μπορώ να βρω γιατί...

Όποτε μπαίνω στο facebook από τον opera (μέσω wifi) με πετάει συνέχεια στη mobile έκδοση της σελίδας.Πατάω το λινκ που βγάζει για να μπω στην κανονική έκδοση και με βάζει στην πλήρης αλλά όταν πατάω πάλι οποιονδήποτε σύνδεσμο μου ανοίγει πάλι την έκδοση κινητού.

Έχω απενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις του opera το έκδοση κινητού...

Το έχω 3 μήνες σχεδόν και μόνο την τελευταία βδομάδα μου το κάνει χωρίς να έχω πειράξει τίποτα.

Έχω την official rom και δεν έχω περάσει τίποτα μέσα εκτός από opera και skyfire.

Το ίδιο μου κάνει και με τον explorer και με τον skyfire αλλά δεν τους λειτουργούσα καθόλου πριν για να ξέρω αν το έδειχνε κανονικά με αυτούς...

Καμιά ιδέα κανένας????

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου τρελάθηκε!!:wacko::p:p:p:p

Ανοιγοκλείνει μόνο του την οθόνη, χωρίς λόγο!!:lol::lol: Τι έχει τραβήξει κι αυτό, με τις cooked roms και όλα τα υπόλοιπα που του περνάω...:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι την 1.7.1 που έχω δοκιμάσει με την 1.66 την δέχτηκε κανονικά.

 

Οσο πάει γίνεται καλύτερο.Το μόνο που δε μου αρέσει είναι ότι βγάλανε τις ρυθμίσεις κλειδώματος του cht της 1.7.1.Με την 1.7.1 μετά το τέλος της κλήσης,η συσκευή κλείδωνε και πάλι κάτι που δεν γίνεται με το νέο και που ήταν πολύ χρήσιμο αν μιλάς με bt ακουστικό.Εγκατέστησα το cab για το κλείδωμα στα wm 6.1 και παρόλο που στις ρυθμίσεις,δεν επανήλθαν οι επιλογές που λείπουν,πλέον κλειδώνει κανονικά μετά την κλήση.

 

Το Cookies tab το δεχεται. Tον editor 1.7.1.2 δεν δεχεται. Mολις το κανω εγκαταταση μου δινει μηνυμα οτι δεν εγκατασταθηκε και με παραπεμπει στο xda.

Δεν ξερω μηπως φταιει η εκδοση NET 3.5 που εχω βαλει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα την 1.66 εχω και μολις εβαλα Cookies tab 1.8.5 με τον editor 1.8.5.1.

Μηπως δεν βαζεις την ιδια εκδοση Cookies tab και editor?

Εγκατέστησα το cab για το κλείδωμα στα wm 6.1 και παρόλο που στις ρυθμίσεις,δεν επανήλθαν οι επιλογές που λείπουν,πλέον κλειδώνει κανονικά μετά την κλήση.

Εκανες κατι και κλειδωνει? Γιατι εμενα δεν...

Edited by Breton
Link to comment
Share on other sites

Το Cookies tab το δεχεται. Tον editor 1.7.1.2 δεν δεχεται. Mολις το κανω εγκαταταση μου δινει μηνυμα οτι δεν εγκατασταθηκε και με παραπεμπει στο xda.

Δεν ξερω μηπως φταιει η εκδοση NET 3.5 που εχω βαλει.

βαλε Κωστα καποιο προηγουμενο...editor 1.7.1...ισως το παρει...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αλληλογραφία/ Περισσότερα/ Μενού/ Εργαλεία/ Επιλογές/ Tap στο λογαριασμό/ Λήψη ρυθμίσεων μεγέθους.

 

edit: Αυτό ισχύει για λογαριασμό μου στο Yahoo.

 

Καληπέρα. Εχω το ιδιο προβλημα,ακουλουθησα τηνπαραπανω διαδρομη μα μετα το ../Περισσότερα/Μενού, δεν μενού δεν υπάρχει η επιλογή "εργαλεια" σε κανενα μου λογαριασμό (yahoo & gmail). Κανω κατι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Εχει να μου προτεινει κανεις ενα αξιολογο προγραμμα που να μετραει Data και χρονο ομιλιας?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση.

::indie:: Omega 2.7.2 Ελληνική και Αγγλική

 

Πληροφορίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3214801#post3214801

 

μου αρεσε που θα τελειωνε η αδεια ... :P

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια κραταει λιγοτερο... Να φταινε οι αυτοματες ανανεωσεις του καιρου? Και οτι ειναι συνδεδεμενο με το δικτυο (αυτο που ελεγα με το G)? Εχει παρατηρησει και καποιος αλλος διαφορα στην καταναλωση μπαταριας για αυτο το λογο?

Με τη χρηση που του κανω, μου κρατουσε μια μερα η μπαταρια... Τωρα, το φορτιζω και λιγο μεχρι το βραδυ, για να μου κρατησει...:confused:

εγω για δυο μερες που εβαλα την αρτεμις μου φανηκε πολυ καλη απο μπαταρια,η πιο οικονομικη.κοφε τις αυτοματες ανανεωσεις σε καιρο email,και θα ειναι οκ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια κραταει λιγοτερο... Να φταινε οι αυτοματες ανανεωσεις του καιρου? Και οτι ειναι συνδεδεμενο με το δικτυο (αυτο που ελεγα με το G)? Εχει παρατηρησει και καποιος αλλος διαφορα στην καταναλωση μπαταριας για αυτο το λογο?

Με τη χρηση που του κανω, μου κρατουσε μια μερα η μπαταρια... Τωρα, το φορτιζω και λιγο μεχρι το βραδυ, για να μου κρατησει...:confused:

εγω για δυο μερες που εβαλα την αρτεμις μου φανηκε πολυ καλη απο μπαταρια,η πιο οικονομικη.κοψε τις αυτοματες ανανεωσεις σε καιρο email,και θα ειναι οκ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οτι ειναι προβλημα της artemis, αλλα παλαιοτερα μου το εκανε και η official... Καποιες φορες μου στελνουν sms και δεν το λαμβανω αμεσα... ή θα το παρω μετα απο ωρα, ή αφου κανω restart...Συμβαινει και σε εσας??:confused: Ειναι κολλημα των wm? Του htc client? Της rom?:worry:

 

εγω για δυο μερες που εβαλα την αρτεμις μου φανηκε πολυ καλη απο μπαταρια,η πιο οικονομικη.κοψε τις αυτοματες ανανεωσεις σε καιρο email,και θα ειναι οκ!

Οκ... Θα τα ανανεωνω καλυτερα μονος μου οποτε χρειαζεται, γιατι παλι το φορτιζω τωρα...:p

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είχα περάσει ένα πρόγραμμα. Το XT HACK για htc tweaks. Εκεί πρέπει κάτι να πείραξα (πιθανώς με το light sensor). Λοιπόν ξεκινάω μια κλήση, το βάζω το κινητό στο αυτί μαυρίζει (καλώς). Το απομακρύνω από το αυτί η οθόνη είναι μαύρη και πάλι (κακώς). Κάποιες φορές ενώ είναι μαύρη η οθόνη δεν μπορώ να πατήσω κανένα πλήκτρο παρά μόνο το end button και σταματάει η κλήση. Κάποιες άλλες φορές εάν θέλω να ενεργοποιήσω την οθόνη κατά τη διάρκεια μιας κλήσης, πατάω το back key και λειτουργεί κανονικά. Αλλά και πάλι η οθόνη δεν μαυρίζει και εμφανίζεται αυτόματα κατά τη διάρκεια της κλήσης. Αυτή η λειτουργία ονομάζεται proximity sensor ή light sensor...δεν ξέρω. Γνωρίζει κανείς τι φταίει ;. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κύλιση του μενού προς τα πάνω για να αποκαλυφθούν πρόσθετες επιλογές ...

 

Ειμαι ασυγχωρητός :(

Απλα σε ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα :)

 

δεν ειναι ευγενικο να προτεινετε σε cookers,να δοκιμασουν καποιες αλλες ρομς;)

 

παντως η γνωμη μου για το 3.01,ειναι οτι τσιταρει πολυ τον επεξεργαστη και αυτο δεν συμβαινει μονο στην ρομ του Κων/νου:)

 

δεν ξερω γιατι...ειναι το build,ειναι οτι τα tweaks που χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι μαγειρες που δεν "καθονται" καλα με αυτο...παντως κατι φταιει σιγουρα..

και μην μου πειτε οτι ζεματαει ο επεξεργαστης,επειδη κανει ζεστη λογω καλοκαιριου :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από Παρασκευή μεσημέρι είχα ένα πρόβλημα σοβαρό, με τους sensors του κινητού. Δεν ανταποκρινότανε η οθόνη στο σβήσιμο και στο άνοιγμα κατά τη διάρκεια της κλήσης. Δοκίμασα τα πάντα. 10 φλασαρίσματα, hard resets, έβγαλα και το hspl2, πέρασα την 1.48 !!! (Όλα αυτά με την καθοδήγηση του Γιάννη (ioathe) και του Αντώνη (ΤonyK). για να το πάω στην Ace Hellas αύριο. Μετά από 10 ώρες χθες που πέρασα με το κινητό, και σήμερα με την επαναφορά στις καθαρά εργοστασιακές ρυθμίσεις, και μετά από την επικοινωνία με τον Αντώνη, Έβγαλα την ζελατίνα (Αυθεντική της HTC),,,,,, και ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ !!!. Επομένως εάν ποτέ σας συμβεί αυτό, βγάλτε πρώτα την ζελατίνα και καθαρίστε λίγο το κινητό. Από εκεί να ξεκινήσετε πρωτού περάσετε ώρες ατελείωτες με το κινητό σας.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην ομαδα εχω ενα προβλημα με το ndrive το εστηλα για επισκευη το κινητο και πηγα να ξαναπερασω το τον χαρτη και μου λεει οτι ειναι ηδη ενεργοποιημενο πως θα τον ξανα περασω? ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...