Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους περισσότερους είναι. Εάν δεν είναι για σένα, αποτελεί προσωπικό πρόβλημα και όχι γενικό φαινόμενο. Όχι τίποτε άλλο... αλλά να μην δίνουμε λανθασμένες εντυπώσεις στο ευρύ κοινό.

 

Εσυ ξερεις καλυτερα,τι ειπα,και γιατι το ειπα!:X

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για τους περισσότερους είναι. Εάν δεν είναι για σένα, αποτελεί προσωπικό πρόβλημα και όχι γενικό φαινόμενο. Όχι τίποτε άλλο... αλλά να μην δίνουμε λανθασμένες εντυπώσεις στο ευρύ κοινό.

 

To πληκτρολογιο καλο ειναι αλλα παντα εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο αν υπαρχει βεβαια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δοκιμάσετε το εξής registry tweak:

 

HKEY_Local_Machine\Drivers\BuiltIn\RIL\

 

και φτιάξτε εάν δεν υπάρχει το DWORD value: EnableFastDormantDisplayDuringCall και δώστε του την τιμή 1.

 

(Δεν το έχω δοκιμάσει, είναι μια πρόταση και φροντίστε να έχετε πάρει ένα backup πριν προβείτε στην αλλαγή της registry.)

 

Σε ευχαριστώ πολύ, δεν υπήρχε το dword value, το έβαλα αλλά τζίφος.

Αρνείται πεισματικά να σβήσει την οθόνη όταν το έχω στο αυτί.

Thanks anyway.

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

γιαννη εμαθεσ τιποτα για τα επιπλεον εικονιδια στην εναρξη που μασ εβγαλε μετα την αναβαθμιση με την νεα rom
Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπορούσα να εκχωρήσω συγκεκριμένα προγράμματα σε συγκεκριμένα κουμπιά;

Το μόνο που μπορώ, είναι button 1 (hold ) , υπάρχει by default, ενώ δεν μπορώ να κάνω δεύτερη εκχώρηση.

Έχω εγκαταστήσει

Cyberon speed dial hold button

&

CyberonVoiceSpeedDial_1_2_b080227_0R3

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων:)

 

Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπορούσα να εκχωρήσω συγκεκριμένα προγράμματα σε συγκεκριμένα κουμπιά;

Το μόνο που μπορώ, είναι button 1 (hold ) , υπάρχει by default, ενώ δεν μπορώ να κάνω δεύτερη εκχώρηση.

Έχω εγκαταστήσει

Cyberon speed dial hold button

&

CyberonVoiceSpeedDial_1_2_b080227_0R3

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων:)

 

Κώστας.

 

AE Button!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Απο 29/12 εχει να κανει συνχρονισμο...τι το εβαζα τι το εβγαζα οτι και αν εκανα δεν εκανε συνχρονισμο!!! Λογο εορτων και οτι γυριζα ολη μερα απο καφε σε καφε :p Δεν ασχοληθηκα μεχρι και σημερα που ηθελα να περασω κατι album..Προσπαθουσα να καταλαβω τι φταιει...διαβασα τα post μου εδω τσεκαρα και τα downloads μου...Λοιπον 29/12 κατεβασα και περασα το netCF(μου εχει γινει εμμονη!) και απο τοτε δεν συνχρονιζει!Το κανω απεγκατασταση,Soft Reset το συνδεω..Και ολα συνχρονιζονται :)Τι εχετε να πειτε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιαννη εμαθεσ τιποτα για τα επιπλεον εικονιδια στην εναρξη που μασ εβγαλε μετα την αναβαθμιση με την νεα rom

 

Touch X Permanently Delete Reappearing HTC Icons.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Nice.. Γιατι ηταν σπαστικο καθε φορα που θες να αλλαξεις να πρεπει να κανεις και registry tweak..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σ'ολους

μετα τις διακοπες περασα σιγα σιγα στο σεταρισμα και την προσθηκη διαφορων cabs

για την καλυτερη λειτουργια του hd2 ομως εχω διαπιστωσει καποιες ασυμβατοτητες

οπως

-μου εμφανιζει σε καθε reset το εξης

το bttrayce δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη (μετα απο εγκατασταση το ttn)

-o tcpmp κολλησε και κολλησε και το κινητο μαζι (εβαλα να παιξει ενα αρχειο που επαιζε μια χαρα στο hd)

κατα τα αλλα μια χαρα η οθονη του, η μπαταρια κρατα μια μερα(αν και δεν εχει στρωσει ακομη) και σαν μεγεθος δεν τοχω συνηθισει ακομη (προτιμω το hd)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το bttrayce δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη (μετα απο εγκατασταση το ttn)

 

Μετά από εγκατάσταση του ποιου;

 

-o tcpmp κολλησε και κολλησε και το κινητο μαζι (εβαλα να παιξει ενα αρχειο που επαιζε μια χαρα στο hd)

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς τον Core Player;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εγκατάσταση του ποιου;

 

 

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς τον Core Player;

 

tomtom navigator

 

να χρησιμοποιησω τον core αλλα γιατι κολλαει ο tcpmp?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους! Ειμαι νεος κατοχος του HD2 (περιπου 10 μερες). Γενικα σαν συσκευη ειναι πολυ super! Το κινητο εχει την rom 1.48.482.4 (71294) ELL, με ημερομηνια 26/11/09. Υπαρχει καμια νεοτερη εκδοση? Μπηκα στο site της htc και ειδα οτι υπαρχει ενα upgrade, αλλα με τον ιδιο κωδικο-ονομασιας με αυτο που εχω εγω τωρα, με διαφορετικη ομως ημερομηνια. γνωριζεις κανεις τιποτα να με βοηθησει? γιατι μπερδευτικα εντελως... για να μην περασω την rom απο το site τσαμπα χωρις να υπαρχει διαφορα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις την τελευταία ROM. Καλό είναι βέβαια να βέλεις τα σχετικά επίσημα hotfixes που έχουν βγει αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Υπάρχουν και στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

AE Button!

 

Ευχαριστώ φίλε μου, πράγματι το πρόγραμμα κάνει ότι ακριβώς περιέγραψα αλλά τελικά δεν έλυσα το "πρόβλημά" μου το οποίο είναι το εξής :

 

Με το bluetoοth που έχω, δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το voicedial.

Το παρατεταμένο πάτημα στην εν λόγω συσκευή κάνει redial.

Με ένα απλό πάτημα υποτίθεται ότι ενεργοποιεί το voicedial αλλά δεν....

 

Με το AE Button αντιστοίχησα με ένα κλικ ( όχι μόνο με παρατεταμένο ) του "πράσινου" button κλήσης το voicedial περιμένοντας να δουλέψει και στο bluetooth, αλλά δεν δούλεψε... :(

 

Χίλια ευχαριστώ πάντως... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία ROM. Καλό είναι βέβαια να βέλεις τα σχετικά επίσημα hotfixes που έχουν βγει αν δεν το έχεις κάνει ήδη. Υπάρχουν και στο πρώτο post.

 

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει...εχω εγκαταστησει το προγραμματακι για να εχεις στη επανω μπαρα χρωματιστα εικονιδια ομως το κουμπι της εναρξης δε δουλευει...αντι να βγαζει της διαφορες ρυθμισεις με πηγαινει στο κορμο με τισ συντομευσεις.

 

Μια ερωτηση παιδια που την εχω ξανακανει...εαν εγκαταστησουμε ενα προγραμματακι και μετα...θελουμε να το κανουμε unistall πως το κανουμε στο HTC HD2 συγνωμη κιολας αλλα εχω κολλησει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει...εχω εγκαταστησει το προγραμματακι για να εχεις στη επανω μπαρα χρωματιστα εικονιδια ομως το κουμπι της εναρξης δε δουλευει...αντι να βγαζει της διαφορες ρυθμισεις με πηγαινει στο κορμο με τισ συντομευσεις.

 

μηπως εχεις εγκαταστησει το wtask?

 

Μια ερωτηση παιδια που την εχω ξανακανει...εαν εγκαταστησουμε ενα προγραμματακι και μετα...θελουμε να το κανουμε unistall πως το κανουμε στο HTC HD2 συγνωμη κιολας αλλα εχω κολλησει.

 

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/αφαιρεση(απεγκατασταση) εφαρμογων

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει...εχω εγκαταστησει το προγραμματακι για να εχεις στη επανω μπαρα χρωματιστα εικονιδια ομως το κουμπι της εναρξης δε δουλευει...αντι να βγαζει της διαφορες ρυθμισεις με πηγαινει στο κορμο με τισ συντομευσεις.

 

Ποιον κορμό συντομεύσεων; :confused:

 

Τι ρυθμίσεις έβγαζε πριν που δεν βγάζει τώρα; :confused:

 

μηπως εχεις εγκαταστησει το wtask?

 

Εάν είχε βάλει αυτό Δημήτρη δεν θα του έκανε τίποτα όταν πατάει το Start.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιον κορμό συντομεύσεων; :confused:

 

Τι ρυθμίσεις έβγαζε πριν που δεν βγάζει τώρα; :confused:

 

 

 

Εάν είχε βάλει αυτό Δημήτρη δεν θα του έκανε τίποτα όταν πατάει το Start.

 

το ειπα Γιαννη γιατι μαλλον επειδη δεν του ανοιγει το σταρτ, παταει πιο διπλα και του ανοιγει το παραθυρο των notifications :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ειπα Γιαννη γιατι μαλλον επειδη δεν του ανοιγει το σταρτ, παταει πιο διπλα και του ανοιγει το παραθυρο των notifications :)

 

Σωστό και αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433

 

Έτοιμο το HSPL... καλά φλασαρίσματα και απροβλημάτιστα εύχομαι σε όλους!!!

:):):)

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σ'ολους

μετα τις διακοπες περασα σιγα σιγα στο σεταρισμα και την προσθηκη διαφορων cabs

για την καλυτερη λειτουργια του hd2 ομως εχω διαπιστωσει καποιες ασυμβατοτητες

οπως

-μου εμφανιζει σε καθε reset το εξης

το bttrayce δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη (μετα απο εγκατασταση το ttn)

-o tcpmp κολλησε και κολλησε και το κινητο μαζι (εβαλα να παιξει ενα αρχειο που επαιζε μια χαρα στο hd)

κατα τα αλλα μια χαρα η οθονη του, η μπαταρια κρατα μια μερα(αν και δεν εχει στρωσει ακομη) και σαν μεγεθος δεν τοχω συνηθισει ακομη (προτιμω το hd)

τελικα βρεθηκε λυση και στα δυο

-για να παιξει το οποιο βιντεο θελει μετατροπη με το προγραματακι που κανει για το hd

βεβαια και με τον core παιζουν χωρις μετατροπη(γιαννη ευχαριστω)

-το tomtom παιζει αν κανουμε το εξης

εγκαθιστουμε την7.910 στην καρτα ,μετα αντιγραφουμε το φακελο navigator καπου αλλου στην καρτα ,κανουμε απεγκατασταση του tomtom και τελος αντιγραφουμε τη συντομευση του αρχειου tomtom navigator στο φακελο windows/start menu

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση. Βλέπω ότι μέρα με τη μέρα ο αποθηκευτικός χώρος της εσωτερικής μνήμης, μειώνεται δραματικά με την καθημερινή χρήση. Έχω επιλέξει να αποθηκεύονται όλα στην κάρτα μνήμης, ακόμα και οι φωτογραφίες. Τι μπαίνει λοιπόν συνέχεια και δεσμεύει το χώρο. Υπάρχει τρόπος καθαρισμού ή πρέπει να σβήνω μόνος κάποια αρχεία; Αν συνεχίσει έτσι, σε δυο εβδομάδες δεν θα υπάρχει χώρος στην εσωτερική μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει...εχω εγκαταστησει το προγραμματακι για να εχεις στη επανω μπαρα χρωματιστα εικονιδια ομως το κουμπι της εναρξης δε δουλευει...αντι να βγαζει της διαφορες ρυθμισεις με πηγαινει στο κορμο με τισ συντομευσεις.

 

Πριν βάλεις το cab με τα εικονίδια πρέπει να τρέξεις το sdkcerts, το χεις κάνει?

Εμένα αυτά τα εικονίδια στο πρώτο πόστ δε μου δούλευε καλά το εικονίδιο του σήματος με αποτέλεσμα να βάλω αυτό απο δω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520547&highlight=brians+Taskbar που λειτουργεί μια χαρά!!Δοκίμασέ το..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...