Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που μπορώ να προμηθευτώ την νέα μπαταρία για το HD2, πιο γρήγορα απ' ότι λέει στο site της HTC? Υπάρχει αυτή η επιλογή? Αν όχι, αρχές απριλίου θα την έχω στην κατοχή μου, εφόσον δώσω σήμερα την παραγγελία?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μέχρι να κυκλοφορήσει επίσημα, δεν μπορούμε να έχουμε ακριβή εικόνα για το πότε θα είναι διαθέσιμη. Προσωπική εκτίμηση είναι μέχρι τον Απρίλιο που σε ενδιαφέρει θα έχει κυκλοφορήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Γιάννη δηλαδή με τον core player δε γίνεται να κάνω κάτι αντίστοιχο έτσι?

Γενικά είναι καλύτερος σαν player αυτός? Δηλαδή να αφήσω μόνο αυτόν επάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όχι, δεν είναι καλύτερος. O Core Player είναι αναντικατάστατος.

 

Απλά ο TCPMP αποτελεί μια καλή λύση για τη συγκεκριμένη περίπτωση των υποτίτλων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακομη δεν εχω αγορασει τη συσκευη και βρισκομαι στη σελιδα 126. Δεν ξερω αν εχει λυθει το προβλημα παρακατω αλλα αν εχω καταλαβει σωστα δεν εμφανιζει σωστα τους ελληνικους χαρακτηρες στο Htc Sense (στο πεδιο των μηνυματων).

 

Το αρχειο που θα ανεβασω ειναι απο xda απλα δεν εχω το link της σελιδας. Παρακαλω να το τεσταρει καποιος που ειναι εμπειρος και να εχει παρει backup. Ολα αυτα με την προυποθεση οτι δεν εχει δοθει λυση στις σελιδες που δεν εχω διαβασει ακομη!

 

Στο Kaiser το συγκεκριμενο προβλημα διορθωνοταν με το παρακατω cab.

Μετατρεψτε την καταληξη του αρχειου σε cab απο rar που ειναι τωρα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Δημητρη:)

αυτα τα προβληματα ειναι μονο στις πρωτες ρομ .

στην τελευταια εκδοση νομιζω δεν υπαρχει πλεον..

 

οσοι δεν ασχολουνται με τις επισημες ρομς δεν εχουν τετοια προβληματα:p

παρε την συσκευη με το καλο κ στειλε μηνυμα να βρουμε οτι χρειαστεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

πως μπορω να βλεπω ποσα

data κατεβαζω οταν ειναι στο internet?

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να προμηθευτώ την νέα μπαταρία για το HD2, πιο γρήγορα απ' ότι λέει στο site της HTC? Υπάρχει αυτή η επιλογή? Αν όχι, αρχές απριλίου θα την έχω στην κατοχή μου, εφόσον δώσω σήμερα την παραγγελία?

 

Αντωνη μπορεις να παρεις και απο εδω http://www.netimes.com/shop/replacement-battery-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2449.html?cPath=80_731 με ελαχιστο κοστος. Εχουμε παρει παρα πολλοι μπαταριες και για Diamond και για HD και δεν ειχαμε προβλημα. Γρηγορα (μεσα σε 1 εβδομαδα με ταχυδρομειο) και φτηνα (5,73 + 2Ευρω μεταφ) :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος το cab που κάνουμε το φλας, φακό. ευχαριστώ.

Εδώ είναι το cab που θέλεις!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα!!

πως μπορω να βλεπω ποσα

data κατεβαζω οταν ειναι στο internet?

ευχαριστω!!

 

Spb Wireless Monitor

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη μπορεις να παρεις και απο εδω http://www.netimes.com/shop/replacement-battery-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2449.html?cPath=80_731 με ελαχιστο κοστος. Εχουμε παρει παρα πολλοι μπαταριες και για Diamond και για HD και δεν ειχαμε προβλημα. Γρηγορα (μεσα σε 1 εβδομαδα με ταχυδρομειο) και φτηνα (5,73 + 2Ευρω μεταφ) :cool:

 

Τη συγκεκριμένη μπαταρία την έχω αγοράσει, αλλά δυστυχώς είναι προβληματική. Φόρτισε την πρώτη φορά και από εκεί και μετά δεν φορτίζει, αναβοσβύνει το λεντάκι πορτοκαλί και πράσινο και φυσικά μένει αφόρτιστη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τη συγκεκριμένη μπαταρία την έχω αγοράσει, αλλά δυστυχώς είναι προβληματική. Φόρτισε την πρώτη φορά και από εκεί και μετά δεν φορτίζει, αναβοσβύνει το λεντάκι πορτοκαλί και πράσινο και φυσικά μένει αφόρτιστη

 

Μάλλον είναι μεμονωμένο περιστατικό μιας και δεν έχουν αναφερθεί γενικότερα προβλήματα με τις εν λόγω μπαταρίες. Εάν την έχει δοκιμάσει και άλλος χρήστης καλό θα ήταν να είχαμε και κάποια επιπρόσθετη αναφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας. Απ' ότι είδα στο site της htc, η νέα μπαταρία έρχεται μαζί με νέο καπάκι, το οποίο δεν είναι καθόλου καλαίσθητο και κάνει την συσκευή χοντρή και καθόλου κομψή. Είδα μήπως λάθος φωτογραφία, ή ακριβώς έτσι θα είναι με την νέα μπαταρία η συσκευή μας? Κάνετε ένα zoom στην φωτογραφία αν θέλετε, για να μου πείτε την γνώμη σας.

http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=195058

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας. Απ' ότι είδα στο site της htc, η νέα μπαταρία έρχεται μαζί με νέο καπάκι, το οποίο δεν είναι καθόλου καλαίσθητο και κάνει την συσκευή χοντρή και καθόλου κομψή. Είδα μήπως λάθος φωτογραφία, ή ακριβώς έτσι θα είναι με την νέα μπαταρία η συσκευή μας? Κάνετε ένα zoom στην φωτογραφία αν θέλετε, για να μου πείτε την γνώμη σας.

http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=195058

 

όχι δεν είδες λάθος φωτογραφία, μεταμορφώνει το κινητό μας σε μια ωραιότατη πατάτα!

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είδες λάθος φωτογραφία, μεταμορφώνει το κινητό μας σε μια ωραιότατη πατάτα!

Xαχαχαχαχαχα...:lol::lol::lol::lol:

Ρε παιδια, αν ειναι δυνατον!! Ας βγαλουν και καμια 5000mAh και να ειναι σαν το ασυρματο του σπιτιου μου... Ελεος...:rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

1. Η αγορά συστήματος πλοήγησης για την συσκευή μας, γίνεται μέσω internet, ή μπορούμε να πάμε στο κατάστημα από το οποίο την έχουμε αγοράσει και να τους ζητήσουμε να μας περάσουν μέσα το σύστημα πλοήγησης της επιλογής μας?

2. Πόσο κοστίζει ένα πρόγραμμα πλοήγησης? (Ndrive, iGo, destinator, garmin)

3. Ποιό θα με συμβουλεύατε να αγοράσω? Ποιό δηλαδή θεωρείτε το καλύτερο για το HD2?

4. Για να κάνουμε πλοήγηση στο αυτοκίνητο μας, συνδέουμε την συσκευή μας κάπου, ή γίνεται ασύρματα, μέσω του bluetooth της συσκευής μας?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Η αγορά συστήματος πλοήγησης για την συσκευή μας, γίνεται μέσω internet, ή μπορούμε να πάμε στο κατάστημα από το οποίο την έχουμε αγοράσει και να τους ζητήσουμε να μας περάσουν μέσα το σύστημα πλοήγησης της επιλογής μας?

2. Πόσο κοστίζει ένα πρόγραμμα πλοήγησης? (Ndrive, iGo, destinator, garmin)

3. Ποιό θα με συμβουλεύατε να αγοράσω? Ποιό δηλαδή θεωρείτε το καλύτερο για το HD2?

4. Για να κάνουμε πλοήγηση στο αυτοκίνητο μας, συνδέουμε την συσκευή μας κάπου, ή γίνεται ασύρματα, μέσω του bluetooth της συσκευής μας?

 

Θα συνιστούσα να δοκιμάσεις κάποια από αυτά και μετά να κρίνεις ποιο σου ταιριάζει καλύτερα για να αγοράσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Η αγορά συστήματος πλοήγησης για την συσκευή μας, γίνεται μέσω internet, ή μπορούμε να πάμε στο κατάστημα από το οποίο την έχουμε αγοράσει και να τους ζητήσουμε να μας περάσουν μέσα το σύστημα πλοήγησης της επιλογής μας?

2. Πόσο κοστίζει ένα πρόγραμμα πλοήγησης? (Ndrive, iGo, destinator, garmin)

3. Ποιό θα με συμβουλεύατε να αγοράσω? Ποιό δηλαδή θεωρείτε το καλύτερο για το HD2?

4. Για να κάνουμε πλοήγηση στο αυτοκίνητο μας, συνδέουμε την συσκευή μας κάπου, ή γίνεται ασύρματα, μέσω του bluetooth της συσκευής μας?

 

2. Το Ndrive περιλαμβανεται αν το κινητο ειναι αγιορασμενο απο Ελλαδα.

4. Οχι δεν χρειαζεται να το συνδεσουμε καπου.Μονο αν χρειαστει για φορτιση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας. Απ' ότι είδα στο site της htc, η νέα μπαταρία έρχεται μαζί με νέο καπάκι, το οποίο δεν είναι καθόλου καλαίσθητο και κάνει την συσκευή χοντρή και καθόλου κομψή. Είδα μήπως λάθος φωτογραφία, ή ακριβώς έτσι θα είναι με την νέα μπαταρία η συσκευή μας? Κάνετε ένα zoom στην φωτογραφία αν θέλετε, για να μου πείτε την γνώμη σας.

http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=195058

 

Xαχαχαχαχαχα...:lol::lol::lol::lol:

Ρε παιδια, αν ειναι δυνατον!! Ας βγαλουν και καμια 5000mAh και να ειναι σαν το ασυρματο του σπιτιου μου... Ελεος...:rolleyes:

Η standard δεν σας κάνει;;;

http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=188135

 

1. Η αγορά συστήματος πλοήγησης για την συσκευή μας, γίνεται μέσω internet, ή μπορούμε να πάμε στο κατάστημα από το οποίο την έχουμε αγοράσει και να τους ζητήσουμε να μας περάσουν μέσα το σύστημα πλοήγησης της επιλογής μας?

2. Πόσο κοστίζει ένα πρόγραμμα πλοήγησης? (Ndrive, iGo, destinator, garmin)

3. Ποιό θα με συμβουλεύατε να αγοράσω? Ποιό δηλαδή θεωρείτε το καλύτερο για το HD2?

4. Για να κάνουμε πλοήγηση στο αυτοκίνητο μας, συνδέουμε την συσκευή μας κάπου, ή γίνεται ασύρματα, μέσω του bluetooth της συσκευής μας?

1. Η αγορά γίνεται με διάφορους τρόπους... κάνε αυτό που λέει πιο πάνω ο Γιάννης, να δοκιμάσεις πρώτα και μετά να αποφασίσεις!

2. Ανάλογα τους χάρτες που θέλεις να χρησιμοποιήσεις! Άλλη τιμή μόνο η Ελλάδα, άλλη η Ευρώπη και άλλη όποια άλλη περιοχή θέλεις ;)

3. Δοκίμασε σίγουρα το iGO8, το Destinator, το Garmin και το Tom Tom. To καθένα προσφέρει διαφορετικά πράγματα και έχει άλλη αισθητική.

4. Απλά βάζεις την συσκευή σε μια βάση αυτοκινήτου και την συνδέεις με τον φορτιστή! Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η standard δεν σας κάνει;;;

http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=188135

 

Στο ebay πάντως υπάρχουν και άλλες επιλογές με μεγαλύτερη χωρητικότητα στο μέγεθος της ΟΕΜ.

 

Παιδια δεν υπαρχει καποια θηκη για την ζωνη γιατι δεν εχω βρει

 

Πάλι στο ebay φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...