Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή πρόσφατα απέκτησα το hd2 και δεν γνωρίζω, μπορεί να μου πει κάποιος πως βάζω αυτό το home screen?

http://img209.imageshack.us/img209/9770/hd2letters.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα απέκτησα το hd2 και δεν γνωρίζω, μπορεί να μου πει κάποιος πως βάζω αυτό το home screen?

http://img209.imageshack.us/img209/9770/hd2letters.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

πρεπει να αλλαξεις ρομ! αυτο αν δεν κανω λαθος ειναι η ρομ energy titanium. :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso σε παρακαλώ έχω μια ερώτηση σχετικά με την αναβάθμιση της ποιότητας των φωτογραφιών και των video...μπορώ να την κάνω απλά ακολουθώντας τα βήμματα που λέει το link η χρειάζεται και κάτι παραπάνω όπως hspl η...

 

Δεν χρειάζεται hspl, μπορείς να τα κάνεις άμεσα.

 

πραγμα το οποιο κανει τεραστια ζημια στην εταιρεια τη στιγμη που σκοπευει να κυκλοφορησει συσκευη της οποιας το hardware διαφερει στο ελαχιστο απ το HD2. φανταζομαι οι chefs δε θα ναι τ αγαπημενα παιδια της HTC...:p

 

Δεν θα το έλεγα. Απεναντίας αποτελεί μια καλή διαφήμιση για το νέο λειτουργικό. Μην κρίνεις από εδώ που είμαστε χρήστες που δεν κάθονται σε ησυχία και θέλουμε να πειράζουμε τις συσκευές μας για να έχουμε όλα τα λειτουργικά σε μία συσκευή.

 

Επειδή πρόσφατα απέκτησα το hd2 και δεν γνωρίζω, μπορεί να μου πει κάποιος πως βάζω αυτό το home screen?

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις / Σήμερα και απενεργοποίησε το HTC Sense.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται hspl, μπορείς να τα κάνεις άμεσα.

 

athanaso, sorry αν σε ζαλίζω αλλά...κατέβασα τα τρια cabacia τα έτρεξα και αποθήκευση στη συσκευή, πάω στις ρυθμίσεις και δε μπορώ να βρω αυτά που λέει ο τύπος...έχεις καμιά ιδέα? plsssssssssssssssssss

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα cab αυτά τα εγκαθιστάς στη συσκευή γιατί πειράζουν τη registry από την κύρια μνήμη και στην ουσία κάνουν αυτόματα όλα λέει παραπάνω ο τύπος εκεί. Μετά δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο εσύ, είναι έτοιμη η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα cab αυτά τα εγκαθιστάς στη συσκευή γιατί πειράζουν τη registry από την κύρια μνήμη και στην ουσία κάνουν αυτόματα όλα λέει παραπάνω ο τύπος εκεί. Μετά δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο εσύ, είναι έτοιμη η συσκευή.

 

Φίλε, για μια ακόμη φορά χίλια ευχαριστώ (μου έσπασαν τα νεύρα προσπαθώντας να βρω που είναι όλα αυτά που λέει...)!!!!!!!

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

HTC HD2 απο τους XDAs της Κίνας με Windows Phone 7!!! Λέτε να έχουμε σε λίγο καιρό WP7 στο κινητό μας????

 

http://dailyfix.gr/htc-hd2-runs-windows-phone-7-via-xda-china/

 

Άντε να δούμε..!!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λέτε να έχουμε σε λίγο καιρό WP7 στο κινητό μας????

 

Από πληροφορίες που έχω... είμαι σίγουρος. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

HTC HD2 απο τους XDAs της Κίνας με Windows Phone 7!!! Λέτε να έχουμε σε λίγο καιρό WP7 στο κινητό μας????

 

http://dailyfix.gr/htc-hd2-runs-windows-phone-7-via-xda-china/

 

Άντε να δούμε..!!

 

Καλά, ΤΡΟΜΕΡΟ το videaki, λες?????????????

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Για να μην ζαλιζω στο επισημο hd2 φορουμ θα γραψω εδω το προβλημα που αντιμετοπιζω με το τηλεφωνο μηπως και καποιος μπορει να βρει λυση.

 

Λοιπον :

1) ανοιγω ενα πρωι το τηλεφωνο και δεν δουλευουν τα 2 απο τα 5 κουμπια (το πρασινο και των windows) αφου το προσπαθω reset - hard reset δεν γινεται τπτ. το τηλεφωνο εξακολουθει να δουλευει ομως και κανω την δουλεια μου με την αφη.

2) μετα απο λιγες μερες φτιαχνουν τα κουμπια και το κινητο δουλευει ρολοι

3) μετα παλι απο λιγες μερες το κινητο με το που κλειδωσει "κολλαει" και δεν ανταποκρινεται η αφη και δεν ξεκλειδωνει με τπτ.

4) τωρα ειμαι στο σημειο που η αφη 1 φορα δουλυει και 20 οχι

5) εχω δοκιμασει τα παντα απο radio-rom-official rom-non stock rom τελος παντων οτι μπορουσα

6) το κινητο μια φορα δουλυει κανονικα και 20 φορες θα κολαει μια η αφη με το που κλειδωσει και απο καμια φορα τα κουμπια

7) ολα με οδηγουν οτι φταει το υλικο μητρικη ή κατι τετοιο

 

 

οποιος εχει ορεξη να διαβασει και να γραψει 2 πραγματακια τον ευχαριστω προαιρετικα μηπως και αποφυγω την λυση της ace hellas καθως εγγυηση δεν παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Όπως προείπα... είναι θέμα χρόνου.

 

απο περιεργεια...... ειναι καλυτερα τα 7αρια απο τα 6.5 που εχουμε?? εφαρμογες υπαρχουν ???????????:wacko:

Link to comment
Share on other sites

4) τωρα ειμαι στο σημειο που η αφη 1 φορα δουλυει και 20 οχι

5) εχω δοκιμασει τα παντα απο radio-rom-official rom-non stock rom τελος παντων οτι μπορουσα

 

 

 

Βάζοντας την official , το άφησες χωρίς καμία εφαρμογή για λίγες μέρες να δεις πως πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας την official , το άφησες χωρίς καμία εφαρμογή για λίγες μέρες να δεις πως πάει ?

 

το αφησα μονο με την official χωρις τπτ και παλι τα ιδια μια δουλευει δεκα οχι

Link to comment
Share on other sites

Από πληροφορίες που έχω... είμαι σίγουρος. ;)

 

Από πού θα βγεί γιά να παρακολουθούμε, από Κίνα ή από Ευρώπη.

Διάβασα γιά κάποιο κινέζο τύπου Cotulla πως έχει προχωρήσει πολύ.

Κάποιοι άλλοι λένε ότι τα video είναι μαιμού.

Link to comment
Share on other sites

το αφησα μονο με την official χωρις τπτ και παλι τα ιδια μια δουλευει δεκα οχι

 

 

Μάλλον hardware είναι το πρόβλημα και θα πρότεινα να απευθυνθείς στο service .

Link to comment
Share on other sites

το αφησα μονο με την official χωρις τπτ και παλι τα ιδια μια δουλευει δεκα οχι

Αρα μάλλον σερβις φίλε μου:(

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

ε καλα αν δωσουν wm7 επισημα στο HD2 , καλλιτερα το HD7 να το βαψουν μπλε και να το πεταξουν στη θαλασσα :lol:

 

Περισπούδαστα επιχειρήματα παραθέτεις , και αποφάνθηκες ότι είναι να το πετάξουν στη θάλασσα .:lol:

Link to comment
Share on other sites

Περισπούδαστα επιχειρήματα παραθέτεις , και αποφάνθηκες ότι είναι να το πετάξουν στη θάλασσα .:lol:

 

Φιλε μου οταν βγαζουνε νεο τηλεφωνο με ιδιο hardware , δεν χρειαζονται επιχειρηματα.

Ποσο μαλλον οταν το "παλιο" μοντελλο τρεχει μαζι με τα νεα WM και wm 6.5 αλλα και android

 

Δεν θα ηταν λοιπον obsolete το hd7 αν η HTC εδινε και επισημα τα νεα windows στο hd2 ?

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Για να μην ζαλιζω στο επισημο hd2 φορουμ θα γραψω εδω το προβλημα που αντιμετοπιζω με το τηλεφωνο μηπως και καποιος μπορει να βρει λυση.

 

Λοιπον :

1) ανοιγω ενα πρωι το τηλεφωνο και δεν δουλευουν τα 2 απο τα 5 κουμπια (το πρασινο και των windows) αφου το προσπαθω reset - hard reset δεν γινεται τπτ. το τηλεφωνο εξακολουθει να δουλευει ομως και κανω την δουλεια μου με την αφη.

2) μετα απο λιγες μερες φτιαχνουν τα κουμπια και το κινητο δουλευει ρολοι

3) μετα παλι απο λιγες μερες το κινητο με το που κλειδωσει "κολλαει" και δεν ανταποκρινεται η αφη και δεν ξεκλειδωνει με τπτ.

4) τωρα ειμαι στο σημειο που η αφη 1 φορα δουλυει και 20 οχι

5) εχω δοκιμασει τα παντα απο radio-rom-official rom-non stock rom τελος παντων οτι μπορουσα

6) το κινητο μια φορα δουλυει κανονικα και 20 φορες θα κολαει μια η αφη με το που κλειδωσει και απο καμια φορα τα κουμπια

7) ολα με οδηγουν οτι φταει το υλικο μητρικη ή κατι τετοιο

 

 

οποιος εχει ορεξη να διαβασει και να γραψει 2 πραγματακια τον ευχαριστω προαιρετικα μηπως και αποφυγω την λυση της ace hellas καθως εγγυηση δεν παιζει.

Kαι σε μένα κάπως έτσι ξεκίνησε και μάλλον δε τη γλιτώνεις την αλλαγή οθόνης.Αρχικά κόλλησε η οθόνη και δεν μπορούσα να κάνω τίποτε,παρά μόνο να περάσω άλλη ρομ αλλά δε μπορούσα να μπω στα windows μιας και δε μπορούσα να κάνω skip στα μενού εκκίνησης .Μετά παρατήρησα ότι λειτουργούσε κανονικά αν άνοιγα την συσκευή από οποιοδήποτε άλλο κουμπί πλην του κουμπιού τερματισμού.Δούλεψε έτσι για 3 μέρες android και wm και τελικά κόλλησε τελείως και πάει για service.Παρόμοιες περιπτώσεις διάβασα και στο xda και η λύση ήταν αλλαγή digitizer και το περνάνε στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μένα κάπως έτσι ξεκίνησε και μάλλον δε τη γλιτώνεις την αλλαγή οθόνης.Αρχικά κόλλησε η οθόνη και δεν μπορούσα να κάνω τίποτε,παρά μόνο να περάσω άλλη ρομ αλλά δε μπορούσα να μπω στα windows μιας και δε μπορούσα να κάνω skip στα μενού εκκίνησης .Μετά παρατήρησα ότι λειτουργούσε κανονικά αν άνοιγα την συσκευή από οποιοδήποτε άλλο κουμπί πλην του κουμπιού τερματισμού.Δούλεψε έτσι για 3 μέρες android και wm και τελικά κόλλησε τελείως και πάει για service.Παρόμοιες περιπτώσεις διάβασα και στο xda και η λύση ήταν αλλαγή digitizer και το περνάνε στην εγγύηση.

 

και εγω για προβλημα υλικου το βλεπω. αλλα το γεγονος οτι με κατι hard reset δουλευει κανονικα καμια φορα με κανει να ανησυχω και για κανα προβλημα με τη μητρικη...ο b16b στους xda εσυ εισαι παρεπιπτοντως?

Link to comment
Share on other sites

οποτε μια ειναι η λυση... σερβις...χωρις παραξηγηση για την προηγουμενη ερωτηση bbbb απλα μοιαζει το ονομα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οποτε μια ειναι η λυση... σερβις...

 

Αυτό ακριβώς και άμεσα. Φρόντισε φυσικά να έχεις στη συσκευή σου stock spl και official rom/radio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...