Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα!!!!!

Θα ήθελα την βοήθειά σας. :wacko::wacko:

Πριν 2 μέρες έτρεξα το Clear Temp να καθαρίσω λίγο την συσκευή. Πατάω clean και περίμενα αν ξεκινήσει την διαδικασία αλλά για κανα 10 λεπτό δεν έκανε τίποτα. Η εφαρμογή δεν έκλεινε. Ανοίγω το καπάκι και έκανα ένα Soft Reset. Στην επαναφορά μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι δεν μπορεί να τρέξει το boot.exe. Επίσης χάθηκαν και σχεδόν όλα αρχεία από την κάρτα μνήμης. Ερωτήσεις. 1) Μπορούμε να επαναφέρουμε τα αρχεία???? Και 2) Μόνο με Hard Reset επαναφέρουμε την συσκευή????

Ευχαριστώ.

 

Πρέπει να κάνεις Hard Reset για να επαναφερεις την συσκευή!

Όταν στήσεις την συσκευή σου απαραίτητα να πάρεις backup και στην συσκευή και στην κάρτα μνήμης

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανένα κινητό δεν το κάνει από όσο ξέρω. Αν πριν δεν υπήρχε πρόβλημα όπως λες, τότε θα πρέπει να ξέρεις ότι αν και εσύ το έστελνες με μικρά ελληνικά, ο άλλος το λάμβανε με κεφαλαία. Αν θέλεις να το λαμβάνει με μικρά, θα πρέπει να περιοριστείς στους 70 χαρακτήρες. Κάπου θα υπάρχει ρύθμιση γι' αυτό (αν και είναι δώρο άδωρο) αλλά κι εγώ τώρα το μαθαίνω το τηλέφωνο.

 

To πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στην περίπτωση των 160 χαρακτήρων/sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηταν μια εγαρμογη στο iphone μου διαφευγει η ονομασια της στην οποια εβαζες το κινητο ηλεφωνο ενος φιλου σου π.χ και σου εβγαζε σε χαρτη σε ποια πολη και οδο ηταν.υπαρχει και για το λεο μας η ιδια η εστω καποια παρομοια?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ηταν μια εγαρμογη στο iphone μου διαφευγει η ονομασια της στην οποια εβαζες το κινητο ηλεφωνο ενος φιλου σου π.χ και σου εβγαζε σε χαρτη σε ποια πολη και οδο ηταν.υπαρχει και για το λεο μας η ιδια η εστω καποια παρομοια?

 

Υπάρχει ξεχωριστό section για εφαρμογές...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=83

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα βρήκα ένα HD2 το οποίο λέει ότι είναι κλειδομένο απο τηλ T-MOBILE. Μπορώ να περάσ σε αυτό όποια ρομ θέλω ? και δεν θα έχω πρόβλημα με το κλείδωμα ? ευχαριστώ
enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το κολπο δεν επιασε

 

Φέρνω και πάλι ένα πρόβλημα που είχε αναφερθεί παλιότερα όσον αφορά το αυτόματο κλείδωμα όταν μπει σε sleep το τηλέφωνο η πατήσουμε το κουμπί τέλος κλήσης.

Έχω δοκιμάσει ένα tip που βρήκα και αφορά αλλαγή σε μια τιμή στο registry με το Total Commander [HKCU/ControlPanel/Backlight/ set Autodevicelockenabled to 1] παρόλα αυτά συνεχίζει να μην κλειδώνει αυτόματα και αν κάνω reset, παρατηρώ ότι επανέρχεται η τιμή στο 0 στο registry. Δε με είχε ενοχλήσει μέχρι πρόσφατα αλλά σήμερα έκανε κλήση ενώ βρισκόταν στην τσέπη.

Ήθελα να ρωτήσω αν είχε βρει κάποιος λύση στο συγκεκριμένο θέμα. Εγκατέστησα και το Dusk Lock Screen αλλά δε διορθώθηκε το πρόβλημα. Φοβάμαι ότι ίσως να είναι κάποιο πρόγραμμα που το προκαλεί και αν και θέλω να το αποφύγω ίσως χρειαστεί να κάνω και ένα hard reset..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα βρήκα ένα HD2 το οποίο λέει ότι είναι κλειδομένο απο τηλ T-MOBILE. Μπορώ να περάσ σε αυτό όποια ρομ θέλω ? και δεν θα έχω πρόβλημα με το κλείδωμα ? ευχαριστώ

 

 

φιλε μου καλησπερα κ καλως ηρθες στην παρεα μας:)

δυστυχως,δεν γινεται δωρεαν αυτο,οχι ομως οτι δεν υπαρχει τροπος.

 

κανε μια αναζητηση στους xda-developers.com για sim/cid unlock ,η αν μπορει καποιος να δωσει λινκ,ωστε να μην παιδευεται το παληκαρι ψαχνοντας:) (δεν ειμαι σπιτι,γραφω απο το τηλ)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα βρήκα ένα HD2 το οποίο λέει ότι είναι κλειδομένο απο τηλ T-MOBILE. Μπορώ να περάσ σε αυτό όποια ρομ θέλω ? και δεν θα έχω πρόβλημα με το κλείδωμα ? ευχαριστώ

 

http://leo.unlock-now.com/sim-unlock-HTC-HD2/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις Hard Reset για να επαναφερεις την συσκευή!

Όταν στήσεις την συσκευή σου απαραίτητα να πάρεις backup και στην συσκευή και στην κάρτα μνήμης

 

Στην κάρτα είχα και το τελευταίο bαckup...χάθηκε και αυτό...Λογο εορτών δεν το ειχα περασει στον Η/Υ... επειδή έχασα κατι φωτογραφίες και βίντεο που δεν τα είχα κάπου αλλού ρωτάω μήπως μπορώ να τα επαναφέρω, μήπως ξέρει κανείς αν υπαρχουν κάπου στη συσκευή;;

Το Hard Reset έχω καταλάβει ότι θα το κάνω. Απλά ρωτάω μήπως υπάρχει τρόπος για τα αρχεία...

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα είχα και το τελευταίο bαckup...χάθηκε και αυτό...Λογο εορτών δεν το ειχα περασει στον Η/Υ... επειδή έχασα κατι φωτογραφίες και βίντεο που δεν τα είχα κάπου αλλού ρωτάω μήπως μπορώ να τα επαναφέρω, μήπως ξέρει κανείς αν υπαρχουν κάπου στη συσκευή;;

Το Hard Reset έχω καταλάβει ότι θα το κάνω. Απλά ρωτάω μήπως υπάρχει τρόπος για τα αρχεία...

 

λοιπον υπαρχει ενα προγραμματακι λεγεται sundisk rescue pro to οποιο κανει επαναφορα τα αρχεια απο τη καρτα δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα προβληματακι, πηγα για 1η φορα να φλασσαρω απο καρτα κ διαδικασια οκ - bootloader screen αλλα δεν μενει στην ασπρη σελιδα για να παω παρακατω ( απλως μου την αναβοσβηνει..........) κ ξανα bootloader screen

Καμια ιδεα γιατι το κανει?

υ.γ καταληξεις (nbh) ok - χυμα το αρχειο στην καρτα κλπ!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες με τον λεοντα (αραγε γιατι τον λενε ετσι?) δεν μπορω να καταλαβω καποιους που κατηγορουν τα windows phones....:(:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Hard Reset έχω καταλάβει ότι θα το κάνω. Απλά ρωτάω μήπως υπάρχει τρόπος για τα αρχεία...

 

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο net θα βρεις διάφορα προγράμματα που κάνουν recovery αρχεία από κάρτες μνήμης. Κάνε μια αναζήτηση.

 

Μετα απο 4 μηνες με τον λεοντα (αραγε γιατι τον λενε ετσι?)

 

Η κωδική ονομασία του HD2 είναι HTC Leo. Εξ ου και το λέοντας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες με τον λεοντα (αραγε γιατι τον λενε ετσι?) δεν μπορω να καταλαβω καποιους που κατηγορουν τα windows phones....:(:(:(:(

 

 

 

φιλε μου Γιαννη,καλα κανουν και κατηγορουν ολα τα wm phones χρονια τωρα....υπαρχουν πολλοι βασιμοι αλλα και πολλοι αβασιμοι λογοι για αυτα που λενε απλα αυτο που δεν ξερουν οι περισσοτεροι,ειναι οτι ολα αυτα δεν εχουν καμια σχεση με το λεο!

 

αυτο δεν ξερει ο λαος και απο εκει ξεκινανε ολα....

το λεο ειναι οτι καλυτερο εχει ποτε παρουσιαστει σε wm device ....και μονο οσοι εχουν την γνωση η την υπομονη και την διαθεση να το εξερευνησουν σωστα,θα το χαρουν σωστα..

 

δυστυχως δεν ειναι πολλοι αυτοι και ετσι ξεκινανε να στηριζουν οτι λενε καποιοι, για ολα αυτα που χρεωνουν στα wm...

χαρειτε την συσκευη σας κι αφηστε τους αλλους να λενε...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κόλλησα και βαριέμαι να δοκιμάζω! Με hspl μπορώ να περάσω σε αγγλικό κινητό την official ελληνική; :wacko:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου Γιαννη,καλα κανουν και κατηγορουν ολα τα wm phones χρονια τωρα....υπαρχουν πολλοι βασιμοι αλλα και πολλοι αβασιμοι λογοι για αυτα που λενε απλα αυτο που δεν ξερουν οι περισσοτεροι,ειναι οτι ολα αυτα δεν εχουν καμια σχεση με το λεο!

 

αυτο δεν ξερει ο λαος και απο εκει ξεκινανε ολα....

το λεο ειναι οτι καλυτερο εχει ποτε παρουσιαστει σε wm device ....και μονο οσοι εχουν την γνωση η την υπομονη και την διαθεση να το εξερευνησουν σωστα,θα το χαρουν σωστα..

 

δυστυχως δεν ειναι πολλοι αυτοι και ετσι ξεκινανε να στηριζουν οτι λενε καποιοι, για ολα αυτα που χρεωνουν στα wm...

χαρειτε την συσκευη σας κι αφηστε τους αλλους να λενε...

 

Συμφωνω απολυτως.

Ολα ξεκινουν απο το γεγονος οτι θελουμε παντα αυτο που εχουμε να ειναι το καλυτερο και αρχιζουμε να απαξιωνουμε ολα τα αλλα.

 

Πριν λιγες μερες θελοντας να το συγκρινω με το desire, εβαλα να παιζει μια βιντεοπαρουσιαση του desire την οποια ειχα κατεβασει και την επαιζα απο το λαπτοπ μου για μην τυχον εχω καθυστερησεις λογο ιντερνετ αλλα και να μπορω να εχω επαναληψεις στα σημεια που ηθελα.

 

Εκανα οτι εκανε και ο παρουσιαστεις στο desire του.

Πουθενα μα πουθενα δεν ειδα καποια διαφορα και μαλιστα εγω ημουν με foul στημενη συσκευη με κασε γεματα ενω παρουσιαστης δεν ειχε τιποτα εκτος απο επαφες.

 

Αυτος ηταν και ο λογος που μου εκοψε καθε επιθυμια για μεταπηδηση στο desire συν η διαφορα ποιοτητας κατασκευης και μεγεθος οθονης.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μερες απρόσκοπτης λειτουργίας με την 1.66 ROM (και αφου προσπάθησα να αλλάξω το σημείο αποθήκευσης των outlook emails στην Storage Card χωρίς επιτυχία) ξαφνικά μου κάνει συνεχώς soft reset: ανοιγει η οθόνη φτανει μεχρι το σημείο που ετοιμαζεται να μου ζητήσει pin και αμεσως κάνει reset κι ετσι δεν προλαβαίνω να κανω τιποτα. Εβγαλα την μπαταρια και τις καρτες αλλά αυτό συνεχίζει απτόητο. Εχει κανείς καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνω εγκατάσταση στο hd2 το Destinator 9 ( και στο 8) Μου βγαίνει το μήνυμα "ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση στη συσκευή Bluetooth" και στη συνέχεια μου βγαίνει το symbol πληκτρολόγιο. Δεν ξεκολάει με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Για το μήνυμα του bluetooth πήγαινε στο destinator\userdata\ άνοιξε το αρχείο gpstmc.ini και στο [gps settings] βάλε

Port=4

baudrate=4800

Για τα σύμβολα πριν ανοίξεις το destinator να επιλέγεις ένα πληκτρολόγιο που δεν είναι της htc.Αν δεν έχεις τέτοιο δες π.χ. αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Link to comment
Share on other sites

καλα κανουν και κατηγορουν ολα τα wm phones χρονια τωρα....υπαρχουν πολλοι βασιμοι αλλα και πολλοι αβασιμοι λογοι για αυτα που λενε απλα αυτο που δεν ξερουν οι περισσοτεροι,ειναι οτι ολα αυτα δεν εχουν καμια σχεση με το λεο!

 

αυτο δεν ξερει ο λαος και απο εκει ξεκινανε ολα....

το λεο ειναι οτι καλυτερο εχει ποτε παρουσιαστει σε wm device .......

 

Δημητρη,δεν ειναι μονο το καλυτερο wm που εχει παρουσιαστη σε κανει και απορεις πως τα καταφερναμε και "επιβιωναμε" χωρις τα χαρακτηριστικα του τοσα χρονια..

Και δε μιλαω μονο για την απλετη RAM ουτε για τον snapdragon που ειναι αλλου..μιλαω για την απιστευτη οθονη του με την εξισου κορυφαια αισθηση της!!

 

Απλα να πω οτι πηγα να παιξω λιγο με το αγαπημενο μου TC και απλα τα..παρατησα!!Ειλικρινα δε μπορουσα να το δουλεψω οχι να το ευχαριστηθω:D

Και μιλαμε για 1 συσκευη 2 μιση ετων και 750 ευρων(ελληνικη με igo)κορυφη τοτε μαζι και με το pro το οποιο μπροστα στο λεοντα μοιαζει..πραγματικα απαρχαιωμενο!!!!!!!!!

Τα σχολεια περιτευουν!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμένα!είμαι τελείως καινούριος στο forum...έψαχνα για το htc hd2 και ευτυχώς, αν και κατά λάθος, σας βρήκα!απ'ότι είδα έχετε πολύ καλές κρητικές για αυτό το "κινητό" και έλεγα μιας και είστε τόσο ψαγμένοι...αν ξέρετε που μπορώ να το βρω σε καλύτερη τιμή από τα καταστήματα( π.χ. πλαίσιο , γερμανός...) η αν έχετε να μου προτείνετε κανένα άλλο πιο φρέσκο και καλύτερο... ευχαριστώ! Edited by welz
Link to comment
Share on other sites

Για το μήνυμα του bluetooth πήγαινε στο destinator\userdata\ άνοιξε το αρχείο gpstmc.ini και στο [gps settings] βάλε

Port=4

baudrate=4800

Για τα σύμβολα πριν ανοίξεις το destinator να επιλέγεις ένα πληκτρολόγιο που δεν είναι της htc.Αν δεν έχεις τέτοιο δες π.χ. αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

 

Σ'ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μερες απρόσκοπτης λειτουργίας με την 1.66 ROM (και αφου προσπάθησα να αλλάξω το σημείο αποθήκευσης των outlook emails στην Storage Card χωρίς επιτυχία) ξαφνικά μου κάνει συνεχώς soft reset: ανοιγει η οθόνη φτανει μεχρι το σημείο που ετοιμαζεται να μου ζητήσει pin και αμεσως κάνει reset κι ετσι δεν προλαβαίνω να κανω τιποτα. Εβγαλα την μπαταρια και τις καρτες αλλά αυτό συνεχίζει απτόητο. Εχει κανείς καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

 

Κανε hard reset κρατοντας πατημενενα ταυτοχρονα up & down volume buttons και το power button.

 

κατι εκανες και μπλοκαρες την συσκευη. Ολοι το παθαινουν οταν πρωτο ασχολουνται με windows mobiles.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδιά και από εμένα!είμαι τελείως καινούριος στο forum...έψαχνα για το htc hd2 και ευτυχώς, αν και κατά λάθος, σας βρήκα!απ'ότι είδα έχετε πολύ καλές κρητικές για αυτό το "κινητό" και έλεγα μιας και είστε τόσο ψαγμένοι...αν ξέρετε που μπορώ να το βρω σε καλύτερη τιμή από τα καταστήματα( π.χ. πλαίσιο , γερμανός...) η αν έχετε να μου προτείνετε κανένα άλλο πιο φρέσκο και καλύτερο... ευχαριστώ!

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188868

 

Ρε παιδιά κόλλησα και βαριέμαι να δοκιμάζω! Με hspl μπορώ να περάσω σε αγγλικό κινητό την official ελληνική; :wacko:

 

Φυσικά και μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το μήνυμα του bluetooth πήγαινε στο destinator\userdata\ άνοιξε το αρχείο gpstmc.ini και στο [gps settings] βάλε

Port=4

baudrate=4800

Για τα σύμβολα πριν ανοίξεις το destinator να επιλέγεις ένα πληκτρολόγιο που δεν είναι της htc.Αν δεν έχεις τέτοιο δες π.χ. αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

 

Ok. Δούλεψαν και τα δύο. Ευχαριστώ.

Εάν έβρισκα και κάποια λύση με την ανάλυση 480 X 800 WVGA του Destinator 9 για HD2?????????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...