Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
υπαρχουν πολλοι που εχουν φτιαξει\τροποποιησει dialers στους xda που κανουν στο λεο..

 

Ποιος ο λόγος; :confused:

 

Προφανώς ο bbbb δεν έχει πρόβλημα με το χρώμα αλλά με τον ίδιο τον dialer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος; :confused:

 

Προφανώς ο bbbb δεν έχει πρόβλημα με το χρώμα αλλά με τον ίδιο τον dialer.

 

Μαλλον εννοουσε σε cab τον dialer της HTC οπως γινονταν και παλια

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος; :confused:

 

Προφανώς ο bbbb δεν έχει πρόβλημα με το χρώμα αλλά με τον ίδιο τον dialer.

 

 

Γιαννη ο ανθρωπος θελει τον dialer του sence :)

κι εγω δεν μιλαω για χρωματισμενους dialers αλλα panosha:lol:

μιλαω για extracted htc dialers (topaz κλπ)που εχουν γινει cab και ειναι αμεσα εγκαταστασιμοι:)

 

ειμαι απο το τηλ τωρα (ειμαι δουλεια) και δεν μπορω να ψαξω,ας κοιταξει ο φιλος λιγο,η ας περιμενει να δω το πρωι που θα παω σπιτι.εχω καμια 10αρια τετοιους,απλα δεν τους εχω δοκιμασει στο λεο,δεν υπηρχε λογος να το κανω,μιας και οτι ρομ εχω κρατησει στο λεο,ειχε το sence δεδομενο:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι λέμε το ίδιο. Φαίνεται με την οθόνη σβηστή μόνο.

 

Το ίδιο πρέπει να λέμε... Απλά δεν το έχω παρατηρήσει σε άλλη συσκευή και μου έκανε εντύπωση. Λογικά είναι έντονο λόγω μεγέθους της οθόνης, σωστά?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις παρατηρησα οτι το igo8 μου βγαζει μηνυμα οταν παει να κανει πλοηγηση,το παρακατω "Δεν βρεθηκε η διαδρομη,χαρτες απομονομενοι" Ξερεις κατι γι'αυτο??

Τι διαδρομή προσπαθείς να δώσεις;Kάποιοι χάρτες έχουν αποκομμένα σύνορα ή δεν έχουν σωστά τις ακτοπλοϊκές προς τα νησιά μας.Δες και στις ρυθμίσεις διαδρομής--->τύποι οδών για προσθήκη αν του επιτρέπεις την χρήση φέριμποτ

Ποιος ο λόγος;

 

Προφανώς ο bbbb δεν έχει πρόβλημα με το χρώμα αλλά με τον ίδιο τον dialer.

Ακριβώς.Δεν θέλω τον htc dialer.Ευχαριστώ όλους σας για την ανταπόκριση.Έτσι και αλλιώς είναι το μόνο που με χαλάει στην μακράν καλύτερη μέχρι στιγμής wm συσκευή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι

δεν έχω ήχο στο sms εισερχόμενα

εχω topix 1.5.2 και sbp mobile shell v 3.5.3

 

ευχαριστώ

 

Περίεργο, αυτό μπορεί να συμβεί όταν έχουμε αλλάξει τη γλώσσα του sense σε ελληνικά.

 

Η λύση που δούλεψε σ'εμένα είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=631521

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο που το βρισκω;

 

Στο πρώτο post υπάρχει link για τον WkTask Manager.

 

Περίεργο, αυτό μπορεί να συμβεί όταν έχουμε αλλάξει τη γλώσσα του sense σε ελληνικά.

 

Η λύση που δούλεψε σ'εμένα είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=631521

 

Υπάρχει και στο πρώτο post η λύση από τον tsipistri.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στο πρώτο post η λύση από τον tsipistri.

 

Πράγματι, δεν το είχα δει.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω περασει τον IGO8 και μολις τον ανοιγω και φορτωσει το προγραμμα ξεκιναει και ακουγονται κατι "κλικ-κλικ" συνεχεια και ασταματητα σαν να πατιεται συνεχεια καποιο κουμπι

 

Πρόσθεσε στο sys.txt

 

[sound]

mute_os_key=1

 

και οταν παω να γραψω διευθυνση μου εμφανιζει απο εκει που ειναι κανονικο το πληκτρολογιο, ενα πληκτρολογιο με μικρα γραμματα και δεν μπορω μα γραψω γιατι συνεχιζει το "κλικ-κλικ"!!!Ξερει καποιος κατι γι'αυτο!!!!Βοηθεια παιδες!!!

 

Πρόσθεσε στο sys.txt

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ SOS!!!!!Ειχα μετανομασει ηδη την Καρτα Απθηκευσης σε StorageCard μεσω registry και καταλαθος περασα το αρχειο cab που κανει την ιδια δουλεια και μου εκανε την StorageCard -> StorageCard 2 και εκανε καινουριο φακελο με το ονομα Storage Card...εκανα απεγκατασταση το cab αλλα τιποτα....και οπως καταλαβαινεται μου ακυρωσε ολες τις εφαρμογες και πρεπει να τις τρεχω μεσω FileExplorer!!!!Τι να κανω....ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης!!!Καποιος βοηθεια!!! ΑΚΥΡΟ!!!!!!ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ!!!!ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!

 

Αν κανει καποιος την ιδια μαλ....κια κανετε απεγκατασταση το cab και με εναν fileexplorer κανετε διαγραφη τον φακελο StorageCard(τον καινουριο) και μετα επανεκκινηση (soft-reset).....και ολα μετα Ο.Κ.!!!!!!!

Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος; :confused:

 

Προφανώς ο bbbb δεν έχει πρόβλημα με το χρώμα αλλά με τον ίδιο τον dialer.

 

 

Ακριβώς.Δεν θέλω τον htc dialer.Ευχαριστώ όλους σας για την ανταπόκριση.Έτσι και αλλιώς είναι το μόνο που με χαλάει στην μακράν καλύτερη μέχρι στιγμής wm συσκευή

 

 

αρα Γιαννη ειχες δικιο..:rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τωρα μολις παρατηρησα οτι το igo8 μου βγαζει μηνυμα οταν παει να κανει πλοηγηση,το παρακατω "Δεν βρεθηκε η διαδρομη,χαρτες απομονομενοι" Ξερεις κατι γι'αυτο??

 

Απευθύνσου καλύτερα στο thread του iGO8... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ'ολους!!!

 

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με το service της ace hellas.

Σκέφτομαι να το πάω μία βόλτα γιατι μου εμφάνισε κάτι στην οθόνη, έχει μία βούλα περίπου 5mm διάμετρο η οποία είναι πίο φωτεινή απο την υπόλοιπη οθόνη. Φαίνεται κυρίως σε ανοιχτόχρωμα backgrouds... Και επειδή θέλω να ξαναπεράσω cooked rom θέλω να το πάω για service πρώτα, μη γίνει τίποτα και χαλάσει τελείως και ψάχνω στα τυφλά πως θα το επαναφέρω.

 

Το έχει πάει κανείς άλλος;; Σε πόσο καιρό το είχαν έτοιμο;;

 

Ευχαριστώ εκ τον προτερων

 

Σάκης

Edited by Astroholic
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι. στην πρώτη σελίδα

που έχει το πρόγραμμα που δίνει

χρώμα στη μπάρα και το άλλο που

δείχνει σε ποσοστό την κατάσταση

μπαταρίας κάνει μόνο για

το Leo ?. θέλω να το περάσω στο

κουμπάρο μου .έχει το DIAMOND 2.

θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτήσω κάτι. στην πρώτη σελίδα

που έχει το πρόγραμμα που δίνει

χρώμα στη μπάρα και το άλλο που

δείχνει σε ποσοστό την κατάσταση

μπαταρίας κάνει μόνο για

το Leo ?. θέλω να το περάσω στο

κουμπάρο μου .έχει το DIAMOND 2.

θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα ?

 

Δεν θα έχει πρόβλημα στο D2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω τα εξης:Σχετικα με οτι επισημες αναβαθμσεις του HD2 απο την επισημη εταιρεια ποια η διαδικασια και που υπαρχουν αναβαυμισεις αν υπαρχουν σε ποιο κομματι(rom,???)μιλαω παντα για επισημες.Ποια η διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ'ολους!!!

 

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με το service της ace hellas.

Σκέφτομαι να το πάω μία βόλτα γιατι μου εμφάνισε κάτι στην οθόνη, έχει μία βούλα περίπου 5mm διάμετρο η οποία είναι πίο φωτεινή απο την υπόλοιπη οθόνη. Φαίνεται κυρίως σε ανοιχτόχρωμα backgrouds... Και επειδή θέλω να ξαναπεράσω cooked rom θέλω να το πάω για service πρώτα, μη γίνει τίποτα και χαλάσει τελείως και ψάχνω στα τυφλά πως θα το επαναφέρω.

 

Το έχει πάει κανείς άλλος;; Σε πόσο καιρό το είχαν έτοιμο;;

 

Ευχαριστώ εκ τον προτερων

 

Σάκης

 

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Θα σου αλλαξουν οθονη μεσα σε 2 -3 εργασιμες θα εισαι ετοιμος. Μη ξεχασεις να κοιτας απο το σαιτ τους την κατασταση του service μεσω της υπηρεσιας e-service. Ενοειται πως δε θα πληρωσεις cent!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ'ολους!!!

 

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με το service της ace hellas.

Σκέφτομαι να το πάω μία βόλτα γιατι μου εμφάνισε κάτι στην οθόνη, έχει μία βούλα περίπου 5mm διάμετρο η οποία είναι πίο φωτεινή απο την υπόλοιπη οθόνη. Φαίνεται κυρίως σε ανοιχτόχρωμα backgrouds... Και επειδή θέλω να ξαναπεράσω cooked rom θέλω να το πάω για service πρώτα, μη γίνει τίποτα και χαλάσει τελείως και ψάχνω στα τυφλά πως θα το επαναφέρω.

 

Το έχει πάει κανείς άλλος;; Σε πόσο καιρό το είχαν έτοιμο;;

 

Ευχαριστώ εκ τον προτερων

 

Σάκης

Πριν 2 χρόνια περίπου είχα στείλει το Kaiser μου για επισκευή. Ήταν έτοιμο σε 15 μέρες (μου έκαναν αλλαγή motherboard). Άψογη, επαγγελματική δουλειά και δεν πλήρωσα απολύτως τίποτα. Ακόμα και τα ταχυδρομικά τα κάλυψαν αυτοί. Μη φοβάσαι, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

 

1) εχω φτιαξει κανονικα και παιρνω τα mail μου και απο τους 2 λογαριασμους μου στο hotmail απο το email tab του sense. ομως αυτο που δεν μου αρεσει με τον λογαριασμο του hotmail ειναι οτι μεσω του hd2 δεν μπορω να δω ολους τους φακελλους που εχω φτιαξει στο hotmail, αλλα μονο τα εισερχομενα,εξερχομενα,απεσταλμενα, προχειρα και διαγραμμενα. υπαρχει καποια λυση γι'αυτο ωστε να μπορω να δω ολους τους φακελλους που εχω στον λογαριασμο μου ? επισης δεν μου δειχνει τον φακελλο "ανεπιθυμητη αλληλογραφια". μπορω να την βλεπω καπως ?

 

2) κατι αλλο τωρα. απο το tab του email και του sms στο htc sense, οταν εχω νεα μηνυματα (ειτε email ειτε sms/mms) ενω κανω scroll και τα διαβαζω απο το sense δεν μου τα υπολογιζει σαν διαβασμενα αλλα πρεπει να πατησω να ανοιξω καθε μηνυμα για να μου το θεωρησει σαν διαβασμενο. αν θυμαστε στο touchflo 3d που ειχε το diamond οταν εκανες scroll και διαβαζες τα sms/mms/email απο το tab του touchflo 3d, καθε μυνημα που περνουσες το θεωρουσε σαν διαβασμενο και δεν χρειαζοταν να ανοιξεις καθε ενα απο αυτα. ειναι δυνατοτητα που δεν υπαρχει στο sense ui η μηπως μπορει να γινει με καποια ρυθμιση ισως? εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι στο xda. εχω 1.66 ελληνικη official rom.

 

καμια βοηθεια για τα παραπανω ????

 

 

 

Καλημερα :)

μεχρι τωρα ολα καλα με τον λεοντα. κατι ομως που με χαλαει ειναι οτι οταν το εχω συνδεδεμενο με το bluetooth handsfree και το εχω στη θηκη μεσα κλειδωμενο το hd2, αν με παρουν τηλεφωνο η συσκευη ξεκλειδωνει και πηγαινει στην οθονη κλησης. μεχρι εδω καλως. οταν τελειωσει ομως η κληση, αντι να κλειδωνει αμεσως και να μπαινει σε standby, οπως εκανε το καλο μου diamond, αυτο παραμενει ανοιχτο μεχρι να κλεισει συμφωνα με την διαρκεια οπισθιου φωτισμου που εχει επιλεγει στις ρυθμισεις.

οποτε οπως καταλαβαινετε πατιουντε στην οθονη διαφορα και οταν μετα το ανοιγω, βλεπω ανοιχτα 4-5 διαφορετικα προγραμματα.

συμβαινει σε ολους αυτο ? μετα το τελος της κλησης μπαινει αυτοματα σε αναμονη η κλεινει μετα απο χ δευτερολεπτα αναλογα με το πως το εχετε ρυθμισει ?

 

 

@@@TonyK

Οχι δεν συμβαινει και δεν ειναι δυνατον γιατον εξης λογο.

 

Υποτηθεται οτι ειτε ειναι σε εντελως κλειστη θηκη ζωνης, ειτε σε backcover στην τσεπη, δεν περνει φως ο σενσορας.

Το δοκιμασα βαζοντας το δαχτυλο πανω του και εκανα μια κληση.

Με το που κανω διπλο κλικ στο ακουστικο του ΒΤ, ανοιγει στιγμιαια για κλασματα δευτερολεπτου ο dialer, και αμεσως κλεινει η οθονη.

Μολις τελειωσει η συνομιλια κανει παλι ενα ακαριαιο ανοιγμα και κλειδωνει κατευεθειαν κλεινοντας αυτοματοματως.

Επειτα η οθονη δεν πατιεται ευκολα απο αλλα αντικειμενα . Μοναδικη συμπτοση να πατηθει στο κλασμα δευτερολεπτου καποιο hardware button πραγμα πολυ δυσκολο.

 

κι'ομως σε μενα δεν δουλευει ετσι. το δοκιμασα και μεσα στη θηκη. το δοκιμασα βαζωντας και το δαχτυλο πανω στο σενσορα.

τιποτα ομως. αναβει κανονικα η οθονη και μετα που θα τελειωσει η κληση παραμενει ανοιχτη η οθονη και πατιουντε πραγματα απο την οθονη.

σημερα μαλιστα πατηθηκε το tab με τις επαφες και εκανε κληση σε καποιο ατομο.

εχω εγκαταστησει το Cyberon Voice Speed Dial απο την πρωτη σελιδα.

δεν εχω πειραξει κατι ουτε εχω βαλει καποια εφαρμογη που να πειραζει τον σενσορα η τον οπισθιο φωτισμο.

εχω εκνευριστει πολυ με ολο αυτο.

καποιος αλλος να εχει το ιδιο προβλημα ?

μηπως εχει κανει τη ζημια το bsbtweeks ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα αντιστοιχο του Shazam Music ID?

Δηλαδη να "ακουει" το τραγουδι, να κανει αναλυση και στη συνεχεια να σου λεει ποιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια για τα παραπανω ????

 

κι'ομως σε μενα δεν δουλευει ετσι. το δοκιμασα και μεσα στη θηκη. το δοκιμασα βαζωντας και το δαχτυλο πανω στο σενσορα.

τιποτα ομως. αναβει κανονικα η οθονη και μετα που θα τελειωσει η κληση παραμενει ανοιχτη η οθονη και πατιουντε πραγματα απο την οθονη.

σημερα μαλιστα πατηθηκε το tab με τις επαφες και εκανε κληση σε καποιο ατομο.

εχω εγκαταστησει το Cyberon Voice Speed Dial απο την πρωτη σελιδα.

δεν εχω πειραξει κατι ουτε εχω βαλει καποια εφαρμογη που να πειραζει τον σενσορα η τον οπισθιο φωτισμο.

εχω εκνευριστει πολυ με ολο αυτο.

καποιος αλλος να εχει το ιδιο προβλημα ?

μηπως εχει κανει τη ζημια το bsbtweeks ?

 

Αντωνη και μενα θα με ενδιεφερε αυτο με τους φακελους στον συγχρονισμο με το hotmailμου...μου συγχρονιζει τους φακελους αλλα οχι το περιεχομενο τους :O

 

τωρα για το θεμα της κλησης και της παραμονης της οθονης ,φιλε μου και εγω δεν εχω τετοιο προβλημα ..καποια εφαρμογη στην κανει σιγουρα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το αλλαξα :p

 

Πολύ καλύτερο αυτό!!! :)

 

Μια τρομερή δωρεάν σελίδα με backgrounds είναι η http://www.zedge.net/

 

Θα βρείτε απίστευτα wallpapers!!! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...