Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω, εγω τα βλεπω ολα τα νουμερα κανονικα. Μηπως εχω αλλη εκδοση?

 

νομιζω εχω την τελευτεα V 2 3 3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν εχεις ROM Energy δοκιμασε να απενεργοποιησεις το proximity sensor. Μπορεις να το βρεις στα toggle switches.

 

Σωστά. Δουλεύει σε οποιαδήποτε rom με CHT2.0.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνουν όλα τα παρόμοια προγράμματα.

Το συγκεκριμένο όμως έχει και την επιλογή να απαντά στην κλήση και αμέσως μετά να κλείνει.Και επειδή έχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη ρύθμιση, ο καλών ακούει μετά την απάντηση ένα βόμβο και φαντάζομαι νομίζει ότι συνδέθηκε με τον ET. ;) :D

 

δοκιμασα αυτο που λες αλλα δεν κανει τον "εξωγηινο" ηχο :p

σηκωνει και μετα παλι βουιζει αρα ο αλλος καταλαβαινει οτι του το εκλεισες!

Link to comment
Share on other sites

Κρατα το λιγο πιο μακρια. :lol: Πλακα κανω, αν εχεις ROM Energy δοκιμασε να απενεργοποιησεις το proximity sensor. Μπορεις να το βρεις στα toggle switches.

 

Σωστά. Δουλεύει σε οποιαδήποτε rom με CHT2.0.

 

ναι energy εχω αλλα επειδη δεν καταλαβα πληρως ( :O ) για να το κανω αυτο πρεπει να εχω το cht 2.0? γιατι δεν το εχω... :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

κάπου εδώ μέσα είχα βρει αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=388768 δεν ξέρω αν δουλεύει βεβαίως γιατί δεν το χρειάστηκα !

 

Παιδια εβαλα αυτο το cab για να μπορεσω να τρεξω το igo8 (το οποιο τελικα δεν το καταφερα) αλλα πλεον τωρα δεν τρεχει κανενα προγραμμα που ειχα στην καρτα μνημης :(

Υπαρχει καποια λυση να τα επαναφερω στα ελληνικα ή να τρεξουν τα προγραμμα ετσι?

 

EDIT: Τελικα εκανα απεγκατασταση το συγκεκριμενο cab και επανήλθαν ολα, απλα δεν θα καταφερω να δουλεψει το igo αποτι φαινεται :(

Edited by Bictor
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το iGO8 τρέχει σίγουρα με το συγκεκριμένο cab αλλά χρειάζεται και άλλες παραμετροποιήσεις για να δουλέψει σωστά. Προφανώς πανικοβλήθηκες με τα υπόλοιπα και γιαυτό δεν το έψαξες. Γνώμη μου είναι πάντως ότι καλύτερα να λέγεται η κάρτα μνήμης "Storage Card" για να μην έχεις προβλήματα ασυμβατότητας. Όσον αφορά τα υπόλοιπα προγράμματα που έχεις ήδη απλά θα χρειαζόταν να τα ξαναεγκαταστήσεις ή απλά να αλλάξεις το path στα σχετικά shortcuts.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το iGO8 τρέχει σίγουρα με το συγκεκριμένο cab αλλά χρειάζεται και άλλες παραμετροποιήσεις για να δουλέψει σωστά. Προφανώς πανικοβλήθηκες με τα υπόλοιπα και γιαυτό δεν το έψαξες. Γνώμη μου είναι πάντως ότι καλύτερα να λέγεται η κάρτα μνήμης "Storage Card" για να μην έχεις προβλήματα ασυμβατότητας. Όσον αφορά τα υπόλοιπα προγράμματα που έχεις ήδη απλά θα χρειαζόταν να τα ξαναεγκαταστήσεις ή απλά να αλλάξεις το path στα σχετικά shortcuts.

 

γινεται το igo8 να το φτιαξουμε με αλλαγες στα αρχεια του να παιζει και με το "καρτα αποθηκευσης"?

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ειδα οτι ειναι κατι απλο το συγκεκριμενο cab θα το ξαναπροσπαθησω αλλα το igo τι αλλο χρειαζεται για να παιξει?
Link to comment
Share on other sites

τωρα που ειδα οτι ειναι κατι απλο το συγκεκριμενο cab θα το ξαναπροσπαθησω αλλα το igo τι αλλο χρειαζεται για να παιξει?
Πρόσθεσε στο sys.txt

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω ενα προβλημα. εχω το HD2 και σημερα εβαλα το coockies home tab v2, το αντιστοιχο editor και το language pack. ολα κλ αλλα οταν παω να βαλω μια ταπετσαρια (480χ800) μου βγαζει ασπρη ταπετσαρια! καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ως επισημος πλεον χρηστης DHD,μηπως γνωριζετε εαν το HD2 παρει official Windows Phone 7??

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζεις το wallpaper μέσω του CHT Editor;

 

Ναι φυσικα μεσα απο τις ρυθμισεις του προγραμματος και οχι απο του κινητου! και παταω την πρωτη επιλογη "regular".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ως επισημος πλεον χρηστης DHD,μηπως γνωριζετε εαν το HD2 παρει official Windows Phone 7??

 

 

 

Επίσημα με τίποτε.ανεπίσημα ίσως.καλορίζικο το desire hd σου

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα,

ως επισημος πλεον χρηστης DHD,μηπως γνωριζετε εαν το HD2 παρει official Windows Phone 7??

 

Σωστά... official αποκλείεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα μεσα απο τις ρυθμισεις του προγραμματος και οχι απο του κινητου! και παταω την πρωτη επιλογη "regular".

 

Τα δια ακριβως μου κανει και μενα με μαμα ΡΟΜ 1.66 και ακρη δυσυχως δεν εχω βρει ακομη!:(

Να σημειωσω εδω πως στο cht1.85 αλλαζει μια χαρα το wallpaper:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα δια ακριβως μου κανει και μενα με μαμα ΡΟΜ 1.66 και ακρη δυσυχως δεν εχω βρει ακομη!:(

Να σημειωσω εδω πως στο cht1.85 αλλαζει μια χαρα το wallpaper:)

 

Άρα κατι μου λεει οτι πρεπει να ωαλω το 1,85.... κρίμα.. ελπιζω να μην εχει καμια τρελη διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

H' να βάλεις μια Omega. :rolleyes:

 

Με την ταχύτητα και σταθερότητα των τελευταίων Omega, δεν βρίσκω λόγο να έχει κάποιος την 1.66 σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H' να βάλεις μια Omega. :rolleyes:

 

Με την ταχύτητα και σταθερότητα των τελευταίων Omega, δεν βρίσκω λόγο να έχει κάποιος την 1.66 σήμερα.

 

Εγω εχω μαμα rom την 3.14.482.2 με manila 2.5....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι τοσο χαλια?? καταλαβα... Η Omega εχει ελληνικη γλωσσα? ειδικα στα μυνηματα επαφες κλπ...

 

Αν βάλεις την ELL είναι πλήρως ελληνική όπως η official, παντού δηλαδή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ok θα ασχοληθω να την περασω... αν εχεις κανα ετοιμο link με οδηγιες θα ηταν οτι πρεπει για να μην βαλω οτι να ναι και απο όπου να ναι..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ok θα ασχοληθω να την περασω... αν εχεις κανα ετοιμο link με οδηγιες θα ηταν οτι πρεπει για να μην βαλω οτι να ναι και απο όπου να ναι..

 

Υπάρχει το σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...