Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μιλαμε για την ιδια σελιδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3077947#post3077947 δεν το βλεπω πουθενα αυτο που λες!! παντως τωρα που το δοκιμασα οπως μου ειπες οντως αυτο κανει κ στελνει με 160 χιλια χιλια ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μανώλη, για δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3219430&highlight=160+%F7%E1%F1%E1%EA%F4%E7%F1%E5%F2#post3219430

γιατί το πληκτρολόγιο της Omega είναι διαφορετικό

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μανώλη, για δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3219430&highlight=160+%F7%E1%F1%E1%EA%F4%E7%F1%E5%F2#post3219430

γιατί το πληκτρολόγιο της Omega είναι διαφορετικό

 

τελικα δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο χρηση unicode οταν χρειαζεται κ τοτε στελνει σμσ με 160 χαρακτηρες δεν χρηαζοταν πληκτρολογιο!!!!!:O :O :O

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο χρηση unicode οταν χρειαζεται κ τοτε στελνει σμσ με 160 χαρακτηρες δεν χρηαζοταν πληκτρολογιο!!!!!:O :O :O

 

Ναι δεν χρειάζεται :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο χρηση unicode οταν χρειαζεται κ τοτε στελνει σμσ με 160 χαρακτηρες δεν χρηαζοταν πληκτρολογιο!!!!!:O :O :O

 

Ο παραλήπτης λαμβάνει κανονικά; Είναι δοκιμασμένο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για την ιδια σελιδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3077947#post3077947 δεν το βλεπω πουθενα αυτο που λες!! παντως τωρα που το δοκιμασα οπως μου ειπες οντως αυτο κανει κ στελνει με 160 χιλια χιλια ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μανώλη αν προσέξεις καλά το λέει στο παραπάνω post, στο σημείο που αναφέρομαι στη σελίδα 1 των συμβόλων που περιέχουν "τους ελληνικούς χαρακτήρες για SMS". Η πρώτη σελίδα των συμβόλων ενεργοποιείται με το πλήκτρο [12#] όπως πολύ σωστά λέει ο athanaso77. :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ο παραλήπτης λαμβάνει κανονικά; Είναι δοκιμασμένο;

 

Δοκιμασμένο :)

Μιλάω μόνο για αυτό που έχει η Omega v4 ELL.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό λέω αλλά δοκιμάζω τα πάντα μήπως βρω τι φταίει ! Όπως είτε πατήσεις τέλος ή οκ πάνω δεξιά είναι το ίδιο πράγμα ….. Ξέχασα να πω ότι το έδειξα και στον υπάλληλο στο saturn στην Σταυρούπολη και αυτός είπε ότι πρέπει να υπάρχει πρόβλημα αλλά από το service λένε τα αντίθετα ! Να δω τι θα πουν τώρα !:(

Πάντως πρέπει να είσαι ο μοναδικός με το πρόβλημα αυτό!!! Όπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, όταν το πάρεις ξανά στα χέρια σου και μπορείς να δεις πια Ρομ φοράει, θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε από κει και πέρα!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άνοιξα ένα καινούργιο θέμα όπου θα συζητάμε αποκλειστικά για τις εξελίξεις του Android στο HD2 μιας και πλέον το θέμα έχει αποκτήσει ήδη πολύ ενδιαφέρον και έπεται αξιόλογη συνέχεια... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα τον Γιαννη ioath μιας και ειναι mod να ανοιξει ενα θεμα οπου θα μπορουμε να συζηταμε τις εξελήξεις της προσπαθειας για adroid στο HD2. Edited by Te_salat
μετεφερθη στο σωστο thread
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο σημερα ειμαι και γω κατοχος του Λεο.

Μια βοηθεια θελω γιατι απο το πρωι εχω φαει τον κοσμο να το βρω. Θελω να το γυρισω σε Αγγλικα αλλα δεν βρισκω τη ρυθμιση. Γυρισα μονο το sense αλλα τα windows ειναι ακομα στα ελληνικα....

Στο HD τα ειχα αλλαξει, εδω δεν το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο σημερα ειμαι και γω κατοχος του Λεο.

Μια βοηθεια θελω γιατι απο το πρωι εχω φαει τον κοσμο να το βρω. Θελω να το γυρισω σε Αγγλικα αλλα δεν βρισκω τη ρυθμιση. Γυρισα μονο το sense αλλα τα windows ειναι ακομα στα ελληνικα....

Στο HD τα ειχα αλλαξει, εδω δεν το βρισκω...

Απλά, δεν γίνεται. Ο μόνος τρόπος είναι να αλλάξεις τη ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια απο σημερα ειμαι και γω κατοχος του Λεο.

Μια βοηθεια θελω γιατι απο το πρωι εχω φαει τον κοσμο να το βρω. Θελω να το γυρισω σε Αγγλικα αλλα δεν βρισκω τη ρυθμιση. Γυρισα μονο το sense αλλα τα windows ειναι ακομα στα ελληνικα....

Στο HD τα ειχα αλλαξει, εδω δεν το βρισκω...

 

Όντως δεν γίνεται. Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο παραλήπτης λαμβάνει κανονικά; Είναι δοκιμασμένο;

 

ναι κανονικα τα λαμβανει εστηλα μερικα δοκιμαστικα σμσ μια χαρα ολα!!

 

EDIT μπορει καπιος να μου πει τι να κανω για να συνχρονισω τον υπολογισδτη με το κινητο? οταν το κανω παει κ μου σβεινη τα παντα απο το κινητο μου γιατι??τι πεπει να κανω?πως θα σβησω τα παντα απο το αυτλοοκ γ να μην τα βλεπει να μου τα βαζει στο κινητο γνωριζει κανεις??

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση σε τι; Στην ποιότητα κατασκευής; Γιατί από θέμα τιμής... σίγουρα καμία σχέση.

 

Σε αυτο εχεις απολυτο δίκιο. Ειχα παρει ομως το αναλογο για το hd και η ποιοτητα ηταν απογοητευτικη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...

 

Μολις και εγω αποκτησα χτες το HTC HD2...

 

Να σας ρωτησω.... η οθονη του περιστρεφετε οταν γυριζεις το κινητο η δεν εχει τετοια επιλογη ?

 

Διοτι σε μερικες καταστασεις π.χ. Destinator.... πιστευω οτι χρειαζετε οριζοντια προβολη και οχι κατακορυφη......

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Καλορίζικο.

 

Περιστρέφεται σε συγκεκριμένες εφαρμογές που ο κατασκευαστής κρίνει ότι θα πρέπει αυτό να γίνεται. Για τις λοιπές εφαρμογές θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις τρίτο πρόγραμμα. Ποιό και πως θα το κάνεις πιστεύω θα σε πληροφορήσουν οι ειδικοί του forum.

 

Πάντως, η προσωπική μου άποψη είναι ότι ένα πρόγραμμα πλοήγησης βολεύει να λειτουργεί σε κάθετη διάταξη διότι έχεις μεγαλύτερη προοπτική στην πορεία της κατεύθυνσης σου. Αν εσύ επιθυμείς οριζόντια διάταξη, ισχύει αυτό που ανέφερα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με άλλα λόγια, αυτόματη περιστροφή δεν υποστηρίζει κανένα πρόγραμμα πλοήγησης. Μερικά (όχι όλα) έχουν την δυνατότητα εναλλαγής portrait/landscape μέσα από το μενού τους (iGO8.3.4, Sygic Mobile 10 κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...

 

Μολις και εγω αποκτησα χτες το HTC HD2...

 

Να σας ρωτησω.... η οθονη του περιστρεφετε οταν γυριζεις το κινητο η δεν εχει τετοια επιλογη ?

 

Διοτι σε μερικες καταστασεις π.χ. Destinator.... πιστευω οτι χρειαζετε οριζοντια προβολη και οχι κατακορυφη......

 

καλοριζικο φιλε μου :)

 

υπαρχει μια εφαρμογη,που αν την ρυθμισεις σωστα,θα κανεις την δουλεια σου απταιστα σε αυτο που ζητας.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=468488

 

αλλα με μια μεγαλη θυσια...θα σου ρουφαει την μπαταρια πολυ γρηγορα :O

 

το Destinator,τουλαχιστον το 7 που δουλευω εγω,γυριζει ανετα η οθονη του,μιας και σχεδον ολα τα skins του υποστηριζουν auto landscape :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεματο πρωινο με πολυ διαβασμα, HSPL και περασμα ρομ.

Περασα μια που δινει ο Δημητρης εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3252972#post3252972

με μια πρωτη ματια ειναι πολυ ομορφη. Παω να δω τι λειπει να το βαλω να δουμε κατα ποσο γρηγορη θα ειναι....

 

edit

εβαλα το πληκτρολογιο Ezinput gr και κατα την επανεκινηση δεν ξεκινουσε ποτε! Εμενε στην ασπρη οθονη της HTC. Τωρα εβαλα και το fingerkeyb και παλι τα ιδια....

Hard reset για να ανοιξει. :(

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Γεματο πρωινο με πολυ διαβασμα, HSPL και περασμα ρομ.

Περασα μια που δινει ο Δημητρης εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3252972#post3252972

με μια πρωτη ματια ειναι πολυ ομορφη. Παω να δω τι λειπει να το βαλω να δουμε κατα ποσο γρηγορη θα ειναι....

 

edit

εβαλα το πληκτρολογιο Ezinput gr και κατα την επανεκινηση δεν ξεκινουσε ποτε! Εμενε στην ασπρη οθονη της HTC. Τωρα εβαλα και το fingerkeyb και παλι τα ιδια....

Hard reset για να ανοιξει. :(

 

το ιδο προβλημα ειχα κι εγω οταν φλασαρα την elegancia! με το μονο πληκτρολογιο που δουλεψε απροβληματιστα ηταν με του tsipistri που υπαρχει στο πρωτο ποστ! :D

κι επειδη τωρα εχω κι εγω μια εκδοση της energy, οχι αυτη συγκεκριμενα, το ιδιο πληκτρολογιο δουλευει απαιχτα!

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

παρτε αυτο απο εδω,το 1ο δουλευω,εγω απροβληματιστα.

 

forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4433326&postcount=1

 

ενα μεγαλο ευχαριστω στον Κωνσταντινο,για την πολυ καλη δουλεια του :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, την Energy Rom 10 Jul που προτείνεις, με ποιο SPL πρέπει να την εγκαταστήσω; Σε αυτήν δουλεύει οκ το greek keyboard που αναφέρεις;
Link to comment
Share on other sites

Το 2. 08 δούλεψε. κ λογικα. δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Πληροφοριακό ποσταρω. από το λεό. μέσω Android!

μόλις τελειώσω με κάτι πειράματα θα σας ανεβάσω. το πληκτρολόγιο. που δουλεύω εγώ, για να μην παιδευεστε.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας το τηλέφωνο εδώ και 2 ημέρες που το έχω στα χεριά μου έχω να πω τα εξής...

 

1) Χρειάζεται μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία μιας και μέσα σε 48 ώρες το έχω φορτίσει ήδη 2 φορές..

 

2) εκπληκτική οθόνη τόσο σε μέγεθος αλλά και σε ανάλυση...

 

3) ιδιαιτέρα γρήγορο σε ότι και εάν κανείς...

 

4) Αδυνατώ να του εγκαταστήσω εφαρμογές..... (δεν ξερώ πως γίνετε...)

 

Κατέβασα το LeoCouSpeed V4... ΠΩΣ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΩ ΟΜΩΣ ???

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...