Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι παραπληροφορηση και πας να το κανεις προσωπικο θεμα...

ενω δεν εθιξα τετοιο θεμα,ασχετα αν εσυ το σπρωχνεις προς τα εκει....

 

δεν ειναι δυνατον με κανονικη χρηση για ενα τετοιο κινητο να βγαζεις 3.5 μερες!!

ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας η απλα ψεματα...

εκτος αν μας λες την μιση αληθεια.....

δλδ

-δεν το δουλευεις συνεχεια,αλλα εχεις αλλο κινητο παραλληλα

-δεν το αφηνεις ανοιχτο συνεχεια,δλδ το κλεινεις το βραδυ

και γενικα

-δεν ανοιγεις συχνα το κινητο..δλδ το εχεις με σβηστη οθονη και το κοιτας :cool:

η απλα το εχεις παρει για μοστρα και δεν το χρησιμοποιεις ....

 

αν ισχυει καποιο απο αυτα που σου λεω οφειλεις να το ξεκαθαρισεις και εγω να σου ζητησω συγγνωμη!

 

αν οχι.... λες μλκιες σε απλα ελληνικα:!:

 

 

 

 

 

ξερεις ποσα τετοια εχουμε ακουσει φιλε μου εδω μεσα???:lol:

 

για να μην λεμε οτι θελουμε, το κινητο με λιγο χρηση αντε να βγαλει 2 μερες.;)

επειδη το εχω 1,5 μηνα και εχει φαει ενα καρο δοκιμες και για αναμονη μπαταριας...το καλυτερο που κρατησε ηταν οταν το εκλεινα το βραδυ και ωσπου να γυρισω απο την δουλεια(μεσημερι) ηταν κλειστο. δηλαδη περιπου 9 ωρες την ημερα σαν 2ο τηλ κανενα 10λεπτο ομιλια και 10λεπτο wifi και εννοειται σε gsm και κρατησε 4 ημερες. δηλάδη 36 ωρες αναμονη με 40λεπτα ομιλια και 40 λεπτα wifi. στο περιπου αυτα.

τωρα το εχω μονιμα μαζι μου και σαν 1ο τηλ και το φοριζω καθε βραδυ(στο 30%)με καμια ωρα ομιλια,καμια ωρα wifi,λiγο gps,λιγο ψαξιμο κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

Και απο καποια τεστ που εχω κανει, το κινητο σε flight mode το βραδυ και με μηδεν χρηση καιει περιπου 1% την ωρα. Αρα γυρω στις 100 ωρες σε flight mode αμα δεν το αγγιξεις καν. Οποτε οπως καταβαινει ο καθε νοημον οι 3.5 μερες απλα δεν υπαρχουν...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο του hd εχουν την ιδια αναλυση εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12604

το εχω δοκιμασει αλλα με αυτο δεν ανοιγει καθολου...:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να μην λεμε οτι θελουμε, το κινητο με λιγο χρηση αντε να βγαλει 2 μερες.;)

επειδη το εχω 1,5 μηνα και εχει φαει ενα καρο δοκιμες και για αναμονη μπαταριας...το καλυτερο που κρατησε ηταν οταν το εκλεινα το βραδυ και ωσπου να γυρισω απο την δουλεια(μεσημερι) ηταν κλειστο. δηλαδη περιπου 9 ωρες την ημερα σαν 2ο τηλ κανενα 10λεπτο ομιλια και 10λεπτο wifi και εννοειται σε gsm και κρατησε 4 ημερες. δηλάδη 36 ωρες αναμονη με 40λεπτα ομιλια και 40 λεπτα wifi. στο περιπου αυτα.

τωρα το εχω μονιμα μαζι μου και σαν 1ο τηλ και το φοριζω καθε βραδυ(στο 30%)με καμια ωρα ομιλια,καμια ωρα wifi,λiγο gps,λιγο ψαξιμο κ.τ.λ

 

+1

Εαν το εχεις για πρώτο τηλ...δεν παίζει να αντεξει πανω απο μέρα...Κανω ακριβως την ίδια χρηση...μια ωρα τουλάχιστον ομιλια, καμια ωρα wifi/Gprs λιγο παιξιμο ψαξιμο...και καθε βραδυ το κουμπωνω στον υπολογιστη απο 35-25% μπαταρία...Το HD μου είχε σιγουρα πολυ καλυτερη αυτονομια... 3,5 και 1 1/2 να κραταγε θα ήταν απίστευτο!!! Σίγουρα κραταει περισσοτερο απο το Διαμαντι μου...αλλα αισθητα λιγότερο απο το HD!

 

PS: Προχθες με το Bluetooth ανοιχτο 1 1/2 + ομιλία + 1 ώρα Gprs(GSM σερφαρισμα) + 15' Gps(εψαχνα μια οδο)+ και λίγο edit σε ενα excel...μου κράτησε λιγότερο απο 9ωρες(10:00-18:00)

Link to comment
Share on other sites

για να μην λεμε οτι θελουμε, το κινητο με λιγο χρηση αντε να βγαλει 2 μερες.;)

επειδη το εχω 1,5 μηνα και εχει φαει ενα καρο δοκιμες και για αναμονη μπαταριας...το καλυτερο που κρατησε ηταν οταν το εκλεινα το βραδυ και ωσπου να γυρισω απο την δουλεια(μεσημερι) ηταν κλειστο. δηλαδη περιπου 9 ωρες την ημερα σαν 2ο τηλ κανενα 10λεπτο ομιλια και 10λεπτο wifi και εννοειται σε gsm και κρατησε 4 ημερες. δηλάδη 36 ωρες αναμονη με 40λεπτα ομιλια και 40 λεπτα wifi. στο περιπου αυτα.

τωρα το εχω μονιμα μαζι μου και σαν 1ο τηλ και το φοριζω καθε βραδυ(στο 30%)με καμια ωρα ομιλια,καμια ωρα wifi,λiγο gps,λιγο ψαξιμο κ.τ.λ[/QUO

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ χθές που είχα το χρόνο να ασχοληθώ όλη την ημέρα, η μπαταρία κράτησε από τις 9 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ!!! Την κατάπιε όλη και με μειωμένη φωτεινότητα αφου ήταν στο αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το δοκιμασμενο και απο μενα destinator 7 εχουν λειτουργησει αλλα προγραμματα οπως Ginius driver , destinator 8 &9 στο HD2 ?

 

Ξεχασα την...καλημερα μου !!!!:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το δοκιμασμενο και απο μενα destinator 7 εχουν λειτουργησει αλλα προγραμματα οπως Ginius driver , destinator 8 &9 στο HD2 ?

 

Ξεχασα την...καλημερα μου !!!!:)

 

Τα τρέχει όλα...και συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν τα οργανα:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=606713

 

Ηδη τεσταρω την Touch-IT Black Leo HD2:

 

http://htcpedia.com/touch_it_black_leo_hd2/soft/htc-leo-rom.html

 

*Edit: Η πρωτη custom ROM του itje ειναι πιτα στα bugs. Σειρα εχει μια 6.5.3 τωρα .

Να προσθεσω για οσους ρωτανε πως με το εργαλειο του bepe δεν φλασαρεται νεο spl και κατα συνεπεια δεν ακυρωνεται η εγγυηση (γυριζετε ευκολα απλα σε μια stock rom, αναλογα με το variant του leo σας).

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν τα οργανα:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=606713

 

Ηδη τεσταρω την Touch-IT Black Leo HD2:

 

http://htcpedia.com/touch_it_black_leo_hd2/soft/htc-leo-rom.html

 

*Edit: Η πρωτη custom ROM του itje ειναι πιτα στα bugs. Σειρα εχει μια 6.5.3 τωρα .

Να προσθεσω για οσους ρωτανε πως με το εργαλειο του bepe δεν φλασαρεται νεο spl και κατα συνεπεια δεν ακυρωνεται η εγγυηση (γυριζετε ευκολα απλα σε μια stock rom, αναλογα με το variant του leo σας).

 

περιμένουμε εντυπώσεις απο ενα και τον Δημήτρη! Ενα βήμα έγινε! :lol:

 

edit: με πρόλαβες στην πληκτρολόγηση!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε εντυπώσεις απο ενα και τον Δημήτρη! Ενα βήμα έγινε! :lol:

 

edit: με πρόλαβες στην πληκτρολόγηση!!!

 

Χρειαζοταν αυτο το βημα για το Leo, καθως οι stock rom απλα παρουσιαζαν αναγλυφα τη γυμνια των windows mobile. Μεχρι να εμφανιστουν καποιες πρωτες leaked roms με τα 7αρια, ειναι ο καλυτερος τροπος για να αξιοποιηθει το leo μας... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα νεος στα κολπα με win mobile κατοχος και εγω του εν λογω κινητου. Θα ηθελα την βοηθεια σας στο πως γραφεις μυνημα με κεφαλαια και μικρα γιατι παροτι αλλαζω απο το πληκτρολογιο μου τα γυριζει ολα κεφαλαια.

 

Επισης πως μπορω να το ρυθμισω στο activesync η στο Windows Mobile Device Center 6.1 να κανει οποτε θελω εγω συχρονισμο ή καποιο εναλακτικο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ κατι τετοιο εψαχνα. Γνωριζουμε εαν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε Ελλαδα? Το χρειαζομαι αμεσα για αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν τα οργανα:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=606713

 

Ηδη τεσταρω την Touch-IT Black Leo HD2:

 

http://htcpedia.com/touch_it_black_leo_hd2/soft/htc-leo-rom.html

 

*Edit: Η πρωτη custom ROM του itje ειναι πιτα στα bugs. Σειρα εχει μια 6.5.3 τωρα .

Να προσθεσω για οσους ρωτανε πως με το εργαλειο του bepe δεν φλασαρεται νεο spl και κατα συνεπεια δεν ακυρωνεται η εγγυηση (γυριζετε ευκολα απλα σε μια stock rom, αναλογα με το variant του leo σας).

 

η ρομ εχει πολλα bugs...εκ τον οποιων το ποιο σοβαρο με τον ηχο.

θα σας προτεινα αν το εχετε για 1ο τηλ να αφησετε τους αλλους να τεσταρουν πρωτα,μιας και το sspl μολις βγηκε;)

Link to comment
Share on other sites

η ρομ εχει πολλα bugs...εκ τον οποιων το ποιο σοβαρο με τον ηχο.

θα σας προτεινα αν το εχετε για 1ο τηλ να αφησετε τους αλλους να τεσταρουν πρωτα,μιας και το sspl μολις βγηκε;)

 

Το ανεφερα και παραπανω οτι η συγκεκριμενη ρομ εχει πολλα προβληματα.

Το sspl παντως παιζει αψογα, καθιστωντας τη διαδικασια flashing υποθεση 5 λεπτων...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα και χρονια πολλα νεος στα κολπα με win mobile κατοχος και εγω του εν λογω κινητου. Θα ηθελα την βοηθεια σας στο πως γραφεις μυνημα με κεφαλαια και μικρα γιατι παροτι αλλαζω απο το πληκτρολογιο μου τα γυριζει ολα κεφαλαια.

 

Το πρωτόκολλο των ελληνικών sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στην περίπτωση των 160 χαρακτήρων/sms. Συνεπώς σωστά δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα :)

 

παιδια επειδη βγηκε το sspl δεν παει να πει οτι πρεπει να δοκιμαζετε οτι ρομ σκαει 1η :!:

καντε λιγο υπομονη,αφηστε κανεναν πιο εμπειρο να το κανει αυτο και να σας βγαλει αυτος απο οποια δυσκολη θεση πιθανον βρεθειτε απο ενα corrupted flash χρονιαρες μερες ;)

 

σε καθε τοπικ που βλεπετε νεες ρομ,αφιερωστε λιγο χρονο και διαβαστε τι προβληματα αντιμετωπισαν οσοι την εχουν βαλει ηδη και τι δυσλειτουργιες(bugs) εχει η ρομ!!

 

με λιγα λογια?

 

ΜΗΝ ΦΛΑΣΑΡΕΤΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΕ!!!!

 

μπορει να ειναι τσαμπα οι ρομς αλλα αυτο δεν λεει οτι πρεπει σωνει και καλα να πλακωσετε να δοκιμαζετε ασυστολα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το ανεφερα και παραπανω οτι η συγκεκριμενη ρομ εχει πολλα προβληματα.

Το sspl παντως παιζει αψογα, καθιστωντας τη διαδικασια flashing υποθεση 5 λεπτων...

 

ναι, αυτο πραγματι ειναι οτι καλυτερο εχουμε δει για flashing.

αναμενουμε cooked roms(π.χ L26_LEOV1_Ultimate παντα ειχα μια συμπαθεια στις rom του Laurentius ) που πραγματικα πιστευω θα απογειωσουν τον λεοντα:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες..

1.Έχω κάνει εγκατάση το sktools 4.4.5.1.Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα?

2.Έκανα εγκατάσταση το Wktaskmanager αλλά μου έβγαλε κάτι γκρίζα στη top bar πάνω και ήταν άσχημο.Πως τα σβήνω αυτά.Θυμάμαι στο HD1 ξετσεκάριζες τα κουμπια του παλιου του task manager και γινότανε μια χαρά.Εδώ πως γίνετε?Αν δεν είναι συμβατό με το HD2 ποιο παρόμοιο task manager μου προτείνετε?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει το forum από την αρχή και έχω ξανακάνει ερώτηση από εδώ. Έχω και εγώ το HD2 και από την αρχή έχω πρόβλημα με τις κλήσεις κυρίως όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις αλλά και στις εξερχόμενες κόβεται η γραμμή. Ακόμα και στο δεξί αυτί νομίζω ότι γίνεται πιο έντονο το φαινόμενο! Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω μερικές απορίες..

1.Έχω κάνει εγκατάση το sktools 4.4.5.1.Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα?

2.Έκανα εγκατάσταση το Wktaskmanager αλλά μου έβγαλε κάτι γκρίζα στη top bar πάνω και ήταν άσχημο.Πως τα σβήνω αυτά.Θυμάμαι στο HD1 ξετσεκάριζες τα κουμπια του παλιου του task manager και γινότανε μια χαρά.Εδώ πως γίνετε?Αν δεν είναι συμβατό με το HD2 ποιο παρόμοιο task manager μου προτείνετε?

 

1. Βάλε πιο καινούργιο.

2. Κάνε απεγκατάσταση από το Start / Settings / Application / Remove programs

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτο πραγματι ειναι οτι καλυτερο εχουμε δει για flashing.

αναμενουμε cooked roms(π.χ L26_LEOV1_Ultimate παντα ειχα μια συμπαθεια στις rom του Laurentius ) που πραγματικα πιστευω θα απογειωσουν τον λεοντα:D

 

 

 

αυτην εχω ηδη για δοκιμη.

θα την φλασαρω το μεσημερακι μιας κ ειμαι για καφε τωρα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

2. Κάνε απεγκατάσταση από το Start / Settings / Application / Remove programs

 

Δηλαδή δεν κάνει το wktaskl για το HD2 μας;Να το βγάλω;Και ποιο να βάλω παρόμοιο;

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν κάνει το wktaskl για το HD2 μας;Να το βγάλω;Και ποιο να βάλω παρόμοιο;

 

όχι ρε κράτα το η μπάρα πάνω είναι δείκτης για τη μπαταρία, άμα δεν σου αρέσει πήγαινε preferences και ψάξε για battery gause

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

 

*Edit: Η πρωτη custom ROM του itje ειναι πιτα στα bugs. Σειρα εχει μια 6.5.3 τωρα .

 

Από την εμπειρία μου με τις ρομ του itje όσο είχα το Xperia μπορώ να πω ότι όλες του οι ρομ έχουν προβλήματα για τον απλό λόγο ότι ποτέ δεν ολοκληρώνει μία δουλειά του. Πρωτεύων μέλημά του είναι να βγάζει πρώτος μία ρομ με οτιδήποτε καινούργιο και όχι αυτή να δουλεύει απροβλημάτιστα (στο μέτρο του δυνατού).

Συνεπώς θα έλεγα ότι αν θέλετε να περάσετε την ώρα σας μπορείτε να φλασάρετε τις ρομ του. Αν όμως θέλετε κάτι πιο αξιόπιστο τότε καλύτερα να κοιτάξετε αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει το forum από την αρχή και έχω ξανακάνει ερώτηση από εδώ. Έχω και εγώ το HD2 και από την αρχή έχω πρόβλημα με τις κλήσεις κυρίως όταν έχω εισερχόμενες κλήσεις αλλά και στις εξερχόμενες κόβεται η γραμμή. Ακόμα και στο δεξί αυτί νομίζω ότι γίνεται πιο έντονο το φαινόμενο! Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Παίζουν ρόλο τα αυτιά??? Μήπως καταλάθος κλείνεις εσύ τη γραμμή με το αυτί σου? Τσέκαρες το proximity sensor? Έβαλες κανένα screen protector που μειώνει την ευαισθησία του?

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...