Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως δεν έχεις επιλέξει τα "lock on standby" και "lock after call" ?

 

Ιδίως το τελευταίο είναι απαραίτητο, διαφορετικά αν σου κάνουν π.χ. μια κλήση την οποία δεν απαντήσεις το τηλέφωνο θα μείνει ξεκλείδωτο.

 

Γιατί ρε παιδιά δεν μπορώ να βρώ αυτά τα "lock on ..." πουθενά??? Πού τα έχουν κρύψει στο δικό μου??? οεο!!!

 

Καμμιά απάντηση???

Edited by gmanda
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

παιδια αφαιρω μεσω registry τα διπλα εικονιδια μετα και απο

το progr files,αφαιρουνται αλλα μολις κανω restart εμφανιζονται

ξανα,τι πρεπει να κανω?

 

κανεις τις αλλαγες στη registry κ επισης σβινεις τα αρχεια απο το start menu κ μετα κανεις reset

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που το εχει δοκιμασει να μας ενημερωσει ποσο "σκοραρει" το HD2 στο "FPC Bench"?

 

Eιναι προγραμμα που τεσταρει τις γραφικες και υπολογιστικες ικανοτητες των κινητων

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

κανεις τις αλλαγες στη registry κ επισης σβινεις τα αρχεια απο το start menu κ μετα κανεις reset

οταν λες αλλαγες εννοεις να τα σβησω.

αυτο κανω αλλα μετα το reset εμφανιζονται παλι

Link to comment
Share on other sites

οταν λες αλλαγες εννοεις να τα σβησω.

αυτο κανω αλλα μετα το reset εμφανιζονται παλι

 

πας εδω HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\IsShortcutEn able και αλλαζεις τη τιμη σε 0 μετα σβηνεις τα εικονιδια απο start menu κανεις reset και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια το playstation emulator που μπορω να το βρω???στο πρωτο ποστ δεν μου το βγαζει.υπαρχει κανα link???

 

http://www.fpsece.net/downloads.htm

 

Ελπίζω να βοήθησα. ;)

Link to comment
Share on other sites

πας εδω HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\IsShortcutEn able και αλλαζεις τη τιμη σε 0 μετα σβηνεις τα εικονιδια απο start menu κανεις reset και εισαι ετοιμος

 

thanks vagelis

λυθηκε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια μικρη βοηθεια η οθονη περιστρεφετε οταν γερνεις το τηλ.η οχι,στο δικο μου παντως δεν κανει τιποτα ρωταω μηπως εχει προβλημα το δικο μου ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια μικρη βοηθεια η οθονη περιστρεφετε οταν γερνεις το τηλ.η οχι,στο δικο μου παντως δεν κανει τιποτα ρωταω μηπως εχει προβλημα το δικο μου ευχαριστω
μονο αν το γερνεις απο αριστερα περιστρεφεται...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν κάποιος χρησιμοποιεί το Touch weather και εάν ναι αν του δουλεύει το auto update.

Επίσης η εγκατάστασή του πρέπει να γίνετε στη Κεντρική μνήμη ή στην κάρτα

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια μικρη βοηθεια η οθονη περιστρεφετε οταν γερνεις το τηλ.η οχι,στο δικο μου παντως δεν κανει τιποτα ρωταω μηπως εχει προβλημα το δικο μου ευχαριστω

Από το εργοστάσιο γέρνει μόνο στις φωτό και στον explorer. Αν θελεις βαλε το BsB Tweaks. Με αυτό το προγραμματάκι μπορείς να το κάνεις να γέρνει σε όποιο πρόγραμμα θέλεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση με το νέο manila core:

 

Omega v2.3 WWE WM6.5.x

 

Updated:

Manila 2.5.20132227.0

 

Προσθήκη προγραμμάτων:

Chainfire Leo 3D Driver Patch v2.0

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166693#post3166693

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σε ολους :)

(το ποσταρω και εδω για οποιους δεν παρακολουθουν το thread του athinaiOS:))

 

ριξτε μια δοκιμη σε αυτο

New:Full-featured browser( Uzard )Support flash

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=330748&stc=1&thumb=1&d=1274589628 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=330749&stc=1&thumb=1&d=1274589628

 

 

με την ρομ του Κωνσταντινου(που τον δοκιμαζω) δουλευει πολυ γρηγορα :confused:

 

και ειναι μονο η αρχη :)

 

ps

εχει συνειδητοποιησει κανεις πρωην iphone user ,ποσα λεφτα εχει εξοικονομησει απο την απιστευτη δουλεια που γινεται (και προσφερεται δωρεαν_) απο τους xda?:cool:

και τωρα στο λεο ολη αυτη η δουλεια εχει απιστευτο (επιτελους) αποτελεσμα στην πραξη,μιας και πλεον υπαρχει το καταλληλο hardware?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και καλο καλοκαιρι. Ψαχνω να βρω της ρυθμισεις WIND MMS μου τις στειλανε απο wind αλλα ειναι για αλλο HTC:mad: οποιος μπορει και εχει χρονο ας βοηθισει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσα mA ειναι οι φορτιστες της cellularline?????ειναι εργονομικοι και θελω να παρω για το λεοντα.....αλλα δεν βρηκα πουθενα να λενε mA...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

και εκεί που όλα δούλευαν ρολόϊ ξαφνικά όταν έρχεται SMS δεν χτυπάει, μόνο δόνηση κάνει. Το ίδιο και στις κλήσεις, άλλαξα ήχο αλλα τίποτα. όποτε θέλει βάζει κ τον ήχο, ευτυχώς έχει στάνταρ την δόνηση κ τουλάχιστον καταλαβαίνω ότι κάτι γίνεται.

 

όταν μένει ώρα χωρίς να το χρησιμοποιήσεις ρίχνει το φως της οθόνης αλλά δεν την σβήνει όπως συνήθιζε να κάνει...

 

 

ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!?!?!?!?!!??!!? μπουχου :( :( :( και εκεί που πίστευα ότι δε θα χρειαστεί να ασχοληθώ μαζί του για καιρό...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σε ολους :)

(το ποσταρω και εδω για οποιους δεν παρακολουθουν το thread του athinaiOS:))

 

ριξτε μια δοκιμη σε αυτο

New:Full-featured browser( Uzard )Support flash

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=330748&stc=1&thumb=1&d=1274589628 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=330749&stc=1&thumb=1&d=1274589628

 

 

με την ρομ του Κωνσταντινου(που τον δοκιμαζω) δουλευει πολυ γρηγορα :confused:

 

και ειναι μονο η αρχη :)

 

ps

εχει συνειδητοποιησει κανεις πρωην iphone user ,ποσα λεφτα εχει εξοικονομησει απο την απιστευτη δουλεια που γινεται (και προσφερεται δωρεαν_) απο τους xda?:cool:

και τωρα στο λεο ολη αυτη η δουλεια εχει απιστευτο (επιτελους) αποτελεσμα στην πραξη,μιας και πλεον υπαρχει το καταλληλο hardware?

 

μητσο ειναι απιστευτα γρηγορος,αλλα λιγο που ασχοληθηκα δεν εχει ηχο,και δεν παιζει ραδιο απο το live24 πχ οπως ο skyfire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω vodafone συνδεση οταν ανοιξα για πρωτη φορα το κινητο με εβαλε να διαλεξω vodafone δικτυο η vodafone (pre-paid) τι να διαλεξω απο τα δυο?και τι σημαινει vodafone (pre-paid)
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, ποια rom χρησιμοποιείς αυτό το διάστημα; Energy? Ποια έκδοση και με τι radio?

Γιώργος

 

 

 

εχω κλειδωσει στην v4.0 wm 6.5.5 του Κωνσταντινου (athinaiOS) και δεν κουνιεμαι απο εκει με τπτ :p

 

radio το τελευταιο 2.10.50.28.2

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχω κλειδωσει στην v4.0 wm 6.5.5 του Κωνσταντινου (athinaiOS) και δεν κουνιεμαι απο εκει με τπτ :p

 

radio το τελευταιο 2.10.50.28.2

 

παντως οπου και να παω μια βολτα απο την energy παντα πηγαινω.πανεμορφη ειδικα η τελευταια η ατιμη εστω και με λιγα κολληματακια.εννοειται τα 2 παιδια εδω μεσα κανουν φοβερη δουλεια!(κωσταντινος και γιαννης)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...