Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες!! δεν αντεξα!! το εκανα παραγγελια απο expansys!

τωρα ψαχνω για φτηνη microsd 16αρα! :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα δε το ηξερα.....

Sprite backup ή Spb backup. τι εννοεις ακριβως?

Προγράμματα προεγκατεστημένα δεν μπορείς να αφαιρέσεις. εννοω τα προγραμματα τα οποια προτεινετε και τα εγκαθιστουμε..

Link to comment
Share on other sites

Μην γελάσετε αλλά πως κάνεις copy, το πληκτρολόγιο ή το μενου δεν μου δίνει τέτοια επιλογή.

 

Γενικά να ξέρεις ότι τέτοιες επιλογές (copy, paste κλπ) εμφανίζονται με παρατεταμένο πάτημα στην οθόνη πανω σ'αυτό που θές να αντιγράψεις...το γράφει το manual ;)

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Γενικά να ξέρεις ότι τέτοιες επιλογές (copy, paste κλπ) εμφανίζονται με παρατεταμένο πάτημα στην οθόνη πανω σ'αυτό που θές να αντιγράψεις...το γράφει το manual ;)

 

Σε ευχαριστώ, όσο ζεις σε αυτή τη ζωή μαθαίνεις.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος στις μετοχές να πληροφορούμαστε για το ελληνικό χρηματιστήριο; Έχω ψάξει αρκετά αλλά προς το παρόν δεν έχω βρει λύση. :(

 

Yπάρχει...τον έχω αναφέρει τουλάχιστον άλλες δύο φορές.....ψάχνεις κανονικά την μετοχή με το όνομά της (στα αγγλικά προφανώς) ή με τον κωδικό της και την βγάζει....

 

Εμενα παντως 7 ωρες που κοιμαμαι πεφτει μονο 5-6% και με 3G..

 

Και εμένα το ίδιο και λιγότερο...και έχω και GPRS ανοικτό 24/7 .....

 

Δυστυχως αργα η γρηγορα κι εφοσον χρησιμοποιεις το HTC messaging (τη default εφαρμογη της HTC δηλαδη) θα το αντιμετωπισεις...

 

Εγώ από την αρχή που το έχω πάρει δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα (αγγλική ROM)....

 

Χρησιμοποιώ από τότε που το πήρα (14/11) την εφαρμογή της htc για τα μηνύματα και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα και με τις δύο εκδόσεις της αγγλικής rom (έχω εγκαταστήσει το net framework 3.5 και τώρα τελευταία έβαλα και το hot fix που κυκλοφόρησε η htc για τα μηνύματα)!

 

Ομοίως!

 

Επιτρεψτε μου ενα up γιατι μαλλον δεν ειδε καποιος το ερωτημα μου.Ευχαριστω.

 

Το είδαμε!!! Διάβασε το manual.....αν και πάλι δεν καταλάβεις ξαναδιάβασε τα πρώτα μηνύματα του thread....

 

Πραγματικα...Μιλαγα με φιλο και ακουγα κατι μπιπ με διακοπες στην συνομιλια και στο τελος ειδα πληκτρολογημενα στοιχεια στην οθονη απο ...το μαγουλο μου.Πρεπει να κραταμε το κινητο υπο γωνια στο αυτι μας.

 

Καμία σχέση....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μια ερώτηση: Έβαλα το g-alarm 2.03 και όταν το ανοίγω μετά από λίγα δευτερόλεπτα κλείνει μόνο του... Καμιά ιδέα? (έκανα και soft reset)
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσετε το ηχείο

Απο το εγχειρηδιο χρησης

"Τοποθετώντας με την όψη προς τα κάτω το τηλέφωνό σας ενεργοποιείτε αυτόματα το μεγάφωνο. Για να απενεργοποιήσετε το μεγάφωνο, τοποθετήστε το τηλέφωνό σας με την όψη προς τα πάνω."

 

To αναφερει στο manual.. Το εχει δοκιμασει κανεις; Σε εμενα δεν φαινεται να λειτουργει; Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;;

Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσετε το ηχείο

Απο το εγχειρηδιο χρησης

"Τοποθετώντας με την όψη προς τα κάτω το τηλέφωνό σας ενεργοποιείτε αυτόματα το μεγάφωνο. Για να απενεργοποιήσετε το μεγάφωνο, τοποθετήστε το τηλέφωνό σας με την όψη προς τα πάνω."

 

To αναφερει στο manual.. Το εχει δοκιμασει κανεις; Σε εμενα δεν φαινεται να λειτουργει; Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση;;

 

Δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση. Λειτουργεί κανονικά αφήνοντας τη συσκευή με την όψη προς τα κάτω, σε σταθερή πάντα επιφάνεια και όχι απλά κρατώντας το ανάποδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση. Λειτουργεί κανονικά αφήνοντας τη συσκευή με την όψη προς τα κάτω, σε σταθερή πάντα επιφάνεια και όχι απλά κρατώντας το ανάποδα.

 

 

ΕΙναι οκ..Δεν καταλαβα εγω καλα.. Εχεις δικαιο. Η οθονη προς τα κατω!!!

Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σβήνει και αυτό είναι ενα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Σβήνει σύμφωνα με τις επιλογές ενέργειας που έχεις δώσει στο τηλέφωνο, δλδ μετά απο 1 λεπτό.

Στο μεσοδιάστημα μπορεί να πατηθεί οτιδήποτε.

Πολύ σπαστικό.

Φιλικά

Γιάννης

 

Για δες εδω και εγω ειχα παρομοιο προβλημα

 

http://www.pocketshield.net/download.htm#

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το υπαρχων υπαρχει καποιο καλυτερο να εχει ελληνικα ?

 

Εγω χρησιμοποιω το FingerKeyboard 2.1 ;)

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μια ερώτηση: Έβαλα το g-alarm 2.03 και όταν το ανοίγω μετά από λίγα δευτερόλεπτα κλείνει μόνο του... Καμιά ιδέα? (έκανα και soft reset)

 

Δεν είναι free, και εάν έχεις βάλει "σπασμένη" έκδοση, ο συγκεκριμένος developer είναι γνώστης του θέματος και δεν την αφήνει να δουλέψει.

 

Sprite backup ή Spb backup. τι εννοεις ακριβως?

 

Πρόκειται για third-party εφαρμογές που χρησιμοποιήσουμε για να κρατήσουμε backup ασφαλείας της συσκευής μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το FingerKeyboard 2.1 ;)

 

Ευχαριστω πολυ.Ποια version μας κανει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω χρησιμοποιω το FingerKeyboard 2.1 ;)

 

Γιατί, το πληκτρολόγιο της HTC που δεν σας ικανοποιεί σε αυτή τη συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, το πληκτρολόγιο της HTC που δεν σας ικανοποιεί σε αυτή τη συσκευή;

 

Δεν καταλαβα τι θες να πεις

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μετα απο μια εβδομαδα χρησης εχω να πω το εξης¨εκτος απο το προβλημα με την διαρκεια της μπαταριας,το μεγαλυτερο προβλημα ,κατα την γνωμη μου, που θα αντιμετωπησει οποιος αγορασει την συσκευη ,και ξερει τι αγοραζει (700 ευρο ειναι αυτα) θα ειναι οτι μετα απο αυτην την καταπληκτικη οθονη πολυ δυσκολα θα ξαναγυρισει σε κατι μικροτερο.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα το πρωτο ποστ και 8α δεισ και ελληνικα αν δεν εχεις ελληνικη ρομ...

 

Το πρωτο post το εχω δει.:blink:

 

Αρα δεν ειναι μια χαρα της HTC,το πληκτρολογιο.Αρα εγω χρησιμοποιω αυτο που ειπα και πιο πανω.....

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο post το εχω δει.:blink:

 

Αρα δεν ειναι μια χαρα της HTC,το πληκτρολογιο.Αρα εγω χρησιμοποιω αυτο που ειπα και πιο πανω.....

γενικα αν καποιο διαφερει ειναι το swype....ολα τα αλλα ειναι ιδια......

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

γενικα αν καποιο διαφερει ειναι το swype....ολα τα αλλα ειναι ιδια......

 

Ας ελπίσουμε και για υποστήριξη ελληνικών.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε και για υποστήριξη ελληνικών.

μακαρι γιατι εχω δοκιμασει απειρα και αυtο εχω τωρα και ασ γραφω με αγγλικα..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε και για υποστήριξη ελληνικών.

 

Τους έχω στείλει mail και μου απάντησαν οτι θα βάλουν και Ελληνικά. Τώρα πότε, ο θέος ξέρει

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρα δεν ειναι μια χαρα της HTC,το πληκτρολογιο.

 

Για τους περισσότερους είναι. Εάν δεν είναι για σένα, αποτελεί προσωπικό πρόβλημα και όχι γενικό φαινόμενο. Όχι τίποτε άλλο... αλλά να μην δίνουμε λανθασμένες εντυπώσεις στο ευρύ κοινό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...