Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν περάσουμε την 1.66 είναι ανάγκη να περάσουμε και τα HOTFIX ή είναι ενσωματομένα μέσα στο update?

ρωτάω γιατί τα περάσα και δεν φορτώνει το Touch Sense, ενώ η συσκευή λειτουργεί κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε jimP και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα με το κινητό μου και να πω ότι και εγώ το είχα σε θήκη και με ζελατίνα και ένα πρωί είδα ότι η οθόνη είχε βγάλει κάτι σε σχήμα αυγού όπως είπες και εσυ, και εγώ νόμιζα ότι πείρε αέρα η ζελατίνα αλλά τίποτα τότε το πήγα στο σέρβις και μου αλλάξανε όλη την οθόνη, και φυσικά ηταν στη εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ειμαι ενας καινουργιοσ κατοχος hd2 και εχω 2 ερωτησουλες μαλλον απλες γιοα εσας .....:)

 

1) υπαρχει καποιος τροπος να μην μου κανει αναζητηση δικτυου internet του παροχου αυτοματα, αλλα να επιλεγω εγω ποτε θελω την συνδεση ????? (βγαζει συνεχεια μυνημα δεν ειναι δυνατη η συνδεση). (για να μην συνδεεται εχω βαλει αλλη χωρα και αλλον παροχο φυσικα)......

 

2) τροπος soft reset εκτος απο το ανοιγμα της συσκευης υπαρχει ???

 

σας ευχαριστω πολυ .......

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ειμαι ενας καινουργιοσ κατοχος hd2 και εχω 2 ερωτησουλες μαλλον απλες γιοα εσας .....:)

 

1) υπαρχει καποιος τροπος να μην μου κανει αναζητηση δικτυου internet του παροχου αυτοματα, αλλα να επιλεγω εγω ποτε θελω την συνδεση ????? (βγαζει συνεχεια μυνημα δεν ειναι δυνατη η συνδεση). (για να μην συνδεεται εχω βαλει αλλη χωρα και αλλον παροχο φυσικα)......

 

2) τροπος soft reset εκτος απο το ανοιγμα της συσκευης υπαρχει ???

 

σας ευχαριστω πολυ .......

Δημητρης

 

 

Για το 2) phmsoftreset

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Welcome onboard :)

1) Θα πρέπει να εντοπίσεις όλες τις αυτόματες ενημερώσεις καθώς και κάθε άλλη αιτία για την οποία η συσκευή θα επιχειρήσει να συνδεθεί αυτόματα στο δίκτυο και να τις θέσεις εκτός. Μετά από αυτό είσαι ΟΚ. Όμως, σε κάθε περίπτωση είναι χρήσιμο να εγκαταστήσεις το NoData από εδώ http://www.navimania.gr/attachment.php?attachmentid=438&d=1213793443 ή από εδώ http://www.4shared.com/file/34306709/f45622d6/NoData.html και να το ενεργοποιείς όποτε εσύ κρίνεις απαραίτητο.

2) Κάθε φορά που απενεργοποιείς και ενεργοποιείς ξανά τη συσκευή αυτό ισοδυναμεί με Soft Reset.

Edited by elti
Προτεινόμενα links για το NoData
Link to comment
Share on other sites

Φίλε jimP και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα με το κινητό μου και να πω ότι και εγώ το είχα σε θήκη και με ζελατίνα και ένα πρωί είδα ότι η οθόνη είχε βγάλει κάτι σε σχήμα αυγού όπως είπες και εσυ, και εγώ νόμιζα ότι πείρε αέρα η ζελατίνα αλλά τίποτα τότε το πήγα στο σέρβις και μου αλλάξανε όλη την οθόνη, και φυσικά ηταν στη εγγύηση.

 

Σωστος, πηγα Αγια Παρασκευη μολις τωρα και το αποτελεσμα ηταν οπως το ειπες, αντικατασταση οθονης και φυσικα με καλυπτει η εγγυηση. Μου ειπε η κοπελα στην reception: ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ασχετα της θηκης και ζελατινας και οχι τσεπη!!!!!. Αμα ειναι ετσι θα πρέπει να παρω και αλλη θηκη να το εχω επανω μου συνεχεια!!!

Τι να πει κανεις!!!

Α, μια που ειχες και εσυ το ιδιο προβλημα, τωρα μετα την αντικατασταση της οθόνης, ολα ΟΚ ή εχεις κανενα προβλημα γιατι τα φοβαμαι κατι τετοια.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα....:D

Πέρασα και εγώ το chteditor 1.8 και μου βγάζει σφάλμα και πρέπει να κάνω τερματισμό προγράμματος...

Έχω rom που έχει ήδη περασμένα και το home tab & editor 1.7.2 οπότε το κάνω εγκατάσταση απο πάνω και δεν ανοίγει.. το έκανα εγκατάσταση και στη μνήμη του κινητού και στην εξωτερική και πουθενά δεν δουλεύει το ίδιο σφάλμα μου βγάζει.

Έγραψα και στο forum αλλά καμμία απάντηση.....:O

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

χωρις την αποδειξη αγορας δεν υπαρχει εγγυηση γιατι η εγγυηση ξεκιναει απο τη μερα που αγοραζεται καινουριο το κινητο

Παραθέτω απάντηση από HTC customer service Belgium:

 

"The warranty on Htc devices is 2 years. If you do not have a proof of purchase the s/n on your device will give us the production date of your device. You can find this under the battery of the phone. There is no need to register the device if a later repair is needed. Best Regards Bodil N. HTC Customer Service".

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

καποια free διευθυνση (χωρις να χρειαζεται να κανεις register) για το nodata υπαρχει ???

 

ευχαριστω πολυ ολους .....

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστο σε μενα κατι τετοιο δεν υπαρχει.. Καμια αναγραφομενη ημερομηνια κατασκευης κατω απο την μπαταρια... Οποτε μαλλον αποδειξη αγορας...
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστο σε μενα κατι τετοιο δεν υπαρχει.. Καμια αναγραφομενη ημερομηνια κατασκευης κατω απο την μπαταρια... Οποτε μαλλον αποδειξη αγορας...

Δεν υπάρχει ημερομηνία αλλά ο σειριακός αριθμός της συσκευής βάσει του οποίου η htc μπορεί να βρει την ημερομηνία κατασκευής...

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα....:D

Πέρασα και εγώ το chteditor 1.8 και μου βγάζει σφάλμα και πρέπει να κάνω τερματισμό προγράμματος...

Έχω rom που έχει ήδη περασμένα και το home tab & editor 1.7.2 οπότε το κάνω εγκατάσταση απο πάνω και δεν ανοίγει.. το έκανα εγκατάσταση και στη μνήμη του κινητού και στην εξωτερική και πουθενά δεν δουλεύει το ίδιο σφάλμα μου βγάζει.

Έγραψα και στο forum αλλά καμμία απάντηση.....:O

 

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ χθες, θέλει και το home tab 1.8 για να δουλέψει:)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω απάντηση από HTC customer service Belgium:

 

"The warranty on Htc devices is 2 years. If you do not have a proof of purchase the s/n on your device will give us the production date of your device. You can find this under the battery of the phone. There is no need to register the device if a later repair is needed. Best Regards Bodil N. HTC Customer Service".

καλα κανεις και το γραφεις στο φορουμ,γιατι εγω προσωπικα οσες φορες πηγα παλαιοτερες συσκευες στην htc για service μου ζητουσαν απαραιτητα και την αποδειξη αγορας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστο σε μενα κατι τετοιο δεν υπαρχει.. Καμια αναγραφομενη ημερομηνια κατασκευης κατω απο την μπαταρια... Οποτε μαλλον αποδειξη αγορας...

 

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πηρα ενα bluetooth hansdfree (plantronics 975 ) και σώθηκα!

Δεδομένου οτι λογο χρόνου δεν παρακολουθω συχνα το thread , πως μεταφέρω όλους τους ήχους? ( μουσικη κλπ)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο service ουτε καν ειδαν αποδειξη αγορας.....μαλλον απο το serial device..

Όπως κάτσει μάλλον είναι..αλλά σε κάθε περίπτωση τώρα ξέρουμε..

Εμένα μου γεννήθηκε η απορία γιατί ενός φίλου του κάνανε δώρο ένα hd2 και φυσικά δεν είχε απόδειξη ούτε ήξερε σε ποιο κατάστημα είχε αγοραστεί για να κάνει επανέκδοση απόδειξης..

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα το μονο που αρνηται το manila με οποιονδηποτε τροπο να γυρισει σε landscape.

Δεν θυμαμαι να εχω πειραξει την registry αλλα παρολο που περασα το cab ακι και δουλευει το all tab the same background, δεν γυρνα με τιποτα ακομα και αν κανω hold το call hardware button που ειναι ρυθμισμενο να γυρνα επιλεκτικα.

Εννοειται οτι τα tabs που δεχονται landscape, με την παραπανω ρυθμιση πανε σφαιρα.

Γεια σου Κωστα! Τι κανεις φιλε?

Καταφερες τελικα να κανεις το manila να γυρναει σε landscape?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πηρα ενα bluetooth hansdfree (plantronics 975 ) και σώθηκα!

Δεδομένου οτι λογο χρόνου δεν παρακολουθω συχνα το thread , πως μεταφέρω όλους τους ήχους? ( μουσικη κλπ)

Ευχαριστώ

 

Κατι σαν και αυτο θελεις;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3197420#post3197420

 

 

πως μπορω να βγαλω απο το μενου εναρξη ενα εικονιδιο συγκεκριμενα το copilot

 

Με έναν explorer πήγαινε windows/startmenu/programs και σβήσε την συντόμευση, απλά αν κάνεις soft reset θα επανέλθει.

Δεν νομίζω να γίνετε να φύγει μόνιμα γιατί είναι μέσα στην ρομ.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βγαλω απο το μενου εναρξη ενα εικονιδιο συγκεκριμενα το copilot

 

Θα πας windows start menu και απ τα προγραμματα θα σβησεις τη συντομευση!

Αν θες σβησε και το προγραμμα απ το my device programs για να γλιτωσεις αρκετα ΜΒ μνημης(οταν ξανακανεις hard reset βεβαια θα ξαναεπανελθει):)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καποια καλη εφαρμογη για διαχειρηση αρχειων σε αποστολη bluetooth υπαρχει??

 

 

Κατι σαν τον resco explorer;

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...