Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το έχω στα χέρια μου !!! ...ΑΛΛΑ ξενέρωσα...

 

Το ανοίγω, και ξεκινάει κανονικά.. μετά απο λίγο αρχίζει και κάνει check τη SIM.....και μένει εκεί επ'αόριστο....

 

Τί κάνω? Η SIM είναι της Wind.. αρκετά παλιά.. (32Κ)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό θα κάνει τη δουλειά? Το βρήκα απο ένα forum της O2.

 

Same here,

 

"Called HTC support:

 

Push the 2 Volume buttons at the same time hold them down then push the power button once. A new screen comes up. It will ask you to reset the OS accept and follow the wizzard.

 

Phone will boot again and sim will be found... "

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό θα κάνει τη δουλειά? Το βρήκα απο ένα forum της O2.

 

Same here,

 

"Called HTC support:

 

Push the 2 Volume buttons at the same time hold them down then push the power button once. A new screen comes up. It will ask you to reset the OS accept and follow the wizzard.

 

Phone will boot again and sim will be found... "

 

ακριβως... το κινητο σου θελει hard reset! εχει ξαναγραφει στο φορουμ!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

για τα παρακατω προγραμματα να βαλω την τελευταια εκδοση που θα βρω η καποια συγκεκριμενη που εχετε δοκιμασει και παιζει σιγουρα ? ρωταω γιατι εχω ηδη αυτα που χρησιμοποιουσα στο diamond.

1) resco explorer/registry

2)resco photo manager

3)g-alarm

4)ptravelalarm

5) opera

6)skyfire

7) sktools

8)coreplayer

 

ευχαριστω :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Προφανώς πρόκειται για μεμονωμένο περιστατικό.

Αυτό ελπίζω κι εγώ... Σήμερα έλαβα τη νέα microSD (SanDisk Ultra 16 GB Class 4 - ακριβώς ίδια με την παλιά). Το παράξενο είναι ότι ενώ η παλιά έπιανε λίγο κάτω από 6 MB/s στην εγγραφή (αναμενόμενο για Class 4), η νέα κάρτα χτυπάει average write 12.5 MB/s και peak write 15.6 MB/s, ενώ σε όλη τη διάρκεια του copy (περίπου 11 GB δεδομένα) η ταχύτητα εγγραφής δεν έπεσε κάτω από 10 MB/s. :D

 

δε τους λες να στο ανεβασουν σε ενα rapishare(σε sendspace καλυτερα) και να το κατεβασεις απο κει?

προσπαθησα να κατεβασω ενα αρχειο (οχι απο email) 63 mb και το κατεβαζει κανονικα

Εννοείται πως το κατεβάζει κανονικά! Εγώ πριν λίγες μέρες κατέβασα ταινία DivX (700 MB) από RapidShare με το Leo. Δεν παίζεται το εργαλείο! :ninja:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο αναλυτικα... Πως θα βγάλω το εικονίδιο του WkTask σε κατασταση LockScreen??Με ποιο πρόγραμμα θα τα κάνω ολα αυτα??Δηλαδή το CLOSE:off και το HIDE:on???
Link to comment
Share on other sites

To παρελαβα και εγω σημερα. Το εχω στησει με την 1.5.2 του kwbr και πραγματικα το εργαλειο πεταει. πηρα και ενα backup για σιγουρια και βουρ για να το σκισω :D

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To παρελαβα και εγω σημερα. Το εχω στησει με την 1.5.2 του kwbr και πραγματικα το εργαλειο πεταει. πηρα και ενα backup για σιγουρια και βουρ για να το σκισω :D

 

Να σε ρωτησω τι παραπανω εχει απο την official 1.66?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παιδιά είχα σύνδεση wind και όταν αγόρασα την συσκευή

Βάζοντας τη sim card και ενεργοποιώντας την συσκευή έκανε μόνη της όλες τις

Ρυθμίσεις και είχα Internet Gprs.

 

Τώρα αλλάξαμε εταιρεία και έχω cosmote. Φαντάστηκα ότι θα είναι ακριβώς το ίδιο

Και ότι βάζοντας το καρτάκι θα ήταν όλα ρολόι.

Έλα που όμως όχι.

Πήρα τηλέφωνο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου δώσανε τις ρυθμίσεις

Και τελικά κάνοντας ένα σορό πράγματα τελικά «κούμπωσε» στο ιντερνέτ.

Χθες περνώντας τη νέα ρομ με το νέο ράδιο 2,07…..

Χάθηκαν όλα.

Και τελικά πάλι δεν μπαίνει ιντερνέτ.

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή με δουλέψανε στην cosmote ?

Η πρέπει πάλι να πάρω και να μου πούνε από την αρχή τις ρυθμίσεις.

(υπ όψιν ρώτησα την κοπέλα εκεί και μου είπε ότι στον cosmote δεν μπαίνουν αυτόματα οι ρυθμίσεις και όταν τις είπα ότι στις άλλες εταιρείες το τηλέφωνο τα έκανε από μόνο του επέμενε πως στον cosmote δεν γίνετε αυτό…δεν ξέρω να πω.)

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

και ενα προβλημα δικο μου.βαζω το spb backup κ επιλεγω κ καποια μερη της καρτας μου να κανει backup.το οποιο τελιωνει κ μου λει οτι υπηρξε προβλημα με το χωρο αποθηκευσης.εχω χωρο υπολειπομενο 9 giga.κ στο τηλ 122mb.οταν δεν επιλεγω την καρτα το backup μου τελειωνει με επιτυχια .τι παιζει εδω ρε παιδια??

δεν εχει γινει σωστα η εγκατασταση μαλλον

βγαλτο και ξαναβαλτο ,αν συνεχισει παρε backup στην μνημη και μετα μετεφερε το στην καρτα (εκει πρεπει να τοχεις)

μια ερωτησουλα που δεν βρηκα καπου. που υπαρχει η επιλογη για να κανουμε το bluetooth "ορατο σε ολους η οχι" οπως ηταν στο diamond? στις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι τετοιο.

επισης ενω στις ρυθμισεις εκει που λεει "ταυτοτητα τηλεφωνου" εχω βαλει το ονομα που θελω, το laptop μου δεν βλεπει καθολου το hd2 οταν κανω αναζητηση για blutooth συσκευες. οταν κανω αναζητηση απο το hd2, βρισκω το laptop, βαζω καποιον κωδικο, μου πεταει μηνυμα στο laptop, κανω κανονικα το pairing αλλα μετα το laptop και παλι δεν βλεπει το hd2.

ουτε ενα nokia κινητο που εχω δεν βλεπει το hd2 οταν κανω αναζητηση.

καμια γνωμη ?

πηγαινε στο commanager και πατα το εικονιδιο του bluetooth (αυτο αριστερα) μετα δεξια κατω menu και επελεξε να φαινεται απο ολες τις συσκευες(πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο)

 

για τα παρακατω προγραμματα να βαλω την τελευταια εκδοση που θα βρω η καποια συγκεκριμενη που εχετε δοκιμασει και παιζει σιγουρα ? ρωταω γιατι εχω ηδη αυτα που χρησιμοποιουσα στο diamond.

4)ptravelalarm

5) opera

8)coreplayer

εγω εχω βαλει (και δουλευουν μια χαρα

4)2.6.1

5)αφησε αυτον που εχει 9.7

8)1.3.6

Να σε ρωτησω τι παραπανω εχει απο την official 1.66?

-εχει ορισμενα προγραμματα που μπορεις να τα βαλεις και συ μετα

-ειναι στα αγγλικα

εχει ολα τα παρακατω

Topix 1.5.2(Feb.26.2010)

- Microsoft Marketplace in Accessories

- Set Destination option in Digital Compass

- Total Commander plugins (ftp, regedit and LAN)

- CE OS 5.2.21893 (21893.5.0.90)

- Office Mobile 2010

- Camera autofocus/flash fix

- In call volume slider fix

- Base 2.10.531.0 (82076)

- Manila 2.5.20121412.1

Link to comment
Share on other sites

usb cable - τι μαμακία και αυτή! εχω περί τα 10 καλώδια, και η HTC αποφάσισε να αλλάξει το καλώδιο και δεν μου κάνει κανένα από αυτά που έχω - ούτε του φορτιστή αυτοκινήτου. Λόγω δουλειάς δουλεύω σε τρεις διαφορετικούς υπολογιστές και χρειάζομαι, για να μην κουβαλώ καλώδια φόρτισης ένα καλωδιο για κάθε ένα (όχι ότι΄είναι βαριά... αλλά πρέπει να το θυμάμαι). Που μπορώ να βρώ τέτοια καλώδια που χρησιμοποιεί το HD2? έχει λύση κανείς?

 

Εντάξει αλλά ας μην ξεχνάμε ότι η micro usb έχει αποφασιστεί από τα όργανα της Ευρωπαικής Ένωσης με τη σύμφωνη γνώμη όλων των μεγάλων εταιριών (Nokia, Sony Ericsson, Motorola, LG, NEC, Qualcomm, RIM, Samsung και Apple) να αποτελεί τη Standard συνδεσμολογία φόρτισης/σύνδεσης για οποιαδήποτε ανάλογη συσκευή κυκλοφορεί από φέτος στην Ευρώπη. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παιδιά είχα σύνδεση wind και όταν αγόρασα την συσκευή

Βάζοντας τη sim card και ενεργοποιώντας την συσκευή έκανε μόνη της όλες τις

Ρυθμίσεις και είχα Internet Gprs.

 

Τώρα αλλάξαμε εταιρεία και έχω cosmote. Φαντάστηκα ότι θα είναι ακριβώς το ίδιο

Και ότι βάζοντας το καρτάκι θα ήταν όλα ρολόι.

Έλα που όμως όχι.

Πήρα τηλέφωνο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου δώσανε τις ρυθμίσεις

Και τελικά κάνοντας ένα σορό πράγματα τελικά «κούμπωσε» στο ιντερνέτ.

Χθες περνώντας τη νέα ρομ με το νέο ράδιο 2,07…..

Χάθηκαν όλα.

Και τελικά πάλι δεν μπαίνει ιντερνέτ.

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ή με δουλέψανε στην cosmote ?

Η πρέπει πάλι να πάρω και να μου πούνε από την αρχή τις ρυθμίσεις.

(υπ όψιν ρώτησα την κοπέλα εκεί και μου είπε ότι στον cosmote δεν μπαίνουν αυτόματα οι ρυθμίσεις και όταν τις είπα ότι στις άλλες εταιρείες το τηλέφωνο τα έκανε από μόνο του επέμενε πως στον cosmote δεν γίνετε αυτό…δεν ξέρω να πω.)

 

 

Εμένα με την Cosmote, δούλεψαν όλα από μόνα τους!!!Δεν έκανα απολύτως τίποτα!!!Μόλις έβαλα την κάρτα μου ήρθε μήνυμα που μου έλεγε για τις ρυθμίσεισ και ότι πρέπει να τις αποθηκεύσω...Αυτά!! Για Πήγαινε Ρυθμίσεις->Μενου->Περισσοτερα->Συνδέσεις->Εγκατασταση Συνδεσης

 

Και μετα πες μου τι έκανες...

Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω τι παραπανω εχει απο την official 1.66?

 

To κυριοτερο ειναι οτι ειναι εξαιρετικα γρηγορη και λειπει η σαβουρα του οfficial.

 

Επίσης

 

-εχει ορισμενα προγραμματα που μπορεις να τα βαλεις και συ μετα

-ειναι στα αγγλικα

εχει ολα τα παρακατω

Topix 1.5.2(Feb.26.2010)

- Microsoft Marketplace in Accessories

- Set Destination option in Digital Compass

- Total Commander plugins (ftp, regedit and LAN)

- CE OS 5.2.21893 (21893.5.0.90)

- Office Mobile 2010

- Camera autofocus/flash fix

- In call volume slider fix

- Base 2.10.531.0 (82076)

- Manila 2.5.20121412.1

Σήμερα 19:03

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δουλέψει;

 

oχι ακομα κανενας απο δω??εχω μπερδευτει με το acr hd k to acr 1.2.3 μια μου ηχογραφουν αψογα μια λιγο χαμηλα.αν κ εχω την εντυπωση οτι το hd γραφει καλυτερα.αλλα του λειπουν καποιες ρυθμισεις που τις εχει το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω στα χέρια μου !!! ...ΑΛΛΑ ξενέρωσα...

 

Το ανοίγω, και ξεκινάει κανονικά.. μετά απο λίγο αρχίζει και κάνει check τη SIM.....και μένει εκεί επ'αόριστο....

 

Τί κάνω? Η SIM είναι της Wind.. αρκετά παλιά.. (32Κ)

 

Κάνε ένα Hard reset. Το είχα πάθει και εγώ.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Όλα ΟΚ! έκανα hard reset και έπαιξε! Το μόνο κακό είναι οτι μου ξέφυγε ανοιχτό το GPRS Και πρέπει να χρεώθηκα πολύ... (45 λεπτά)...

 

Πρέπει επειγόντως να βάλω το Nodata αλλα πρώτα πρέπει να κάνω update τη ROM γιατι έχει την 1.48

 

Έχει πολύ διάβασμα μάλλον ... αυτό κατάλαβα!

 

Καλά το κινητό βέβαια είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! απίθανο !!!!!!!!!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικά προβήματα!!!Σας παρακαλω βοηθήστε με!!!

 

1. μόλις πατήσω έναρξη μου εφανίζονται απο 2φορές τα προγράμμα HTC Twitter, HTC Calendar, HTC People, HTC Music, HTC Footprints, 1φορά με τα κανονικά τους εικονίδια και άλλη μία χωρίς τα κανονικα εικονίδια,αλλα με εκείνο το εικονίδιο του προγράμματος... τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό???Πήγα πάντως στα προγράμματα στο Start Menu είδα ότι έχει διπλοκαταχωρήσεις της μορφής (HTC Calendar.ink και HTC_Calendar.ink το ίδιο ισχύει και για τα άλλα 4 παραπάνω) σβήνω τα HTC Calendar.ink, αλλά μετά από επανεκκίνηση ξαναβγενουν...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,σας παρακαλώ πολύ,όποιος μπορεί ας μου αφιερώσει 5λεπτά,θα του χρωστάω μεγάλη χάρη!!!

 

2. Ενω κατέβασα το ACSKiller, το activesync συνεχίζει να εμφανίζεται στο WSTask κατα διαστήματα,μπορούμε να κάνουμε κατι??

 

3. Πως μπορώ να αφαιρέσω το εικονίδιο (X) του WSTask σε κατάσταση LockScreen???Βρήκα κάτι για αντιγραφή του windows/gswe.exe και επιλογή CLOSE:OFF HIDE:ON...αλλά αυτα πως τα φτιάχνω???Δεν καταλαβαίνω...βοηθήστε με!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την Cosmote, δούλεψαν όλα από μόνα τους!!!Δεν έκανα απολύτως τίποτα!!!Μόλις έβαλα την κάρτα μου ήρθε μήνυμα που μου έλεγε για τις ρυθμίσεισ και ότι πρέπει να τις αποθηκεύσω...Αυτά!! Για Πήγαινε Ρυθμίσεις->Μενου->Περισσοτερα->Συνδέσεις->Εγκατασταση Συνδεσης

 

Και μετα πες μου τι έκανες...

 

...που να στα λέω ούτε που τα θυμάμαι καν δεν ξέρω τι με έβαλε να γράψω η γκόμενα... wap IP , ρυθμίσεις Proxy server ,paswords κτλπ.

μπλέξαμε νομίζω σωστή λύση θα ήταν κάποιο hard reset και πάλι απ την αρχή.

θα περιμένω την επίσημη έκδοση της νέας ROM/Radio και μετά θα το στήσω εξ αρχής .......έλεος.

κάπου είχα κρατήσει και κάποια screen shots άμα τα βρώ θα στα δείξω.

Edited by GreatLorens
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

...που να στα λέω ούτε που τα θυμάμαι καν δεν ξέρω τι με έβαλε να γράψω η γκόμενα... wap IP , ρυθμίσεις Proxy server ,paswords κτλπ.

μπλέξαμε νομίζω σωστή λύση θα ήταν κάποιο hard reset και πάλι απ την αρχή.

θα περιμένω την επίσημη έκδοση της νέας ROM/Radio και μετά θα το στήσω εξ αρχής .......έλεος.

κάπου είχα κρατήσει και κάποια screen shots άμα τα βρώ θα στα δείξω.

 

Εβγαλαν καινουρια RADIO??θελει κανενα κολπο αυτη για να την περασουμε??

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλαν καινουρια RADIO??θελει κανενα κολπο αυτη για να την περασουμε??

 

 

όχι μόνο να έχεις Αγγλική συσκευή.

είναι η ίδια ρομ 1.66 με ράδιο 2.07

μπορείς να την κατεβάσεις Htcpedea

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...