Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα αυξάνοντας το bitrate αυξάνουμε και το μέγεθος του video αλλά μπρος στα "κάλλη" ...τι είναι το μέγεθος!!!

Τωρα μολις το αλλαξα κι εγω στη registry. Για ενα βιντεο 13 δευτερα, 3.74ΜΒ μεγεθος! :lol: Ελπιζω να ακουγεται και λιγακι καλυτερα σε πολυ δυνατο ηχο νυχτερινου κεντρου (που το εχω καημο :O) Μενει να το διαπιστωσω..συντομα!!

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχει τώρα που το δοκίμασα μιας κ δεν είχα FB έως τώρα απλά άνοιξε τη φώτο που θες κ πατάς επανω βγάζει 1 pop up menu και σου δίνει επιλογή αποθήκευσης στην μνήμη του κινητού η στη κάρτα!

έκανα δοκιμή αποθηκεύοντας 1 φωτό μιάς φιλης και την αποθηκευσε μια χαρά,surer!:)

 

Οκ ευχαριστώ, αλλά η ανάλυση είναι χάλια.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το BsB Tweaks. Τα format αυτά υπάρχουν ήδη στη συσκευή. Απλά το BsB Tweaks "πειράζει" τη registry για να τα εμφανίσει, δεν κάνει κάτι παραπάνω. Προφανώς όμως... υπάρχει λόγος για να είναι hidden by default.

Λιγακι σχετικο-ασχετο, αλλα ψαχνοντας χτες βρηκα, δεν ξερω αν ειναι αληθες, οτι το format H.264 η αλλιως 3gp, το επαιζαν by default μεχρι και τα 6.1 wm οι συσκευες τις HTC. Επιπλεον, player που να υποστηριζει τον τυπο αυτο στα επερχομενα του 6.1 wm, δεν βρηκα. Οποτε μαλλον το bsb ξεκλειδωνει καταλοιπα προγονων του leo.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Λιγακι σχετικο-ασχετο, αλλα ψαχνοντας χτες βρηκα, δεν ξερω αν ειναι αληθες, οτι το format H.264 η αλλιως 3gp, το επαιζαν by default μεχρι και τα 6.1 wm οι συσκευες τις HTC. Επιπλεον, player που να υποστηριζει τον τυπο αυτο στα επερχομενα του 6.1 wm, δεν βρηκα. Οποτε μαλλον το bsb ξεκλειδωνει καταλοιπα προγονων του leo.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

 

Ειρήνη το 3gp format πλέον είναι παρωχημένο και για αυτό το λόγο μάλλον δε το έχει by default.

εδώ ακόμα και στα dump phone π.χ. τα se w995 η το hazel έχουν mp4 πλέον!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις το αλλαξα κι εγω στη registry. Για ενα βιντεο 13 δευτερα, 3.74ΜΒ μεγεθος! :lol: Ελπιζω να ακουγεται και λιγακι καλυτερα σε πολυ δυνατο ηχο νυχτερινου κεντρου (που το εχω καημο :O) Μενει να το διαπιστωσω..συντομα!!

To bitrate του video δεν έχει καμία σχέση με τον ήχο.

Μάλλον θα μείνεις με τον καημό...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη το 3gp format πλέον είναι παρωχημένο και για αυτό το λόγο μάλλον δε το έχει by default.

εδώ ακόμα και στα dump phone π.χ. τα se w995 η το hazel έχουν mp4 πλέον!:)

Το ξερω Μανο, το εγραψα απλως πληροφοριακα/εγκυκλοπαιδικα επειδη ειχε γινει τοσο "θεμα"! :p Γι αυτο και ανεφερα μερικα post παραπανω, οτι παιζει σε παλιο μου s.e.

 

@kastel71: Βιντεο τον αγαπημενο μου τραγουδιστη μεσω Leo, να το παρω αποφαση πως δε θα τραβηξω δηλαδη ε? Νομιζα οτι ειχε σχεση το bitrate. Σ' ευχαριστω! (που μου εσωσες ενα βιντεο που θα τραβαγα σαν χ*ζη και μετα δε θα ακουγα τιποτα :lol:)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για τη χρήση data το καλύτερο είναι το spb wireless monitor. Για τα άλλα υπάρχουν κάποιες free εφαρμογές, κάνε μια αναζήτηση στο internet.

 

Παλιοτερα που ετρεχα στο Diamond το SecondToday υπηρχαν plugings που εκαναν παπαδες, μεταξυ των οποιων και το CallTimers που εκανε τελεια (και live) τη μετρηση (outgoing) calls και SMS (και πολλων αλλων).

 

Για το Co0kie's Home Tab που τρεχω στο HD2 δεν φτιαχτηκε ποτε καποιο αντιστοιχο plugin.

 

Δυστυχως ΔΕΝ υπαρχει μια αξιοπιστη εφαρμογη που να μετραει call time και sms και να σου δειχνει ζωντανα το συνολο του μηνα.

 

Παρακαλω διαψευστε με...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχως ΔΕΝ υπαρχει μια αξιοπιστη εφαρμογη που να μετραει call time και sms και να σου δειχνει ζωντανα το συνολο του μηνα.

 

Παρακαλω διαψευστε με...

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-lcminutes.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Καλο και χρησιμο!!!! :) :) :)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Το LCtools εχει φτασει στην εκδοση 1.55 απο οτι ειδα στο lctools.blogspot.com

Ειναι τυχαιο που με παρεπεμψες στην εκδοση 1.38, ή οντως ειναι καλυτερη απο την πιο προσφατη;

 

Εσεις ποια χρησιμοποιειτε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το LCtools εχει φτασει στην εκδοση 1.55 απο οτι ειδα στο lctools.blogspot.com

Ειναι τυχαιο που με παρεπεμψες στην εκδοση 1.38, ή οντως ειναι καλυτερη απο την πιο προσφατη;

 

Εσεις ποια χρησιμοποιειτε;

 

Βάλε την τελευταία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία όταν το αγοράσαμε τι κάρτα μνήμης είχε μέσα? 8άρα?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία. :p Είχα πάρει μία 8GB και θέλω να τη δώσω τώρα και δεν θυμόμουν αν ήταν αυτή μαζί με τη συσκευή.

 

Ευχαριστώωω!!;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες

Έχω ένα αρχείο pib με το εορτολόγιο που χρησιμοποιώ (απο κάπου εδώ το βρήκα δεν θυμάμαι που) με 768 εγγραφές και ένα αρχείο vcalendar με 76 ή 67 εγραφές (επίσης μέσα απο το myphone το βρήκα δεν θυμάμαι που).

Μου είναι αδύνατο να έχω και τα δύο ημερολόγια περασμένα στο τηλέφωνο χωρίς διπλοεγγραφές και στην αρχική οθόνη του manila ότι και αν προσπάθησα.

Έχω πλέον κολλήσει και δεν ξέρω τι να κάνω.

Γνωρίζει κανείς κάτι; Ή ακόμη καλύτερα τα έχει κάποιος μαζεμένα σε ένα αρχείο pib να ξεμπερδεύω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους και όλες

Έχω ένα αρχείο pib με το εορτολόγιο που χρησιμοποιώ (απο κάπου εδώ το βρήκα δεν θυμάμαι που) με 768 εγγραφές και ένα αρχείο vcalendar με 76 ή 67 εγραφές (επίσης μέσα απο το myphone το βρήκα δεν θυμάμαι που).

Μου είναι αδύνατο να έχω και τα δύο ημερολόγια περασμένα στο τηλέφωνο χωρίς διπλοεγγραφές και στην αρχική οθόνη του manila ότι και αν προσπάθησα.

Έχω πλέον κολλήσει και δεν ξέρω τι να κάνω.

Γνωρίζει κανείς κάτι; Ή ακόμη καλύτερα τα έχει κάποιος μαζεμένα σε ένα αρχείο pib να ξεμπερδεύω;

 

Γιατί χρησιμοποιείς και τα δύο; Το πρώτο μόνο δεν σου αρκεί;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες

Έχω ένα αρχείο pib με το εορτολόγιο που χρησιμοποιώ (απο κάπου εδώ το βρήκα δεν θυμάμαι που) με 768 εγγραφές και ένα αρχείο vcalendar με 76 ή 67 εγραφές (επίσης μέσα απο το myphone το βρήκα δεν θυμάμαι που).

Μου είναι αδύνατο να έχω και τα δύο ημερολόγια περασμένα στο τηλέφωνο χωρίς διπλοεγγραφές και στην αρχική οθόνη του manila ότι και αν προσπάθησα.

Έχω πλέον κολλήσει και δεν ξέρω τι να κάνω.

Γνωρίζει κανείς κάτι; Ή ακόμη καλύτερα τα έχει κάποιος μαζεμένα σε ένα αρχείο pib να ξεμπερδεύω;

 

Χμ οταν κανεις restore πχ, μεσω pim backup, δε σε ρωταει εαν θες να προσθεσεις μονο καινουρια συμβαντα στο database η ολα? Νομιζω πως ρωτα.. Εαν πατησεις μονο καινουρια, στο ενα απο τα δυο restore? Λογικα στις 25 Μαρτη πχ, δε θα περασει συμβαν και απο τα 2 ημερολογια.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χμ οταν κανεις restore πχ, μεσω pim backup, δε σε ρωταει εαν θες να προσθεσεις μονο καινουρια συμβαντα στο database η ολα? Νομιζω πως ρωτα.. Εαν πατησεις μονο καινουρια, στο ενα απο τα δυο restore? Λογικα στις 25 Μαρτη πχ, δε θα περασει συμβαν και απο τα 2 ημερολογια.

 

Δε νομίζω ότι λειτουργεί έτσι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι λειτουργεί έτσι.

 

Για ημερολογιο δεν εχω δοκιμασει, να μαι ειλικρινης, απλως σε περιπτωση που το κανει...Παντως το ημερολογιο του πρωτου (νομιζω) post, ειναι μια χαρα υπερπληρες κατ εμενα.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως το ημερολογιο του πρωτου (νομιζω) post, ειναι μια χαρα υπερπληρες κατ εμενα.

 

Θα συμφωνήσω σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εδώ και λίγες μέρες ψάχνω για μια "σκληρή" δερμάτινη θήκη ζώνης για το HD2. Έχω την "μαλακή" θήκη που είχε μέσα το πακέτο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτή (για την ακρίβεια την θεωρώ ότι καλύτερο σε "μαλακή" θήκη). Λόγω καταστάσεων όμως πολλές φορές δεν μπορώ να έχω το τηλέφωνο σε κάποια τσέπη γιατί φοβάμαι μήπως κατά λάθος πέσει ή χτυπηθεί (παρόλο που πάντα το έχω μέσα σε θήκη).

 

Για αυτό το λόγο ψάχνω μια θήκη που να περνάει στην ζώνη ή να έχει κλιπ ζώνης.

Έχω ψάξει αρκετά στο internet και όσες βλέπω καλύπτουν μερικώς το κινητό (συνήθως είτε αφήνουν τις 4 γωνίες του ακάλυπτες είτε καλύπτουν τις 4 γωνίες αλλά αφήνουν άλλα μέρη του κινητού ακάλυπτα). Με ενδιαφέρει να βρω μια θήκη που να εφαρμόζει σωστά στο κινητό και να το καλύπτει πλήρως (έτσι σε περίπτωση πεσίματος να μην υπάρχει εκτεθειμένο σημείο).

 

Από όσες λοιπόν έχω δει στο internet καμία δεν καλύπτει τα παραπάνω χαρακτηριστικά και όσες τα πληρούν φαίνονται χάλια από θέμα ποιότητος.Έχει κανείς να προτείνει κάτι αξιόλογο με τα παραπάνω χαρακτηριστικά και σε σχετικά "λογική" τιμή?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σαν ποιότητα κατασκευής και εφαρμογής, πολύ καλές είναι αυτές τις pdair. Υπάρχουν και στο ebay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/pages/2...ikoinonia.html

δεν ξερω αν εχεις κοιταξει εδω.πιστευω να βρεις αυτο που θες.το μαγαζι βρισκεται στο αιγαλεω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.extreme-mobile.gr/pages/2...ikoinonia.html

δεν ξερω αν εχεις κοιταξει εδω.πιστευω να βρεις αυτο που θες.το μαγαζι βρισκεται στο αιγαλεω.

 

Διόρθωσε το link... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το μαγαζι ειναι ανριανουπολεως 93 στο αιγαλεω το παληκαρι τον λενε νικο. εγω τον γνωρισα πηγενωτας εκει και εχει κανει πολυ δουλεια και ειναι πολυ καλο παιδι και εξυπηρετικος. ειναι ανοιχτα καθε απογευμα 6-9 και σαββατο 11-3. μπορεις να τον παρεις τηλ στο κινητο που εχει στο site 6950900454 .http://www.extreme-mobile.gr

 

 

φιλε athanso77 ειχες δικιο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...