Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ όλους τους φίλους που μου υπέδειξαν διάφορα σε σχέση με την αύξηση του μεγέθους της γραμματοσειράς στα τηλέφωνα των επαφών.

Αν μπορώ να υποδείξω κι εγω κάτι , που εμπεριέχεται ως δυνατότητα στην συσκευή μας: Ανοίγοντας μια οποιαδήποτε επαφή/μενού/Δείτε περισσότερες πληροφορίες.

Από εκέι , βλέπουν κ οι τυφλοί :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Προσαρμογή-Γραμματοσειρες και βάλε τη ρυθμιση στο μέγιστο.

Αυτό μεγαλώνει και το μέγεθος στις επαφές.

Το zoomer πάντως κάνει δουλειά. Ενεργοποίησε διάφορα και κάπου θα το πετύχεις!!

 

Εχω ενεργοποιησει στο zoomer τα παντα γιατι κι εγω λογω πρεσβυοποιας δεν βλεπω τιποτα οσο κιαν μεγαλωσω το μεγεθος της γραμματοσειρας. και η κατασταση γινεται χειροτερη οταν οδηγω. Με το zoomer ειμαι τρισευτυχισμενος.

Συγνωμη για το ατονικο συστημα.γραφης ολα λογω διακοπων μπαινω απο το hd2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα. Εβαλα σήμερα την ρομ Omega_v5.0_WWE_XT και ραδιο Radio_2_12_50_02_2 και προσπαθω να περασω τιε επαφες μου και δεν μπορω.οι επαφες μου ειναι στο outlook αλλα οταν κανω συχρωνισμο δεν μου τις περναει στην συσκευη μου.οταν κοιταξα στα office mobile 2010 δεν ειχε το outlook.τι κανω??? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα. Εβαλα σήμερα την ρομ Omega_v5.0_WWE_XT και ραδιο Radio_2_12_50_02_2 και προσπαθω να περασω τιε επαφες μου και δεν μπορω.οι επαφες μου ειναι στο outlook αλλα οταν κανω συχρωνισμο δεν μου τις περναει στην συσκευη μου.οταν κοιταξα στα office mobile 2010 δεν ειχε το outlook.τι κανω??? Ευχαριστω

Δοκιμασε να κανεις εξαγωγη του αρχειου και να τις ανεβασεις στο gmail. απο εκει συγχρονισε τα με το κινητο σου με active sync και θα περαστουν κανονικα.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θα χρειαστώ για μια ακόμη φορά τη βοήθειά σας... Πρόσφατα πέρασα για πρώτη φορά cooked rom και radio. Για την ακρίβεια πέρασα την ARTEMIS 26.1 ELL. και το 2.10.50.08_2 radio. Την εγκατάσταση την έκανα 27/7. Σήμερα και ενώ στο μεσοδιάστημα λειτουργούσε το κινητό απροβλημάτιστα, ξαφνικά δεν μπορεί με τίποτα να συνδεθεί στο δίκτυο κινητής. Προσπαθώ με άλλη κάρτα και πάλι τίποτα. Δοκίμασα hard reset τίποτα. Πέρασα ξανα το radio τίποτα. Τί πρέπει να κάνω.? Επίσης πως επαναφέρω την αρχική rom ώστε αν χρειαστεί να το στείλω για σερβισ? Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο... απο μπαταρια πως παει η Energy? θα ηθελα να βαλω αλλα τρωει πολυ μπαταρια απ ο,τι διαβαζω! Θα την εβαζα δοκιμαστικα μονο βεβαια γιατι με την Omega XT ειμαι ευχαριστημενος

 

εχω τη standard energy αλλα απο αποδοση μπαταριας ειμαι ευχαριστημενη. με ραδιο 2.12.50.02_2 κραταει περιπου στις σκαρτες 2 μερες με δυνατη χρηση και σερφαρισμα. :) οι energy παντως ειναι κορυφαιες απο θεμα σταθεροτητας αλλα οχι εντυπωσιακες σ εμφανιση οσο οι elegancia πχ

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μια βοηθεια προσπαθω να δω στο youtube video αλλα μου βγαζει μυνημα οτι δεν υπαρχει ,χωρος και δε μπορω να βρω απο που μπορω.να.αλλαξω την επιλογη για να ειναι στην καρτα η προσωρινη αποθηκευση τους.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης πως επαναφέρω την αρχική rom ώστε αν χρειαστεί να το στείλω για σερβισ?

 

Δες στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω τη standard energy αλλα απο αποδοση μπαταριας ειμαι ευχαριστημενη. με ραδιο 2.12.50.02_2 κραταει περιπου στις σκαρτες 2 μερες με δυνατη χρηση και σερφαρισμα. :) οι energy παντως ειναι κορυφαιες απο θεμα σταθεροτητας αλλα οχι εντυπωσιακες σ εμφανιση οσο οι elegancia πχ
εκτός από εντυπωσιακή ,είναι και πολύ σταθερή και πολύ γρήγορη.και βγάζει πολύ φυσικές

 

φωτογραφίες με flash,κάτι που καμμία άλλη ρομ από όσες εχω δοκιμάσει δεν το κάνει τόσο καλά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκτός από εντυπωσιακή ,είναι και πολύ σταθερή και πολύ γρήγορη.και βγάζει πολύ φυσικές

 

φωτογραφίες με flash,κάτι που καμμία άλλη ρομ από όσες εχω δοκιμάσει δεν το κάνει τόσο καλά!

 

σταθερη σ εμενα δεν ηταν δημητρη καθως 2 φορες με οδηγησε σε hard reset. οσο για τις φωτογραφιες, εχεις δικιο πραγματι

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

εκτός από εντυπωσιακή ,είναι και πολύ σταθερή και πολύ γρήγορη.και βγάζει πολύ φυσικές

 

φωτογραφίες με flash,κάτι που καμμία άλλη ρομ από όσες εχω δοκιμάσει δεν το κάνει τόσο καλά!

 

απο μπαταρια τι λεει η elegancia?

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια τι λεει η elegancia?

 

από μπαταρία με τη χρήση που κάνω εγώ μου κρατάει μόνο μία μέρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σταθερη σ εμενα δεν ηταν δημητρη καθως 2 φορες με οδηγησε σε hard reset. οσο για τις φωτογραφιες, εχεις δικιο πραγματι

ήταν.πιο παλιά version αυτή σου είχες βάλει ειρήνη. τώρα δεν έχει κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα, ειμαι νεος στο forum και στα "πειραγματα" των rom. Ειμαι κατοχος του HD2 αγορασμενο απο Σιγκαπουρη.

 

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι με το Mobile Office 2010, ενω γινετε κανονικα η εγκατασταση απο το marketplace, δεν δουλευει. Γνωριζει καποιος αν μπορουμε να το κατεβασουμε και απο αλλου και να γινει η εγκατασταση μεσω του PC?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα περιεργο προβλημα αν μπορει να βοηθησει καποιος..

 

Κλεινω το κινητο και αυτο επιμενει μετα απο ενα δευτερολεπτο να ξανανοιγει! Δε κλεινει με τιποτα!

 

Ειχα την omega 4 και εβαλα την 5 αλλα το προβλημα συνεχιζει. Παντως δε πιστευω να εχει σχεση με την ρομ.

 

Κατι παιζει, κατι κανει επαφη στη usb θυρα μαλλον;

Οταν συνδεσω πχ την usb του φορτιστη και το κλεισω, παραμενει κλειστο κανονικα. Αν βγαλω τοτε το βυσμα θα συνεχισει να δουλευει κανονικα ως... το επομενο ρεσετ! Μετα παλι τα ιδια. Αρνειται να κλεισει!

Μερικες φορες μου εβγαλε οταν ξανανοιγε απο μονο του το navigation panel!... :blink:

 

Τι συμβαινει;

 

Συγνώμη που το επαναφέρω..... αλλά μήπως κανείς γνωρίζει κάτι για το πρόβλημα αυτό πριν το στείλω στην αντιπροσωπεία??.. :O

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που το επαναφέρω..... αλλά μήπως κανείς γνωρίζει κάτι για το πρόβλημα αυτό πριν το στείλω στην αντιπροσωπεία??.. :O

 

 

 

Φιλε μου οπως το περιγραφεις,hardware φαινεται...

 

Εκανες ard reset?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ήταν.πιο παλιά version αυτή σου είχες βάλει ειρήνη. τώρα δεν έχει κανένα πρόβλημα.

 

πιθανως! σκοπευω να τη περασω παλι ουτως η αλλως γιατι ενας φιλος που την εχει βαλει λεει τα καλυτερα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που το επαναφέρω..... αλλά μήπως κανείς γνωρίζει κάτι για το πρόβλημα αυτό πριν το στείλω στην αντιπροσωπεία??.. :O

 

1ον το κινητό σου δεν το κλείνεις ποτέ και 2ον το έχεις πάντα στην USB. :lol: :lol:

Πες μου ειλικρινά από πότε έχεις να το κλείσεις??? :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@DimitrisTS:

Όπως εννοεί και ο φίλος παραπάνω, προφανώς νομίζεις ότι κλείνεις τη συσκευή αλλά... δεν. Ποια διαδικασία ακολουθείς ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@DimitrisTS:

Όπως εννοεί και ο φίλος παραπάνω, προφανώς νομίζεις ότι κλείνεις τη συσκευή αλλά... δεν. Ποια διαδικασία ακολουθείς ακριβώς;

 

Δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη διαδικασία...

 

Κάνω soft-reset. Αφήνω το κινητό απείραχτο και αυτό δε κλείνει ποτέ!

Αν πατήσω το hardware κουμπί να κλείσει, θα σβήσει η οθόνη για 1 δευτερόλεπτο και θα ξανανοίξει αμέσως (στην οθόνη κλειδώματος).

 

Η μόνη γιατρειά είναι να το συνδέσω στο ρεύμα έστω και για μια στιγμή. Τότε θα δουλέψει σωστά έστω και αν το αποσυνδέσω από το ρεύμα.... Αυτό δηλαδή ως το επόμενο soft reset οπότε... πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη διαδικασία...

 

Κάνω soft-reset. Αφήνω το κινητό απείραχτο και αυτό δε κλείνει ποτέ!

Αν πατήσω το hardware κουμπί να κλείσει, θα σβήσει η οθόνη για 1 δευτερόλεπτο και θα ξανανοίξει αμέσως (στην οθόνη κλειδώματος).

 

Η μόνη γιατρειά είναι να το συνδέσω στο ρεύμα έστω και για μια στιγμή. Τότε θα δουλέψει σωστά έστω και αν το αποσυνδέσω από το ρεύμα.... Αυτό δηλαδή ως το επόμενο soft reset οπότε... πάλι τα ίδια.

 

εμενα ενα αντιστοιχο προβλημα που δεν εκλεινε το προξενουσε μια action screen που ειχα βαλει. οταν την εβγαλα ολα τζετ, αλλα μαλλον δεν εχεις το ιδιο προβλημα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα ...ξαφνικα το hd2 μου εσβησε και δεν κανει τιποτα ...δεν λειτουργει καθολου ...ακομα και οταν το φορτιζω δεν αναβει καν το πορτοκαλι λαμπακι ....μηπως εχει σχεση οτι χρησιμοποιω συνεχεια το Gps ..ειμαι και στο εξωτερικο γμτ ....επισης εχω cooked ρομ (αρτεμις) οποτε δεν ισχυει και η εγγυηση ...τι να κανω ?? υπαρχει σωτηρεια ?? βοηθειστε γιατι τα ειχα ολα εκει μεσα και ειμαι εκτος ελλαδος και εχω πελαγωσει τωρα .
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε να βγάλεις/βάλεις μπαταρία, να προσπαθήσεις να βάλεις (αν γίνεται) τη συσκευή σε bootloader και γενικότερα κάνε διάφορες δοκιμές. Αν δεν ανταποκριθεί με τίποτα το ξανασυζητάμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την ισχυης του σήματος της συσκευης και την καθαροτητα τοσο του μεγαφωνου αλλα και του ακουστικου του τηλεφωνου....

 

Οσον αφορα την ποιοτητα σηματος, εχω να πω οτι η συσκευη δεν πρεπει να εχει καλη κεραια ληψης σηματος... μιας και σε σχεση με το Ν82 που ειχα... η ποιοτητα σηματος ειναι κατα 30-40% χαμηλοτερη.... και η ποιοτητα κλησεων.... μετριοτατη.... με σταδιακες διακοπες στις τηλεφωνικες συνομηλιες...

 

Οσον αφορα το ακουστικο και το μεγαφωνο, εχω παρατηρησει οτι δεν εχουν την καθαροτητα που θα επρεπε να εχουν για ενα τηλεφωνο των 600 Ευρω... υπαρχει μια βραχναδα..... ιδικα οταν εχω την ενταση στο τερμα....

 

Ολα αυτα που αναφερω ειναι λογικα ? ετσι ειναι ολα τα ΗD2, η επεσα σε περιπτωση.......

 

Το τηλεφωνο το εχω μολις 3 βδομαδες... δεν εχει πεσει ποτε κατω... αγοραστηκε σε σφραγισμενη συσκευασια απο Ελλαδα... και εχει ολα τα τελευταια επισημα firmware....

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...