Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ειδικό thread στο οποίο μιλάμε για αυτό...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

 

 

 

Το vnp είναι αξιόπιστο. H συσκευή που πουλάει είναι με αγγλικό μενού και όχι ελληνικό όπως του Πλαισίου και για αυτό βλέπεις αυτή τη διαφορά. Εγώ πάλι προτείνω από εδώ... http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188868

 

Οι περισσότεροι από εμάς... από εκεί αγοράζουμε.

 

To θέμα είναι πως επειδή έχω επαγγελματικό ΑΦΜ, θα με σύμφερε περισσότερο πιστεύω το VNP , γιατι το expansys έχω ακούσει πως δίνει Γαλλικό τιμολόγιο... Έτσι δεν είναι ?

ευχαριστώ για τη βοήθειά σου!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ίσως παρατηρήσεις και άλλα περίεργα με τη χρήση του IGO όπως την αλλαγή της περιοχής ζώνης της ώρας σε Ελσίνκι,Ρίγα,Σόφια αντί Αθήνας αλλά πάντα GMT +2. Τίποτα όμως σοβαρό.
α ναι παντα μου το εκανε αυτο το igo σε ολες τις εκδοσεις:)
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι πως επειδή έχω επαγγελματικό ΑΦΜ, θα με σύμφερε περισσότερο πιστεύω το VNP , γιατι το expansys έχω ακούσει πως δίνει Γαλλικό τιμολόγιο... Έτσι δεν είναι ?

ευχαριστώ για τη βοήθειά σου!

 

Εαν βαλεις το εταιρικο σου αφμ στο expansys πληρωνεις το κινητο χωρις το ΦΠΑ κατευθειαν. Θα σου ερθει τιμολογιο καθαρο χωρις το φπα και θα το περασεις ως ενδοκοινοτικη αγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με εταιρικό ΑΦΜ πάντως, αγοράζεις τη συσκευή χωρίς ΦΠΑ από expansys.

 

Την περνάω κανονικά δηλαδή στην Περιοδική Δήλωση ΦΠΑ ?..

 

EDIT : Πήρα τηλέφωνο στην expansys και μου είπαν πως πρέπει το ΑΦΜ μου να είναι ενδοκοινοτικών συναλλαγών... οπότε δεν θα μπώ μάλλον στη διαδικασία αυτή.. Λέω να το αγοράσω απο την VNP. Απλά θέλω να ξέρω μήπως κάποιος απο εσάς το αγόρασε απο εκεί. Αλήθεια, η συσκευασία του HTC HD2 είναι σε σε νάυλον ? Υπάρχει τρόπος να ξέρω αν είναι ανοιγμένο...χρησιμοποιημένο κτλ?.. Γιατι με αυτά τα USED PHONES που είχε μέσα στο site, ψιλοαγχώθηκα να πώ την αλήθεια...

 

Επίσης... είναι δυνατόν?... Έχει το Touch Diamond 2 ΕΝ -> 380 ευρώ και το Ελληνικό Τouch Diamond 2 -> 530 ευρώ!!! Τόσο μεγάλη διαφορά ???? Πώς εξηγήται αυτό ???

Edited by ultraxmode
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν η συσκευή είναι σφραγισμένη δεν έχεις φόβο. Εξάλλου, εάν αγοράσεις μια συσκευή για καινούργια, δεν μπορούν να σου δώσουν μεταχειρισμένη, ούτε και να προσπαθήσουν να σε κοροϊδέψουν. Κανονικό κατάστημα είναι, δεν το αγοράζεις από το δρόμο.

 

Σχετικά με την μεγάλη διαφορά στην τιμή των ελληνικών με τις αγγλικές συσκευές, αυτό είναι κάτι που μόνο στην Ελλάδα συμβαίνει!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μεγάλη διαφορά στην τιμή των ελληνικών με τις αγγλικές συσκευές, αυτό είναι κάτι που μόνο στην Ελλάδα συμβαίνει!

 

A δηλαδή είναι γνωστό αυτό ε?.. Συμβαίνει, είναι δεδομένο... Αν όντως συμβαίνει αυτό τί να πώ ? Όσο πάει και στενοχωριέμαι ακόμα πιο πολύ που γεννήθηκα σε αυτή τη χώρα... έλεος δλδ... :wacko:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

A δηλαδή είναι γνωστό αυτό ε?.. Συμβαίνει, είναι δεδομένο... Αν όντως συμβαίνει αυτό τί να πώ ? Όσο πάει και στενοχωριέμαι ακόμα πιο πολύ που γεννήθηκα σε αυτή τη χώρα... έλεος δλδ... :wacko:

καλημερα στην παρεα,

φιλε μολις πριν λιγο τυχαια επεσε το ματι μου σε ενα ελληνικο site και εχει το hd2 στα 605 τελικη τιμη. μαλιστα εχει και μια επιλογη "ΠΑΖΑΡΕΨΕ ΤΟ" και στο κατεβαζει στα 590 τελικη τιμη. για κοιταξε το στο link που σου δινω και παρε τους ενα τηλεφωνο να δεις αν σε βολεψει να το παρεις απο εκει. λεει οτι ειναι hd2 Ελληνικο (htc hd2 gr black).

http://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=32330

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,

φιλε μολις πριν λιγο τυχαια επεσε το ματι μου σε ενα ελληνικο site και εχει το hd2 στα 605 τελικη τιμη. μαλιστα εχει και μια επιλογη "ΠΑΖΑΡΕΨΕ ΤΟ" και στο κατεβαζει στα 590 τελικη τιμη. για κοιταξε το στο link που σου δινω και παρε τους ενα τηλεφωνο να δεις αν σε βολεψει να το παρεις απο εκει. λεει οτι ειναι hd2 Ελληνικο (htc hd2 gr black).

http://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=32330

 

Το είδα. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Οπότε έχω δύο λύσεις ... VNP και Techneasy!! Coool...!;)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Το call log μπορεις να το κανεις backup με το Pim backup π.χ. καθε 50 κλησεις και να γραφεις την ημερομηνια στο ονομα του αρχειου,και να το επαναφερεις ακριβως οπως ηταν η τις κλησεις που σε ενδιαφερουν οποτε θες,ετσι θεωρητικα γινετε(με εμεσο τροπο) απεριοριστο!

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αυτό που προτείνεις όμως, προσθέτει τις κλήσεις από το αρχείο στο ιστορικό κλήσεων ή σβήνει κάποιες κλήσεις για να προσθέσει τις παλιές?

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Την περνάω κανονικά δηλαδή στην Περιοδική Δήλωση ΦΠΑ ?..

 

EDIT : Πήρα τηλέφωνο στην expansys και μου είπαν πως πρέπει το ΑΦΜ μου να είναι ενδοκοινοτικών συναλλαγών... οπότε δεν θα μπώ μάλλον στη διαδικασία αυτή.. Λέω να το αγοράσω απο την VNP. Απλά θέλω να ξέρω μήπως κάποιος απο εσάς το αγόρασε απο εκεί. Αλήθεια, η συσκευασία του HTC HD2 είναι σε σε νάυλον ? Υπάρχει τρόπος να ξέρω αν είναι ανοιγμένο...χρησιμοποιημένο κτλ?.. Γιατι με αυτά τα USED PHONES που είχε μέσα στο site, ψιλοαγχώθηκα να πώ την αλήθεια...

 

Επίσης... είναι δυνατόν?... Έχει το Touch Diamond 2 ΕΝ -> 380 ευρώ και το Ελληνικό Τouch Diamond 2 -> 530 ευρώ!!! Τόσο μεγάλη διαφορά ???? Πώς εξηγήται αυτό ???

 

Εγω το αγορασα απο VNP και ειχα επισης αγορασει πριν απο χρονια το HTC Artemis.

Φαινεται σοβαρο μαγαζι και στο στελνουν και με αντικαταβολη αν δεν μενεις κοντα.

Η συσκευασια του ηταν απειραχτη.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αυτό που προτείνεις όμως, προσθέτει τις κλήσεις από το αρχείο στο ιστορικό κλήσεων ή σβήνει κάποιες κλήσεις για να προσθέσει τις παλιές?

 

Να έχεις στα υπόψιν ότι όσο μεγαλώνει το call log, τόσο θα καθυστερεί στην απόκρισή του η λειτουργία του dialpad.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο ηταν!!!!!1000 ευχαριστω,μου κανει κατι ακομα με τον ηχο:Oενω εχο τον ηχο στο φουλ,οταν βγω απο το igo βλεπω οτι μου δειχνει 40% στους ηχους συστηματος και συσκευης...:blink:

 

Bάλε στο sys.txt

[sound]

use_os_volume=1

 

Χρήστο άλλη δουλειά κάνει αυτό.

Σε μερικές συσκευές όταν ο οπίσθιος φωτισμός είναι ενεργός (ώστε να μη σβήνει ποτέ η συσκευή σε πλοήγηση) η συσκευή αναπαράγει έναν εκνευριστικό και επαναλαμβανόμενο ήχο.

Η λύση είναι του παραπάνω στο sys.txt

 

Για την ελλάτωση στους ήχους συστήματος και συσκευής έχω κάνει κάποιες πατέντες

αλλά δεν είναι η απόλυτη λύση.

Θα το ψάξω λίγο γιατί πολλοί βλέπω έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα και θα επανέλθω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

η καλύτερη και ταχύτερη ρομ που έχω βάλει μέχρι σήμερα ,σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα .http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=607437

 

φιλε μου η δεν εχεις δοκιμασει καποια topix, η απλα δεν ξερεις τι σημαινει γρηγορη ρομ ;)

μην παραπληροφορειτε τον κοσμο...

 

α ναι παντα μου το εκανε αυτο το igo σε ολες τις εκδοσεις:)

 

σε αυτη που δινω,δεν ισχυει κατι τετοιο Γιαννη :)

 

ps

 

βαλε ταξη Οδυσσεα,μονο εσυ μπορεις να το κανεις αυτο στο igo :respect:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους. μηπως γνωριζει κανεις το λογο που δεν εχει ανεβεί ακομα η νεα ελληνικη ρομ 1.66 απο την επισημη ελλινικη σελιδα της htc? ευχαριστώ

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα σε ολους. μηπως γνωριζει κανεις το λογο που δεν εχει ανεβεί ακομα η νεα ελληνικη ρομ 1.66 απο την επισημη ελλινικη σελιδα της htc? ευχαριστώ

 

Το support των συσκευών της HTC πλέον δεν το έχει η ACE Hellas η οποία θα κρατήσει μόνο το service.

 

Αυτό όμως δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί μιας και υπάρχει διαθέσιμη στο global site της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω οταν περναω στo hd2 καποια αναβαθμιση (οχι ρομ)με ποιον τροπο καταλαβαινω οτι εχει γινει επιτυχως.θα πρεπει να γραψει κατι στη συσκευη κατα την διαδικασια?πχ η αναβαθμιση για sim contacts η την βελτιωση τησ καμερας.σορρι αλλα ειμαι λιγο ασχετοσ.ευχαριστω προκαταβολικα:O

επισης υπαρχει καποια ρυθμιση για να επιλεξω που θα αποθηκευοντε τα διαφορα δεδομενα φοτο κτλ....

Edited by pascal1281

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ειδικά για την αναβάθμιση με το SIM contacts, πήγαινε στο Device information και δες εάν γράφει Radio 2.06.51.07.

 

Πάντως, εάν έχεις βάλει την 1.66 rom δεν χρειάζεσαι κανένα από αυτά τα hotfixes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για την αναβάθμιση με το SIM contacts, πήγαινε στο Device information και δες εάν γράφει Radio 2.06.51.07.

 

Πάντως, εάν έχεις βάλει την 1.66 rom δεν χρειάζεσαι κανένα από αυτά τα hotfixes.

 

την προτεινεις?υπαρχει καλοιος λογος που υπαρχει μονο στο γερμανικο site?

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την προτεινεις?υπαρχει καλοιος λογος που υπαρχει μονο στο γερμανικο site?

 

Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Δεν υπάρχει κάποιος λογικός λόγος που βρίσκεται στο γερμανικό μόνο και αυτό γίνεται λόγω των ανακατατάξεων της υποστήριξης από την ACE Hellas, στην HTC Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για καθαρισμό του αποθηκευτικού χώρου του HD2 τι χρησιμοποιείτε; Στο X500 που είχα πριν χρησιμοποιούσα το MemMaid αλλά από ότι είδα δεν υποστηρίζει τα Windows Mobile 6.5
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η δεν εχεις δοκιμασει καποια topix, η απλα δεν ξερεις τι σημαινει γρηγορη ρομ ;)

μην παραπληροφορειτε τον κοσμο...

σε αυτη που δινω,δεν ισχυει κατι τετοιο Γιαννη :)

:

Η xlite του Κακο-miri ξεκινάει με 160 mb free storage ενώ η πλήρης του Kwbr 210 mb μετά το φλασάρισμα. Αυτό σημαίνει σωστή διαχείρηση μνήμης.

Ηθελα να σε ρωτήσω Δημήτρη "σ'αυτή που δίνεις", το αρχείο \content\dem\Europe_Nasa.dem που πιάνει 257 mb από τα 450 του προγράμματος είναι απαραίτητο;

Σ'ευχαριστώ και για την απάντηση και γι'αυτό που έδωσες ακόμη μια φορά και στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για καθαρισμό του αποθηκευτικού χώρου του HD2 τι χρησιμοποιείτε; Στο X500 που είχα πριν χρησιμοποιούσα το MemMaid αλλά από ότι είδα δεν υποστηρίζει τα Windows Mobile 6.5

 

SKTools για αυτή αλλά και πολλές άλλες δουλειές.

 

το αρχείο \content\dem\Europe_Nasa.dem που πιάνει 257 mb από τα 450 του προγράμματος είναι απαραίτητο;

 

Απαραίτητο δεν είναι. Μπορείς να το κατεβάσεις και να το βάλεις μεταγενέστερα αν θέλεις. Το πρόγραμμα δουλεύει με ή χωρίς αυτό. Απλά θα υστερεί σε εμφάνιση στο περιεχόμενο του χάρτη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

την προτεινεις?υπαρχει καλοιος λογος που υπαρχει μονο στο γερμανικο site?

 

Τώρα έχουμε επίσημο Ελληνικό.....http://www.htc.com/gr/ :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το support των συσκευών της HTC πλέον δεν το έχει η ACE Hellas η οποία θα κρατήσει μόνο το service.

 

Αυτό όμως δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί μιας και υπάρχει διαθέσιμη στο global site της HTC.

 

σε ευχαριστώ για την αμεση απαντηση

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...