Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν είμαι ακόμα για έξτρα έξοδα :p . Από την χρήση που κάνετε εσείς πάνω κάτω τι πάιζει? Έχω το unlimited της vodafone και το φοβάμαι να είμαι συνδεδεμένος συνέχεια μήπως και ξεπεράσω τα 3 Gb ορθής χρήσης που έχει. Η μήπως είναι δύσκολο να γίνει αυτό?

 

Είναι εξαιρετικά δύσκολο να τα ξεπεράσεις εάν δεν κάνεις download αρχεία καθημερινά από το ίντερνετ. Χρησιμοποίησε το άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?... Εγκατέστησα τον Opera Mobile τον τελευταίο. Πολύ καλός και αρκετά γρήγορος (βέβαια όχι και τρελά πιό γρήγορος απο τον προηγούμενο) ...

 

Μία ερώτηση. Δέν μπορούμε να κάνουμε zoom όπως πριν ? (με τα δύο δάκτυλα τραβώντας αντιστρόφως ανάλογα?..)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Μια ερωτηση, εμεις δεν γινεται να κανουμε την ROM μας 574ΜΒ, οπως στην Αμερικη????
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη

Στις δυο τελευταίες version εγώ δεν έχω δει κανένα πρόβλημα.

 

Το music tab δουλεύει πολύ καλά. Θέλει την πρώτη φορά μόνο λίγη ώρα να κάνει ενημέρωση τα αρχεία μουσικής.

 

Τα menu πως σου φαίνονται? Έμενα μου πήρε λίγες να τα συνηθίσω!

 

 

τα μενου Γιαννη τα εχω συνηθισει,δεν με πειραζει αυτο,μου την δινει να μην δουλευουν ολα σωστα.

 

Σαν γεροντακι που εισαι δυσκολευεσαι να προσαρμοστεις στους εκαστοτε νεοτερισμους:lol:

Σε μενα δουλευν μια χαρα ολα εκτος απο ενα προβληματακι που μου δημιουργει ο WkTask. Μερικες φορες δεν αφηνει να ανοιξουν τα notifications οταν πατας στην μπαρα κατι που δεν γινεται με αλλο task manager.

Γενικα ομως τα 6.5.3 ειναι πιο εξελιγμενα.

 

ειναι και αυτος ενας λογος Κωστα :lol:

 

παντως,μεχρι στιγμης

1.η κακη μαγνητοφωνηση κλησης

2.η αργοπορια να διαβασει καποιο backup

3.η καθυστερηση του music tab,και το κακο animation του

4.το αργο refresh μεσα στους φακελους

ειναι καποια πραγματα που με χαλασανε..

 

αντιθετα

1.τα ωραια γραφικα

2.το "κατω ολα" περιβαλον

3.το πολυ finger friendly menu

4.και η ταχυτητα του rotation

μου αρεσαν πολυ.

 

μαλον σημετα καποια στιγμη θα γυρισω παλι στην καλη μου topix 1.5.2..γιατι οσο δουλευω την v10 τοσο βρισκω πραγματα που με διχαζουν...δλδ και αρεστα αλλα κ δυσαρεστα :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?... Εγκατέστησα τον Opera Mobile τον τελευταίο. Πολύ καλός και αρκετά γρήγορος (βέβαια όχι και τρελά πιό γρήγορος απο τον προηγούμενο) ...

 

Μία ερώτηση. Δέν μπορούμε να κάνουμε zoom όπως πριν ? (με τα δύο δάκτυλα τραβώντας αντιστρόφως ανάλογα?..)

 

Δυστυχώς όχι :cry:

 

Καλησπερα σε ολους!!!Μια ερωτηση, εμεις δεν γινεται να κανουμε την ROM μας 574ΜΒ, οπως στην Αμερικη????

 

Στην Official ROM δεν γίνεται.

Υπάρχουν όμως cooked rom που με τα κατάλληλο radio κάνουμε την ROM μας 574ΜΒ.

π.χ. Miri v10 με Radio 2.08.50.08_2

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Μια ερωτηση, εμεις δεν γινεται να κανουμε την ROM μας 574ΜΒ, οπως στην Αμερικη????

 

Άντε και το έκανες, τι θα κερδίσεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως να βάλουμε το εορτολόγιο στο ημερολόγιο του HD2 μεσώ OUTLOOK

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

 

Ενημερωτικά βέβαια, υπάρχει ήδη εκεί το...

 

- Προσθήκη εορτολογίου στο Ημερολόγιο του Manila. (by Te_salat)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?... Εγκατέστησα τον Opera Mobile τον τελευταίο. Πολύ καλός και αρκετά γρήγορος (βέβαια όχι και τρελά πιό γρήγορος απο τον προηγούμενο) ...

 

Μία ερώτηση. Δέν μπορούμε να κάνουμε zoom όπως πριν ? (με τα δύο δάκτυλα τραβώντας αντιστρόφως ανάλογα?..)

δοκιμασε με τον skyfire.κανει zoom,παιζει και τα videos απο ιστοσελιδες>:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με τον skyfire.κανει zoom,παιζει και τα videos απο ιστοσελιδες>:)

ουτε ο skyfire υποστηριζει pinch zoom..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και εγω 3 ερωτησουλες για το νεο μου αποκτημα....;)

 

1) Μου βγαζει συνεχεια προηδοποιηση κατι για GPRS.....oτι εχω προβλημα συνδεσης...

 

2) Πως γινετε να βλεπει μονο οταν εχω συνδεση wi-fi και οχι απο το δικτυο για να μην χρεωνομαι....(καπως το εκανα παλια οταν ειχα WM αλλα δεν θυμαμαι...και για τις 2 ερωτησεις αυτες)

 

3) Αλλαξα καρτα μνημης με μεγαλυτερη κ δεν την βλεπει..ειναι kingston...το εχει διαπιστωσει κανεις,......?

 

 

Αυτα τα ολιγα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Πως να βάλουμε το εορτολόγιο στο ημερολόγιο του HD2 μεσώ OUTLOOK

 

Κατεβάζουμε το αρχείο EORTOLOGIO OUTLOOK.rar

(Το αρχείο το έχω τροποποιήσει από τα αρχεία που υπάρχουν στο πρώτο post-δεν είναι δική μου δουλειά)

 

Το αποσυμπιέζουμε.

 

Ανοίγουμε το OUTLOOK και επιλέγουμε Αρχείο -> Εισαγωγη και εξαγωγη

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.8d8fb49330.jpg

 

Σε 'μενα παντως η επιλογη εισαγωγη/εξαγωγη υπαρχει, αλλα δεν με αφηνει να την επιλεξω..... δεν ξερω το λογο....:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια να κανω και εγω 3 ερωτησουλες για το νεο μου αποκτημα....;)

 

1) Μου βγαζει συνεχεια προηδοποιηση κατι για GPRS.....oτι εχω προβλημα συνδεσης...

 

2) Πως γινετε να βλεπει μονο οταν εχω συνδεση wi-fi και οχι απο το δικτυο για να μην χρεωνομαι....(καπως το εκανα παλια οταν ειχα WM αλλα δεν θυμαμαι...και για τις 2 ερωτησεις αυτες)

 

3) Αλλαξα καρτα μνημης με μεγαλυτερη κ δεν την βλεπει..ειναι kingston...το εχει διαπιστωσει κανεις,......?

 

 

Αυτα τα ολιγα....

 

Για να μην συνδέεται η συσκευή μέσω GPRS εγκατέστησε το NoData όπου απενεργοποιείς τα πάντα εκτός του MMS.

 

Ποια κάρτα έβαλες; Σε γενικές γραμμές δεν έχει περιορισμό σε αυτό τον τομέα η συσκευή. Τις διαβάζει όλες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άντε και το έκανες, τι θα κερδίσεις?

 

Μηπως να ανασανει λιγο παραπανω ο Λεοντας???Που τωρα με 6-7 αναγκαστικες εφαρμογες πεφτει στα 80ΜΒ στην καλυτερη....

Link to comment
Share on other sites

3) Αλλαξα καρτα μνημης με μεγαλυτερη κ δεν την βλεπει..ειναι kingston...το εχει διαπιστωσει κανεις,......?

 

 

Αυτα τα ολιγα....

 

Δοκίμασες να κάνεις format στην κάρτα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για όσους κατόχους μηχανής ήθελα να ρωτήσω τι βάση χρησιμοποιούν για το κινητό? Αν έχουν να προτείνουν κατι.

 

Όσες έχω δει δεν με πείθουν και πολύ γιατί φοβάμαι ότι σε καμιά λακκούβα θα το ψάχνω το κινητό!! Δεν έχει και πιαστράκι το κινητό να πεις ότι το ασφαλίζεις με κανένα λουράκι…

 

Δημήτρη αν δεν κάνω λάθος από τι θυμάμαι που είχες πει παλιότερα εσύ χρησιμοποιείς αυτή τη βάση? Αν ναι τι πατέντα έχεις κάνει γιατί αυτή δεν δένει σε μηχανή έτσι όπως είναι. Επίσης με την τροφοδοσία τι σκέφτηκες? Άνοιξες πχ τρύπα στην βάση?

 

Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να ανασανει λιγο παραπανω ο Λεοντας???Που τωρα με 6-7 αναγκαστικες εφαρμογες πεφτει στα 80ΜΒ στην καλυτερη....

 

Στα 80????:wacko:

Καλά, τι του έχεις βάλει και τρέχει?

Μετά από soft reset πόση ραμ είναι ελεύθερη?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να τσεκαρω σημερα τη μνημη του λεο μου κ βλεπω οτι εχω στη συσκευη 180mb storage, κ απο αυτα ειναι ακομα ελευθερα τα 87mb.. Τα υπολοιπα χρησιμοποιουντε απο ποια προγραματα ? Μιας κ δεν εχω εγκαταστησει τιποτα μονο ενα cab για να δειχνει τη μπαταρια με ποσοστο τις εκατο κ αλλο ενα με τον αυτοματο καθαρισμο τou cashe που βρισκετε στην πρωτη σελιδα του thread..

Ειναι φυσιολογικο να ειναι τοσα τα free mb η ?

Παραδειγμα μετα απο ενα hard reset ποσα θε ειναι ελευθερα?

Υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω ωστε να μην μειωθει κι αλλο το storage?

Παραδειγμα να σβησω κατι μεσα απο τη συσκευη?

 

edit δεν ειχα δει το παραπανω ποστ οποτε περιμενω κ εγω καμμια συμβουλη !

Edited by malias4

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Στα 80????:wacko:

Καλά, τι του έχεις βάλει και τρέχει?

Μετά από soft reset πόση ραμ είναι ελεύθερη?

 

Δεν μιλαω για την RAM...αλλα για την ROM (internal memory = αποθηκευτικος χωρος συσκευης)

Μετα απο μερικα αναγκαστηκα cab για το ρολοι και τα αλλα συναφη και κατι BSB Tweaks και τα αλλα γνωστα που πρεπει να βρισκονται εκει....Συν μερικα αναγκαστηκα shortcut και αρχεια συστηματος που δημιουργει καθε εγκατασταση κι ας την κανεις στην Storage Card εχω φτασει να εχω 55ΜΒ ΜΟΝΟ ελευθερα!!!!Και εχω βαλει τα αναγκαια και ημουν πιο υποψιασμενος μετα το hard-reset που ηξερα τι παιζει με τα ΜΒ της συσκευης!Γι'αυτο ελεγα αν υπαρχει τροπος να την κανουμε 574ΜΒ ωστε να εχει ο Λεοντας περισσοτερο χωρο για "ανασες"!!!

Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιαλω για την RAM...αλλα για την ROM (internal memory = μνημη σησκευης)

Μετα απο μερικα αναγκαστηκα cab για το ρολοι και τα αλλα συναφη και κατι BSB Tweaks και τα αλλα γνωστα που πρεπει να βρισκονται εκει....Συν μερικα αναγκαστηκα shortcut και αρχεια συστηματος που δημιουργει καθε εγκατασταση κι ας την κανεις στην Storage Card εχω φτασει να εχω 55ΜΒ ΜΟΝΟ ελευθερα!!!!Και εχω βαλει τα αναγκαια και ημουν πιο υποψιασμενος μετα το hard-reset που ηξερα τι παιζει με τα ΜΒ της συσκευης!Γι'αυτο ελεγα αν υπαρχει τροπος να την κανουμε 574ΜΒ ωστε να εχει ο Λεοντας περισσοτερο χωρο για "ανασες"!!!

αυτη που αναφερεις ειναι η ram και οχι η rom. η ram ειναι η μνημη της συσκευης για αποθηκευση και προγραμματα.

η rom εχει το λειτουργικο και δεν μπορουμε να αλλαξουμε κατι εκει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

τα μενου Γιαννη τα εχω συνηθισει,δεν με πειραζει αυτο,μου την δινει να μην δουλευουν ολα σωστα.

 

 

 

ειναι και αυτος ενας λογος Κωστα :lol:

 

παντως,μεχρι στιγμης

1.η κακη μαγνητοφωνηση κλησης

2.η αργοπορια να διαβασει καποιο backup

3.η καθυστερηση του music tab,και το κακο animation του

4.το αργο refresh μεσα στους φακελους

ειναι καποια πραγματα που με χαλασανε..

 

αντιθετα

1.τα ωραια γραφικα

2.το "κατω ολα" περιβαλον

3.το πολυ finger friendly menu

4.και η ταχυτητα του rotation

μου αρεσαν πολυ.

 

μαλον σημετα καποια στιγμη θα γυρισω παλι στην καλη μου topix 1.5.2..γιατι οσο δουλευω την v10 τοσο βρισκω πραγματα που με διχαζουν...δλδ και αρεστα αλλα κ δυσαρεστα :D

 

Τι να σου πω Δημητρη μου. Ειναι αναλογγα και αν ταιριαζουν αυτα που βαζει καθενας αλλα και αυτα που ζητα.

Για παραδειγμα εχω φοβερα καθαρη ηχογραφιση με σκετο το vito.

O χρονος που παιρνει backup η κανει restore ειναι ο ιδιος βεβαια δεν ψαχνω μεσα στα backup γιατι δεν εχω λογο. Κρατω καποιους φακελους αντιγραφο στην καρτα μου μονο για τα bookmarks & cookies, τα εικονιδια του Co0kies συν καποιες ρυθμισεις και στοιχια προγραμματων για να μην τα περναω καθε φορα.

Ολα τα αλλα τα αναλαμβανει το SPB backup: mails sms.

 

Ο φακελος των windows ανοιγει το ιδιο γρηγορα και δεν εχω παρατηρησει κατι διαφορετικο στην μουσικη.

 

Πιστευω ομως οτι οι βελτιωσεις των 6.5.3 ειναι περισσοτερο σημαντικες απο οτιδηποτε αλλο.

Η πληκτρολογιση, το πατημα σε links στον opera, ακομα και η μεταβαση στις σελιδες του φορουμ γινεται ανετα χωρις ζουμ χωρις αποτυχημενες προσπαθειες.

Γενικα ειναι πολυ πιο finger friendly απο τις 6.5

Και φυσικα η διαχειριση μνημης. Απο το πρωι κανω τα παντα αοο ρο Λεο γιατι ειμαι μακρια απο λαπτοπ και η μνημη δεν εχει περασει το 43% με πολυ σερφαρισμα mails κλπ.

Απο μπαταρια μ αυτη την πολυ σκληρη χρηση ειμαι στο 55 %

Εγω δεν νομιζω να μπορω να γυρισω στις παλιες 6.5

 

Βεβαια οτι βολευει καθενα. Εσυ εισαι παλιος κατι θα ξερεις

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχετε μπερδέψει τα μπούτια σας:p

Τα 576 mb αφορούν τη RAM, όχι τη ρόμ.

Τα προγράμματα αποθηκεύονται στη rom , όχι στη ράμ.

Δεν υπάρχει τρόπος να επεκτείνεις τη ρομ.

Για την ελεύθερη ραμ, εξαρτάται από την έκδοση ρομ που χρησιμοποιείς.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ουτε ο skyfire υποστηριζει pinch zoom..

αν εχεις εγκαταστησει το zoomer γινεται!σε μενα κανει zoom κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πηγα να τσεκαρω σημερα τη μνημη του λεο μου κ βλεπω οτι εχω στη συσκευη 180mb storage, κ απο αυτα ειναι ακομα ελευθερα τα 87mb.

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις εγκατάσταση των προγραμμάτων στην κύρια μνήμη εκτός και αν μιλάμε για προγράμματα που πειράζουν αρχεία συστήματος ή τρέχουν μονίμως στο background όπως για παράδειγμα ένας task manager. Όλα τα υπόλοιπα στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...