Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Για λίστα δεν γνωρίζω, μπορείς όμως να μπεις στο accuweather.com και να δοκιμάσεις τις πόλεις που σε ενδιαφέρουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω ενα hd2 η dsire hd απο Αγγλια.

 

Θα χρειαστω αποδειξη για να με καλυψει η εγγυηση?η μπορει να γινει και απο product code η Imei?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστω αποδειξη για να με καλυψει η εγγυηση?η μπορει να γινει και απο product code η Imei?

 

 

 

Αν σταλεί για επισκευή (αχρείαστη) εκεί που το πήρες πιστεύω με το imei είσαι καλυμμένος , για την εδώ αντιπροσωπεία θα χρειαστείς απόδειξη .

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω τη χωρα προελευσης της συσκευης μου (καθαρα και μονο για λογους εγγυησης αμα χρειστει) αλλα δε βγαζω ακρη διοτι καμια σχεδον official rom δε με αφησε να κατεβασω. εστειλα mails σε ace και htc με το s/n κι απαντηση, 5 μερες μετα, δεν εχω λαβει. αλλη λυση; (θα περιμενω παραλληλα μπας και αξιωθει κανεις ν απαντησει βεβαια)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω τη χωρα προελευσης της συσκευης μου (καθαρα και μονο για λογους εγγυησης αμα χρειστει) αλλα δε βγαζω ακρη διοτι καμια σχεδον official rom δε με αφησε να κατεβασω. εστειλα mails σε ace και htc με το s/n κι απαντηση, 5 μερες μετα, δεν εχω λαβει. αλλη λυση; (θα περιμενω παραλληλα μπας και αξιωθει κανεις ν απαντησει βεβαια)

 

Μπορείς να βάλεις το imei σου εδώ

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

για να δείς προέλευση κλπ... :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το imei σου εδώ

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

για να δείς προέλευση κλπ... :happy:

 

και ποιο ακριβως απο αυτα δηλωνει τη χωρα προελευσης; το primary market? europe γραφει αλλα καμια rom ευρωπαικη δε μου εκανε τη χαρη να κατεβει...:cry:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

και ποιο ακριβως απο αυτα δηλωνει τη χωρα προελευσης; το primary market? europe γραφει αλλα καμια rom ευρωπαικη δε μου εκανε τη χαρη να κατεβει...:cry:
αν σβησεις τα δισεκατομμυρια sms που εχεις αποθηκευμενα,καποια ρομ θα κατεβασεις!:lol::lol::lol::lol:

πραγματικα αδιανοητο αυτο πυ σου συμβαινει παντως! εγω με το που βαζω τον αριθμο,με αφηνει να κατεβασω την wwe.

ασχετα αν δεν θα την κατεβασω ποτε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστω αποδειξη για να με καλυψει η εγγυηση?η μπορει να γινει και απο product code η Imei?

 

Θα χρειαστείς απόδειξη/τιμολόγιο ή τουλάχιστον απόδειξη αυτής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν σβησεις τα δισεκατομμυρια sms που εχεις αποθηκευμενα,καποια ρομ θα κατεβασεις!:lol::lol::lol::lol:

 

που κολλανε τα οντως αρκετα, αποθηκευμενα sms με αυτο; :wacko::wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την αλλαγή της ώρας το αντιμετώπισα, σύμφωνα με τις οδηγίες που βρήκα στο φόρουμ. Ωστόσο, έχω το εξής πρόβλημα: τα μηνύματα που δέχομαι εμφανίζονται να έρχονται μία ώρα μετά από αυτήν που δείχνει το ρολόι, ενώ αυτά που στέλνω έχουν τη σωστή ώρα. Οπότε αντιλαμβάνεστε ότι είναι ανακατεμένα όταν εμφανίζονται στη λειτουργία της συνομιλίας. Υπάρχει λύση γι' αυτό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ!

 

Καμία λύση;

Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

Καμία λύση;

 

Ρυθμίσεις > μενου >περρισοτερα > Προσωπικά > Τηλέφωνο > Καρτέλα Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''

 

Πρέπει να μην είναι επιλεγμένη η ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν λιγο καιρο ειχα εκφρασει μια απορια για το πως μπορει καποιος να ''επεμβει'' και να αλλαξει το pattern της δονησης στο κινητο μας, γιατι ειδικα με την energy rom που εχω βαλει δεν παλευεται στην δουλεια το κινητο...

 

τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο καταφερα και βρηκα το εξης...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=569025&highlight=vibration

 

ο τυπος λεει οτι μπορεις οντως να αλλαξεις οτι θες...αλλα δεν μπορω να το επιβεβαιωσω γιατι δεν το δοκιμασα ακομα. Αν βρω χρονο σημερα θα το δοκιμασω και θα επανελθω με εντυπωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν λιγο καιρο ειχα εκφρασει μια απορια για το πως μπορει καποιος να ''επεμβει'' και να αλλαξει το pattern της δονησης στο κινητο μας, γιατι ειδικα με την energy rom που εχω βαλει δεν παλευεται στην δουλεια το κινητο...

 

τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο καταφερα και βρηκα το εξης...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=569025&highlight=vibration

 

ο τυπος λεει οτι μπορεις οντως να αλλαξεις οτι θες...αλλα δεν μπορω να το επιβεβαιωσω γιατι δεν το δοκιμασα ακομα. Αν βρω χρονο σημερα θα το δοκιμασω και θα επανελθω με εντυπωσεις!!

αν εβαζες εναν πολυ διακριτικο ηχο στα sms και στις κλησεις και απενεργοποιουσες την δονηση,δεν θα ηταν μια πιο ευκολη λυση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάλι από το να ασχοληθεί ο φίλος με κάτι τέτοιο, θα συνιστούσα απλά να το βάζει πάνω σε μια πιο μαλακή επιφάνεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια δύσκολη ερώτηση.

Το IGO Primo είναι λίγο retarded?

Μου βρίσκει δρόμους αφού τους έχω περάσει, δηλαδή σα να καθυστερεί να σκεφτεί.

Έχω ακούσει για κάποιες ρυθμίσεις σε ένα txt αρχείο του;

Και οι διαδρομές είναι κεντρικότατα στην Αθήνα.Αλεξάνδρας,Μεσογείων κλπ.

Ναι....Και δεν είναι...Εεεεμ....Αγορασμ....Anyway αλλά δε νομίζω να έχει να κάνει.Το interface παίζει μια χαρά και έχω περάσει όλα τα fld,POI κλπ, πως τα λένε.

 

A και κάτι άλλο αδέλφια.Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην κάνω drug down για να πατήσω το μεγάφωνο όταν μιλάω;Χωρίς να κάνω rom update αν είναι δυνατόν(απο registry;).

 

 

Σ ενημερώνω ότι δεν επιτρέπονται τα συνεχόμενα post,

πάτησε τροποποίηση και συμπλήρωσε ότι θέλεις.

Edited by ioathe
Διπλ
Link to comment
Share on other sites

Κ αλημερααααα ΞΕΡΕΙ κανεις πως γραφουμε βαζοντας τόνους???????? :X

 

Καλημέρα,

με παρατεταμένο πάτημα του επιθυμητού γράμματος στο πληκτρολόγιο και επιλογή του τονισμένου χαρακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

αν εβαζες εναν πολυ διακριτικο ηχο στα sms και στις κλησεις και απενεργοποιουσες την δονηση,δεν θα ηταν μια πιο ευκολη λυση?

 

σωστα! η αν οχι διακριτικο ηχο, απλως να χαμηλωσει η ενταση ηχου του συστηματος και των εισερχομενων...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μια δύσκολη ερώτηση.

Το IGO Primo είναι λίγο retarded?

Μου βρίσκει δρόμους αφού τους έχω περάσει, δηλαδή σα να καθυστερεί να σκεφτεί.

Έχω ακούσει για κάποιες ρυθμίσεις σε ένα txt αρχείο του;

Και οι διαδρομές είναι κεντρικότατα στην Αθήνα.Αλεξάνδρας,Μεσογείων κλπ.

Ναι....Και δεν είναι...Εεεεμ....Αγορασμ....Anyway αλλά δε νομίζω να έχει να κάνει.Το interface παίζει μια χαρά και έχω περάσει όλα τα fld,POI κλπ, πως τα λένε.

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3299982#post3299982

 

A και κάτι άλλο αδέλφια.Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην κάνω drug down για να πατήσω το μεγάφωνο όταν μιλάω;Χωρίς να κάνω rom update αν είναι δυνατόν(απο registry;).

 

Εννοείς να απενεργοποιήσεις την κουρτίνα; Δεν στο συνιστώ, θα πατιούνται κατά τη διάρκεια της κλήσης διάφορα.

 

ΥΓ. Μη γράφεις συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

A και κάτι άλλο αδέλφια.Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην κάνω drug down για να πατήσω το μεγάφωνο όταν μιλάω;Χωρίς να κάνω rom update αν είναι δυνατόν(απο registry;).

 

Γίνετε με την πιο κάτω αλλαγή:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\PHONE]

"EnableSlideCover"= dword:0

 

έχω το εξής πρόβλημα: τα μηνύματα που δέχομαι εμφανίζονται να έρχονται μία ώρα μετά από αυτήν που δείχνει το ρολόι, ενώ αυτά που στέλνω έχουν τη σωστή ώρα. Οπότε αντιλαμβάνεστε ότι είναι ανακατεμένα όταν εμφανίζονται στη λειτουργία της συνομιλίας. Υπάρχει λύση γι' αυτό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ!

 

Αυτό το πρόβλημα Φωτεινή το είχε και άλλος ένας χρήστης και το έλυσε με hard reset.

Θα σου πρότεινα να παρεις backup και μετά να κανεις hard reset και να το δοκιμασεις.

 

Επισης σου προτείνω οπως και σ ολους να βάλεις Omega

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

στο igo primo υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει η φωνητικη ειδοποιηση"ειστε κατω απο το οριο ταχυτητας"? Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορουμε να μπουμε στο vodafone live με τη συσκευη μας και να παρακολουθησουμε αγωνα απο το novasports mobile? Υπαρχει μηπως κανενας τροπος να το φορτωσουμε στο pc?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο igo primo υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει η φωνητικη ειδοποιηση"ειστε κατω απο το οριο ταχυτητας"?

 

Πήγαινε στο sys.txt και σβήσε το σχετικό [speedcam_category].

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο sys.txt και σβήσε το σχετικό [speedcam_category].
[warning]

speedwarn_alt_builtup_based=1

speedcam_visualtype=2

speedwarn_tolerance=100

speedcam_warning="1"

pedestrian_warning="1"

speedlimit_warning="1"

speedlimit_warning_voice="1"

speedcam_soundtype="2"

speedwarn_toltype="1"

speedwarn_alt_toltype="1"

speedcam_visualtype="1"

να σβησω καποιο απ αυτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...