Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως αλλαζω το GMT?? πηγε κατά λαθος στο GMT +8 Taipei και δε μπορώ να το αλλάξω!!! Είμαι στο My Location επιλογή, το Taipei που έχει απο default είναι δεύτερη επιλογή
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως αλλαζω το GMT?? πηγε κατά λαθος στο GMT +8 Taipei και δε μπορώ να το αλλάξω!!! Είμαι στο My Location επιλογή, το Taipei που έχει απο default είναι δεύτερη επιλογή

 

Ρυθμίσεις -> Ρολόι και Αφυπνίσεις

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το έχω στα Αγγλικά, πάω στο tab Settings και εκεί στο Date and Time? Εχω πάει 100 φορές εκεί ή πάτησα πάνω στην ώρα στο Home Tab και με μεταφέρει εκεί, πατάω στο Local Time Settings και εκεί το GMT είναι αχνό. Δε μπορώ να το αλλάξω.. πως κλείδωσε?
Link to comment
Share on other sites

το έχω στα Αγγλικά, πάω στο tab Settings και εκεί στο Date and Time? Εχω πάει 100 φορές εκεί ή πάτησα πάνω στην ώρα στο Home Tab και με μεταφέρει εκεί, πατάω στο Local Time Settings και εκεί το GMT είναι αχνό. Δε μπορώ να το αλλάξω.. πως κλείδωσε?

 

Δεν νομίζω να μπορείς απο εκει, στο ρυθμίσεις πάτα μενού περισσότερα και απο εκεί ρολόι-αφυπνίσεις.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στη συσκευή σου το cookies home tab, μπορείς να το κανείς μέσω του cht editor.

 

θα κανειs την καλοσυνη να μου πειs ακριβωs τα βηματα αν δεν σου ειναι κοποs?εχω την Omega XT v13 Black με Great Alexander Theme και Co0kie's Home Tab 1.8.5 αν παιζει καποιο ρολο και ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

ναι.. πήγαινα από λάθος διαδρομή. δεν είχα προσέξει την επιλογή menu. ευχαριστώ, διορθώθηκε :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα κανειs την καλοσυνη να μου πειs ακριβωs τα βηματα αν δεν σου ειναι κοποs?εχω την Omega XT v13 Black με Great Alexander Theme και Co0kie's Home Tab 1.8.5 αν παιζει καποιο ρολο και ευχαριστω για την απαντηση

 

Στο Home tab -> Μενού -> Καθορισμός ταπετσαρίας

 

...όπου εκεί επιλέγεις την τρίτη επιλογή από το τέλος για ταπετσαρία της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Home tab -> Μενού -> Καθορισμός ταπετσαρίας

 

...όπου εκεί επιλέγεις την τρίτη επιλογή από το τέλος για ταπετσαρία της επιλογής σου.

 

 

το ξερω αυτο αλλα εγω θελω να ειναι διαφανη η πανω και η κατω μπαρα και η ταπετσαρια μου να απλωνετε σε ολη την οθονη οπωσ την φωτο που ανεβασα θελω να ειναι μια ενιαια εικονα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?Πως μπορώ να πάιξω παιχνίδια playstation στο hd2 και από πού μπορώ να τα κατεβάσω?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

το ξερω αυτο αλλα εγω θελω να ειναι διαφανη η πανω και η κατω μπαρα και η ταπετσαρια μου να απλωνετε σε ολη την οθονη οπωσ την φωτο που ανεβασα θελω να ειναι μια ενιαια εικονα

 

Αρχικά επιλέγεις την ταπετσαρία που επιθυμείς.

Μετά στο καθορισμό ταπετσαρίας, κατεβαίνεις πιο κάτω στην επιλογή IDS_WALL_TASKBAR και επιλέγεις την ίδια ταπετσαρία που έχεις καθορίσει προηγουμένος. Στη συνέχεια θα σε ρωτήσει για soft reset, θα επιλέξεις ΟΧΙ και θα κάνεις το ίδιο στην πιο κάτω επιλογή IDS_WALL_SOFTKEYBAR επιλέγοντας την ίδια εικόνα. Μετά θα κάνεις soft reset και είσαι έτοιμος!!

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος στο πρότεινε αυτό; Μήπως έπεσες πάνω στη διαφήμιση που υπάρχει ανάμεσα στα post;

 

:)

Νομίζω ότι με αντιμετωπίζετε λίγο ή σαν να είμαι παιδάκι ή σαν να βγήκα μόλις απ' τη ζούγκλα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584276

post # 15

 

No offense...

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος που ξερει να μου πει τι ακριβως ειναι το spb mobile shell ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος που ξερει να μου πει τι ακριβως ειναι το spb mobile shell ?

 

Είναι εφαρμογή που αλλάζει όλη την today screen του τηλεφώνου. Μοιάζει λίγο με το cht με πολύ μεγαλύτερες αλλαγές και πιο ωραία γραφικά. Την είχα παλαιότερα στο tytn ii και ήταν άπαικτο. Κοίτα στο site έχει screensot.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας το πηρα σημερα το htc hd2 το ελληνικο

παρουσιαζει κοληματα με τον internet explorer kai ton opera

υπαρχει αλλος γουεμπ βροζερ ? με ζαλισε αυτο το κινητο .

δεν περιμενα να με πεδεψει τοσο στο internet.ισως ειναι η πρωτη μερα

το μαγαζι με τις εφαρμογες εχει διαθεσιμες μονο 20 !! αν ειναι δυνατον.

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτα :

- Need for Speed Undercover

-- Open any Registry Editor and go to: HKEY_CURRENT_USER\\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\ WhiteList

-- Create new Value. Call it: "Undercvr" and set "s3eMainWndClass" as String

-- Install Chainfirs GL driver

 

Ειναι για το undercover αλλα μπορει να κανουν και για το Shift.

Μονο εκει που λεει Undercvr βαλε Shift

 

Τζίφος δυστυχώς...στο xda οι μισοί λένε ότι δουλεύει ο g sensor οι άλλοι μισοί όχι...κρίμα γιατί το παιχνίδι είναι όλα τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφαρμογή που αλλάζει όλη την today screen του τηλεφώνου. Μοιάζει λίγο με το cht με πολύ μεγαλύτερες αλλαγές και πιο ωραία γραφικά. Την είχα παλαιότερα στο tytn ii και ήταν άπαικτο. Κοίτα στο site έχει screensot.

Οκ ευχαριστω . Αμα ειναι μπορει να το δοκιμασω.

 

Τζίφος δυστυχώς...στο xda οι μισοί λένε ότι δουλεύει ο g sensor οι άλλοι μισοί όχι...κρίμα γιατί το παιχνίδι είναι όλα τα λεφτά...

 

Κριμα . Εψαξες στο google μηπως βρεις τιποτα ?

Επειδη σκεφτηκα κατι θα το δοκιμασω και θα σου πω.

EDIT:

Λοιπον σε εμενα δουλευει τελεια .

Εχω να σου προτεινω 2 λυσεις .

Κατεβασε την εκδοση που εχω και εγω. Ειναι φουλ και δεν θεωρειτε παρανομη γιατι την δινει δωρεαν η HTC στο ντουμπαι.

Monopoly+Sims 3+NFS:Shift+Tetris

Πατας το δευτερο λινκ

Πηγαινε στο HKEY_CURRENT_USER\\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\ WhiteList

Και πατα edit->new key και δωστου το ονομα Shift

Μετα πατα edit->new string value και δωσε σαν ονομα το Shift και σαν value data δωσε το NFS Shift.exe ή οπως αλλιως λεγετε το exe του παιχνιδιου σου.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Κριμα . Εψαξες στο google μηπως βρεις τιποτα ?

Επειδη σκεφτηκα κατι θα το δομιασω και θα σου πω

 

Το shift είναι ολοκαίνουργιο παιχνίδι σε windows και δεν βγάζει κ πολλά πράγματα,του xda πιο πολύ και μιλάνε για το undercover.Το αστείο είναι ότι ένας ισχυρίζεται ότι έκανε format και παρότι δεν άλλαξε rom, μετά το format δούλεψε κανονικά ο g sensor.Μυστήριο...κάποια λύση σίγουρα θα υπάρχει...Πάντως τσεκάρετε το παιχνίδι στο xda.Αν βρεθεί λύση με τον έλεγχο του αυτοκινήτου, μιλάμε για παιχνίδι το οποίο είναι ένα επίπεδο πάνω από όλα τα windows mobile παιχνίδια.Δεν πίστευα ότι θα έβλεπα ποτέ τόσο καλά γραφικά στο κινητό και ειδικά στην οθονάρα του HD 2 είναι απόλαυση!

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω . Αμα ειναι μπορει να το δοκιμασω.

 

 

 

Κριμα . Εψαξες στο google μηπως βρεις τιποτα ?

Επειδη σκεφτηκα κατι θα το δοκιμασω και θα σου πω.

EDIT:

Λοιπον σε εμενα δουλευει τελεια .

Εχω να σου προτεινω 2 λυσεις .

Κατεβασε την εκδοση που εχω και εγω. Ειναι φουλ και δεν θεωρειτε παρανομη γιατι την δινει δωρεαν η HTC στο ντουμπαι.

Monopoly+Sims 3+NFS:Shift+Tetris

Πατας το δευτερο λινκ

Πηγαινε στο HKEY_CURRENT_USER\\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\ WhiteList

Και πατα edit->new key και δωστου το ονομα Shift

Μετα πατα edit->new string value και δωσε σαν ονομα το Shift και σαν value data δωσε το NFS Shift.exe ή οπως αλλιως λεγετε το exe του παιχνιδιου σου.

 

Εσύ δεν χρειάστηκε να κάνεις την διαδικασία μέσα από την registry που περιγράφεις;και εγώ από εκεί έχω κατεβάσει το NFS.Αν πατήσω new key μου φτιάχνει ένα φάκελο με το όνομα shift.Το κάνω έτσι και μέσα στο φάκελο shift φτιάχνω το string value, ή χύμα στον φάκελο της white list φτιάχνω ένα καινούργιο string value με την ονομασία shift?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να κατεβασω αυτο το αρχειο μετα παιχνιδια απο doubai me ton web browser opera και παρολο που επελεγα να αποθηκευτει στην καρτα μνημης μου ελεγε δεν υπαρχει ελευθερος χωρος .
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν χρειάστηκε να κάνεις την διαδικασία μέσα από την registry που περιγράφεις;και εγώ από εκεί έχω κατεβάσει το NFS.Αν πατήσω new key μου φτιάχνει ένα φάκελο με το όνομα shift.Το κάνω έτσι και μέσα στο φάκελο shift φτιάχνω το string value, ή χύμα στον φάκελο της white list φτιάχνω ένα καινούργιο string value με την ονομασία shift?

 

Οχι εμενα επαιξε απευθειας δεν χρειάστηκε να κανω τιποτα.

κανεις φακελο(key) και μεσα βαζεις την παραμετρο(string).

Οπως καταλαβαινεις δεν ειμαι σιγουρος εαν δουλευει

 

προσπαθησα να κατεβασω αυτο το αρχειο μετα παιχνιδια απο doubai me ton web browser opera και παρολο που επελεγα να αποθηκευτει στην καρτα μνημης μου ελεγε δεν υπαρχει ελευθερος χωρος .

 

Ειναι μεγαλο καλυτερα κατεβασε το στο pc σου και μετα περνα το στο κινητο

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εμενα επαιξε απευθειας δεν χρειάστηκε να κανω τιποτα.

κανεις φακελο(key) και μεσα βαζεις την παραμετρο(string).

Οπως καταλαβαινεις δεν ειμαι σιγουρος εαν δουλευει

 

Απλά όταν φτιάξω ένα φάκελο δεν μπορώ να αλλάξω όνομα στο default value που φτιάχνεται αυτόματα μέσα στο φάκελο και αναγκαστικά μέσα στον φάκελο shift φτιάχνω ένα string value με τα στοιχεία που μου έδωσες, δεν δουλεύει αλλά δεν έχω κάνει restart, κάνω ένα restart αν και το γεγονός ότι κατεβάσαμε και οι δύο το ίδιο αρχείο και σε σένα δουλεύει και σε μένα όχι πάει να πει ότι ίσως φταίει η rom μου.Έχω την 1.66 την stock rom.Εσύ φαντάζομαι έχεις κάποια custom?omega?

 

Επειδή υποψιάζομαι τι μπορεί να φταίει, βγάζει σε κανέναν σας όταν ανοίγει το HD 2 ένα μήνυμα ότι απέτυχε να ξεκινήσει το services.exe? από τότε που μου βγάζει αυτό το μήνυμα, μία με δύο φορές την μέρα το κινητό γίνεται για 5-10 δευτερόλεπτα τρομακτικά αργό και μετά επανέρχεται...έχει αντιμετωπίσει κανείς τπτ τέτοιο;

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Απλά όταν φτιάξω ένα φάκελο δεν μπορώ να αλλάξω όνομα στο default value που φτιάχνεται αυτόματα μέσα στο φάκελο και αναγκαστικά μέσα στον φάκελο shift φτιάχνω ένα string value με τα στοιχεία που μου έδωσες, δεν δουλεύει αλλά δεν έχω κάνει restart, κάνω ένα restart αν και το γεγονός ότι κατεβάσαμε και οι δύο το ίδιο αρχείο και σε σένα δουλεύει και σε μένα όχι πάει να πει ότι ίσως φταίει η rom μου.Έχω την 1.66 την stock rom.Εσύ φαντάζομαι έχεις κάποια custom?omega?

 

Ναι οντως εχο custom rom ωμεγα και θα σου προτεινα να το αλλαξεις και εσυ.

Δεν το πολυ καταλαβα αυτο που λες . μεσα στον φακελο shift βαζεις αυτο που σου ειπα αλλα μαλλον δεν δουλευει.

Επειδή υποψιάζομαι τι μπορεί να φταίει, βγάζει σε κανέναν σας όταν ανοίγει το HD 2 ένα μήνυμα ότι απέτυχε να ξεκινήσει το services.exe? από τότε που μου βγάζει αυτό το μήνυμα, μία με δύο φορές την μέρα το κινητό γίνεται για 5-10 δευτερόλεπτα τρομακτικά αργό και μετά επανέρχεται...έχει αντιμετωπίσει κανείς τπτ τέτοιο;

 

Μπορει να φταιει και αυτο αλλα λογικα αφου μετα γινετε κανονικη η ταχυτητα αρχιζει το service.exeω σου προτεινω να βαλεις ωμεγα

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως εχο custom rom ωμεγα και θα σου προτεινα να το αλλαξεις και εσυ.

Δεν το πολυ καταλαβα αυτο που λες . μεσα στον φακελο shift βαζεις αυτο που σου ειπα αλλα μαλλον δεν δουλευει.

 

 

όταν φτιάξω ένα Key με το όνομα shift, αυτομάτως μου φτιάχνει μέσα στον φάκελο ένα string value με την ονομασία default.Αυτό το string value μπορώ ναι μεν να του βάλω ότι value θέλω αλλά δεν μπορώ να πειράξω την ονομασία "default".

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως εχο custom rom ωμεγα και θα σου προτεινα να το αλλαξεις και εσυ.

Δεν το πολυ καταλαβα αυτο που λες . μεσα στον φακελο shift βαζεις αυτο που σου ειπα αλλα μαλλον δεν δουλευει.

 

 

όταν φτιάξω ένα Key με το όνομα shift, αυτομάτως μου φτιάχνει μέσα στον φάκελο ένα string value με την ονομασία default.Αυτό το string value μπορώ ναι μεν να του βάλω ότι value θέλω αλλά δεν μπορώ να πειράξω την ονομασία "default".

 

Διεγραψετο και φτιαξε καινουργιο η απλως φτιαξε ενα καινουργιο. Αν και νομιζω οτι το ονομα ειναι προερετικο αλλα δεν παιρνω και ορκο

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...