Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε το exe σε έναν φάκελο και τρέξτο κανονικά με double click. Θα σου ανοίξει το παράθυρο για την διαδικασία update. To αγνοείς, δεν το κλείνεις και πηγαίνεις στον φάκελο που έχεις το exe. Εκεί θα έχουν εμφανιστεί και κάποια άλλα αρχεία, ανάμεσα τους και το nbh. Αυτό κάντο copy/paste σε έναν άλλο φάκελο. Μετά μπορείς να κλείσεις τα υπόλοιπα άφοβα.

 

τιποτα και τωρα δυστηχως....

ενω κατα την αποσυμπιεση φενεται οτι αποσυμπιεσεται το αρχειο.nbh

μετα δεν το εμφανιζει

Edited by boksic
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς ευχαριστω.:)

Θέλω να συγχρονίσω το leo με το pc μου. Κατεβάζω το ActiveSync και το εγκαθιστώ στο pc. Συνδέω το leo μέσω USB με το pc. Ξεκινάω το συγχρονισμό μέσου του ActiveSync. Υποτίθεται πως συγχρονίζει τα favorites, files, media, office onenote και λέει πως για το συγχρονισμό των επαφών- ημερολογίου και εργασιών του κινητού στο pc πρέπει να έχω εγκαταστήσω το outlook. Το εγκαθιστώ στο pc, και το συγχρονίζω "έτσι νομίζω:rolleyes:) με λογαριασμό email μου. Μετά τρέχω το outlook και αρχίζουν όλα τα μηνύματα που είχα στο λογαριασμό μου ( εξερχόμενα- εισερχόμενα- απεσταλμένα- πρόχειρα..) να κατεβαίνουν στο outlook και να μεταφέρονται μόνο στο φάκελο με τα εισερχόμενα. Αφού κατέβηκαν διαπιστώνω πως οι επαφές που είχα στο λογαριασμό μου(email) δεν έχουν συγχρονιστεί στο outlook (στις επαφές του outlook η λίστα με τα ονόματα είναι κενή).

Δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία, γιατί το δικό μου θέμα είναι να συγχρονίσω το leo με το pc. Έτσι αφού υπάρχει πλέον και το outlook στο pc ξανά συγχρονίζω το leo για να μεταφερθούν οι επαφές από το leo, οι σημειώσεις του ημερολογίου και οι εργασίες στο pc για back up. Κατά την διάρκεια του συγχρονισμού μου βγάζει μήνυμα το exchange ActiveSync αντιμετώπισε ένα σφάλμα. Εάν δεν λυθεί το πρόβλημα επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος. support code: έναν οκταψήφιο αριθμό.

Δεν ήθελα να σας κουράσω αλλά δεν ήξερα πως αλλιώς να σας δώσω την εικόνα αυτού που αντιμετωπίζω.:rolleyes:

Ευχαριστώ!!!!!!!:)

 

Κανε google τον support code που σου δίνει. Στα αποτελέσματα σίγουρα θα βρεις σελίδες με χρήστες που είχαν το ίδιο πρόβλημα και τον τρόπο που το αντιμετωπίσανε. Το ιδανικότερο είναι να πάρεις ένα backup των επαφών που έχεις στη συσκευή σου, γιατί είναι πιθανό ένας λάθος συγχρονισμός να σου σβήσει όλες τις επαφές της συσκευής σου. Επίσης πρόσεξε στις επιλογές του AS θα δεις μία για τη περίπτωση διένεξης, επέλεξε εκεί "διατήρηση στοιχείου στη συσκευή"

Edited by sirkonsta
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τιποτα και τωρα δυστηχως....

ενω κατα την αποσυμπιεση φενεται οτι αποσυμπιεσεται το αρχειο.nbh

μετα δεν το εμφανιζει

 

Είσαι σίγουρος ότι έκανες ότι περιγράφω παραπάνω; Παράξενο, η διαδικασία είναι τόσο απλή!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να κανω κανα δυο ερωτησουλεσ 1) εχει κανεισ την καλοσυνη να μου εξηγησει την διαδικασια εγκαταστασησ εδω ισωσ ειναι απλο αλλα εγω δοκιμασα μια και δεν τα καταφερα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=793480 ? 2) αυτο το thread που κοιταω στο xda που εβαλα και ποιο πανω ειναι το σωστο για να βρησκω εφαρμογεσ η ειναι περισσοτερο για αλλαγεσ στην εμφανιση του hd2? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για να το βάλεις αυτό θα χρειαστεί να έχεις στη συσκευή σου το CHT v2.0.

 

Το έχεις; Είναι σε beta φάση ακόμα και δεν το συνιστώ για μόνιμη χρήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να το βάλεις αυτό θα χρειαστεί να έχεις στη συσκευή σου το CHT v2.0.

 

Το έχεις; Είναι σε beta φάση ακόμα και δεν το συνιστώ για μόνιμη χρήση.

παντως το εχω γυρω στην μια εβδομαδα και δεν μου εχει παρουσιασει προβλημα εστω και beta που ειναι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έχεις ζορίσει... :rolleyes:

 

συμφωνω Γιαννη. διοτι εγω το εβαλα προχτες και χτες το ξηλωσα εφοσον με οδηγησε χαλαρα σε hard reset. σερνοταν το τηλεφωνο οσο εντυπωσιακο κι αν μου φανηκε αρχικα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το σίγουρο είναι ότι αποτελεί πολύ καλή αναβάθμιση, δίνει αισθητά βελτιωμένη ταχύτητα στο Sense, απλά όπως είναι λογικό, χρειάζεται το χρόνο του και το testάρισμα για να βελτιστοποιηθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έκανες ότι περιγράφω παραπάνω; Παράξενο, η διαδικασία είναι τόσο απλή!

 

Τα εχω κανει ολα.Οταν αποσυμπιεζω καποια αλλη cooked rom

μου το εμφανιζει κανονικα το αρχειο ενω σ'αυτη οχι.

Link to comment
Share on other sites

Για να το βάλεις αυτό θα χρειαστεί να έχεις στη συσκευή σου το CHT v2.0.

 

Το έχεις; Είναι σε beta φάση ακόμα και δεν το συνιστώ για μόνιμη χρήση.

 

δεν θα το βαλω τοτε θα περιμενω λιγο ακομα για την αλλη ερωτηση που εκανα ειμαι στο σωστο μεροσ οσο αφορα εφαρογεσ στο hd2 η πρεπει να κοιταω και σε καποιο αλλο thread στο xda?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με καλή ταχύτητα, ας ανεβάσει το .nbh αρχείο σε έναν από τους γνωστούς server.

 

ευχαριστω πολυ.Τελικα λυθηκε,

Ηθελε αποσυμπιεση με το winrar και οχι με το winzip.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.Τελικα λυθηκε,

Ηθελε αποσυμπιεση με το winrar και οχι με το winzip.

 

Ωραία, στο τσακ με πρόλαβες μόλις ξεκίναγα να το ανεβάσω

Οσο για το winzip καλύτερα να το αποφεύγεις για τέτοιες δουλείες.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ηθελε αποσυμπιεση με το winrar και οχι με το winzip.

 

Πως δεν το σκέφτηκα αυτό το ενδεχόμενο! :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν το σκέφτηκα αυτό το ενδεχόμενο! :worry:

 

Κι'αν δεν το βρίσκουμε συνέχεια μπροστά μας!!!

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,, παιδια εχει κανενασ προβλημα με το youtube;; παω στο social network

και βαζω τον κωδικο στο youtube αλλα τιποτα,,εχετε καμια ιδεα τι παιζει,, ενω στο nexus one που εχω και αυτο τα βιντεο τα ανεβαζει κανονικα,,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Με την 2.14.50.04 θα έπρεπε να δω βελτίωση στο σήμα του iGo ,δλδ να μην με δείχνει σε απόσταση (πριν) απο μια στροφή που ήδη έχω πάρει , ή είναι κάτι άσχετο;

 

Όποιον και απο τους πέντε χάρτες κι'αν δοκίμασα το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο ,με ρύθμιση gps port 4 και το άλλο νούμερο στο 57400

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Co0kies Home Tab 2.0 και μολις αλλαζω την ταπετσαρια της αρχικης οθονης αντι να μου βγαλει αυτο που βαζω μου εμφανιζει λευκη οθονη.

Καμια ιδεα κανεισ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...