Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Tελικά θέλεις να μεταφέρεις τις επαφές σου από το κινητό στο outlook. Σωστά? Ε μα..δεν κάνεις και εσύ ένα export από το outlook στα xp που έχεις τις επαφές σου και μετά ένα import στο outlook των 7 για να μη χολωσκάς ;

 

Αν και δεν αποτελεί λύση... δεν είναι και κακή ιδέα για κάποιον που θέλει ένα δεύτερο backup στις επαφές του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά!!.

 

 

@boksic

 

Tελικά θέλεις να μεταφέρεις τις επαφές σου από το κινητό στο outlook. Σωστά? Ε μα..δεν κάνεις και εσύ ένα export από το outlook στα xp που έχεις τις επαφές σου και μετά ένα import στο outlook των 7 για να μη χολωσκάς ;

 

Αν και δεν αποτελεί λύση... δεν είναι και κακή ιδέα για κάποιον που θέλει ένα δεύτερο backup στις επαφές του.

 

Σωστο αυτο που που λες αλλα

με τρωει το''γιατι'' να μην μπορει να τις περασει.

anyway σας ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω κάτι φίλε.. νομίζω ότι έχεις δίκιο...θα σου απαντήσω σε λιγάκι

 

To βρήκα... περίμενε κανένα 10λεπτο να σου απαντησω

 

Λοιπόν

 

1)Καταρχήν έχεις κρατήσει backup τις επαφές σου στο xp. Σημαντικό γιατί όταν έκανα τις δοκιμές διεγράφηκαν όλες στο κινητό.

2) Πας στο WMDC.

3) Διεγράφεις το κινητό σου από εκεί

4) Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των WMDC

5) Βρίσκει το κινητό σου ο υπολογιστής και κάνεις click για συγχρονισμό

6) Πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις Κινητής Συσκευής

7) Πηγαίνεις στην Αλλαγή ρυθμίσεων --> Επαφές και κλικάρεις εκεί πάνω

8) Θα έχεις τικαρισμένα και τα 2.

9) Πηγαίνεις επίσης στη Διαχείρηση συνεργασίας

10) Αντ/ση διενέξεων στον Υπολογιστή

 

Για δοκίμασε και πες. Και ο θεός βοηθός!!!

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω κάτι φίλε.. νομίζω ότι έχεις δίκιο...θα σου απαντήσω σε λιγάκι

 

To βρήκα... περίμενε κανένα 10λεπτο να σου απαντησω

 

Λοιπόν

 

1)Καταρχήν έχεις κρατήσει backup τις επαφές σου στο xp. Σημαντικό γιατί όταν έκανα τις δοκιμές διεγράφηκαν όλες στο κινητό.

2) Πας στο WMDC.

3) Διεγράφεις το κινητό σου από εκεί

4) Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των WMDC

5) Βρίσκει το κινητό σου ο υπολογιστής και κάνεις click για συγχρονισμό

6) Πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις Κινητής Συσκευής

7) Πηγαίνεις στην Αλλαγή ρυθμίσεων --> Επαφές και κλικάρεις εκεί πάνω

8) Θα έχεις τικαρισμένα και τα 2.

9) Πηγαίνεις επίσης στη Διαχείρηση συνεργασίας

10) Αντ/ση διενέξεων στον Υπολογιστή

 

Για δοκίμασε και πες. Και ο θεός βοηθός!!!

Δεν γινετε τιποτα.

Σ'ευχαριστω πολυ παντως.

Θα εχω κανει καμια μ@λ.... εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Πάνω στο θέμα του συγχρονισμού, εχω και εγώ μια απωρεία.

Στο hd2 μου, όταν πηγαίνω στο ActiveSync, στο options μου δίνει την δυνατότητα να ρυθμίσω και τον Microsoft Exchange και τον Υπολογιστή Windows για το τι θα συγχρονίζει με τον κάθε ένα.

Στου αδερφού μου το hd2 έχει μόνο τον Microsoft Exchange. Ξέρει κανένας γιατί

Ευχαριστώ.

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Εχoντας στο hd2 την Miri HD2 WM6.5.X (23139) ROM (του miri γενικα μου΄χουν κατσει καλα ) παρατηρω οτι μετα απο χρηση καποιων ωρων η μνημη(ram) κατεβαινει και 50 mb (250MB) κατω απο την αρχικη χωρις βεβαια να φαινεται οτι ζοριζεται

Η ερωτηση μου ειναι γιατι σε wm και σε συσκευες μεχρι και την προηγουμενη(hd) η ram δεν εχει τετοιο προβλημα και αν και στις αλλες ρομ που χρησιμοποιειτε εσεις παρουσιαζει τετοιο καθισμα η ram ή ειναι μονο του συγκεκριμενου μαγειρα

υ.γ. μεσα απο τον task manager δεν φαινεται ανοιχτο προγραμα και το ιδιο γινεται και με χρηση με το cleanram

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Άλλαξε rom, δεν είναι γενικότερο φαινόμενο. Πλέον οι περισσότεροι προτιμούμε του Γιάννη... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Σίγουρα μιλάς για τη RAM και όχι για τη ROM ε; Γιατί για τη rom είναι λογικό όταν γεμίζει η cache του Album, του Opera κτλ. Βέβαια και εκεί υπάρχει λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε rom, δεν είναι γενικότερο φαινόμενο. Πλέον οι περισσότεροι προτιμούμε του Γιάννη... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Σίγουρα μιλάς για τη RAM και όχι για τη ROM ε; Γιατί για τη rom είναι λογικό όταν γεμίζει η cache του Album, του Opera κτλ. Βέβαια και εκεί υπάρχει λύση.

γιαννη κατι ειχα υποψιαστει ...ναι στη ram αναφερομαι (η rom δε με ενδιαφερει)

θα την φλασαρω με την πρωτη ευκαιρια (και σημερα ισως)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν συμβαίνει αυτό που αναφέρεις. Αν θέλεις δοκίμασε και του Γιάννη μία από τις ROM, ver15, κράτα backup φυσικά την υπάρχουσα ROM, κάνε τις δοκιμές σου και σύγκρινε.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο. Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες αλλά δεν έχει ευδοκιμήσει κάποια.

 

ελεγα με καποιο εξτρα πακετο δεκτη TMC μεσω bt μηπως

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πέρασα την core cell v3.Απίστευτη ρομ αλλά μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει δύο ελληνικά keyboards και μου τα κάνει μαντάρα όταν γράφω μήνυμα. Πιό συγκεκριμένα, αν γράψω μία μεγάλη λέξη και δεν φτάνει να χωρέσει στην πρώτη γραμμή του κειμένου αντί να κατεβάσει όλη την λέξη στην από κάτω γραμμή, την χωρίζει και κάποια γράμματα της λέξης μένουν και στην πάνω και στην κάτω γραμμή, με αποτέλεσμα να φαίνονται αλαμπουρνέζικα (π.χ. το "τελικά" θα το γράψει ως ΤΕΛΙ

ΛΙΚΑ).Κάποιος που να έχει δοκιμάσει την εν λόγω rom ή να ξέρει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οφείλεται στο καινούργιο messaging πακέτο που περιέχει η rom με το security inbox. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Μια προσωρινή λύση είναι να πατάς το enter πριν αφήσεις την λέξη να αλλάξει γραμμή. Εναλλακτικά... χρησιμοποίησε κάποια από τις ελληνικές rom του Γιάννη, δεν έχουν αυτό το πρόβλημα και για εμένα είναι οι καλύτερες που κυκλοφορούν για τη συσκευή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ε αυτο που εκανες soft reset ητανε .......

μαλλον εσυ δεν την θες και την εχεις παρει στραβα την συσκευη ....

χωρις παρεξηγηση ...

 

Φιλαράκο, τόσο καιρό αυτό σου λέγαμε να κάνεις:lol::lol:

 

ουσιαστικα λοιπον soft reset εκανες. οπου επανεκκινηση της συσκευης τοτε soft reset. :)

 

Χωρίς παρεξήγηση ρε παιδιά soft reset δεν είναι η επανεκκίνηση της συσκευής πατώντας το κόκκινο κουμπάκι που είναι δεξιά της υποδοχής κάρτας microSD;

Γιατί εγώ αυτό κατάλαβα σαν soft reset!

Τώρα από εκεί και περά αυτό που έκανα εγώ (αφαιρώντας την μπαταρία αφού δεν έκανε απολύτως τίποτα) θεωρώ πως είναι εντελώς κίνηση ταλιμπαν και όχι soft reset!

Όπου επανεκκίνηση της συσκευής τότε soft reset ….. δηλαδή κάθε φορά που το απενεργοποιώ και ενεργοποιώ κάνω soft reset;:what:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση ρε παιδιά soft reset δεν είναι η επανεκκίνηση της συσκευής πατώντας το κόκκινο κουμπάκι που είναι δεξιά της υποδοχής κάρτας microSD;

Γιατί εγώ αυτό κατάλαβα σαν soft reset!

Τώρα από εκεί και περά αυτό που έκανα εγώ (αφαιρώντας την μπαταρία αφού δεν έκανε απολύτως τίποτα) θεωρώ πως είναι εντελώς κίνηση ταλιμπαν και όχι soft reset!

Όπου επανεκκίνηση της συσκευής τότε soft reset ….. δηλαδή κάθε φορά που το απενεργοποιώ και ενεργοποιώ κάνω soft reset;:what:

 

Το soft reset, επανεκκίνηση στα Ελληνικά, είναι αυτό που αναφέρεις και γίνεται με τους εξής τρόπους:

Πατώντας το κόκκινο κουμπάκι στο πίσω μέρος της συσκευής,

Πατώντας παρατεταμένα το κουμπί απόρριψης κλήσης (δεξί hardbouton),

Με αφαίρεση της μπαταρίας

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χωρίς παρεξήγηση ρε παιδιά soft reset δεν είναι η επανεκκίνηση της συσκευής πατώντας το κόκκινο κουμπάκι που είναι δεξιά της υποδοχής κάρτας microSD;

 

Ναι αυτό είναι. Από εκεί και πέρα υπάρχουν και εργαλεία για να το κάνεις μέσα από το μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την HTC (ο λόγος είναι πως δεν μπορώ να συγχρονίσω της επαφές και το ημερολόγιο:Leo->pc) μου είπαν πως επειδή έχω windows XP Version 2002 ο υπολογιστής μου είναι 32 bit και θα πρέπει να κατεβάσω το ActiveSync 32bit και όχι το 64bit. Εγώ στην ιστοσελίδα της microsoft διαβάζω για το ActiveSync 4.5 το οποίο είναι 64bit, αν κατάλαβα καλά.

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου γράψει το link με το ActiveSync 32bit.

Ειχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να κατεβασω το document tab.

υπαρχει καποιο link?

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρήγγειλα digitizer και lcd οθόνη απο το ebay. κατα λάθος ο πωλητής μου έστειλε 2. Θα του επιστρέψω το ένα με χρέωση δική του. Εαν ωστόσο κάποιος απο εσάς το χρειάζεται μπορώ να του το δώσω και να του το πληρώσει κατευθείαν σε αυτόν. Είναι ότι πιο οικονομικό βρήκα στο ιντερνετ. Νομίζω λίγο πάνω απο 90 Ευρώ βγήκε.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να απαλλαγώ απ'το activesync κάθε φορά που κλείνω το igo ή αποσυνδέω τον Η/Υ.

Κάτι όμως κάνω λάθος

Τα βήματα που ακολουθώ είναι

ActiveSync > menu > παράμετροι διακομιστή > στο πεδίο διεύθυνση E-mail βάζω fake ( οχι fake@.... και ξετσεκάρω την απο κάτω επιλογή > επόμενο > διεύθυνση διακ. fake (αφήνω την απιλογή απο κάτω επιλεγμένη) > επόμενο > όνομα χρήστη fake > Κωδικός προσβ. fake > τομέας fake (αποθήκευση του κωδικού προσβ.) > επόμενο > Στο περιεχόμενο για συγχρονισμό δεν επιλέγω τίποτα > τέλος .

 

Πού είναι το λάθος;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να κατεβασω το document tab.

υπαρχει καποιο link?

 

Δοκίμασε αυτό (καλο θα ηταν να παρεις backup πρωτα)

DocumentBrowser 2.5.20174010

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να απαλλαγώ απ'το activesync κάθε φορά που κλείνω το igo ή αποσυνδέω τον Η/Υ.

Κάτι όμως κάνω λάθος

Τα βήματα που ακολουθώ είναι

ActiveSync > menu > παράμετροι διακομιστή > στο πεδίο διεύθυνση E-mail βάζω fake ( οχι fake@.... και ξετσεκάρω την απο κάτω επιλογή > επόμενο > διεύθυνση διακ. fake (αφήνω την απιλογή απο κάτω επιλεγμένη) > επόμενο > όνομα χρήστη fake > Κωδικός προσβ. fake > τομέας fake (αποθήκευση του κωδικού προσβ.) > επόμενο > Στο περιεχόμενο για συγχρονισμό δεν επιλέγω τίποτα > τέλος .

 

Πού είναι το λάθος;

 

To asynckiller το έχεις εγκαταστήσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...