Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα την βοήθειά σας. Έκανα update στο Ndrive στην έκδοση 9.3.21 με το Ndrive agent αλλά όταν ανοίγω τον χάρτη(αφού πρώτα έκανα restart) δεν υπάρχει το εικονίδιο + και το εικονίδιο – πάνω αριστερά και δεξιά για το zoom in και zoom out. Επίσης ενώ υπάρχει το εικονίδιο με το λουκέτο δεν υπάρχει το εικονίδιο με το τετράγωνο που βρισκόταν από κάτω του. Το συνδέω τώρα στο Ndrive agent και γράφει ότι δεν υπάρχουν update.; Έκανα και έλεγχο στον χάρτη μεσα από το Ndrive και λέει ότι είναι ένταξη. Όλα τα άλλα λειτουργούν σωστά. Είναι έτσι η καινούργια έκδοση; υπάρχει τρόπος να ξαναπεράσω το Ndrive μήπως φτιάξει; Βοήθεια παρακαλώ!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όποια ημερομηνία και να βάλω την βγάζει κανονικά!!! :wacko:

 

Αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να μου πεις πως το κάνεις ; όχι σε ημέρα του μήνα που έχουμε , γιατί έτσι είναι οκ ! Σε άλλο μήνα ….. Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρων σου !

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα υπαρχει καποιος που να μπορει να μου δωσει ενα link για να κατεβασω ena gps η καπου που να μβορω να βρω οδηγιες για να κατεβασω?εχω ρωτησει πολλες φορες και δεν εχει απαντηση καποιος και το χρειαζομαι.ευχαριστω εκ τςν προτερον
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας. Έκανα update στο Ndrive στην έκδοση 9.3.21 με το Ndrive agent αλλά όταν ανοίγω τον χάρτη(αφού πρώτα έκανα restart) δεν υπάρχει το εικονίδιο + και το εικονίδιο – πάνω αριστερά και δεξιά για το zoom in και zoom out. Επίσης ενώ υπάρχει το εικονίδιο με το λουκέτο δεν υπάρχει το εικονίδιο με το τετράγωνο που βρισκόταν από κάτω του. Το συνδέω τώρα στο Ndrive agent και γράφει ότι δεν υπάρχουν update.; Έκανα και έλεγχο στον χάρτη μεσα από το Ndrive και λέει ότι είναι ένταξη. Όλα τα άλλα λειτουργούν σωστά. Είναι έτσι η καινούργια έκδοση; υπάρχει τρόπος να ξαναπεράσω το Ndrive μήπως φτιάξει; Βοήθεια παρακαλώ!!!!!!

 

Τα + και - στις επάνω γωνίες κανονικά υπάρχουν και στην αναβαθμισμένη έκδοση. Το ίδιο ισχύει και για το τετράγωνο κάτω από το λουκέτο.

 

Edit: Μήπως αν δοκίμαζες επαναφορά ρυθμίσεων από το μενού του NDrive, αυτό θα έκανε κάτι ; Αν όχι, μια απεγκατάσταση του λογισμικού, εγκατάσταση της προγενέστερης έκδοσης που φαντάζομαι θα έχεις ένα backup της και στη συνέχεια εκ νέου αναβάθμιση.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια χαρα υπαρχει καποιος που να μπορει να μου δωσει ενα link για να κατεβασω ena gps η καπου που να μβορω να βρω οδηγιες για να κατεβασω?εχω ρωτησει πολλες φορες και δεν εχει απαντηση καποιος και το χρειαζομαι.ευχαριστω εκ τςν προτερον

 

Φίλε μου το λογισμικό που ζητάς δεν είναι free και δεν μας επιτρέπεται στο forum να συζητάμε και να διακινούμε δημόσια "σπασμένο" λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Σήμερα μόλις παρέλαβα το κινητο μου σαν καινούργιο μετά απο μέρες που το έδωσε για επισκευή... Ο λόγος:

 

 

 

Ε 266! Περαστικά μου!!!

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να μου πεις πως το κάνεις ; όχι σε ημέρα του μήνα που έχουμε , γιατί έτσι είναι οκ ! Σε άλλο μήνα ….. Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρων σου !

 

πηγαινω στο ημερολογιο (που το εχω σε προβολη μηνα), διαλεγω το μηνα που θελω και κλικαρω πανω στην ημερομηνια που θελω. διαλεγω new appointment και το φτιαχνω κανονικα, το αποθηκευω και τελος! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηρα κατι μπαταΡΙΕΣ κ ενα φορτιστη ημιτασιον απο το εβαυ μολις βαλω το κινητο να φορτιση με την ημιτασιον μπαταρια μετα απο λιγο μου αναβοσβηνει το λεντ πρασινο κοκινο σταματαει η φορτιση τη γινεται???
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο μου κάνουν και μένα οι 2 μη γνήσιες μπαταρίες και έτσι τις φορτίζω με εξωτερικό φορτιστή.http://www.netimes.com/shop/desktop-dual-charging-cradle-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2478.html?cPath=80_731 το hd2 δε "κάθεται" καλά πάνω σε αυτή την βάση(θέλει κάποια πίεση για να κουμπώσει και έτσι δεν το χρησιμοποιώ) αλλά οι μπαταρίες φορτίζουν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και πάλι ! κάποιος με καμιά συμβουλή για το παρακάτω πρόβλημα ; Ξέχασα να αναφέρω ότι το έστειλα για επισκευή αλλά όπως τους το έστειλα έτσι μου το ξανά έστειλαν , λέγοντας πως δεν έχει κάποιο πρόβλημα ! Έχω εδώ και 1 μήνα το HTC HD2 όταν πάω να δημιουργήσω μια συνάντηση π.χ. 20 Αυγούστου του 2010 ( και αφού συμπληρώσω τα ακόλουθα , όσα χρειάζονται ) όταν πατώ τέλος την συνάντηση μου την πεταει στης 20 Ιουλίου του 2011!!!!!! Ανοίγοντας την λανθασμένη συνάντηση λέει Τετ,20 Ιουλ 2011 ΑΛΛΑ αν πάω μενού και στην συνέχεια επεξεργασία εκεί η ημερομηνία είναι σωστή ! ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ !!!!!!!!!!!!!

 

Μάλλον έχεις επιλέξει μηνιαία ειδοποίηση (κάθε μήνα στις 20).

Από 20/8/10 έως 20/7/11 είναι 12 μηνιαίες ειδοποιήσεις.

Το 20/7/11, που βλέπεις, είναι η λήξη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια πηρα κατι μπαταΡΙΕΣ κ ενα φορτιστη ημιτασιον απο το εβαυ μολις βαλω το κινητο να φορτιση με την ημιτασιον μπαταρια μετα απο λιγο μου αναβοσβηνει το λεντ πρασινο κοκινο σταματαει η φορτιση τη γινεται???

 

Μάλλον πρέπει να αποχωριστείς την μπαταρία ή να χρησιμοποιήσεις και εσύ εξωτερικό φορτιστή κάτι που κατά τη γνώμη μου δεν είναι και ότι πιο εξυπηρετικό. Γενικώς αν κάτι δεν πάει καλά με τις imitation μπαταρίες, μην είσαι ανεκτικός. Μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει ένα λογαριασμό twitter με ανανέωση κάθε 1 ώρα. Το πρόβλημα είναι οτι δεν με ειδοποιεί ηχητικά ενώ το έχω ρυθμίσει κανονικά (πιθανολογώ).

Εκτός απο την επιλογή "Ρυθμίσεις" στο μενού του Twitter ενδέχεται να θέλει καμιά έξτρα ρύθμιση απο τα Windows;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηρα κατι μπαταΡΙΕΣ κ ενα φορτιστη ημιτασιον απο το εβαυ μολις βαλω το κινητο να φορτιση με την ημιτασιον μπαταρια μετα απο λιγο μου αναβοσβηνει το λεντ πρασινο κοκινο σταματαει η φορτιση τη γινεται???

 

καλησπερα σε ολους!!!

φιλε μου βρες τον κοντινοτερο καδο και πετα αυτες τις μπαταριες και προς θεου μην ΤΟΛΜΙΣΕΙΣ να φορτισεις μεσω του κινητου.

Εμενα καθως φορτιζα φουσκωσε η μπαταρια και πεταξε το καπακι ευτυχως το ειδα αμεσως...

Τωρα η μπαταρια ειναι σαν τα κουλουρακια της μανας μου μονο που δεν τρωγετε :lol:

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Τα + και - στις επάνω γωνίες κανονικά υπάρχουν και στην αναβαθμισμένη έκδοση. Το ίδιο ισχύει και για το τετράγωνο κάτω από το λουκέτο.

 

Edit: Μήπως αν δοκίμαζες επαναφορά ρυθμίσεων από το μενού του NDrive, αυτό θα έκανε κάτι ; Αν όχι, μια απεγκατάσταση του λογισμικού, εγκατάσταση της προγενέστερης έκδοσης που φαντάζομαι θα έχεις ένα backup της και στη συνέχεια εκ νέου αναβάθμιση.

 

Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων απο το NDrive και έφτιαξε!!! Έυχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις επιλέξει μηνιαία ειδοποίηση (κάθε μήνα στις 20).

Από 20/8/10 έως 20/7/11 είναι 12 μηνιαίες ειδοποιήσεις.

Το 20/7/11, που βλέπεις, είναι η λήξη.

 

Βάζω τίτλο , ολοήμερο , κάθε π.χ. 20 Ιανουαρίου ( και όχι κάθε μήνα στις 20 ) και να ειδοποιηθώ 15 λεπτά πιο νωρίς ( δηλαδή πρέπει να χτυπήσει , λόγο ολοήμερου στις 19-1 και ώρα 11:45 το βράδυ ) . Αλλά δεν ….. Το πήγα στην HTC στην Θεσσαλονίκη και ο τεχνικός μόνο που δεν με έδειρε ! Ο λόγος ….. επειδή δεν έχει βλάβη λέει και πως δεν ξέρω εγώ να το χρησιμοποιώ ! Κάνω ακριβός αυτά που λέει και ο EchiDNA !! Ευχαριστώ πάντως !

 

πηγαινω στο ημερολογιο (που το εχω σε προβολη μηνα), διαλεγω το μηνα που θελω και κλικαρω πανω στην ημερομηνια που θελω. διαλεγω new appointment και το φτιαχνω κανονικα, το αποθηκευω και τελος! :)

 

Κλικάροντας πάνω στην ημερομηνία ανοίγει την συγκεκριμένη ημέρα και πάνω έχει να επιλέξεις δημιουργία συνάντησης ή από κάτω δεξιά μενού και στην συνέχεια δημιουργία συνάντησης . Συμπληρώνεις την καρτέλα και πατάς τέλος ! Έτσι δεν είναι ….. ;;;;; Απλά τα πράγματα και όμως δεν το κάνει ! Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις τι έγινε και στο τμήμα του service στη Θεσσαλονίκη ! Να ενημερώσω ότι δεν θα μου σπάσουν αυτοί τα νεύρα …… το έστειλα πάλι χθες …. Αυτή τη φορά μέσω του Γερμανού ( όπου φυσικά του έδειξα αναλυτικά του υπαλλήλου τη κάνει και συμφώνησε ότι υπάρχει πρόβλημα είπα και όλα τα παραπάνω με το service και ο θεός βοηθός ) ! Ευχαριστώ και πάλι !

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Κλικάροντας πάνω στην ημερομηνία ανοίγει την συγκεκριμένη ημέρα και πάνω έχει να επιλέξεις δημιουργία συνάντησης ή από κάτω δεξιά μενού και στην συνέχεια δημιουργία συνάντησης . Συμπληρώνεις την καρτέλα και πατάς τέλος ! Έτσι δεν είναι ….. ;;;;; Απλά τα πράγματα και όμως δεν το κάνει ! Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις τι έγινε και στο τμήμα του service στη Θεσσαλονίκη ! Να ενημερώσω ότι δεν θα μου σπάσουν αυτοί τα νεύρα …… το έστειλα πάλι χθες …. Αυτή τη φορά μέσω του Γερμανού ( όπου φυσικά του έδειξα αναλυτικά του υπαλλήλου τη κάνει και συμφώνησε ότι υπάρχει πρόβλημα είπα και όλα τα παραπάνω με το service και ο θεός βοηθός ) ! Ευχαριστώ και πάλι !

Πριν το έστελνες για service έπρεπε να δοκίμαζες σε ένα HD2 του Γερμανού (ή σε ένα οποιοδήποτε άλλο HD2 με φρέσκια μαμά 1.66 ROM) για να δεις αν το κάνει και σ' αυτό... Υποπτεύομαι ότι είναι θέμα λανθασμένου χειρισμού ή κάποιο s/w bug για το οποίο το service δεν θα μπορέσει να κάνει τίποτα...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κλικάροντας πάνω στην ημερομηνία ανοίγει την συγκεκριμένη ημέρα και πάνω έχει να επιλέξεις δημιουργία συνάντησης ή από κάτω δεξιά μενού και στην συνέχεια δημιουργία συνάντησης . Συμπληρώνεις την καρτέλα και πατάς τέλος ! Έτσι δεν είναι ….. ;;;;; Απλά τα πράγματα και όμως δεν το κάνει ! Αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις τι έγινε και στο τμήμα του service στη Θεσσαλονίκη ! Να ενημερώσω ότι δεν θα μου σπάσουν αυτοί τα νεύρα …… το έστειλα πάλι χθες …. Αυτή τη φορά μέσω του Γερμανού ( όπου φυσικά του έδειξα αναλυτικά του υπαλλήλου τη κάνει και συμφώνησε ότι υπάρχει πρόβλημα είπα και όλα τα παραπάνω με το service και ο θεός βοηθός ) ! Ευχαριστώ και πάλι !

 

Είτε το φτιάξεις από πάνω ή από κάτω είναι το ίδιο πράγμα! Έκανα ακριβώς όπως το είπες, μήπως και είναι κάποιο bug με τις ετήσιες επαναλήψεις, αλλά δημιουργήθηκε κανονικά! :wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ητανε καλυτερο να περασεις μια αλλλη ρομ οπως του Γιαννη και να πετααει και το κινητο και ολα καλα...η εστω να ξαναφωρτωνες την ρομ

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να αποχωριστείς την μπαταρία ή να χρησιμοποιήσεις και εσύ εξωτερικό φορτιστή κάτι που κατά τη γνώμη μου δεν είναι και ότι πιο εξυπηρετικό. Γενικώς αν κάτι δεν πάει καλά με τις imitation μπαταρίες, μην είσαι ανεκτικός. Μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα στη συσκευή.

μηπως ειναι περισσοτερα mA ΑΠΟΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ????

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι περισσοτερα mA ΑΠΟΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ????

Όχι είναι γενικό το κακό με τις ημιτασιον για το Leo.

Είχα αγοράσει μια από netimes και μου έκανε τα ίδια. Έστειλα mail στον Κινέζο και μου έστειλε μια άλλη δωρεάν. Κι αυτή έκανε τα ίδια.

 

Δεν έχουν κάποιο άλλο πρόβλημα απλά μόλις φτάνουν σ ένα σημείο της φόρτισης σταματούν και αναβοσβυνει το φωτακι.

 

Αν τις φορτίσεις σε εξωτερικό φορτιστής φορτιζουν κανονικά.

Δεν τις χρησιμοποιώ. Τις έχω για ώρα ανάγκης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως ειναι περισσοτερα mA ΑΠΟΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ????

 

Αυτό δεν έχει να κάνει. Σε γενικές γραμμές, αν δούμε ότι η μπαταρία αποκλίνει από την φυσιολογική λειτουργία... παύουμε να κάνουμε δοκιμές στη συσκευή μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο μου κάνουν και μένα οι 2 μη γνήσιες μπαταρίες και έτσι τις φορτίζω με εξωτερικό φορτιστή.http://www.netimes.com/shop/desktop-dual-charging-cradle-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2478.html?cPath=80_731 το hd2 δε "κάθεται" καλά πάνω σε αυτή την βάση(θέλει κάποια πίεση για να κουμπώσει και έτσι δεν το χρησιμοποιώ) αλλά οι μπαταρίες φορτίζουν κανονικά

 

Να προτείνω κατι? http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-touch-HD2-Vasi-Sygchronismoy-Fortistis-2is-Mpatarias-dock-lux.158256.html

Αρκετα ακριβότερο αλλα καμμια σχεση με netimes. Ειναι και Ελληνικό μαγαζι :)

 

Οπως και η μπαταρία: http://www.batteries.gr/product.asp?catid=3704

Η συγκεκριμένη ειναι αρκετα φθηνή , το μαγαζι είναι σοβαρο, πηγα απο εκει και την αγόρασα πριν 10 μέρες και μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

Μια τεχνική ερώτηση παρακαλώ, αν γνωρίζει κάποιος ποσά διαφορετικά πατήματα αναγνωρίζει η οθόνη του HTC HD2 για multitouch Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...