Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καινούργια ρομ του Miri είναι λίγο πιο γρήγορη αλλά σε εμένα, κολλάει το μενού του opera και δεν μου κάνει login στο facebook μέσα από τα updates and events. Θα ξανακάνω εγκατάσταση μήπως έγινε κάτι λάθος.

 

Το προβλημα αυτο τοειχα με την εκδοση χωρις htc messanger. επισης δεν λαμβανα ειδοποιηση με ηχο και δεν εβλεπα στα εικονιδια το ποσα sms Έχω λάβει. Περασα την Ρομ με το htc sms και ειναι μια χαρά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

O miri έχει ανεβάσει δύο φορές την v11.0.

 

Όποιος την είχε κατεβάσει από τους πρώτους, να την ξανακατεβάσει.

 

Γιάννη την κατέβασα 10:10 το πρωί.

Υπάρχει τρόπος να καταλάβω ποια από τις δυο κατέβασα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

 

Όταν τραβάμε ένα βίντεο, πώς κάνουμε zoom-in και zoom-out. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να το βρώ...?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη την κατέβασα 10:10 το πρωί.

Υπάρχει τρόπος να καταλάβω ποια από τις δυο κατέβασα?

 

Εάν την κατέβασες σήμερα έχεις την τελευταία. Η πρώτη v.11.0 έχει αποσυρθεί από προχθές αργά το βράδυ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν την κατέβασες σήμερα έχεις την τελευταία. Η πρώτη v.11.0 έχει αποσυρθεί από προχθές αργά το βράδυ.

 

Ευτυχώς γιατί μόλις τελείωσα το στήσιμο!

Ευχαριστώ για την απάντηση Γιάννη

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

O miri έχει ανεβάσει δύο φορές την v11.0.

 

Όποιος την είχε κατεβάσει από τους πρώτους, να την ξανακατεβάσει.

 

Αυτό είναι σωστό. Εγώ την είχα κατεβάσει με το που ανέβηκε, προχθές το βράδυ.

Άρα εσείς, δεν έχετε αυτά τα προβλήματα? Δοκιμάστε σας παρακαλώ και το login στο facebook από το manila>people>all people>Updates and events.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα προβληματα υπαρχουν οταν φλασαρουμε καποια ρομ πρωτου περασουν 2-3 μερες ωστε να βγουν τα προβληματα.

 

Τελικα ειναι καλυτερα εφοσον εχουμε μονο αλλαγες σε built η ασημαντα fixes να φλασαρουμε ανα 2-3 updates μην πω παραπανω.

 

Γενικα παντως η συσκευη ειναι πολυ διαφορετικη πλεον με τα 6.5.3 και την 2.10

Δεν μπορει να γινει συγκριση στην αισθηση που σου δινει με καμια official 1.66 η 1.72

 

Για να δωσω ενα μεγεθος να καταλαβετε, η αποκριση σε cooked 2.10 foul φορτομενη και με χρηση ημερων, ειναι σαφως πιο αμεση απο μια official 1.66 μετα απο hard reset.

Συν τα καλυτερα γραφικα, το πιο friently touching, τα επιπλεον tab εκ των οποιων το documents recent ειναι ακρως λειτουργικο και χρησιμο.

 

Ειναι αλλο τηλεφωνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα προβληματα υπαρχουν οταν φλασαρουμε καποια ρομ πρωτου περασουν 2-3 μερες ωστε να βγουν τα προβληματα.

 

Τελικα ειναι καλυτερα εφοσον εχουμε μονο αλλαγες σε built η ασημαντα fixes να φλασαρουμε ανα 2-3 updates μην πω παραπανω.

 

Γενικα παντως η συσκευη ειναι πολυ διαφορετικη πλεον με τα 6.5.3 και την 2.10

Δεν μπορει να γινει συγκριση στην αισθηση που σου δινει με καμια official 1.66 η 1.72

 

Για να δωσω ενα μεγεθος να καταλαβετε, η αποκριση σε cooked 2.10 foul φορτομενη και με χρηση ημερων, ειναι σαφως πιο αμεση απο μια official 1.66 μετα απο hard reset.

Συν τα καλυτερα γραφικα, το πιο friently touching, τα επιπλεον tab εκ των οποιων το documents recent ειναι ακρως λειτουργικο και χρησιμο.

 

Ειναι αλλο τηλεφωνο.

 

Κώστα συμφωνώ απόλυτα σε ολα και ιδιαιτερο στο:

Ειναι αλλο τηλεφωνο.

 

Μόνο που εγώ προσωπικά παίρνω backup και φλασσαρω καθε νεα ROM. Αν εχω προβληματα γυρναω πισω, αλλα τελευταια με του miri ολα πανε απο το καλο στο καλυτερο. Για να δουμε και την v11 μόλις ξεκίνησα δοκιμές

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλα προχτες εζησα το πιο κουφο που εχω αντιμετωπισει σε κινητο τηλεφωνο. Εστελνα μηνυμα πχ στον Κωστα και πηγαινε στη Μαρια, εμπαινα στο ταμπ με τα μηνυματα στη συζητηση με το Κωστα και το μηνυμα εκει. Αλλα τη καζουρα για το γαυρο την εφαγε η Μαρια!! :lol:

 

Κωστα (δικε μας) ποια 6,5,3 εχεις? Μιρι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεάζει την απόδοση της μπαταρίας το Co0kie's Home Tab.

 

Αυτο απ' οτι καταταλαβα ειναι το ιδιο και καλυτερο από το grzegorz10_1921_B4all 20 Shortcuts, οποτε πεφτει αντικατασταση.

 

Σχετικα με την μπαταρια υπαρχει κατι που να μειωνει την καταναλωσή της περαν των ρυθμισεων οθονης, φωτισμου, κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Καλα προχτες εζησα το πιο κουφο που εχω αντιμετωπισει σε κινητο τηλεφωνο. Εστελνα μηνυμα πχ στον Κωστα και πηγαινε στη Μαρια, εμπαινα στο ταμπ με τα μηνυματα στη συζητηση με το Κωστα και το μηνυμα εκει. Αλλα τη καζουρα για το γαυρο την εφαγε η Μαρια!! :lol:

 

Κωστα (δικε μας) ποια 6,5,3 εχεις? Μιρι?

 

Ναι Βαγγελη την V11 .

 

Αν αποφασισεις περιμενε μια δυο μερες να την τσεκαρουμε και μετα εφοσον εχεις υπομονη να συνηθισεις τις μικρες αλλαγες και να δωσεις την ευκαιρια στην ρομ να δειξει την αξια της καντο.

 

Θα συμβουλευα την πρωτη φορα να μην βαλεις ουτε εξτρα εικονιδια στην task bar, ουτε θεματα γενικα μην βαλεις οτιδηποτε μπορει να σ εμποδισει να εχεις μια σαφη εικονα της καλης λειτουργιας.

 

Βαλε Co0kies αλλα αν μπορεις μην το φορτωνεις με αχρηστα εικονιδια.

Καλυτερα 2 καρτελες 4χ4 με τα απαραιτητα συν μια καλη διαταξη στο windows start menu ωστε να βρισκεις ευκολα οσα χρησιμοποιεις σπανιοτερα.

Οσο γεμιζουμε με εικονιδια πχ 3 καρτελες 5χ5 τοσο περισσοτερο αργει να φορτωσει το μανιλα σε καθε reset και καποια στιγμη καταντα να μην μπαινει στην home page αν δεν κανεις ταπ στην οθονη φορτοματος.

 

Εχω κανει παρομοιο στησιμο, ελαχιστα tweaks apps, και οι εφαρμογες ολες στην καρτα εκτος απο resco explorer, task manager, no data, spb wirelles monitor, πληκτολογια.

 

Παει σφαιρα και μεχρι στιγμης ολα δουλευουν ρολοι. Δεν εχω τσεκαρει μονο το facebook γιατι δεν το χρησιμοποιω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι Βαγγελη την V11 .

 

Βαλε Co0kies αλλα αν μπορεις μην το φορτωνεις με αχρηστα εικονιδια.

Καλυτερα 2 καρτελες 4χ4 με τα απαραιτητα συν μια καλη διαταξη στο windows start menu ωστε να βρισκεις ευκολα οσα χρησιμοποιεις σπανιοτερα.

Οσο γεμιζουμε με εικονιδια πχ 3 καρτελες 5χ5 τοσο περισσοτερο αργει να φορτωσει το μανιλα σε καθε reset και καποια στιγμη καταντα να μην μπαινει στην home page αν δεν κανεις ταπ στην οθονη φορτοματος.

 

Κώστα δεν έχω με το Co0kies τέτοιο πρόβλημα. έχω 3 καρτέλες 5χ5 και φοτρωνει κανονικά. Κάνοντας hard reset το δοκιμάζω και δεν βλέπω διαφορά.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

 

Όταν τραβάμε ένα βίντεο, πώς κάνουμε zoom-in και zoom-out. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να το βρώ...?

 

Κάποιος ?... pls?..

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσω να βάλω την Miri, το (spb) backup που έκανα στην Topix θα είναι οκ ή ενδέχεται να μου δημιουργήσει πρόβλημα λόγω αλλαγής από 6.5 σε 6.5.3 ? Edited by Don Karlos

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσω να βάλω την Miri, το backup που έκανα στην Topix θα είναι οκ ή ενδέχεται να μου δημιουργήσει πρόβλημα λόγω αλλαγής από 6.5 σε 6.5.3 ?

 

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Να κανεις μονο format την μνήμη της rom πριν φλασσαρεις την miri v11.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3118235#post3118235

 

Το backup που πηρες ειναι μονο για να γυρισεις πισω στην Topix.

Το backup της Topix δεν ειναι συμβατο να το κανεις restore στην miri!

Πρεπει να την στήσεις απο την αρχή!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ηθελα να ρωτησω σε ποιο φακελλο βρισκονται τα περιεχομενα των mms αν γνωριζει καποιος

ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την topix πιστεύεις ότι αξίζει η αλλαγή?

Σε ευχαριστώ!

 

PS. Ο οδηγός σου για format με το task29 είναι άριστος...

Edited by Don Karlos

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την topix πιστεύεις ότι αξίζει η αλλαγή?

Σε ευχαριστώ!

 

Η γνωμη μου ειναι οτι αξιζει!!

Εγω δεν θα μπορουσα με τιποτα να γυρισω πισω σε topix και WM 6.5.

Δοκιμασε και πες μας και εσυ την γνωμη σου

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δοκιμάσω σήμερα και θα γράψω εντυπώσεις... Με "έψησες" !!! ;)

Προτείνεις το radio της υπογραφής σου και Hspl 2.08 ?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι οτι αξιζει!!

Εγω δεν θα μπορουσα με τιποτα να γυρισω πισω σε topix και WM 6.5.

Δοκιμασε και πες μας και εσυ την γνωμη σου

ειμαι σε διλημα να φλασαρω κι'εγω με ολα τα θετικα σχολια που γραφετε εδω για την miri με 6.5.3. αν και μονιμος κατοχος htc/qtek συσκευων τα τελευταια 10 χρονια, δεν εχω φλασαρει ποτε. παντα ημουν με επισημη ελληνικη ρομ.

λετε οτι αξιζει να φυγω απο 1.66 ελληνικη να παω σε miri ?

ειναι ελληνικη η miri ?

 

και κατι αλλο. θα μας δωσει ποτε η htc επισημη ελληνικη rom με 6.5.3 για το hd2 ? γνωριζετε αν γινει κατι τετοιο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε διλημα να φλασαρω κι'εγω με ολα τα θετικα σχολια που γραφετε εδω για την miri με 6.5.3. αν και μονιμος κατοχος htc/qtek συσκευων τα τελευταια 10 χρονια, δεν εχω φλασαρει ποτε. παντα ημουν με επισημη ελληνικη ρομ.

λετε οτι αξιζει να φυγω απο 1.66 ελληνικη να παω σε miri ?

ειναι ελληνικη η miri?

 

Η miri δεν είναι Ελληνική αλλά με την βοήθειά από το πρώτο post μπορείς να την παραμετροποιησεις ώστε να έχεις στα Ελληνικά το HTC sense (manila) αλλά και Ελληνικό πληκτρολόγιο. Όλα αυτά γίνονται εύκολα. Σου προτείνω να το κάνεις θα δεις μια διαφορετική τελείως συσκευή!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνχρωνισω την συσκευη μου μεσω του activesync αλλα δεν μου την αναγνωριζει καθολου.....δοκιμασα και απο τον connect wizard αλλα και παλι τιποτα.. καμια βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν έχω με το Co0kies τέτοιο πρόβλημα. έχω 3 καρτέλες 5χ5 και φοτρωνει κανονικά. Κάνοντας hard reset το δοκιμάζω και δεν βλέπω διαφορά.

 

Οτι αργει περισσοτερο σε σχεση με το 3Χ3 της μαμας ειναι σιγουρο. Αυτο που δεν φορτωνε αν δεν εκανα ταπ μπορει να οφειλεται και σε αλλους συσχετισμους.

Παντως θα προτιμουσα να περιοριζονταν στις καρτελες και οχι στα call history κλπ.

 

Οσο μπερδευουμε την registry με προσθηκες υπαρχει ο κινδυνος αλληλεπιδρασεων.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την topix πιστεύεις ότι αξίζει η αλλαγή?

Σε ευχαριστώ!

 

PS. Ο οδηγός σου για format με το task29 είναι άριστος...

Εγώ πάλι γύρισα με μεγάλη ανακούφιση στην topix μετά από 2 μέρες δοκιμής της Artemis... δεν αντέχω τα bugs των 6.5.5!!!

 

Η Artemis έχει και ελληνική έκδοση!

 

Δοκιμάστε παιδιά και καταλήξτε σε τι σας αρέσει, δεν υπάρχει χρυσός κανόνας! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνχρωνισω την συσκευη μου μεσω του activesync αλλα δεν μου την αναγνωριζει καθολου.....δοκιμασα και απο τον connect wizard αλλα και παλι τιποτα.. καμια βοηθεια??
Αν σου γράφει μήνυμα στο pc ότι φταίει το usb και δεν μπορεί να συνδεθεί, φταίει το καλώδιο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...