Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου προτείνω το SPB Backup

δεν ειναι δωρεάν πρόγραμμα αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις απο εδώ:

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/backup/

 

ευχαριστώ, θα κάνω μια δοκιμή και θα δω :)

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει δυνατοτητα να ακουμε ραδιο χωρις να βαζουμε τα ακουστικα που χρησημευουν για κεραια ;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

.

παιδιά,

 

πως θα δω πόσα kb ή mb έχω καταναλώσει;;;

 

υπάρχει μετρητής στο κινητό;;; και αν ναι που βρίσκεται;;;

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει δυνατοτητα να ακουμε ραδιο χωρις να βαζουμε τα ακουστικα που χρησημευουν για κεραια ;

βαλε το spb radio που θα βρεις ολους τους σταθμους που θελεις,και δεν χρειαζεται κεραια αλλα wifi αν σε βολευει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε το spb radio που θα βρεις ολους τους σταθμους που θελεις,και δεν χρειαζεται κεραια αλλα wifi αν σε βολευει!

Ελεγα μηπως υπαρχει τροπος με καποιο προγραμματακι χωρις αλλα προσθετα

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

.

παιδιά,

 

πως θα δω πόσα kb ή mb έχω καταναλώσει;;;

 

υπάρχει μετρητής στο κινητό;;; και αν ναι που βρίσκεται;;;

.

πρέπει να βάλεις ξεχωριστό πρόγραμμα.spb wirelless monitor ή efficasoft gprs traffic monitor

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσπαθω εδω και ωρα να περασω το Izienput keyboard, τωρα κατι λαθος εγραψα αλλα ελπιζω να καταλαβατε.

Eιμαι με Miri elegancia v4 και οσες φορες προσπαθησα και να το εγκαταστησω μου κολλαει στην επανεκιννηση και αναγκαστικα ξαναπερναω την rom με bootloader...για να ανοιξει.

Περναω το τελευταιο το 2,1 κάνω κάτι λάθος;

Μήπως χρειαζεται να περάσω και κάτι άλλο;

Να διευκρινήσω οτι εχω αλλάξει την γλώσσα του συστηματος σε ελληνικα απο τη registry..δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τα προγράμματα

CHTEditor v1.7.1.1 και

Co0kie's Home Tab v1.7.1

λύθηκαν τα προβλήματα

σχετικά με τον καιρό? . τα εγκατέστησα

αλλά δεν είδα να έχουν λυθεί και ξαναγύρισα

στο 1.61. έκανα επαναφορά με backup στην

προηγούμενη έκδοση και με παρουσίασε

κολλήματα το κινητό οπότε αναγκάστηκα

και έκανα hard reset. και κάτι ακόμα το ζευγάρι

αυτό με τα προγράμματα κάνει και για άλλο κινητό HTC

π.χ diamond 2 ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω το 2.07.51.22_2 radio?

 

Εdit: To βρηκα νομιζω... Μεχρι τωρα δεν μου εχει κανει το προβλημα που ειχα με την οθονη.... Θα δω πως θα παει και τις επομενες μερες... Η μπαταρια νομιζω τελειωνει λιγο γρηγοροτερα απο οτι στην official... Για αυτο και θελω να δοκιμασω το radio που προτεινεται...

Επισης, επιλεγω να εμφανιζει τις επαφες τηλεφωνου, και απο το μενου και απο το BsB Tweaks, αλλα παντα εμφανιζονται και οι επαφες της sim... Ξερει κανεις που χρησιμοποιει την artemis τι μπορω να κανω?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλεις ξεχωριστό πρόγραμμα.spb wirelless monitor ή efficasoft gprs traffic monitor

 

.

δηλαδή απο μόνο του το κινητό δεν το υποστηρίζει;;;

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

 

Τελευταια χρησιμοποιω το ιντερνετ που μου προσφερει η εταιρια του συμβολαιου μου (3G/GPRS).

Καμια φορα συνδεομαι και με wifi απο το σπιτι.Οταν ομως παω να ξαναχρησιμοποιησω ιντερνετ με 3G/GPRS

δεν συνδεεται και πρεπει να κανω επανεκκινηση της συσκευης

καθως και εγκατασταση των ρυθμισεων για τον φορεα ιντερνετ μου.

 

Αυτο γινετε καθε φορα που υστερα απο χρηση της wifi συνδεσης προσπαθω να ξανασυνδεθω στο ιντερνετ με 3G/GPRS.

 

Μηπως γνωριζετε γιατι συμβαινει αυτο?Ειναι αρκετα κουραστικο να κανω συνεχως επανεκκινησεις..καταλαβαινετε..

 

Χρησιμοποιω την official Rom 1.66 και radio 2.06.51.07.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα μηπως υπαρχει τροπος με καποιο προγραμματακι χωρις αλλα προσθετα

αν σκεφτεις οτι η μπαντα fm θελει οπωσδηποτε κεραια,πως ειναι δυνατον να δουλεψει χωρις κατι προσθετο το ραδιοφωνο?δεν ξερω αν στην υποδοχη του usb βαλεις ενα καλωδιο,αν θα λειτουργει σαν κεραια,δεν το εχω δοκιμασει.τοτε μονο θα γινοταν να βγαλεις τα ακουστικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσπαθω εδω και ωρα να περασω το Izienput keyboard, τωρα κατι λαθος εγραψα αλλα ελπιζω να καταλαβατε.

Eιμαι με Miri elegancia v4 και οσες φορες προσπαθησα και να το εγκαταστησω μου κολλαει στην επανεκιννηση και αναγκαστικα ξαναπερναω την rom με bootloader...για να ανοιξει.

Περναω το τελευταιο το 2,1 κάνω κάτι λάθος;

Μήπως χρειαζεται να περάσω και κάτι άλλο;

Να διευκρινήσω οτι εχω αλλάξει την γλώσσα του συστηματος σε ελληνικα απο τη registry..δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο....

 

γινεται να αλλαξεις την γλωσσα?αν ξερει καποιος αλλος εκτος της ρεββεκας που θα ειναι ον λαιν να μου πει αν του ειναι ευκολο?εγω απλα αλλαξα το μανιλα απο το πρωτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

 

Τελευταια χρησιμοποιω το ιντερνετ που μου προσφερει η εταιρια του συμβολαιου μου (3G/GPRS).

Καμια φορα συνδεομαι και με wifi απο το σπιτι.Οταν ομως παω να ξαναχρησιμοποιησω ιντερνετ με 3G/GPRS

δεν συνδεεται και πρεπει να κανω επανεκκινηση της συσκευης

καθως και εγκατασταση των ρυθμισεων για τον φορεα ιντερνετ μου.

 

Αυτο γινετε καθε φορα που υστερα απο χρηση της wifi συνδεσης προσπαθω να ξανασυνδεθω στο ιντερνετ με 3G/GPRS.

 

Μηπως γνωριζετε γιατι συμβαινει αυτο?Ειναι αρκετα κουραστικο να κανω συνεχως επανεκκινησεις..καταλαβαινετε..

 

Χρησιμοποιω την official Rom 1.66 και radio 2.06.51.07.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Έχεις κάποιο πρόγραμμα για να ενεργοποιείς - απενεργοποιείς τη σύνδεση του ίντερνετ; (πχ MoDacCo NoData ή Dial-up Enabler - Disabler)

Αν ναι δοκήμασε να ανοιγοκλείσεις τη σύνδεση και λογικά θα φτιάξει. Μάλλον πέφτει το Data Connection γι'αυτό σου το κάνει.

 

Φιλικά, Σάκης

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και εγω το HD2 τι εχετε κανει με την προστασια οθωνης πια προστασια βαλατε.. μπορει κανεις να μου δωσει την σελιδα της ACE Hellas με την τιμη για την προστασια οθωνης? ξερει κανεις αν υπαρχει ετοιμοπαράδοτη?

το κινητο το φωρτιζω δεν το εχω ανοιξει ακομα..

 

σε σχεση με το touch pro 2 παιζει να ειναι πιο βαρη.. και οχι τοσο βολικό στο χερι..

και η θηκη που εχει δωρο ειναι καλυτερη στο τπ2 + οτι εχει screen protection δωρο

τα υπολοιπα μολις το ανοιξω.. αρχιζουν τα θετικα..

 

Kαλοριζικο λοιπον και καλη χρηση!!

Προστασια οθονης εγω δεν εχω βαλει επειδη απο οτι διαβαζω η οθονη δεν χαραζει (ειναι γυαλινη)συν του οτι επειδη ειναι touch screen δεν ξερω αν εχει την ιδια αποκριση στο πατημα.. Το μονο που κανω ειναι να σκουπιζω την οθονη με ενα πανακι σαν αυτο που εχει οταν αγοραζεις πχ γυαλια ηλιου.. Γιατι η οθονη γεμιζει δαχτυλιες γρηγορα..

Το κινητο ειναι πολυ καλο απλα θελει λιγο εξηκειωση και θα δεις πως θα σε βολευει μετα :D

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γινεται να αλλαξεις την γλωσσα?αν ξερει καποιος αλλος εκτος της ρεββεκας που θα ειναι ον λαιν να μου πει αν του ειναι ευκολο?εγω απλα αλλαξα το μανιλα απο το πρωτο ποστ.

 

Γίνεται αλλάζοντας την rom και βάζοντας την ελληνική. Οι οδηγοί στο πρώτο post θα σε βοηθήσουν για το πως θα το κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το λεο σαν μουλτιμιντια συσκευη πως τα πηγαινει;με χρηση μπ3 εχει καλη αυτονομια και ιδιως οταν βλεπεις βιντεος η σειρες;το βιντεο που τραβαει ειναι καλο;και απο υποστηριξη software οταν βγουνε τα 7 θα την εχει ακομα αυτο το κινητο? μιας και δεν θα μπορει να αναβαθμιστει.. :(
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

.

δηλαδή απο μόνο του το κινητό δεν το υποστηρίζει;;;

.

 

Δυστυχώς όχι.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σαν αίτιο μείωσης της έντασης του ακουστικού έχει εντοπιστεί μόνο το iGo8 ?Γιατί εμένα από τότε που έβαλα την topix 1.5.2 με radio 2.10 μου το εμφανίζει συνέχεια χωρίς να ανοίγω το iGo. Έχει κανείς το ίδιο θέμα? Ο ήχος στο ακουστικό πέφτει μόνος του κάτω από το 30% και όταν κάνω ή δέχομαι κλήση, αναγκάζομαι σχεδόν συνεχώς να τον αυξάνω ...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το λεο σαν μουλτιμιντια συσκευη πως τα πηγαινει;με χρηση μπ3 εχει καλη αυτονομια και ιδιως οταν βλεπεις βιντεος η σειρες;το βιντεο που τραβαει ειναι καλο;και απο υποστηριξη software οταν βγουνε τα 7 θα την εχει ακομα αυτο το κινητο? μιας και δεν θα μπορει να αναβαθμιστει.. :(

 

Η συσκευή κυμαίνεται σε πολύ καλά επίπεδα (για τις συσκευές του είδους πάντα) σε θέματα multimedia. Όσον αφορά την αυτονομία δεν μπορούμε να έχουμε μεγάλες απαιτήσεις με τέτοια οθόνη!

 

Τα wm6.5.X θα συνεχίζουν την πορεία τους ακόμα και με την έλευση των windows 7. Εντούτοις δεν είμαστε σε θέση από τώρα να πούμε τι θα γίνει μέχρι τότε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσπαθω εδω και ωρα να περασω το Izienput keyboard, τωρα κατι λαθος εγραψα αλλα ελπιζω να καταλαβατε.

Eιμαι με Miri elegancia v4 και οσες φορες προσπαθησα και να το εγκαταστησω μου κολλαει στην επανεκιννηση και αναγκαστικα ξαναπερναω την rom με bootloader...για να ανοιξει.

Περναω το τελευταιο το 2,1 κάνω κάτι λάθος;

Μήπως χρειαζεται να περάσω και κάτι άλλο;

Να διευκρινήσω οτι εχω αλλάξει την γλώσσα του συστηματος σε ελληνικα απο τη registry..δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο....

 

Το EZinput μου κράσαρε κι εμένα και με Elegancia 2.5 και με 4.0. Και άλλος φίλος που τρέχει την ίδια ROM είχε πρόβλημα, άρα θεωρώ ότι δεν "ταιριάζει" για κάποιο λόγο.

Με το keyboard του Dr. Mobile, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πάντως...

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

γινεται να αλλαξεις την γλωσσα?αν ξερει καποιος αλλος εκτος της ρεββεκας που θα ειναι ον λαιν να μου πει αν του ειναι ευκολο?εγω απλα αλλαξα το μανιλα απο το πρωτο ποστ.

 

Αν αλλάξεις τη γλώσσα στο μανίλα ( μέσω registry απο 409 σε 408 ) και πας στις ρυθμίσεις - τοπικές και αλλάξεις τη χώρα στο region τότε το 80% του μενού σου είναι ελληνικό....

Εάν θέλεις τελείως ελληνικό μενού τότε περνάς είτε την ελληνική ρομ όπως πολύ σωστά σου είπε ο athanaso77 η περνάς την Artemis v.9 που είναι επίσης στα ελληνικά.

:)

 

Επίσης τι έχω παρατηρήσει με τα ράδιο.....

 

Κάποια στιγμή είχα βάλει την Artemis v9 και είχα δοκιμάσει και τα 3 ράδιο που προτείνει δηλ. Official HTC radio 2.06.51.07 or 2.07.51.22_2 or 2.09.51.03

και με τα 3 βρήκα το εξής πρόβλημα...ήμουν Ραφήνα μου έδινε καιρό για Αρτεμη - Λούτσα καμμία σχέση δηλαδή, ήμουν Αθήνα - Γκύζη μου έδινε καιρό για Ταύρο επίσης καμμία σχέση.

 

Με κάποια απο αυτά τα ράδιο όταν έκανα απανωτές ενημερώσεις μου έβρισκε κάποια στιγμή τη σωστή τοποθεσία με το 2.07 με τίποτα.....

 

Δοκίμασα λοιπόν παρότι δεν το προτείνει να βάλω το ράδιο 2.08.50.08 που είναι απο tmous και δούλευε άψογα, ακαριαίο σήμα και με ακρίβεια.

Αλλά ρούφαγε τη μπαταρία '' με το μπουρί της σόμπας '' δηλ. βράδυ σε αναμονή κοινώς το κινητό, απο τις 24:00 εως τις 7:30 το πρωί έπεφτε απο 100% που ήταν σε 89%.

Τώρα έβαλα miri elegancia v.4 και το ράδιο το 2.10 και ακριβώς στις ίδιες συνθήκες, δηλ. με πλήρη φόρτηση τις ίδιες ακριβώς ώρες έπεσε στο 96%.....

Μεγάλη διαφορά νομίζω....

 

Επίσης δεν έχω ενεργοποιήση το 3g σε αυτόματο και παρόλα αυτά όταν υπάρχει 3g δίκτυο μπαίνει κανονικότατα, και το βασικότερο δεν χάνει το σήμα του όταν είναι αρκετη ώρα σε sleep όπως έκανε κάποιες φορές, και μου δίνει το πιο δυνατό δίκτυο όπου και αν βρίσκομαι.

 

Δηλ. στο μαγαζί μου όταν είχα το 3g σε αυτόματο επειδή ψιλοέπιανε HSPD μου εμφάνιζε το Η αλλά απο μία γραμμή εώς καμμία και όταν με πέρνανε τηλέφωνο έχανε το σήμα για δευτερόλεπτα και έμπαινε με gprs full, τώρα που δεν το έχω ενεργοποιημένο έχω μόνιμα gprs full χωρίς να χάνει το σήμα όταν σε καλούν.

 

Μόλις πάω σπίτι μου εμφανίζει το Ε γιατί εκεί έχω full edge.

Οπότε νομίζω ότι με τη ρύθμιση του αυτόματου 3g απενεργοποιημένη έχει καλύτερο και πιο σταθερό σήμα.

Αν το δοκιμάσει η το εχει ήδη δοκιμάσει και κανένας άλλος ας μας πει άν όντως ισχύει αυτό που παρατήρησα.....

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα κυκλοφορήσει νέα base 2.11 από TMobile.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,δουλεψα εχθες το iGO και μετα δουλεψα ενα προγραμμα που ειναι και καλα ανιχνευτης μεταλων....Το βραδυ πηγα να κανω ανανεωσει τον καιρο και μου βγαζει μια ξενη πολυ...Στις ρυθμισεις του iGo ειναι Ελληνικα...Στις ρυθμισεις της συσκευης επισης..Αν μπω στις ρυθμισεις της ωρας απο το μενου των windows μου βγαζει ειρηνικο..Το διορθωνω παταω ναι.μου διορθωνει την ωρα αλλα παλι τα ιδια..Και αν κανω επανεκινησση παλι ειρινικο μου γραφει..Ο προσδιορισμος θεσης ειναι ανοιχτος...Εχει κανεις καμια ιδεα..Ελληνικη 1,66 εχω επανω

 

Ενταξει..Εκλεισα την υπηρεσια εντωπισμου,κλειδωσα δρυφορους με το GPS ξαναανοιξα την υπηρεσια και μετα μου βρηκε την θεση μου και ολα καλα...

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,δουλεψα εχθες το iGO και μετα δουλεψα ενα προγραμμα που ειναι και καλα ανιχνευτης μεταλων....Το βραδυ πηγα να κανω ανανεωσει τον καιρο και μου βγαζει μια ξενη πολυ...Στις ρυθμισεις του iGo ειναι Ελληνικα...Στις ρυθμισεις της συσκευης επισης..Αν μπω στις ρυθμισεις της ωρας απο το μενου των windows μου βγαζει ειρηνικο..Το διορθωνω παταω ναι.μου διορθωνει την ωρα αλλα παλι τα ιδια..Και αν κανω επανεκινησση παλι ειρινικο μου γραφει..Ο προσδιορισμος θεσης ειναι ανοιχτος...Εχει κανεις καμια ιδεα..Ελληνικη 1,66 εχω επανω

 

Άνοιξε το igo και στις ρυθμίσεις στο μενού Τοπικές ρυθμίσεις και στην ρύθμιση ζώνης ώρας βάλε GTM +02:00

Λογικά μετά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...