Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σε ευχαριστω για την ενημερωση...

 

Εχοντας την συγκεκριμένη rom ( D 1,48.71294 ) θα πρότεινες να προχωρήσω σε Artemis HD2 ROM Ver 4.5;; ( αφου διατηρεί τα ελληνικά)

Την εχει δοκιμάσει κανεις;

 

Η συγκεκριμένη rom είναι βασισμένη σε νεότερο build των wm6.5.5. Επειδή όμως πρόκειται για cooked rom δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κανείς ότι δεν θα έχει μικροπροβλήματα.

 

Υπάρχουν διαφορές πάντως και έχει ενδιαφέρον, ενημερώσουν στο συγκεκριμένο thread πως τα πάει και αποφάσισε.

 

Γνώμη μου πάντως είναι αν δεν έχεις την περιέργεια της αναβάθμισης, να βάλεις την τελευταία επίσημη ελληνική 1.66 που θα βρεις στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα παρακαλουσα να με βοηθησει καποιος εχω το εξης προβλημα ...οταν συνδεω στο pc μου το κινητο διαβαζει μονο την καρτα του τηλεφωνου και καθολου την συσκευη και τα αρχεια της
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν συνδέεις τη συσκευή σου σου εμφανίζει ένα μενού. Επέλεξε την πρώτη επιλογή... activesync.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου πάντως είναι αν δεν έχεις την περιέργεια της αναβάθμισης, να βάλεις την τελευταία επίσημη ελληνική 1.66 που θα βρεις στο πρώτο post.

Μάλλον εχεις δικιο..

Στο κατω κατω και αυτό αναβάθμιση είναι για μενα και μάλιστα από επίσημη version που θελω να πιστευω πως δεν θα εχει τα πιθανα μικροπροβλήματα μιας cooked version …

Θα τη δοκιμάσω..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα παρακαλουσα να με βοηθησει καποιος εχω το εξης προβλημα ...οταν συνδεω στο pc μου το κινητο διαβαζει μονο την καρτα του τηλεφωνου και καθολου την συσκευη και τα αρχεια της

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις -->Άλλο --> USB σε PC --> και επέλεξε "να ερωτώμαι σχετικα....."

I am technophobic. Technology scares me.I try to avoid technology whenever possible, and I publish this very blog from a typewriter and telegraph. STOP
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον εχεις δικιο..

Στο κατω κατω και αυτό αναβάθμιση είναι για μενα και μάλιστα από επίσημη version που θελω να πιστευω πως δεν θα εχει τα πιθανα μικροπροβλήματα μιας cooked version …

Θα τη δοκιμάσω..

 

Νομίζω ότι στην παρούσα φάση αποτελεί την καλύτερη επιλογή. Μην ξεχνάς ότι έτσι δεν μπαίνεις στη διαδικασία ξεκλειδώματος της συσκευής και θα είσαι και εντός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις ανεβηκε η Kwbr_Topix_1.5

http://blog.celogeek.com/mobile/cooked-rom/mirror-for-all-kwbrs-roms/

password=kwbr topix 1.5

 

πλάκα μας κάνει εεε ????:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον 2 πραγματάκια ψάχνω :

 

1) πως μπορώ να βλέπω τους shared σκληρούς μου από το κινητό μου , και να ανταλλάσω αρχεία από και πρός αυτούς μέσω wifi

2) τα email έρχονται στο κινητο μου μολις κουμπώσω το usb . Υπάρχει τρόπος να έρχονται στο

κινητό μου μόλις ανοίξω το wifi . To email που χρησιμοποιώ είναι hotmail , υπάρχει κανας οδηγός ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδώ και δύο μέρες παρατηρώ πως δεν κάνει αποστολή και λήψη email από τον λογαριασμό που έχω στο yahoo. Ενώ τα στοιχεία του λογαριασμού τα εχω αποθηκευμένα, όταν πατάω αποστολή-παραλαβή, τότε γράφει να επαληθεύσω τα στοιχεία του λογαριασμού μου. Όταν πάω να ελέγξω τα στοιχεία του λογαριασμού μου, βλέπω ότι δεν αποθηκεύει το password που του δίνω εγώ, αλλά κάποιο άλλο τυχαίο. Αυτό το πρόβλημα μου το δημιούργησε προχθές, εχθές αναβάθμισα στην 1.66rom ελληνική και το πρόβλημα παραμένει. Καμμία ιδέα; Δεν νομίζω να χρειάζεται hard reset αφού ούτως η άλλως το πέρασμα μιας καινούριας rom είναι σαν να κάνεις hard reset .
Link to comment
Share on other sites

ο παραληπτης σε τι??sms η email?;) δεν τα λετε ολα :)

 

μαλλον στα μειλ σου θα εχεις προβλημα ετσι δεν ειναι? δοκιμασε να γραψεις αγγλικα και στειλε ενα μειλ στον εαυτο σου...διαβαζονται?

 

Οχι αδερφε,στα sms γινετε αυτο.Θα δοκιμασω με κεφαλαια μηπως και εχει διαφορα,και θα ενημερωσω.

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι πολύ ευχαριστημένος από το HD2, πολύ καλύτερο από Omnia 2 αν εξαιρέσεις ότι δεν έχει έξοδο τηλεόρασης, πολύ καλό στην αναπαραγωγή Divx, τρομερό interface. Μερικές ερωτησούλες :

 

1) Πως μπορώ να βάλω ήχο στα εισερχόμενα e-mails ? Στα SMS τα κατάφερα

2) κάποιος αξιόλογος και γρήγορος task manager; Μην πατήσω 30 κουμπιά !

3) έχει κάποιος εμπειρία σε προγράμματα data, έχω Wind. Θέλω απλά να παίρνω καμιά 20αριά mail την ημέρα, και να αναβαθμίζεται μόνος του ο καιρός. Δε με ενδιαφέρει τόσο το σερφάρισμα, το κάνω και με wifi. Είχα συνηθίσει με το Blackberry και τώρα μου κακοφαίνεται που πρέπει να τα βλέπω μόνο με Wifi. Έχω βάλει NoData.

4) Έχω iGo8, παίζει τέλεια, δε γυρνάει όμως η οθόνη ! Είναι λάθος του προγράμματος ή θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Επίσης, όσον αφορά προηγούμενο θέμα σχετικά με τις συσκευές της vnp.gr που είναι στην ουσία εισαγωγής όχι Ace Hellas, τα παιδιά είναι πολύ εξυπηρετικά, εμένα μου πέρασαν δωρεάν το ελληνικό update 1.66, και μου εξήγησαν ότι από την επόμενη αναβάθμιση θα μπορώ να τη βάζω μόνος μου. Το μόνο πρόβλημα με τις συσκευές αυτές είναι ότι όταν είναι να πάνε για σέρβις πρέπει να φοράνε την original rom, για προφανείς λόγους.

 

Ευχαριστώ

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

πλάκα μας κάνει εεε ????:lol::lol::lol:

 

 

 

καλημερα παιδια :)

 

η 1.5 ειναι εξωφρενικα γρηγορη:blink:

 

δεν ξερω ποσο πουσαρισμενη μπορει να ειναι απο τον kwbr,η οφειλεται στο νεο build,αλλα πραγματικα με εντυπωσιασε:blink:

 

μενει να δω την διαχειριση της μνημης,μιας και σε περιπτωση που αυτη η αμεσοτητα και ταχυτητα,εχει να κανει με τυχον δουλεια του kwbr,τοτε η ραμ θα καταρακωνεται μετα απο λιγες ωρες λειτουργιας....

οπως επισης και η αυτονομια της μπαταριας....

παντως σε γενικες γραμμες και σε 1η εντυπωση ειναι πραγματικα,ταχυτατη:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια παρατήρηση που έκανα με την νεα 1.66 είναι ότι καταναλώνει πολύ πιο γρήγορα την μπαταρία απο την 1.48

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Οχι αδερφε,στα sms γινετε αυτο.Θα δοκιμασω με κεφαλαια μηπως και εχει διαφορα,και θα ενημερωσω.

 

καλημερα.

πηγαινε στις ρυθμισεις sms(απο το manila tab sms-more-menu-settings-options) και τικαρησε το use unicode when necessary. μετα θα τα στελνει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως μια παρατήρηση που έκανα με την νεα 1.66 είναι ότι καταναλώνει πολύ πιο γρήγορα την μπαταρία απο την 1.48

 

Δεν φταίει η ROM αλλά το radio που τη συνοδεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια :)

 

η 1.5 ειναι εξωφρενικα γρηγορη:blink:

 

δεν ξερω ποσο πουσαρισμενη μπορει να ειναι απο τον kwbr,η οφειλεται στο νεο build,αλλα πραγματικα με εντυπωσιασε:blink:

 

μενει να δω την διαχειριση της μνημης,μιας και σε περιπτωση που αυτη η αμεσοτητα και ταχυτητα,εχει να κανει με τυχον δουλεια του kwbr,τοτε η ραμ θα καταρακωνεται μετα απο λιγες ωρες λειτουργιας....

οπως επισης και η αυτονομια της μπαταριας....

παντως σε γενικες γραμμες και σε 1η εντυπωση ειναι πραγματικα,ταχυτατη:O

Δημήτρη καλημέρα, ευχάριστα τα νέα, πες μου σε παρακαλώ πέρασες πρώτα το ράδιο (ποιό?) και μετά τη rom ή αντίστροφα?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δημήτρη καλημέρα, ευχάριστα τα νέα, πες μου σε παρακαλώ πέρασες πρώτα το ράδιο (ποιό?) και μετά τη rom ή αντίστροφα?

 

Πρώτα το 2.08 radio (link του οποίου θα βρεις στο θέμα της rom) και μετά τη rom.

 

Θα πρότεινα να περιμένεις όμως μιας και η 1.5 έχει μικροπροβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πήρα και εγώ σήμερα από COSMOTE. Επιτέλους η αναμονή τελέιωσε.

Θα το στήσω και μετά θα συνδράμω και εγώ σε όποιες απορίες εμφανιστούν

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη εχεις απολυτο δικιο η 1.5 πεταει...πολυ γρηγορη.....αν σταθεροποιηση την δουλεια του τοτε θα εινουμε με καιρο με δουλεια γτου kwbr...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! σας παρακαλω μπορει να μου πει καποιος πως γινεται να ρυθμισω το τηλεφωνο μου να μην κολλαει το συμπαν καθε φορα που το συνδεω στον υπολογιστη?(σε κατασταση αποθηκευσης)

 

Να βαλω ολα τα προγραμματα στο κινητο αντι για την καρτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν συνδέεις τη συσκευή στον υπολογιστή σε κατάσταση αποθήκευσης δεν μπορείς να χρησιμοποιείς παράλληλα τη συσκευή γιατί υπολογιστής απομονώνει την κάρτα αποθήκευσης και δεν επικοινωνεί με τη συσκευή. Για να μην έχεις τέτοια προβλήματα συνέδεσε το μέσω ActiveSync.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καλημέρα, ευχάριστα τα νέα, πες μου σε παρακαλώ πέρασες πρώτα το ράδιο (ποιό?) και μετά τη rom ή αντίστροφα?

 

Καλημερα Σπυρο,το ειχα απο πριν,με αυτο δουλευω την 1.2 για δοκιμη..

με το 2.08.50.08-2,ειμαι ευχαριστημενος,λογω πολυ καλης μαγνητοφωνησης αλλα και καλου wifi.σε κατι αλλο δεν μπορω να σταθω,ακομη,μιας και δεν το εχω δει σε οσα επρεπε για να εχω ολοκληρωμενη αποψη(bl,gprs-3G,gps)

 

Δημητρη εχεις απολυτο δικιο η 1.5 πεταει...πολυ γρηγορη.....αν σταθεροποιηση την δουλεια του τοτε θα εινουμε με καιρο με δουλεια γτου kwbr...

 

καλημερα Κωστη.φιλε μου εκτος των δοκιμων λογω beta tester του λαυρεντη,δεν φλασαρω αλλουνου ρομ!

 

επειδη ειμαι φιλος του λιτου και απεριτου,ο kwbr ειναι πιο κοντα στα γουστα μου,χωρις αυτο να σημαινει οτι του Laurentius οι ρομς δεν ειναι καλες:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σημερα εφτασε απο netimes η θηκη σιλικονης για το leo μου απλα τελεια

Εβαλα τον TCPMP Finger friendly για το hd2 εμενα μου δουλευει απροβληματηστα το δοκιμασε καποιος αλλος http://netdrg.htc.free.fr/htc/TCPMP/tcpmp.jpg

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=634951

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια :)

 

η 1.5 ειναι εξωφρενικα γρηγορη:blink:

 

δεν ξερω ποσο πουσαρισμενη μπορει να ειναι απο τον kwbr,η οφειλεται στο νεο build,αλλα πραγματικα με εντυπωσιασε:blink:

 

μενει να δω την διαχειριση της μνημης,μιας και σε περιπτωση που αυτη η αμεσοτητα και ταχυτητα,εχει να κανει με τυχον δουλεια του kwbr,τοτε η ραμ θα καταρακωνεται μετα απο λιγες ωρες λειτουργιας....

οπως επισης και η αυτονομια της μπαταριας....

παντως σε γενικες γραμμες και σε 1η εντυπωση ειναι πραγματικα,ταχυτατη:O

 

Δημητρη εχω απο εχθες το απογευμα στημενη την 1.4 που ειναι ακριβως ιδια. Μονο καποια fixes εχει η 1.5

Πραγματικα ειναι πολυ γρηγορη και δεν εχω διαπιστωσει προβληματα μνημης.

Απο χθες το βραδυ χωρις κανενα reset και με πολυ δουλεμα και δοκιμες ειμαι στο 43%.

 

Δεν περασα την 1.5 ακομα γιατι σιγουρα θα ακολουθησει καποια τελικη. Ο Kwbr δεν συνηθιζει να αφηνει να αιορουνται προβληματα. Του εκανα κι ενα μικρο donation μεσα απο την καρδια μου.

 

Παραδοξως σε μενα δεν παρουσιαζεται το προβλημα με τα jardware volume buttons.

Αυξομειωνεται κανονικα η ενταση στην διαρκεια ομιλιας ακομα και απο το ΒΤ.

Μονο το flash στο auto εχει προβλημα.

 

Δεν περναω την 1.5 εως οτου υπαρξει τελικη.

Το να ριξω το backup που εχω πλεον απο την 1.4 ειναι παραπανω απο σιγουρο οτι δεν θα εχει κανενα προβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...