Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση ότι ο συγχρονισμός δεν παίζει κανένα ρόλο στην φόρτιση..... Η τάση στο USB δεν αλλάζει κατά την διαμεταγωγή δεδομένων (αυξομειώνεται λίγο αλλά μιλάμε για αμελητέα πράγματα).... φορτίζει κανονικά όπως λες όντως πιο αργά (λόγω λιγότερων mA) αλλά κατά τα άλλα φορτίζει.... Άρα.....ίσως απλά όταν είναι συνδεδεμένο με το PC μπορεί να ελέγξει την φόρτιση ή όχι και να έχει την ρύθμιση ώστε να μειώση την υπερθέρμανση. Κατά την φόρτιση από την πρίζα ίσως να μην μπορεί να ελέγξει κάτι τέτοιο...?

 

Τώρα μάλλον σε μπέρδεψα εγώ και sorry. Εννοούσα ότι με το σύνδεσε-ξεσύνδεσε 10-20 φορές τη μέρα για να κάνεις συγχρονισμό, χαλάει η μπαταρία επειδή ξεκινάει και σταματάει η φόρτιση. Και θεωρώ (μπορεί κάλλιστα να κάνω λάθος) ότι η δυνατότητα απενεργοποίησης της φόρτισης μέσω USB όταν είναι ανοιχτό, εξυπηρετεί αυτό το σκοπό.

 

Και επειδή σίγουρα θα ρωτήσετε για ποιο λόγο δεν το αφήνω συνδεδεμένο μόνιμα όσο είμαι στο γραφείο, θα σας απαντήσω ότι όταν με καλούν ή καλώ δημιουργεί πρόβλημα στη γραφίδα μου και μου τρελαίνει την οθόνη με μετακινήσεις παραθύρων και άπειρα κλικ, λόγω ηλεκτρομαγνητικών πεδίων που επηρεάζουν την επιφάνεια γραφής. Άρα το συνδέω μόνο για το συγχρονισμό και παρακαλώ να μη με πάρει και κανείς τηλέφωνο εκείνη τη στιγμή. :lol:

 

Πρέπει να δοκιμάσω όμως να το φορτίσω απ' το pc (χωρίς τη γραφίδα συνδεδεμένη) να δω πόση ώρα κάνει να φορτίσει.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλλον σε μπέρδεψα εγώ και sorry. Εννοούσα ότι με το σύνδεσε-ξεσύνδεσε 10-20 φορές τη μέρα για να κάνεις συγχρονισμό, χαλάει η μπαταρία επειδή ξεκινάει και σταματάει η φόρτιση. Και θεωρώ (μπορεί κάλλιστα να κάνω λάθος) ότι η δυνατότητα απενεργοποίησης της φόρτισης μέσω USB όταν είναι ανοιχτό, εξυπηρετεί αυτό το σκοπό.

 

Και επειδή σίγουρα θα ρωτήσετε για ποιο λόγο δεν το αφήνω συνδεδεμένο μόνιμα όσο είμαι στο γραφείο, θα σας απαντήσω ότι όταν με καλούν ή καλώ δημιουργεί πρόβλημα στη γραφίδα μου και μου τρελαίνει την οθόνη με μετακινήσεις παραθύρων και άπειρα κλικ, λόγω ηλεκτρομαγνητικών πεδίων που επηρεάζουν την επιφάνεια γραφής. Άρα το συνδέω μόνο για το συγχρονισμό και παρακαλώ να μη με πάρει και κανείς τηλέφωνο εκείνη τη στιγμή. :lol:

 

Πρέπει να δοκιμάσω όμως να το φορτίσω απ' το pc (χωρίς τη γραφίδα συνδεδεμένη) να δω πόση ώρα κάνει να φορτίσει.

 

Ααααααα οκ κατάλαβα τι εννοούσες! ναι οκ το βάλε βγάλε σε φόρτιση δεν είναι καλό.... Γενικά για αυτές τις μπαταρίες το καλύτερο είναι φορτίσεις όταν φτάνει η μπαταρία μέχρι ένα ασφαλές επίπεδο (20%) και ως 100% όσο πιο αργά γίνεται. Αυτό είναι το βέλτιστο για την ζωή της μπαταρίας (διαρκεί δηλαδή περισσότερο καιρό). Σίγουρα όπως όλα τα πράγματα φθήνει η χωρητικότητά της....έχει δηλαδή ένα σχετικό αριθμό κύκλων φόρτισης (είναι μέσα στα τεχνικά χαρακτηριστικά της) π.χ 5000 φορτίσεις (τυχαίο το νούμερο δεν θυμάμαι πόσες είναι) οπότε όσες λιγότερες κάνει κανείς τόσο καλύτερα για τη ζωή της. Αυτό που επίσης της κάνει κακό είναι να φτάσει το 0% όπως και να είναι συνέχεια στο ρεύμα και να φορτίζει συνέχεια.

Όλα τα παραπάνω εννοείται ισχύουν για όλες του συγκεκριμένου τύπου μπαταρίες. :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Οκ, τότε εγώ τη δική μου απλά την έχω ξεσκίσει! Απλά.

Εγώ την έχω στο ρεύμα άπειρες ώρες, π.χ. την αφήνω να φορτίζει το βράδυ ή όσο είμαι στο γραφείο, έχει τύχει αρκετές φορές (πολλές φορές) να πέσει κάτω απ' το 10%, τη βάζω-βγάζω στο φορτιστή πριν ολοκληρώσει τη φόρτιση κτλ.

 

Το μόνο που έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύει από τα παραπάνω, είναι ότι την πειράζει να είναι συνέχεια στο ρεύμα. Και αυτό γιατί τόσο οι συσκευές όσο και οι ίδιες οι μπαταρίες, έχουν κύκλωμα που απενεργοποιεί τη φόρτιση όταν φτάσει στο 100%. Οπότε, θεωρητικά, δεν παίρνει άλλο ρεύμα.

Βέβαια, θα μου πείτε, επειδή το φορτίο και μόνο του μειώνεται με το χρόνο, το κύκλωμα αυτό θα ανοιγοκλείνει και θα είναι 99%-100% συνέχεια. Άρα... πάλι πρόβλημα!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα υπαρχουν καποιοι κανονες για τη φορτιση της μπαταριας,αλλα εγω την εχω απο οκτωμβρη 2009 που αγορασα την συσκευη,δεν τηρω κανενα κανονα,και μου κραταει το κινητο σχεδον δυο μερες με φυσιολογικη χρηση τηλεφωνου αν δεν χρησιμοποιησω πολυ wifi η gps.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ, τότε εγώ τη δική μου απλά την έχω ξεσκίσει! Απλά.

Εγώ την έχω στο ρεύμα άπειρες ώρες, π.χ. την αφήνω να φορτίζει το βράδυ ή όσο είμαι στο γραφείο, έχει τύχει αρκετές φορές (πολλές φορές) να πέσει κάτω απ' το 10%, τη βάζω-βγάζω στο φορτιστή πριν ολοκληρώσει τη φόρτιση κτλ.

 

Το μόνο που έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύει από τα παραπάνω, είναι ότι την πειράζει να είναι συνέχεια στο ρεύμα. Και αυτό γιατί τόσο οι συσκευές όσο και οι ίδιες οι μπαταρίες, έχουν κύκλωμα που απενεργοποιεί τη φόρτιση όταν φτάσει στο 100%. Οπότε, θεωρητικά, δεν παίρνει άλλο ρεύμα.

Βέβαια, θα μου πείτε, επειδή το φορτίο και μόνο του μειώνεται με το χρόνο, το κύκλωμα αυτό θα ανοιγοκλείνει και θα είναι 99%-100% συνέχεια. Άρα... πάλι πρόβλημα!

 

Ναι την έχεις σκίσει όντως :)

Σχετικά με το συνέχεια στο ρεύμα να ξέρεις είναι ο κύριος λόγος που και οι μπαταρίες στα laptops δεν διαρκούν πάνω από χρόνο.... γιατί όλοι τα αφήνουν με αυτές πάνω και συνέχεια στο ρεύμα :)

Οι λιθίου έχουν θέμα σε αυτό....... Σίγουρα με το να την αφήσεις μερικές φορές (ή αρκετές) όλο το βράδυ δεν είναι το συνέχεια που περιγράφω..... το μέρα νύχτα χωρίς να δουλεύει είναι που κάνει την δουλειά..... anyway...νομίζω πως βγαίνω εκτός topic.. οπότε... sorry εκ των προτέρων αν και νομίζω ότι όλα αυτά είναι χρήσιμα για μας που χρειάζεται να φορτίζουμε το LEO μας μια και δυο φορές την ημέρα με την χρήση που κάνουμε :)

EDIT: Κάτι τελευταίο.....το κύκλωμα που περιγράφεις σχετικά με την προστασία των μπαταριών και το σταμάτημα της φόρτισής τους.... όπως και κάποια αποφόρτιση που υπήρχε/υπάρχει μερικές φορές, βρίσκεται συνήθως (99% από όσο ξέρω) στον φορτιστή και όχι στην μπαταρία.....οπότε και αυτό.... δεν υπάρχει σε εμάς ουσιαστικά ;) Το έχουν μόνο ορισμένοι πολύ καλοί φορτιστές σε ειδικές συσκευές (κάμερες κλπ)

Edited by staurakis
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου μπαταρια με χρηση, δηλαδη αποστολη μηνυματων που εκανα παλιοτερα σ εναν αριθμο συγκεκριμενο, κρατουσε 1 μερα (ενιοτε με το ζορι κι αυτη). Πλεον που επαψα ν ανταλλασω μηνυματα με αυτον τον αριθμο και δεδομενου του οτι τον cosmote αριθμο δε το χρησιμοποιω για τους αλλους, δεν ασχολουμαι και με το τηλεφωνο. Ξεχναω την υπαρξη του. Μεση αναμονη, στις 5-6 μερες.. Οποτε μια χαρα νομιζω η μπαταρια μου κρινοντας απ οσα λετε. Ομως κανω φορτισεις-αποφορτισεις. Δε φορτιζω ατσαλα οποτε μου καπνισει. Το εχω ως αρχη 11 χρονια τωρα. Απο το πρωτο κινητο που πηρα ποτε μου

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Στην συντήρηση ή στην κατάψυξη; Έχω απορία πως πριν δύο μήνες λειτουργούσε και μετά το φόρτισα, το άναψα και απλά δεν δούλευε. Βέβαια όσο λειτουργούσε είχε άλλα προβλήματα: δεν πατιόταν το πλήκτρο κλήσης, η οθόνη άλλοτε φαινόταν καθαρή και άλλοτε τα έδειχνε κιτρινωπά ή με μπλε γραμμές και το κυριότερο ήταν ότι μετά από κάποιο σημείο όταν ήταν αναμμένο δεν φόρτιζε και έπρεπε να το φορτίζω σβηστό. Τέλος να συμπληρώσω κάτι που είχα παραλείψει στο πρώτο post: το κινητό δεν με ενδιαφέρει να επανέλθει σε λειτουργική κατάσταση. Το μόνο που θέλω είναι να του περάσω το εργοσταστιακό SPL και την εργοστασιακή ROM ώστε να το δώσω για service. Επίσης το φορτίζω τώρα με μια άλλη μπαταρία και θα δοκιμάσω αύριο αν το δει το pc με USB σε λειτουργία bootloader (αν και δεν νομίζω). Αν ξέρει κάποιος πως θα το κάνω θα είμαι υπόχρεος και αν είναι στην Αθήνα κερνάω μπύρα σε περίπτωση που δουλέψει η λύση που θα μου δώσει :D :D :D :D

 

UPDATE

Σε άλλο pc βλέπει κανονικά ο bootloader ότι είναι συνδεδεμένο σε USB. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να φλασάρω τίποτα. Ούτε εργοστασιακή rom, ούτε την Energy rom που χρησιμοποιούσα, ούτε radio, ούτε να κάνω Task 29 (έχω και αυτό με το radio και χωρίς το radio) . Αν πάω να φλασάρω την εργοστασιακή φτάνει στο 2% και κάνει reboot το κινητό. Σε οτιδήποτε άλλο (Task 29 και cooked rom) μένει στο 0% όση ώρα και να το αφήσω. Καμιά συμβουλή;

 

EDIT

Εντελώς ξαφνικά το κινητό αποφάσισε να δεχτεί μέσω usb την εργοστασιακή rom (1.66) και μετά την αναβάθμιση μπούταρε κατευθείαν και λειτουργεί!!!!!!! Μετά πέρασα την rom και μέσω της κάρτας μνήμης ώστε να επανέλθει και το εργοστασιακό SPL και όλα πήγαν τέλεια!!! Το κινητό πλέον είναι εντελώς εργοστασιακό και μπορεί να πάει για service.

Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από μόνο του ε; !!! :blink:

Θα μας τρελάνει αυτή η τεχνολογία!!

Εγώ θα είχα παραιτηθεί.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από μόνο του ε; !!! :blink:

Θα μας τρελάνει αυτή η τεχνολογία!!

Εγώ θα είχα παραιτηθεί.

παντως αν εισαι πραγματι ακομα με την ρομ της υπογραφης σου,αξιζει τον κοπο να κανεις αναβαθμιση στην τελευταια omega:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από μόνο του ε; !!! :blink:

Θα μας τρελάνει αυτή η τεχνολογία!!

Εγώ θα είχα παραιτηθεί.

 

Στα καλά καθούμενα!!! Και εγώ όταν το είδα τρελάθηκα... Εγώ γενικά αν θέλω να κάνω κάτι θα ξημεροβραδιαστώ όσες μέρες χρειαστεί αλλά θα το κάνω. Και ειδικά με το κινητό το είχα βάλει πείσμα ότι θα το καταφέρω και το κατάφερα ;)

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

παντως αν εισαι πραγματι ακομα με την ρομ της υπογραφης σου,αξιζει τον κοπο να κανεις αναβαθμιση στην τελευταια omega:)

 

Με αυτή είμαι ακόμα! :O

Τέλεια είναι. Δε μου λείπει τίποτα! :D

Ποιος κάθεται να το σετάρει ξανά. Έχω ένα κάρο εφαρμογές.

Μπορεί να τρώει κανένα κολληματάκι το μήνα αλλά δε χάλασε ο κόσμος. Αυτό θα μπορούσε να συμβεί με οποιαδήποτε ROM. Μόνο όταν αλλάζει η ώρα έχω λίγο πρόβλημα αλλά μετά από μερικές μέρες στρώνει μόνο του.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

οποιος από εδώ χρησιμοποιεί την energy, μπορεί να μου πει αν γίνεται να καταστήσει το τηλέφωνο WiFi hotspot και με ποιο τρόπο? ευχαριστώ..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα... Είχα εγκαταστήσει nand android rom και τώρα που έβαλα την αυθεντική 3.14 windows 6.5 χρησιμοποιώντας το task29, διαπίστωσα ότι η μνήμη για τα προγράμματα η ελεύθερη είναι περίπου στα 52mb, με συνολικό αποθηκευτικό χώρο προγραμμάτων 208.81! Δηλαδή η ram φαίνεται να έχει μικρύνει...! Τι μπορώ να κάνω, διοτι μόλις ανοιξω μια δυο εφαρμογές το τηλέφωνο σέρνεται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα... Είχα εγκαταστήσει nand android rom και τώρα που έβαλα την αυθεντική 3.14 windows 6.5 χρησιμοποιώντας το task29, διαπίστωσα ότι η μνήμη για τα προγράμματα η ελεύθερη είναι περίπου στα 52mb, με συνολικό αποθηκευτικό χώρο προγραμμάτων 208.81! Δηλαδή η ram φαίνεται να έχει μικρύνει...! Τι μπορώ να κάνω, διοτι μόλις ανοιξω μια δυο εφαρμογές το τηλέφωνο σέρνεται!
θα σου προτεινα να βαλεις την omega elegancia που βασιζεται στην 3,14 αλλα θα εχεις αφθονη ελευθερη μνημη χωρις προβληματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή είμαι ακόμα! :O

Τέλεια είναι. Δε μου λείπει τίποτα! :D

Ποιος κάθεται να το σετάρει ξανά. Έχω ένα κάρο εφαρμογές.

Μπορεί να τρώει κανένα κολληματάκι το μήνα αλλά δε χάλασε ο κόσμος. Αυτό θα μπορούσε να συμβεί με οποιαδήποτε ROM. Μόνο όταν αλλάζει η ώρα έχω λίγο πρόβλημα αλλά μετά από μερικές μέρες στρώνει μόνο του.

 

Αυτό είναι σωστό!

Εννοώ, με το ΟΜΝΙΑ που 'χα πριν, είχα μπει στο "τριπάκι" να αλλάζω και να βάζω ΚΑΘΕ ΝΕΑ version της εκάστοτε ρομ που "έπαιζα". Ναι μεν, μπορεί να 'χει περισσότερα "καλούδια" ή να 'χουν διορθωθεί κάποια λαθάκια, αλλά ΕΑΝ σου "κάτσει" καλά μια ρομ και είσαι μια χαρά (με κάνα-δυο επανακινήσεις τον μήνα, που λέει κι εδώ ο φίλος), είναι μεγάλο "αγγούρι" να ξανα-μανα-φλασάρεις την νέα version και να ξανα-μανα-σετάρεις το κινητό σου (και με τα settings/programs, αλλά και με τα visual που σου αρέσουν προσωπικά)...

 

Δηλαδή, τώρα με το Leo, δοκίμασα 2-3 ρομ, μου άρεσε (δόξα Τω Θεώ ως τώρα, δίχως προβλήματα και "κολλήματα") αυτή που έχω τώρα, οπότε ούτε καν ασχολούμαι με τις νέες εκδόσεις. Ακόμα και κάτι visual που ήθελα ν' αλλάξω, έκατσα και σκέφθηκα ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ θα μου πάρει να τα "σενιάρω"... και είπα "ωχ, αδερφέ, δεν πειράζει. Καλά είναι κι έτσι".

Link to comment
Share on other sites

διαπίστωσα ότι η μνήμη για τα προγράμματα η ελεύθερη είναι περίπου στα 52mb

 

 

Νομίζω πρέπει να βάλεις πρώτα την 1,66 από κάρτα μνήμης ώστε να περαστεί και το εργοστασιακό spl και μετά να περάσεις την 3,14 , αν περαστεί με hspl τότε έχει χαμηλή ram .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα... Είχα εγκαταστήσει nand android rom και τώρα που έβαλα την αυθεντική 3.14 windows 6.5 χρησιμοποιώντας το task29, διαπίστωσα ότι η μνήμη για τα προγράμματα η ελεύθερη είναι περίπου στα 52mb, με συνολικό αποθηκευτικό χώρο προγραμμάτων 208.81! Δηλαδή η ram φαίνεται να έχει μικρύνει...! Τι μπορώ να κάνω, διοτι μόλις ανοιξω μια δυο εφαρμογές το τηλέφωνο σέρνεται!

 

Κατέβασε την εργοστασιακή 1.66 από το site της HTC. Κάνε extract με το Winrar το .exe που θα κατεβάσεις. Θα βρεις ένα αρχείο με ονομασία RUU_Signed.nbh . Άλλαξε το όνομά του σε LEOIMG.nbh . Πάρε ένα backup τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης σου και κάντη διαμόρφωση με σύστημα αρχείων FAT32 (θα σβηστούν τα πάντα από μέσα. για αυτό τονίζω το backup!) . Βάλε το αρχείο LEOIMG.nbh χύμα στην κάρτα μνήμης και όχι σε φάκελο. Σβήσε το κινητό και βάλε την κάρτα μνήμης. Κράτα πατημένο το Volume down και πάτα στιγμιαία το πλήκτρο που ανάβει την συσκευή. Μόλις εμφανιστεί η οθόνη του bootloader (με κόκκινα, πράσινα και μπλε χρώματα) άφησε το Volume down. Αν όλα πάνε καλά θα σου πει να πατήσεις στιγμιαία το πλήκτρο που ενεργοποιεί την συσκευή ώστε να ξεκινήσει η αναβάθμιση. Αν ξεκινήσει το αφήνεις μέχρι να σου γράψει Update Succesfull. Είναι πολύ πιθανό κάποια στιγμή να σβήσει η οθόνη και να ανάψει ξανά μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Δεν σε απασχολεί καθόλου, δεν είναι ανησυχητικό και το αφήνεις να συνεχίσει :) Αν δεν εμφανιστεί καθόλου η οθόνη που σου λέει να ξεκινήσει η αναβάθμιση δοκιμάζεις με άλλη κάρτα μνήμης. Έτσι την είχα πατήσει εγώ. Αν χρειαστείς κάτι άλλο εδώ είμαστε ;)

 

EDIT

Αν περάσει η 1.66 μέσω της κάρτας μνήμης κάνε τις ρυθμίσεις που ζητάει όταν ανάψει για πρώτη φορά το κινητό. Μετά κατέβασε την τελευταία διαθέσιμη rom από την HTC και πέρασέ την κανονικά τρέχοντας το .exe που κατέβασες!

Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα πληκτρα της εναρξης και το back κολανε μερικες φορες...ξερετε αν τα καλυπτει η εγγυηση για να το παω στο service???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κολλουσε της Εναρξης ενα διαστημα, τηλεφωνησα στο service κι ενας τυπος με τουπε μου ειπε, να το παω εκει κι αναλογα τη φυση του προβληματος θα μου πουν εαν καλυπτεται. Μου γνωστοποιησε βεβαια πως αν το εχω σπασει απο ατσαλα πατηματα, τοτε δεν καλυπτεται. Πηρα κι εγω spray αερα που καθαριζουν τα πληκτρολογια, και το φυσηξα λιγο. Εκτοτε δουλευει μια χαρα.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κολλουσε της Εναρξης ενα διαστημα, τηλεφωνησα στο service κι ενας τυπος με τουπε μου ειπε, να το παω εκει κι αναλογα τη φυση του προβληματος θα μου πουν εαν καλυπτεται. Μου γνωστοποιησε βεβαια πως αν το εχω σπασει απο ατσαλα πατηματα, τοτε δεν καλυπτεται. Πηρα κι εγω spray αερα που καθαριζουν τα πληκτρολογια, και το φυσηξα λιγο. Εκτοτε δουλευει μια χαρα.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Ας τα έφτιαχναν πιο ανθεκτικά. Άκου λέει αν καλύπτεται. Στο 2111980955 πήρες; Και στο δικό μου, εκτός των άλλων προβλημάτων, σταμάτησε να πατιέται (προφανώς έσπασε) το πλήκτρο κλήσης στους 3 μήνες από τότε που πήρα το κινητό. Και από ότι ξέρω έχει συμβεί σε αρκετούς.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Οχι νομιζω ηταν στο 2106068006. Αλλα δε θυμαμαι και πολυ καλα. Εκεινη την περιοδο ημουν στην Κρητη κι εκνευριστηκα με το υφος που μου ειπε να το παω εκει, και βλεπουμε. Λες κι εχουν ολοι τη δυνατοτητα να κοβουν βολτες στην Αγια Παρασκευη. Εδω και κατι μηνες μενω στην Αθηνα μονιμα πια, κι ενω εχει προβλημα το led, δεν αναβει καν, δεν τους εχω παει το τηλεφωνο γιατι δεν ακουω και τα καλυτερα.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι ρύθμιση έχει το LEO; Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Έχει ρύθμιση να μη φορτίζει απ' το USB όταν είναι συνδεδεμένο σε υπολογιστή (data), αλλά όχι και όταν είναι σε χρήση. Τουλάχιστον όχι κάτι που να έχω βρει εγώ. Και τι θα πει "σε χρήση"; Οποτεδήποτε είναι σε χρήση το τηλέφωνο.

Τέλος πάντων...

 

Πήρα την μπαταρία που δείξατε παραπάνω. 7,08 € έκανε. Το πρόβλημα δεν είναι το κόστος της μπαταρίας, αλλά μην κάνει καμιά ζημιά στο τηλέφωνο. Ελπίζω πως δεν θα κάνει.

 

Eγω αγοραζω τετοιες μπαταριες με 9,90 απο http://www.batteries.gr

Και ειναι τελειες.

Χρονια τις εχω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οχι νομιζω ηταν στο 2106068006. Αλλα δε θυμαμαι και πολυ καλα. Εκεινη την περιοδο ημουν στην Κρητη κι εκνευριστηκα με το υφος που μου ειπε να το παω εκει, και βλεπουμε. Λες κι εχουν ολοι τη δυνατοτητα να κοβουν βολτες στην Αγια Παρασκευη. Εδω και κατι μηνες μενω στην Αθηνα μονιμα πια, κι ενω εχει προβλημα το led, δεν αναβει καν, δεν τους εχω παει το τηλεφωνο γιατι δεν ακουω και τα καλυτερα.

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Το τηλέφωνο είναι 2106068674 :p Εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για το service στην Αγία Παρασκευή! Θα δω από κοντά μέσα στην εβδομάδα τι ισχύει τελικά για το service. Όσο σκέφτομαι όμως το ταξίδι από την Βούλα στην Αγία Παρασκευή κάτι με πιάνει :p :p

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο service της ACE Hellas στην Αγία Παρασκευή κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Όποιος έχει το παραμικρό πρόβλημα... μη διστάσει την επίσκεψη ή την αποστολή της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...