Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εβαλες μεσα στην sd card και δεν το βρισκεις; περιεργο....

 

τωρα απο κει και περα πρεπει να εχεις καποιο pdf reader, που νομιζω οτι εχει απο μονο του μεσα ακομα και με την oem rom.

________________

 

OK. Το βρήκα.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το πρώτο (που είχα συστήσει εγώ) η χαρά κράτησε μόνο κάνα δίωρο. Η λύση είναι ο δεύτερος τρόπος που σύστησε ο φίλος elti. :respect:
και εμενα με τον δευτερο τροπο σταθεροποιηθηκε η ωρα.

απο το απογευμα που το εκανα,μεχρι στιγμης ειναι οκ.

ελπιζω να μην αλλαξει παλι!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα σας.

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής: αγόρασα το htc hd2 (απο το αεροδρόμιο του Dubai) με Middle East αγγλική rom. Η ερώτηση μου ειναι αν μπορώ να αλλάξω rom και να βάλω π.χ. είτε ελληνική ή europe αγγλική. Γίνεται; Αν ναι...ποια απο τις δυο παραπάνω rom μου προτείνετε;;;

 

Αν κάτι παρόμοιο έχει ξανασυζητηθεί, ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη, αλλά οι σελίδες του συγκεκριμένου thread είναι πάρα πολλές και δεν πρόλαβα να τις διαβάσω όλες (δεν προλαβαίνω άλλωστε).

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πάνος

 

Όπως ειπώθηκε ήδη, στο πρώτο post υπάρχουν οι περισσότερες πληροφορίες για τη συσκευή σου. Ξεκίνησε διαβάζοντας εκεί και θα λύσεις τις περισσότερες από τις απορίες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα της αλλαγής ώρας: H htc παραδέχθηκε ότι είναι γενικευμένο bug και θα βρει λύση εντός των επόμενων 7 ημερών (σύμφωνα με το παρακάτω).

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8972778&postcount=79

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να αλλαξω και εγω την μαμα ρομ,αλλα το τηλ/κι μου δεν με αφηνει.κατεβασα απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433 το hspl ,το τρεχω αφου μπω σε bootloader , δω τα spl κτλ που εχει παταω next και περνω μετα απο λιγο αυτο το μυνημα http://img502.imageshack.us/img502/2074/20101102213714.png .τι κανω?

 

υ.γ.

1)μηπως υπαρχει προβλημα με τους drivers που ειχα περασει οταν εκανα τασκ 29 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4194862&postcount=2 με το hd στα w7 που εχω?

2)οταν ξεκιναω την διαδικασια γραφει κατω usb

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Έχετε προσέξει ότι με τη νέα ROM 3.14, οι ολοήμερες καταχωρήσεις ημερολογίου δεν εμφανίζονται πλέον στο ημερολόγιο της αρχικής οθόνης ; :mad:

Μετά από αυτό, εγώ προτιμώ όλες οι καταχωρήσεις ημερολογίου μου, στο εξής να είναι οπωσδήποτε με προσδιορισμό ώρας ώστε να εμφανίζονται στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να αλλαξω και εγω την μαμα ρομ,αλλα το τηλ/κι μου δεν με αφηνει.κατεβασα απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433 το hspl ,το τρεχω αφου μπω σε bootloader , δω τα spl κτλ που εχει παταω next και περνω μετα απο λιγο αυτο το μυνημα http://img502.imageshack.us/img502/2074/20101102213714.png .τι κανω?

 

υ.γ.

1)μηπως υπαρχει προβλημα με τους drivers που ειχα περασει οταν εκανα τασκ 29 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4194862&postcount=2 με το hd στα w7 που εχω?

2)οταν ξεκιναω την διαδικασια γραφει κατω usb

Και γω απο windows 7 ειχα ενα τετοιο θεμα! Βρηκα ενα παλιο λαπτοπακι που εχω με XP, εκανα το HSPL και μετα φλασαρισμα απο καρτα τσακ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Ξερω οτι καπου εχει αναφερθει αλλα δεν το βρισκω.

Πως μπορω να σταματησω το Active sync να μην ενεργοποιειται μονο του ολη την ωρα;

Καθε τοσο το βλεπω ενεργο χωρις να εχω κανει κατι και μου τρωει μπαταρια!

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Ξερω οτι καπου εχει αναφερθει αλλα δεν το βρισκω.

Πως μπορω να σταματησω το Active sync να μην ενεργοποιειται μονο του ολη την ωρα;

Καθε τοσο το βλεπω ενεργο χωρις να εχω κανει κατι και μου τρωει μπαταρια!

 

Καπου στη μεση της σελιδας

http://panosha.blogspot.com/search/label/Tips%20and%20Tweaks

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

χθες παρελαβα το hd2 απο αμερικη (t-mobile) αντιμετωπιζω ενα μικρο!! προβλημα...

δεν μπορω να συνδεθω στο internet!

Και για να γινω πιο αναλυτικος και κατανοητος...ανοιγω το wifi της συσκευης, βρισκει το wireless router και τη συνδεση του σπιτιου μου...και ενω συνδεεται οταν παω να ανοιξω τον exlorer, opera κτλ βγαζει το μηνυμα "cannot connect..."

Εχοντας διαβασει αρκετες (γιατι 1056 σελιδες θα εχω βγει στη συνταξη!!! μεχρι να τις διαβασω) και εχοντας κανει και ενα αντιστοιχο search, και στο forum αλλα και στο web, σαφη απαντηση δεν βρηκα!!

Θα παραθεσω καποιες ρυθμισεις που εχει η συσκευη (τις αναγραφω οπως αναφερονται - μπορει να ειναι και αχρηστες) ωστε να σας διευκολυνω σε τυχον ευρεση λυσης...

- Παροχος wind

- OS Version 5.2.21889 (21889.5.0.87)

- Manila Version 2.5.20121412.1

- Rom Version 2.10.531.1 (82076) wwe

- Radio Version 2.08.50.08_2

 

Band

 

Network Type

Auto /GSM /WCDMA, επιλογη (auto)

 

Band Frequency

Auto /Gsm(900+1800)+UMTS(2100+900) /UMTS(2100+900), επιλογη (Gsm(900+1800)+UMTS(2100+900))

 

Σημειωση: στο advance network του settings εχω ενεργοποιησει το hsdpa only και επισης δημιουργησα δικο μου network με ρυθμισεις (Ip) του οικιακου router!

 

AYTA!!! Εγω ακρη πια δεν βγαζω!!!

 

Συγνωμη για το μακροσκελεστατο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα σε ολους. Ξερω οτι καπου εχει αναφερθει αλλα δεν το βρισκω.

Πως μπορω να σταματησω το Active sync να μην ενεργοποιειται μονο του ολη την ωρα;

Καθε τοσο το βλεπω ενεργο χωρις να εχω κανει κατι και μου τρωει μπαταρια!

 

Ποια rom φοράς στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στην αρχικη οθονη την καθε εορτη μου την γραφει πολλες φορες την ιδια.

κανονικα δεν θα επρεπε να μου δειχνει μια φορα την καθε μια εορτη?

υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπώθηκε ήδη, στο πρώτο post υπάρχουν οι περισσότερες πληροφορίες για τη συσκευή σου. Ξεκίνησε διαβάζοντας εκεί και θα λύσεις τις περισσότερες από τις απορίες σου.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Έβγαλα άκρη και το σ/κ έρχονται οι αναβαθμίσεις...ελπίζω μόνο να πάνε όλα καλά :) ;)

No man's land
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα της αλλαγής ώρας: H htc παραδέχθηκε ότι είναι γενικευμένο bug και θα βρει λύση εντός των επόμενων 7 ημερών (σύμφωνα με το παρακάτω).

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8972778&postcount=79

 

Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου ………

Γνωστό το τροπάριο ……

Βρες το πρόβλημα εσύ και εμείς θα το διορθώσουμε! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου ………

Γνωστό το τροπάριο ……

Βρες το πρόβλημα εσύ και εμείς θα το διορθώσουμε! :clap:

εχεις δικιο αλλα ολοι τα ιδια κανουν!

επιτρεπεται η apple να δωσει το iphone 4 με ελαττωματικο σημα και να το διορθωσει στην επομενη παρτιδα?και αυτοι απαραδεκτοι ειναι!

και το hd2 αν δεν υπηρχαν οι xda θα ηταν ενα μετριο κινητο με πολλα προβληματα.κακη φωτογραφια,προβλημα στα sms κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Δηλώνω άσχετος και θα ήθελα να ρωτήσω:

Τι απο όλα τα εργαλεία είναι απαραίτητο να βάλω στο κινητό;

Πως μπορώ να έχω το gps να δουλεύει ΧΩΡΙΣ internet;Και χωρίς συνδομές κλπ.

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Να βάλω τα latest bios απο HTC η θα έχω πρόβληματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.Δηλώνω άσχετος και θα ήθελα να ρωτήσω:

Τι απο όλα τα εργαλεία είναι απαραίτητο να βάλω στο κινητό;

Πως μπορώ να έχω το gps να δουλεύει ΧΩΡΙΣ internet;Και χωρίς συνδομές κλπ.

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Να βάλω τα latest bios απο HTC η θα έχω πρόβληματα;

 

Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post, είναι συγκεντρωμένες οι περισσότερες πληροφορίες.

 

Όσον αφορά τα εργαλεία που αναφέρεσαι θα βάλεις αυτά που χρειάζεσαι. Τα προγράμματα πλοήγησης για windows mobile δεν απαιτούν σύνδεση στο internet.

 

ΥΓ. Μπορείς να τη δοκιμάσεις και αν δεν σου αρέσει επανέρχεσαι σε αυτή που έχεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα της αλλαγής ώρας: H htc παραδέχθηκε ότι είναι γενικευμένο bug και θα βρει λύση εντός των επόμενων 7 ημερών (σύμφωνα με το παρακάτω).

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8972778&postcount=79

 

Εγώ παιδιά με ρομ 1.66 γιατί δεν είχα κανένα θέμα με την ώρα;; Άλλαξε μόνο του και όλα πάνε ρολόϊ!! Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και είναι το καλύτερο που πέρασε από τα χέρια μου!

 

Ξέρει κανείς γιατί στο power point δεν έχει ήχο; Είναι γενικό το φαινόμενο ή συμβαίνει κάτι άλλο; Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

απροβληματιστα άλλαξε και σ' εμένα η ώρα αυτόματα. επιπλέον η θήκη σιλικόνης χρειάστηκε για πρώτη φορά εφόσον προστατέψε τη συσκευή μετά από πτώση ύψους 1 μέτρου περίπου. καλό σας απόγευμα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φοράς στη συσκευή σου;

Την Omega v12 Ell

Έχω την εντύπωση πως το πρόβλημα με την ώρα μπορεί να οφείλεται και στην ενεργοποίηση του Active Sync γιατί παρατήρησα πως όποτε η ώρα αποσυγχρονίζεται στον ArkSwitch το Active sync με υποσημείωση repllog.exe είναι ενεργοποιημένο.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω την εντύπωση πως το πρόβλημα με την ώρα μπορεί να οφείλεται και στην ενεργοποίηση του Active Sync γιατί παρατήρησα πως όποτε η ώρα αποσυγχρονίζεται στον ArkSwitch το Active sync με υποσημείωση repllog.exe είναι ενεργοποιημένο.

 

Μάλλον το αντίθετο γίνεται μιας και αν δεις το description του repllog.exe θα δεις ότι γράφει... "Start if time changes".

 

ΥΓ. Και μιλάω για το συγκεκριμένο repllog.exe που ενεργοποιεί το activesync (μιας και υπάρχουν και άλλα notifications που κάνουν διαφορετική δουλειά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γω απο windows 7 ειχα ενα τετοιο θεμα! Βρηκα ενα παλιο λαπτοπακι που εχω με XP, εκανα το HSPL και μετα φλασαρισμα απο καρτα τσακ μπαμ.

φιλε μου σ ευχαριστω .το εκανα στο λαπτοπ μου με w7 χωρις τους drivers που ανεφερα και ολα πηγαν καλα.

Καλησπέρα και από εμένα

Το περίμενα ότι θα έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα!!!!!!!

Έκανα και τα δύο γιατί με το πρώτο μόνο το πρόβλημα συνεχιζόταν!

1)Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες δεδομένων > Συγχρονισμός ώρας > όλα ξετσεκαρισμένα.

2)Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.

:

αυτο δειχνει να λυνει το προβλημα.

αλλο ενα ποστ περι της λυσεις αυτου του προβληματος ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8998227&postcount=29252

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με ρομ 1.66 γιατί δεν είχα κανένα θέμα με την ώρα;; Άλλαξε μόνο του και όλα πάνε ρολόϊ!! Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και είναι το καλύτερο που πέρασε από τα χέρια μου!

 

Ξέρει κανείς γιατί στο power point δεν έχει ήχο; Είναι γενικό το φαινόμενο ή συμβαίνει κάτι άλλο; Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι.

 

Αν βαλεις και μια προσφατη ρομ θα δεις τεραστια διαφορα στο κινητο, προς το καλλιτερο

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι με όλα αυτά τικαρισμένα ,που λέει ο @geogex82 , δεν έχω το πρόβλημα της ώρας και με την omega16ell και με την 1.66ell ;;;;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν βαλεις και μια προσφατη ρομ θα δεις τεραστια διαφορα στο κινητο, προς το καλλιτερο

 

Μια πρόσφατη ή μια cooked; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...