Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο .cab, που να είναι δοκιμασμένο ότι λειτουργεί άψογα στην επίσημη, που να βαζει το background της αρχικης οθονης σε ολα τα tabs? Αλλα θέλω να κάνει μόνο αυτό το πράγμα... Όχι να κάνει ένα σωρό άλλα, μαζί με αυτό...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεί να μου πει κάποιος με 16gb κάρτα στο hd2 σε το format είναι??

 

exfat ή fat32??

 

FAT32

 

Υπάρχει κάποιο .cab, που να είναι δοκιμασμένο ότι λειτουργεί άψογα στην επίσημη, που να βαζει το background της αρχικης οθονης σε ολα τα tabs? Αλλα θέλω να κάνει μόνο αυτό το πράγμα... Όχι να κάνει ένα σωρό άλλα, μαζί με αυτό...

 

Toch X BG all tabs manila landscape.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

FAT32

 

τι είναι καλύτερο σε μια τέτοια κάρτα?fat32?

 

έχω κάνει αντιγραφή τα περιεχόμενα της 8αρας κάρτας στο pc (win7)και με ένα φλασάκι προσπαθώ να τα περάσω στην 16gb.

μου βγάζει όμως σε κάποιες φάσεις ''σφάλμα 0x80070570''

με διαμόρφωση fat32

 

όταν όμως με διαμόρφωση exfat πάω να κάνω το ίδιο το σφάλμα μου το βγάζει λιγότερες φορές.

αντιγράφω δηλαδή στην κάρτα περισσότερα αρχεία

τι σφάλμα είναι αυτό ξέρει κανείς?

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος με 16gb κάρτα στο hd2 σε το format είναι??

 

exfat ή fat32??

Όπως ήδη απαντήθηκε, η κάρτα πρέπει να είναι φορμαρισμένη σε FAT32. Επίσης, με βάση την εφαρμογή "Format SD Card" που βρίσκεται στο Start/Tools/ στο HD2, το βέλτιστο cluster size είναι 32 KB. Το τελευταίο το αναφέρω γιατί αν πάτε να φορμάρετε την SD απ' το PC και αφήσετε τα default settings θα σας τη φορμάρει με cluster size 8 KB - αυτό συμβαίνει σ' εμένα με Windows 7 x64. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αισθητή η διαφορά μεταξύ των δύο. Με 32 KB έχουμε λιγότερο fragmentation αλλά χάνουμε κάποιο χώρο λόγω του χαμένου χώρου στο τελευταίο cluster του κάθε αρχείου.

 

Πάντως η HTC προτείνει 32 KB, κάτι θα ξέρουν αυτοί.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχω κάνει αντιγραφή τα περιεχόμενα της 8αρας κάρτας στο pc (win7)και με ένα φλασάκι προσπαθώ να τα περάσω στην 16gb.

μου βγάζει όμως σε κάποιες φάσεις ''σφάλμα 0x80070570''

με διαμόρφωση fat32

 

Αυτό πάντως δεν είναι καλό... ανεξαρτήτως FAT.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν κανεις εχει αγορασει απο ebay εξαρτηματα για το συγκεκριμενο κινητο.χθες παρηγγειλα ενα 19in1 απο εκει εχει μεσα θηκες ζελατινες βαση στηριξης κτλ κτλ....ειναι αξιοπιστα αυτα τα πακετα???

και παλι ευχαριστω

 

Εγω φιλε μου αγορασα ενα πακετο 9in1 και ολα πηγαν οκ!μαλιστα σε μια βδομαδα περιπου το ειχα στα χερια μου!

Απλα..ειναι νομος..οτι πληρωνεις παιρνεις...καποια βασικα εξαρτηματα (πχ μπαταρια) εγω προσωπικα δεν θα τα εμπιστευομουν,

ιδιαιτερα για ενα κινητο τετοιας αξιας που εχουμε.Μπορει εκει που το φορτιζεις να σου κανει κανα μπουυυμ!!!:lol::lol:

Καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις αυθεντικα προιοντα HTC για αξεσουαρ ζωτικης σημασιας

για το κινητο σου(μπαταριες,φορτιστες πριζας),για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο!

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορει εκει που το φορτιζεις να σου κανει κανα μπουυυμ!!!:lol::lol:

 

Εντούτοις, δεν υπάρχουν τέτοιες αναφορές παρόλο που πολλοί χρήστες έχουν δοκιμάσει παρόμοιες μπαταρίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου αγορασα ενα πακετο 9in1 και ολα πηγαν οκ!μαλιστα σε μια βδομαδα περιπου το ειχα στα χερια μου!

Απλα..ειναι νομος..οτι πληρωνεις παιρνεις...καποια βασικα εξαρτηματα (πχ μπαταρια) εγω προσωπικα δεν θα τα εμπιστευομουν,

ιδιαιτερα για ενα κινητο τετοιας αξιας που εχουμε.Μπορει εκει που το φορτιζεις να σου κανει κανα μπουυυμ!!!:lol::lol:

Καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις αυθεντικα προιοντα HTC για αξεσουαρ ζωτικης σημασιας

για το κινητο σου(μπαταριες,φορτιστες πριζας),για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο!

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου,

Με ότι εχω πάρει από ebay έχω μείνει ικανοποιημένος και από τιμή αλλά και από ποιότητα (θέλει όμως προσοχή)

Ειδικά αυτό το σετ φορτιστή μπαταρίας είναι τέλειο, το χρησιμοποιώ συνεχεία

2x Battery+Charger+Cable + Plug for HTC HD2 T8585 LEO

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγκατασταση ενος παιχνιδιου η προγραμματος πως το βαζω στο κινητο

 

Είναι λίγο αόριστη η ερώτηση,

πάντως

μπορείς να κάνεις εγκατάσταση ενος παιχνιδιού η προγράμματος απο το pc όταν συγχρονίσεις την συσκευή,

ή να βάλεις το αρχείο του παιχνιδιού η προγράμματος

στην συσκευή και να το κάνεις εγκατάσταση από εκεί.

Σε κάλυψα??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εντούτοις, δεν υπάρχουν τέτοιες αναφορές παρόλο που πολλοί χρήστες έχουν δοκιμάσει παρόμοιες μπαταρίες.

 

Χρησιμοποιω τετοιες μπαταριες απο την εποχη Diamond1 και δεν ειχα ποτε προβλημα.

Αντιθετα παρατηρω και στο HD2 αλλα και στο HD1 παλιοτερα, οτι η συσκευη ζεστενεται λιγοτερο κατα την φορτιση με παραλληλη χρηση.

 

Δεν ειναι καθολου περιεργο ακομα και να φτιαχνονται στο ιδιο εργοστασιο με τις γνησιες.

 

Τα γνησια αξεσουαρ εχουν υπερβολικες τιμες για πολλους και διαφορους λογους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενα BG all tabs που ειναι στο φακελο του zaxaraki...

Εχω 1.66 ελλ..και απο το πρωτο post to cab για τις 3 σελιδες to cookies home tab..

Αποτελεσμα να δειχνει χαλια το home tab..μετα το uninstall του cab παλι τα ιδια!!

 

καμια ιδεα :/

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα...(στη καρτα εγινε το setup) αλλα παλι τα ιδια..το τηλ λειτουργει κανονικα

και ολα τα tab ειναι οκ εκτος της home :S

Αν βγαλω τα cookies home tab για να εχω την παλια screen ισως φτιαξει..?

Οχι hard reset please :(

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το πρόβλημα έχει δημιουργηθεί από τις δοκιμές που έχεις κάνει, το συγκεκριμένο που δίνω δουλεύει σίγουρα και με το Co0kies Home Tab.

 

Και κάτι άλλο... τέτοια πράγματα που αλλάζουν αρχεία του συστήματος τα εγκαθιστούμε μόνο στην κύρια μνήμη. Κάντο, κάνε επανεκκίνηση και πες μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To εβαλα στο τηλ τωρα αλλα και παλι τα ιδια (μου λεει κατω απο ενα μισο ρολοι τηα ελεγα 0 missed xalls) στη home screen..δεν δειχνει κανενα quick prog...δεν μου ρολαρει πανω κατω...κλπ!

Aφου θελω να την κανω την μακακια μου..γιατι δεν ρωταω πρωτα..

Τωρα Athannaso :'( ?

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε απεγκατάσταση ότι σχετικό έχεις βάλει στο manila. Για το κάθε ένα που έχεις εγκαταστήσεις θα κάνεις και ξεχωριστό soft reset. Απεγκατέστησε και το Co0kie's Home tab.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

νέα 1.72 επίσημη rom. Αρχικά έχει κυκλοφορήσει η ασιατική έκδοση και σύντομα η ευρωπαϊκή αλλά και η ελληνική αργότερα.

 

 

Παιδια καλημερα!

κυκλοφορησε η Γερμανικη και η Ολλανδικη νεα rom οποτε φανταζομαι οτι πολυ συντομα θα εχουμε και την Ελληνικη εκδοση. Απ' οτι θυμαμαι η 1.66 ειχε κυκλοφορησει μαζι με τη Γερμανικη.

 

Παραλληλα ομως βγηκαν και 2 hot fixes:

 

Update for HTC HD2 Facebook Albums

και

Update for HTC HD2 Java Message Pop up

 

Ολα τα παραπανω με ημερομηνια 25.3.2010

 

 

http://www.htc.com/de/supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=all

Link to comment
Share on other sites

Στο Cookies Home Tab μου λέει σφαλμα οτι δεν ειναι δυνατη η απεγκ. και αν θελω να παραμεινει στη λιστα..μπορω να το βγαλω με αλλο τροπο αυτο?
Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα icons μου ενα ενα τελεια ομορφα με τη σειρα τους πανεεεεεεεεεεεεεεεεε

:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((...

Athanasoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo..

 

Υ.Γ

Βλεπω να εχεις δωσει ενα BG all tabs και λεω μεσα μου...αααα..το εχω στο κιν απο του zaxaraki το φακελο! Ουτε να ρωτησω ουτε τιποτα!

Βravo mou makaka :/

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Πως να βάλουμε το εορτολόγιο στο ημερολόγιο του HD2 μεσώ OUTLOOK

 

Κατεβάζουμε το αρχείο EORTOLOGIO OUTLOOK.rar

(Το αρχείο το έχω τροποποιήσει από τα αρχεία που υπάρχουν στο πρώτο post-δεν είναι δική μου δουλειά)

 

Το αποσυμπιέζουμε.

 

Ανοίγουμε το OUTLOOK και επιλέγουμε Αρχείο -> Εισαγωγη και εξαγωγη

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.8d8fb49330.jpg

 

Επιλέγουμε Εισαγωγή από άλλο πρόγραμμα η αρχείο και πατάμε επόμενο

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.77a9fdd122.jpg

 

Επιλέγουμε Αρχείο προσωπικών φακέλων (.pst) και πατάμε επόμενο

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.66a02875a2.jpg

 

Επιλέγουμε Αρχείο το αρχείο EORTOLOGIO OUTLOOK.pst και πατάμε επόμενο

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.9d1ebfe654.jpg

 

Επιλέγουμε Τέλος

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.94910b0e2a.jpg

 

Και έχουμε περάσει το Εορτολόγιο στο OUTLOOK :)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.0c5a4e38a0.jpg

 

Παίρνουμε backup της καταχωρίσεις του ημερολογίου στη συσκευή μας για να μην τις χάσουμε σε περίπτωση που κάνουμε κάτι λάθος.

 

Συγχρονίζουμε την συσκευή με το pc και στο τέλος του συγχρονισμού έχουμε το Εορτολόγιο στο ημερολόγιο της συσκευής μας. :lol:

 

Σ' ευχαριστώ για την προσπάθεια...

Μία διευκρίνιση όμως...

Όταν τελικα το pst αρχείο περάσει στο Outlook, δεν κάνει εισαγωγή των εορτών στο ίδιο το ημερολόγιο που ήδη χρησιμοποιώ -και έχω και άλλες καταχωρήσεις-, αλλά αντιθέτως δημιουργεί ένα νέο.

Εάν κάνεις φυσικά επικάλυψη των δύο ημερολογιών σε μία προβολή, τα βλέπεις στο Outlook, αλλά δεν τα καταχωρεί σαν συμβάντα στο HD2.

Προσπάθησα να κάνω merge τα δύο ημερολόγια σε ένα, αλλά αποτυγχάνω...

Δουλεύω με Outlook 2007....

Καμμιά υπόδειξη?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...