Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον.

Εχω εδω και 2 μερες το HD2 της T-mobile αγορασμενο απο US. Άλλαξα τα regional settings και το κινητο διαβαζει κανονικα Ελληνικα δεν γραφει ομως. Δεν εχω κανενα προβλημα με τα αγγλιkα windows. Αυτα που θελω ομως ειναι :

1. να γραφει ελληνικα σε επαφες, μηνυματα και email

2.να περασω χρησιμες εφαρμογες οπως εορτολογιο, τον καιρο στις ελληνικες πολεις κλπ

3. να δουλεψει το bluetooth γιατι ενω το ενεργοποιω δεν ανιχνευεται η συσκευη.(για ποιο λογο δεν μ βγαζει επιλογη send via bluetοoth πουθενα?)

 

Ετσι διαβασα απο xda τα παντα για HSPL, radios, flashing κλπ καθως μου αρεσει να ψαχουλευω και να δοκιμαζω και ελεγα να περασω κατι απο custom rom μηπως και δουλεψουν καλυτερα και τα ελληνικα και γενικα το τηλεφωνο. Ομως εχω ενα τεραστιο προβλημα και αυτο ειναι οτι εχω ηδη SPL 2.08.0000 οποτε χρειαζομαι goldcard για να το επαναφερω στο 1.42 και να φλασαρω στη συνεχεια με HSPL για να κανω οτιδηποτε χρειαζομαι.

 

Οποτε αν εχει καποιος ορεξη και εχει ασχοληθει αρκετα με το τηλεφωνο ας μου δωσει μερικες απαντησεις για να ξεκινησω σιγα σιγα γιατι εδω υπαρχουν 11500 δημοσιευσεις και πραγματικα δεν εχω το χρονο να τις διαβασω ολες. Και αν βαριεται να γραψει ας μου στειλει ενα pm με το τηλεφωνο του να τον παρω να μου πει 2 πραγματακια.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια!!!προσπαθω να μπω στο ιντερνετ μεσω wi-fi και δεν μπαινει.βρισκει ενα ξεκλειδωτο δυκτιο το τσεκαρει και με το που παω να μπω μου λεει σφαλμα!!!τι γινεται???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.

Εχω εδω και 2 μερες το HD2 της T-mobile αγορασμενο απο US. Άλλαξα τα regional settings και το κινητο διαβαζει κανονικα Ελληνικα δεν γραφει ομως. Δεν εχω κανενα προβλημα με τα αγγλιkα windows. Αυτα που θελω ομως ειναι :

1. να γραφει ελληνικα σε επαφες, μηνυματα και email

2.να περασω χρησιμες εφαρμογες οπως εορτολογιο, τον καιρο στις ελληνικες πολεις κλπ

3. να δουλεψει το bluetooth γιατι ενω το ενεργοποιω δεν ανιχνευεται η συσκευη.(για ποιο λογο δεν μ βγαζει επιλογη send via bluetοoth πουθενα?)

 

Ετσι διαβασα απο xda τα παντα για HSPL, radios, flashing κλπ καθως μου αρεσει να ψαχουλευω και να δοκιμαζω και ελεγα να περασω κατι απο custom rom μηπως και δουλεψουν καλυτερα και τα ελληνικα και γενικα το τηλεφωνο. Ομως εχω ενα τεραστιο προβλημα και αυτο ειναι οτι εχω ηδη SPL 2.08.0000 οποτε χρειαζομαι goldcard για να το επαναφερω στο 1.42 και να φλασαρω στη συνεχεια με HSPL για να κανω οτιδηποτε χρειαζομαι.

 

Οποτε αν εχει καποιος ορεξη και εχει ασχοληθει αρκετα με το τηλεφωνο ας μου δωσει μερικες απαντησεις για να ξεκινησω σιγα σιγα γιατι εδω υπαρχουν 11500 δημοσιευσεις και πραγματικα δεν εχω το χρονο να τις διαβασω ολες. Και αν βαριεται να γραψει ας μου στειλει ενα pm με το τηλεφωνο του να τον παρω να μου πει 2 πραγματακια.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Δημητρης

 

Πρώτα απ' όλα κατέβασε την τελευταία επίσημη ρομ από εδώ:

http://dl.htc.com/ruudownload/t-mobileUS/DeviceDownloads.aspx?pid=leo

 

Πέρασε τη στο κινητό, αφού πάρεις backup! Μην ασχολείσαι ακόμα με hspl και μαγειρεμένες ρομ γιατί ότι βλέπεις εδώ αφορά τα μη-αμερικανικά hd2!!!

 

Διάβασε και με προσοχή το πρώτο ποστ! Θα βρεις και πληκτρολόγιο για ελληνικά καθώς και άλλα χρήσιμα πράγματα! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 11500 δημοσιευσεις και πραγματικα δεν εχω το χρονο να τις διαβασω ολες.

Δημητρης

 

 

Στο πρώτο ποστ είναι όλα μαζεμένα , πιστεύω θα βρεις ότι σε ενδιαφέρει σε ελάχιστο χρόνο .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να βάλω στο Navipanel άλλο προγραμμα πλοήγησης να ξεκινάει, διαφορετικό από το copilot που είναι προεγκατεστημένο! Αγόρασα την αυθεντική βάση αυτοκινήτου CU S400 και αναγκαστικά πρέπει να τρέχω το copilot... :confused:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙ ΤΟ ADOBE FLASH PLAYER, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ, ΟΤΑΝ ΑΥΤΕΣ ΖΗΤΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ : http://www.bet365.com ( σελιδα στοιχηματος, για το live πονταρισμα ζηταει αυτο το προγραμμα) www. sport-fm.gr ( στιν αρχικη σελιδα του γνωστου αθλητικου site παλι ζητα το προγραμμα για να δειξει) οπως και στο http://www.pamestoixima.gr ( η σελιδα του Ο.Π.Α.Π. με τα αποτελεσματα των αγωνων) ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ KAΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ

 

Η πιο απλή και αποτελεσματική λύση για ανάγνωση ιστοσελίδων με flash περιεχόμενο είναι η χρησιμοποίηση του Skyfire ως browser. Κατέβασε την έκδοση για Windows mobile κινητά με οθόνη αφής από εδώ:

 

http://get.skyfire.com/dl_winmo.php

 

Καλησπέρα στην παρέα!!

 

Εχει μια ώρα που προσπαθώ να απεγκαταστήσω το λογαριασμό του hotmail απο το κινητό μου, αλλά δε λεει να φύγει με τίποτα....

 

Δε μου αφήνει να το σβήω στην επιλογή του delete που έχει.:mad:

 

Ξέρει κανένας κάτι ??

 

Η απενεργοποίηση λογαριασμού hotmail γίνεται από το Windows live, ως εξής:

Έναρξη/ Windows live/ Μενού/ Επιλογές λογαριασμού/ Εναλλαγή Windows live ID/ Ναί.

Στη συνέχεια δεν αποδέχεσαι ή ακυρώνεις τη δημιουργία νέου λογαριασμού και ο λογαριασμός Hotmail δεν εμφανίζεται πλέον στο tab των E-mails του Sense.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω το εχω βρει απλα επειδη εχω μαυρα μεσανυχτα απο αυτα θελω να μου πεισ οσο πιο απλα μπορεισ ακριβωσ τισ κινησεισ που πρεπει να κανω για να το εγκαταστησω στο κινητο πχ σε ποιο φακελο να το πεταξω αν πρεπει να το ξεζιπαρω πρωτα κτλ κτλ και παλι ευχαριστω για την βοηθεια και την υπομονη που δειχνετε και με βοηθατε

 

ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΗΔΗ ΚΛΑΙΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ, ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ OPERA 10 ( ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ FLASH ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ, ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ADOBE, ΚΑΤΕΒΗΚΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ... ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ : To install flash player 9 δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του POCKET PC

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση:

Εχω απο τη αρχη περασμενο το 2.08 HSPL και σκεφτομαι να περασω το 1.66 HSPL καθοτι διαβαζω οτι ειναι ιδανικο σε συνδυασμο με το radio 2.10.50.28_2 που φοραω.

Μπορω να φλασαρω κατευθειαν το 1.66 χωρις να ξαναφλασαρω rom η θα πρεπει να ακολουθησω απο την αρχη task 29-radio-rom ? (το βαριεμαι να πω την αληθεια...)

Link to comment
Share on other sites

Ο Da_G κορυφαία μορφή στους XDA-Developers έχει προχωρήσει αρκετά στο κρακάρισμα της ROM του ΗΤC Mondrian (της πρώτης ROM με WM7) για φλασάρισμα το HD2. Χρειάζεται όμως για debugging το TRACE32.

 

Η κοινότητα έχει ξεκινήσει τη δωρεά , και ήδη περίπου $ 600 έχουν μαζευτεί. Ο εξοπλισμός ωστόσο ανέρχεται συνολικά σε $ 1400.

Για όσους πιστούς http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=681659&page=33

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΗΔΗ ΚΛΑΙΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ, ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ OPERA 10 ( ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ FLASH ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ, ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ADOBE, ΚΑΤΕΒΗΚΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ... ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ : To install flash player 9 δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του POCKET PC

 

 

φιλε μου

1ον, μην γραφεις με κεφαλαια;)απαγορευεται απο τους κανονες του φορουμ,αλλα κ στην ιντερνετικη γλωσσα,σημαινει οτι φωναζεις!

2ον. αν δεν ξερεις τι κανεις δεν σου φταιει το τηλ!το αρχειο που κατεβαζεις ειναι για τον υπολογιστη σου κ ΟΧΙ για το τηλ!

 

ασχολησου λιγο διαβαζοντας το 1ο ποστ αυτου του thread,οπου κ θα βρεις οτι χρειαζεσαι...

οπως επισης θα πρεπει να διαβαζεις και τα μηνυματα που γραφουν οι συνφορουμιτες σου πριν κ μετα απο τα δικα σου μηνυματα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια γρηγορη ερωτηση:

Εχω απο τη αρχη περασμενο το 2.08 HSPL και σκεφτομαι να περασω το 1.66 HSPL καθοτι διαβαζω οτι ειναι ιδανικο σε συνδυασμο με το radio 2.10.50.28_2 που φοραω.

Μπορω να φλασαρω κατευθειαν το 1.66 χωρις να ξαναφλασαρω rom η θα πρεπει να ακολουθησω απο την αρχη task 29-radio-rom ? (το βαριεμαι να πω την αληθεια...)

 

Με το HSPL2 πέρασε το hard spl που θέλεις. Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια!!!προσπαθω να μπω στο ιντερνετ μεσω wi-fi και δεν μπαινει.βρισκει ενα ξεκλειδωτο δυκτιο το τσεκαρει και με το που παω να μπω μου λεει σφαλμα!!!τι γινεται???
Link to comment
Share on other sites

Αν χτυπάει μόνο μια γραμμούλα σήμα, δεν συνδέεται λόγω χαμηλού σήματος. Μου έχει συμβεί πολλές φορές.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες το κανει και σε μενα και στα κινητα μου αλλα και στα laptop μου.

συνηθως κανω :

 

1) κλεινω και ανοιγω το wifi

 

2) αν δεν δω διαφορα, κανω επανακινηση τη συσκευη η το laptop

 

3) τελευταια επιλογη ειναι κλεισιμο και ανοιγμα του ρουτερ :)

 

για τσεκαρε τα :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή τη βασούλα http://www.expansys.com.gr/pf.aspx?i=194343 για το κινητό αλλά θέλα να δω αμα την έχει δοκιμάσει κάνεις και να ακόυσω απο εσάς εντυπώσεις η ακόμα και αν υπάρχουν καλύτερες προτάσεις!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή τη βασούλα http://www.expansys.com.gr/pf.aspx?i=194343 για το κινητό αλλά θέλα να δω αμα την έχει δοκιμάσει κάνεις και να ακόυσω απο εσάς εντυπώσεις η ακόμα και αν υπάρχουν καλύτερες προτάσεις!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

αυτη η βαση υπαρχει και εδω ελλαδα σε καλητερη τιμη . ειναι εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-touch-HD2-Vasi-Sygchronismoy-Fortistis-2is-Mpatarias-dock-lux.158256.html

 

την εχω αγορασει απο το παληκαρι , δινει εγγυηση κανονικα . απλα τωρα απο οτι ειδα δεν την εχει ετοιμοπαραδωτη αλλα αμα θες ριχτου ενα τηλ να μαθεις.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω στησει την συσκευη μου τελεια, εβαλα μια energy rom και πεταει! Εχω μοναχα ενα προβλημα. Το ηχειο δεν μου φαινεται αρκετα δυνατο. Εψαξα τροπους για να αυξησω την ενταση αλλα ματαια. Εχει βρει καποιοε κατι που να κανει αυτο που θελω; Δεν ξερω αν ειναι θεμα ρομ αλλα δεν νομιζω...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση:

 

indie :: Omega :: series v2.0 WWE (Αγγλική)

 

Ελληνική πρωτιά, πρώτη ROM με το νέο WM 6.5.x built 23658

 

WM 6.5.x built 23658

Βάση Rom 2.13.531.1

Manila 2.5.2012

Ram 576 MB

Ελεύθερος χώρος αποθήκευσης 200MB

 

Πληροφορίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3183776#post3183776

 

Ελπίζω να τιμήσετε τον κόπο μου τουλάχιστον με την δοκιμή σας και τα σχόλια σας :):lol:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις εαν οσο πιο πολλες σελιδες με quick links βαζουμε στο cookies hom tap,τοσο πιο δυσκινητο γινεται το sense της συσκευης?η απλα ειναι ιδεα μου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλή και αποτελεσματική λύση για ανάγνωση ιστοσελίδων με flash περιεχόμενο είναι η χρησιμοποίηση του Skyfire ως browser. Κατέβασε την έκδοση για Windows mobile κινητά με οθόνη αφής από εδώ:

 

http://get.skyfire.com/dl_winmo.php

 

 

 

Η απενεργοποίηση λογαριασμού hotmail γίνεται από το Windows live, ως εξής:

Έναρξη/ Windows live/ Μενού/ Επιλογές λογαριασμού/ Εναλλαγή Windows live ID/ Ναί.

Στη συνέχεια δεν αποδέχεσαι ή ακυρώνεις τη δημιουργία νέου λογαριασμού και ο λογαριασμός Hotmail δεν εμφανίζεται πλέον στο tab των E-mails του Sense.

 

Ευχαριστώ!!!!

 

Καλημέρα σε όλους

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω στησει την συσκευη μου τελεια, εβαλα μια energy rom και πεταει! Εχω μοναχα ενα προβλημα. Το ηχειο δεν μου φαινεται αρκετα δυνατο. Εψαξα τροπους για να αυξησω την ενταση αλλα ματαια. Εχει βρει καποιοε κατι που να κανει αυτο που θελω; Δεν ξερω αν ειναι θεμα ρομ αλλα δεν νομιζω...
ποιο ελληνικο πληκτρολογιο δουλευει καλα με την energy?:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις εαν οσο πιο πολλες σελιδες με quick links βαζουμε στο cookies hom tap,τοσο πιο δυσκινητο γινεται το sense της συσκευης?η απλα ειναι ιδεα μου?

Το έχω παρατηρήσει και εγώ ότι γίνεται πιο βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...