Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλησπέρα

ένας φίλος έχει το iphone4

και χρησιμοποιεί το live map είναι ένα προγραμματάκι που μοιάζει κάπως με το πρόγραμμα του Χρυσού οδηγού .Βέβαια ο χρυσός οδηγός χρησιμοποιεί και την κάμερα και το gps ενώ το live map χρησιμοποιεί gps

λοιπόν η ερώτηση είναι υπάρχει και για εμάς κάτι τέτοιο?

και αν ναι που θα βρω το cab?

 

ΥΓ-ένα ακόμη παρόμοιο προγρ. είναι και το spot 4u

ευχαριστω;)

 

Δεν υπάρχουν τέτοιου είδους live εφαρμογές στα windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 20/02 εχει κυκλοφορησει το HSPL4 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433

Προσοχη ομως σε αυτους που φλασαρουν Android και WP7 διοτι αναφερει οτι :

 

This HSPL released for WM65 users, to provide better compatible with ROMs based on Official 3.XX ROM.

Android / WP7 / MAGLDR don't support HSPL3.03/OSPL3.03.

You need HSPL2.08 to run Android / WP7 / MAGLDR.

 

Edit : Μολις ειδα οτι εχει αναφερθει στο φορουμ... Sorry για το double post

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
You need HSPL2.08 to run Android / WP7 / MAGLDR.

 

Για τον λόγο αυτό δεν το έχουμε πολυκυκλοφορήσει εδώ μέσα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζει κανείς;

Έχω ρυθμίσει το send key να γυρίζει την οθόνη σε παρατεταμένο πάτημα, αλλά αυτή γυρίζει στην λάθος μεριά(τα κουμπιά αριστερά) ενώ ξέρω οτι στις ROM του energy η οθόνη γυρίζει σωστά ,δηλαδή τα κουμπιά δεξιά ,όπως και στον opera ή και αλλού.

 

Ρύθμισε το με to AE Button Plus. Στην επιλογή send key(hold) που έχει βάλε περιστροφή δεξιόστροφα. Αλλα για να μην γυρνάει προς όλες τις πλευρές κάθε φορά που πατάς το κουμπί ρύθμισέ το απο τις επιλογές και στο κατευθύνσεις οθόνης στέκαρε το κανονικά και το 270 μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισε το με to AE Button Plus. Στην επιλογή send key(hold) που έχει βάλε περιστροφή δεξιόστροφα. Αλλα για να μην γυρνάει προς όλες τις πλευρές κάθε φορά που πατάς το κουμπί ρύθμισέ το απο τις επιλογές και στο κατευθύνσεις οθόνης στέκαρε το κανονικά και το 270 μόνο...

 

Ακριβώς αυτό που ήθελα.

Ευχαριστώ, λειτουργεί τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορούμε να βάλουμε thumbnails στα quick links στην καρτέλα του Internet στο Sense 2.5; O default browser που έχω είναι ο Opera Mobile 10.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορούμε να αλλάξουμε το μεγάλο κεντρικό εικονίδιο με την υδρόγειο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα βρεις αναφορές από κάποιους που το έχουν τολμήσει με τη βοήθεια κάποιων dismantling guides.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Υπαρχει καποιος τροπος να κλειδωνει η οθονη του leo σε ενα mode? Πχ σε portrait mode. Δεν θελω να απενεργοποιησω το sensor απλως κατα περιστασεις που μου χρειαζεται, να μενει σε portrait (κυριως) χωρις να περιστρεφεται. Καπως οπως εχει το g. Tab που το ονομαζει κλειδωμα περιστροφης.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

ένας φίλος έχει το iphone4

και χρησιμοποιεί το live map είναι ένα προγραμματάκι που μοιάζει κάπως με το πρόγραμμα του Χρυσού οδηγού .Βέβαια ο χρυσός οδηγός χρησιμοποιεί και την κάμερα και το gps ενώ το live map χρησιμοποιεί gps

λοιπόν η ερώτηση είναι υπάρχει και για εμάς κάτι τέτοιο?

και αν ναι που θα βρω το cab?

 

ΥΓ-ένα ακόμη παρόμοιο προγρ. είναι και το spot 4u

ευχαριστω;)

 

Δεν υπάρχουν τέτοιου είδους live εφαρμογές στα windows mobile.

 

To Spot4u υπάρχει για windows mobile και ειναι πραγματικά αξιόλογη προσπάθεια (αν και σε android/iPhone εχει πολύ καλύτερο design και λειτουργίες) και είναι όντος live εφαρμογή για WinMo με εφημερεύοντα φαρμακεία, βενζινάδικα (με τιμες!!), σημεία διασκέδασης κλπ και χρησιμοποιεί είτε την τρέχουσα θέση σου, είτε προκαθορισμένη.Ενημερώνεται καθημερινά!

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ: http://www.spot4u.gr/Platforms/WM#Availability και για να το λειτουργήσεις χρειάζεσαι κλειδί ενεργοποίησης που το στέλει στο e-mail που θα του δώσεις.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει επισκευάσει σπασμένη οθόνη στο HD2 εκτός ACE?

 

Έχεις pm ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μιας και θα ερθει αυριο-μεθαυριο η καινουργια μου καρτα μνημης λεω να ξαναστησω το κινητο απο την αρχη, μιας και την πρωτη φορα εβαλα διαφορα προγραμματα εσβησα πολλα και γενικα πειραματιζόμουν.

 

Για να σβηστουν ολα τα προγραμματα πρεπει να κανω hard reset?και θα επιστρέψει σε στοκ κατασταση?θα παει στην 1.66 ή την 3.14 που εχει τωρα?

 

Και τελος θα ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο "ιδανικος" τροπος να στηθει το κινητό?

Δλδ να βαλουμε ολα τα προγραμματα στην καρτα για να μείνει ελευθερη η μνημη του τηλεφωνου?

Υπαρχουν καποια προγραμματα που πρεπει να εγκατασταθουν στην μνημη του τηλεφωνου?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και θα ερθει αυριο-μεθαυριο η καινουργια μου καρτα μνημης λεω να ξαναστησω το κινητο απο την αρχη, μιας και την πρωτη φορα εβαλα διαφορα προγραμματα εσβησα πολλα και γενικα πειραματιζόμουν.

 

Αν βαριέσαι πάντως δεν είναι υποχρεωτικό. Μεταφέρεις τα περιεχόμενα της μιας κάρτας στην άλλη και είσαι έτοιμος.

 

Για να σβηστουν ολα τα προγραμματα πρεπει να κανω hard reset?και θα επιστρέψει σε στοκ κατασταση?

 

Ναι.

 

θα παει στην 1.66 ή την 3.14 που εχει τωρα?

 

Σε αυτή που φοράει ήδη (3.14) αλλά στην εργοστασιακή της κατάσταση.

 

Και τελος θα ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο "ιδανικος" τροπος να στηθει το κινητό?

Δλδ να βαλουμε ολα τα προγραμματα στην καρτα για να μείνει ελευθερη η μνημη του τηλεφωνου?

Υπαρχουν καποια προγραμματα που πρεπει να εγκατασταθουν στην μνημη του τηλεφωνου?

 

Όσα πειράζουν registry, έχουν today plugin και τρέχουν μονίμως στο background, κατά προτίμηση τα εγκαθιστάς στην κύρια μνήμη. Τα υπόλοιπα (πχ ένα πρόγραμμα πλοήγησης) άφοβα στην κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τους fan του cht2.0, LG Optimus Weather Clock widget: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11524574&postcount=1 ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πραγματικά κέρδος απο HSPL 4 εκτός της σημβατότητας με τις εργοστασιακές ΡΟΜ?

 

δηλαδή αν το κινιτό έχει κανα 2-3 πρβληματλακια μβορει να τα διορθώσει?? μπα ε?

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερες να το βάλεις στον bootloader;

Όχι δυστηχώς. :(

Το έστειλα ξανά στο κατάστημα που μου έκανε και την αντικατάσταση της οθόνης για Boot Repair.

Τί να πώ...η μια γκαντεμιά πίσω απο την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο πραγματικά κέρδος απο HSPL 4 εκτός της σημβατότητας με τις εργοστασιακές ΡΟΜ?

 

δηλαδή αν το κινιτό έχει κανα 2-3 πρβληματλακια μβορει να τα διορθώσει?? μπα ε?

 

Αν έχεις ήδη κάνει hspl, μην μπεις στη διαδικασία να το αλλάξεις, δεν θα αλλάξει κάτι.

 

Δεν ξέρω για ποια προβληματάκια μιλάς αλλά τα softwarικά θέματα λύνονται με hard reset ή αλλαγή rom (ανάλογα με το ποια rom φοράς). Τα hardwariκά δεν λύνονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσα πειράζουν registry, έχουν today plugin και τρέχουν μονίμως στο background, κατά προτίμηση τα εγκαθιστάς στην κύρια μνήμη. Τα υπόλοιπα (πχ ένα πρόγραμμα πλοήγησης) άφοβα στην κάρτα.

 

κι ο λογος που το κανουμε αυτο? Γιατι οταν αγορασα το leo, μου ειχε γινει εφιαλτης ποιο να εκαταστησω και που. Ρωτουσα μονιμως ενα γνωστο που το ειχε ηδη πριν απο μενα μην το χαλασω. Οσα πειραζουν registry πχ, τα βαζουμε στη συσκευη, για να ναι πιο αμεση η αποκριση στην οποια εντολη μας? (λογικα στην sd μεσολαβει μεγαλυτερος χρονος στην εκτελεση εντολης) δηλαδη μονο για να μην κολλαει το κινητο το κανουμε αυτο? Η εξυπηρετει κι αλλα θεματα? :O (γιατι ουτε τωρα ξερω με σιγουρια που να εγκαθιστω το καθετι)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για τους fan του cht2.0, LG Optimus Weather Clock widget: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11524574&postcount=1 ;)

 

geia sou !exw to hd2 pws mporw na valw auto pou esteiles?dld poion arxeio katevazw apo ti selida kai pws to pernaw sto kinito??

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό: "CHTWidget_rat_2665_LG_WeatherClock v1.2b.cab" και εγκατάσταση στην κύρια μνήμη.:)

Πρόσεξε σε περίπτωση που θες να το βγάλεις, να ακολουθήσεις ακριβώς τις οδηγίες που λέει για να μην οδηγηθείς σε hard reset.;)

 

Edit: Ακόμη μία φοβερή δουλειά από τον Nordpolcamper: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=975708

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη μονο για να μην κολλαει το κινητο το κανουμε αυτο? Η εξυπηρετει κι αλλα θεματα? :O (γιατι ουτε τωρα ξερω με σιγουρια που να εγκαθιστω το καθετι)

 

Έχει να κάνει με τη σταθερότητα της rom γενικότερα. Μερικά και να θέλεις... δεν εγκαθιστώνται στην κάρτα ακόμα και αν νομίζεις ότι τα έβαλες εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισως φταιει η sim. Το επαθα με το iPhone, αλλα αλλαξα sim και ολα καλα.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Το έχω εγώ. Αναγνώριση κλήσης έχει, αλλά αν είναι στα Ελληνικά γραμμένη η επαφή τότε δεν βγάζεις άκρη τι λέει. Το νούμερο το βγάζει όπως και να έχει. Η μπαταρία κρατά πολύ. Με άκουσμα μουσικής πάνω από 1 ώρα και χρήση όχι πολύ κρατά πάνω από 8 μέρες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ. Αναγνώριση κλήσης έχει, αλλά αν είναι στα Ελληνικά γραμμένη η επαφή τότε δεν βγάζεις άκρη τι λέει. Το νούμερο το βγάζει όπως και να έχει. Η μπαταρία κρατά πολύ. Με άκουσμα μουσικής πάνω από 1 ώρα και χρήση όχι πολύ κρατά πάνω από 8 μέρες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Μάλλον για το bt πήγαινε αυτό, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ. Αναγνώριση κλήσης έχει, αλλά αν είναι στα Ελληνικά γραμμένη η επαφή τότε δεν βγάζεις άκρη τι λέει. Το νούμερο το βγάζει όπως και να έχει. Η μπαταρία κρατά πολύ. Με άκουσμα μουσικής πάνω από 1 ώρα και χρήση όχι πολύ κρατά πάνω από 8 μέρες. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Δεν καταλαβα! :O Σχετιζεται καπου το iphone και η sim η αλλο εννοεις? Εχει αναγνωριση κλησης το iphone και καλη μπαταρια οντως εαν αυτο εννοεις! Γενικως ειναι μια πολυ καλη αγορα, που δε τη μετανιωνεις! :)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...