Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.οταν ανοιγω το λεο το πρωι στην αρχη ολα καλα μετα απο λιγο αλλαζει η ωρα μονη της και δειχνει δυο ωρες μπροστα. μπορει καποιος να βοηθησει:!::!::!:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3371377#post3371377

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να κάνεις hr και να μένουνε οι ρυθμίσεις της ώρας.και του καιρού.μήπως κάνεις sr? Δοκίμασε και μία omega rom αν θες.και διάβασε στο πρώτο ποστ να μεταφέρεις την cache στην κατά για τον opera

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το s/n της συσκευής σου στο htc.com και όποια rom σου βγάλει για κατέβασμα, αυτή είναι και η official για τη συσκευή σου.

 

 

 

Να υποθέσω πως επανέρχεται και το spl ?

Link to comment
Share on other sites

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

 

Ρε παιδια υπαρχει tapatalk για το Leo; Μιλαμε οτι εχω χασει πολλα επεισοδια!!! Που μπορω να το βρω;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

 

σ ευχαριστω για δευτερη φορα σημερα!! ο,τι εψαχνα ακριβως!:happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να κάνεις hr και να μένουνε οι ρυθμίσεις της ώρας.και του καιρού.μήπως κάνεις sr? Δοκίμασε και μία omega rom αν θες.και διάβασε στο πρώτο ποστ να μεταφέρεις την cache στην κατά για τον opera

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Hard reset έκανα, αλλά έχεις δίκιο δεν έμεναν οι ρυθμίσεις του καιρού.

 

Δοκίμασα για omega rom, αλλά δυστυχώς μετά από ανεπιτυχή εγκατάσταση του HSPL3 και του Radio 2.15.50.14, το τηλέφωνο μένει στην αρχική λευκη σελίδα που δείχνει τα versions του λογισμικού ( R 2.15.50.14 , G 15.42.50.11U , D 3.14.04666).

Έκανα hard reset αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Κάνει το restore (η μπάρα "σκαλώνει" στο 5% λίγο και μετά προχωράει αμέσως στο 100% ενώ τις προηγούμενς; φορές πήγαινε ομαλά), μου βγάζει το μήνυμα για Vol-Up για επανεκίνηση αλλά ξανακολάει στην ίδια οθόνη.

 

Δοκίμασα και να κάνω update μέσω της sd card στην ελληνική rom. Έκανε επιτυχώς αλλά πάλι το ίδιο όταν το ανοίγω.

Τώρα τί γίνεται;

Edited by SpecFor21
Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Έβαλα τον Total Commander για να αλλάξω το registry για το flash σε χαμηλή μπαταρία.Το πρόβλημα είναι ότι αν κάνω απλό restart οι ρυθίσεις δεν μένουν.Δεν ξέρω πάω να σώσω το registry αφού δε βλέπω κάπου να λέει save και ένα κουμπί που δίχνει ένα μολύβι να γράφει, όταν το πατώ λέει function disabled ή κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια υπαρχει tapatalk για το Leo; Μιλαμε οτι εχω χασει πολλα επεισοδια!!! Που μπορω να το βρω;

 

Δεν υπάρχει. Υπάρχει όμως αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286608

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Υπάρχει όμως αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286608

 

Γιαννη σ΄ευχαριστω.

Το ειχα δοκιμασει πριν λιγο καιρο αλλα δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει! Απ΄οτι βλεπω τωρα ομως, ο δημιουργος λεει οτι λυθηκαν τα προβληματα. Οποτε θα ξαναδοκιμασω...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις πρώτες εκδόσεις (όπως είναι φυσικό) είχε προβλήματα τα οποία φαίνονται να έχουν λυθεί και δουλεύει πολύ καλά πια. Ο Θοδωρής το ψάχνει για να το εμπλουτίσει και με ακόμα περισσότερα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Hard reset έκανα, αλλά έχεις δίκιο δεν έμεναν οι ρυθμίσεις του καιρού.

 

Δοκίμασα για omega rom, αλλά δυστυχώς μετά από ανεπιτυχή εγκατάσταση του HSPL3 και του Radio 2.15.50.14, το τηλέφωνο μένει στην αρχική λευκη σελίδα ...........σως στο ..........ηνική rom. Έκανε επιτυχώς αλλά πάλι το ίδιο όταν το ανοίγω.

Τώρα τί γίνεται;

 

δεν κατάλαβα εάν έλυσες το πρόβλημα αλλά κάνε και ένα task29 σαν τελευταία λύση , πέρνα την official και μήπως ,εάν συνεχιστεί ,να αρχίσεις να σκέφτεσαι το service;;;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα εάν έλυσες το πρόβλημα αλλά κάνε και ένα task29 σαν τελευταία λύση , πέρνα την official και μήπως ,εάν συνεχιστεί ,να αρχίσεις να σκέφτεσαι το service;;;

Μετά από πολλές προσπάθειες με task29, διάφορα radio και hspl3 κατάφερα να περάσω την τελευταία omega.

Όμως πάλι με την εκκίνηση μου βγάζει το μήνυμα για χαμηλή μνήμη και επίσης παγώνει και θέλει soft reset. Δεν με βλέπω να το γλιτώνω το service.

Έκανα την αλλαγή από HSPL σε SPL με boot από την SD και πέρασα κανονικά την τελευταία rom. Τα προβλήματα παραμένουν τα ίδια.

Με το service της Αce τί γίνεται; Γίνεται αντικατάσταση/επισκευή γρήγορα ή περνάνε μήνες;

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το service της Αce τί γίνεται; Γίνεται αντικατάσταση/επισκευή γρήγορα ή περνάνε μήνες;

 

Δεν καθυστερούν τη συσκευή. Επικοινώνησε μαζί τους άμεσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν καθυστερούν τη συσκευή. Επικοινώνησε μαζί τους άμεσα.

 

οχι και δεν αργουν!15 μερες θελουν περιπου για το diamond ξαδελφου και 12 για το δικο μου HD χρειαστηκαν!και ενδιαμεσα τους "πιεζαμε" και με τηλεφωνηματα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εξαρτάται το απόθεμα και ο φόρτο εργασίας. Άλλους τους έχουν εξυπηρετήσει και σε μια εβδομάδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που χρειαστηκε να παω το mini στην ace πριν αρκετο καιρο, 13 μερες το κρατησανε.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

οχι και δεν αργουν!15 μερες θελουν περιπου για το diamond ξαδελφου και 12 για το δικο μου HD χρειαστηκαν!και ενδιαμεσα τους "πιεζαμε" και με τηλεφωνηματα!

 

και παλι σχετικα δεν αργουν αν σκεφτει κανεις την πολυπλοκοτητα των συσκευων αυτων! για παλιοτερη συσκευη μου ειχα περιμενει και μηνα.. ειναι οντως «γρηγοροι» στην ace :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα πάει στο σέρβις το caiser και με είχαν εξυπηρετήσει μέσα σε μία βδομάδα.΄

Είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Οι διακόπτες "Αισθητήρας Προσέγγισης" και "Επανακαθορισμός Προσέγγισης" στο CHT 2.0, τι ακριβώς είναι?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Βρε παιδιά από τότε που άλλαξε η ώρα, η συσκευή ολο μου την πηγαίνει απο μόνη της 1-2 ώρες μπροστά, την αλλάζω αλλά πάλι τ ίδια. Μπορεί κανενας να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Βρε παιδιά από τότε που άλλαξε η ώρα, η συσκευή ολο μου την πηγαίνει απο μόνη της 1-2 ώρες μπροστά, την αλλάζω αλλά πάλι τ ίδια. Μπορεί κανενας να βοηθήσει?

 

Διάβασε πιο πίσω (σήμερα).

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δε βγαζω άκρη. Δηλαδη παω γiα servise?

 

Κάνε αυτό που λέει εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3373401#post3373401

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...