Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια εκδοση του Reso Photo Manager συνισταται για την συσκευη μας?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση του Reso Photo Manager συνισταται για την συσκευη μας?

 

7.03

με υποστηριξη Multitouch

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks vangelis!

 

παιδες ξερουμε αν υπαρχει σκεψη για κατι τετοιο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601751

και για το λεο μας, για να χαρουμε και λιγο Android

 

(σε λιγο καιρο με βλεπω να εχω dualboot wm & Android) :ninja::happy:

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Και γω εχω το αναλογο προβλημα με τον συγχρονισμο με τα vista. Σπανια συγχρονιζει...Ειμαι συνεχεια βαλε-βγαλε το καλωδιο...Προσεξα οτι αυτο λυνεται οταν πριν συγχρονισεις κανεις επανεκκινηση και τον υπολογιστη και το κινητο.

 

όντως τώρα είναι όλα οκ! με μια απλή επανεκινηση και ένα φόρματ στην κάρτα μνήμης όλα δούλεψαν κανονικά!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επιτελους και εγω μετα απο το HD εχω το λιονταρακι μου . Επειδη εχεται προχωρηση αρκετα σας παρακαλω πειτε μου τα προγραμματακια που πρεπει να του βαλω (αυθεντικη Ελληνικη ROM ) και απο που θα τα <αγορασω!> καθως και :1. το εικονιδιο του destinator για παραδειγμα ενω το τρεχει με τον explorer οταν το κανω επικκοληση στο start menu δεν το τρεχει. Και αλλα προγραμματακια . 2. Πως μπορω να βαλω ηχο mp3 να παιζει στο ξυπνητηρη; 3. Αυτα για σημερα σας ευχαριστω εκ τον προτερον . Και φυσικα πολλα χαιρετισματα στον τιτανομεγιστοτεραστιο athanaso77
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις επικόλληση συντόμευσης για να τα τρέχει από το start menu.Βάλε κάποιο άλλο ξυπνητήρι π.χ. g-alarm
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου αυτο εκανα επικοληση στο start menu απο τον explorer στα windows αλλα δεν τρεχει πατωντας το εικονιδιο
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

thanks vangelis!

 

παιδες ξερουμε αν υπαρχει σκεψη για κατι τετοιο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601751

και για το λεο μας, για να χαρουμε και λιγο Android

 

(σε λιγο καιρο με βλεπω να εχω dualboot wm & Android) :ninja::happy:

 

σου το υπογραφω Γιωργο.....οτι δεν θα χαρεις καθολου....

 

Παιδες επιτελους και εγω μετα απο το HD εχω το λιονταρακι μου . Επειδη εχεται προχωρηση αρκετα σας παρακαλω πειτε μου τα προγραμματακια που πρεπει να του βαλω (αυθεντικη Ελληνικη ROM ) και απο που θα τα <αγορασω!> καθως και :1. το εικονιδιο του destinator για παραδειγμα ενω το τρεχει με τον explorer οταν το κανω επικκοληση στο start menu δεν το τρεχει. Και αλλα προγραμματακια . 2. Πως μπορω να βαλω ηχο mp3 να παιζει στο ξυπνητηρη; 3. Αυτα για σημερα σας ευχαριστω εκ τον προτερον . Και φυσικα πολλα χαιρετισματα στον τιτανομεγιστοτεραστιο athanaso77

 

καλοριζικο φιλε μου.

 

ξεκινα διαβαζοντας το 1ο ποστ....

 

καντε κατι και εσεις.μην τα περιμενετε ολα στο πιατο...αν και αυτο το 1ο ποστ αυτου του θεματος...δεν ειναι πιατο...ταψι εχει καταντησει αλλα κανενας δεν κανει τον κοπο να του ριξει εστω μια ματια...

 

κριμα την δουλεια που εχει κανει ο Γιαννης για την εξυπηρετηση σας....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι φιλε μου αυτο εκανα επικοληση στο start menu απο τον explorer στα windows αλλα δεν τρεχει πατωντας το εικονιδιο

 

Δεν έπρεπε να πατήσεις Paste αλλά Paste Shortcut.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες αυτο βρε Δημητρη?

Ενταξυ, στην αρχη θα υπαρχουν ασυμβατοτητες, ελλειψη απο drivers σε πολλα πραγματα αλλα αυτο ειναι και το ωραιο στις unix-based πλατφορμες, οτι σου βγαινει η παναγια στο ψαξιμο, στα πειραματα και στις δοκιμες.... Εν τελει αν εισαι και τυχερος κιολας πετυχαινει και το φχαριστιεσαι :p

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια το sdkerts ειναι το παλιο που χρησιμοποιουσαμε στο HD υπαρχει κανα link αν εχει αλλαξει ?

 

To ίδιο είναι. Εάν πάλι έχεις αμφιβολίες στο πρώτο post που δίνω μια custom taskbar, στο ίδιο link υπάρχει και το sdkcerts.cab

 

1. Ετοιμάζομαι να βάλω την 1.66 RAM και από ότι κατάλαβα βελτιώνει και το bug με τα sms και το bug με την κάμερα σωστα? Θα πρέπει να λάβω υπόψιν μου την έκδοση ραδιοεπικοινωνίας(το κινητό μου έχει την 2.05.51.05_2) ή απλά περνάω την καινούργια RAM και δεν κοιτάω τα υπόλοιπα?

2. Έχω παραγγείλει μία θήκη για το κινητό μου με σελατίνα κλπ... Μέχρι να έρθει χρησιμοποιώ τη θήκη που είχα πάρει με το κινητό, αλλά γεμίζει δαχτυλιές η οθόνη. Πως μπόρώ να καθαρίζωτην οθόνη από δαχτυλιές και λοιπά? Μπορώ να πάρω κάποιο ειδικό πανι η να χρησιμοποιήσω κάτι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1. Περνάς απλά τη καινούργια ROM.

2. Ένα απλό βαμβακερό ύφασμα αρκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι φταιει η καρτα μνημης μαλλον θεμα του μανιλα ειναι. Κριμα!!

Επιτέλους κάποιος με το ίδιο πρόβλημα!!!!!!

Εχω ανεβάσει post στη σελίδα 326, #4880 και στο

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=20796

εδώ και πολύ καιρό και κανείς άλλος δεν φάνηκε να το έχει αντιμετωπίσει.

Γι' άυτό το λόγο δεν έγραψα και τη συνέχεια της ιστορίας. Θεώρησα ότι μάλλον ήταν κάτι που είχε να κάνει με την δική μου κάρτα και τα τραγούδια μου.

Συνεχίζοντας λοιπόν την ιστορία πήρα πίσω το τηλ. απο το σερβις και μετά από λίγο έγραψα ένα mail στο support της htc απ' όπου ομολογουμένως απίστευτα γρήγορα μου απάντησαν ότι δεν έχουν ξανασυναντήσει το πρόβλημα. Μου πρότεναν να κάνω soft reset από το κόκκινο κουμπι πίσω από το καπάκι της μπαταρίας και να τους ενημερώσω.

Μετά από αλεπάλληλα soft reset κάποια στιγμή σταμάτησε να βγάζει το μύνημα audio manager.exe error.

Παρόλα αυτα πολλές φορές κόλλαγε στην ενημέρωση και έπρεπε να κάνω πάλι soft reset ενώ κάποιες άλλες λειτουργούσε άψογα και μάλιστα ενημέρωνε την βιβλιοθήκη σε δευτερόλεπτα (έχω και γω πολλά τραγούδια).

Σύμφωνα με όσα λές μπορεί να έφταιγε το ότι εγω ποτέ δεν περίμενα πάνω από ένα λεπτό την ενημέρωση. Νόμιζα ότι ήταν bug. Πάταγα το Play και άλλα κουμπιά και ίσως κόλλαγε απ' αυτό. Τό έλυνα με soft reset (έχω κάνει άπειρα!!!) και βάλσιμο-βγάλσιμο της κάρτας.

Όταν πάντως δεν κολλήσει εμένα ενημερώνει σε δευτερόλεπτα.

Το μόνο σίγουρο μέχρι στιγμής είνα ότι κολλάει πάντα αν βγάλω την κάρτα χωρίς απενεργοποίηση του τηλ. Φυσικά και άλλεσ φορές χωρίς προφανή αιτία.

Όλα τα άλλα κολλήματα είναι τόσο τυχαία που κόντεψα να τρελλαθώ. Δεν έβγαλα άκρη με τίποτε.

Συγγνώμη για το μακροσκελές της απάντησης αλλα επιτέλους βρήκα κάποιον να μοιραστώ ....τον πόνο μου.

Ευχαριστίες σε όλους στο forum για την υπέροχη δουλειά και υποστήριξη

Παιδιά δεν είστε οι μόνοι, το πρόβλημα είναι υπαρκτό, απλά οι περισσότεροι έχουν πολύ λιγότερα τραγούδια από μας γιαυτό και δεν το έχουν παρατηρήσει. Η λύση που χρησιμοποιώ εγώ είναι να αφήνω το Leo σε ηρεμία για 20-25 λεπτά μετά από κάθε soft-reset για να ενημερώσει τη library ο music player. Μετά όλα είναι ταχύτατα και άψογα, κανένα απολύτως πρόβλημα. Πάντως εμένα κάτι μου λέει ότι έχει να κάνει με την SD... Αλλά είναι Class 4, πόσο θέλει; Class 10; Παρατήρησα ότι όταν έκανε update η library του Pocket Player 4.1 στα πρώτα 1000 τραγούδια πήγαινε γρήγορα και μετά από κάποιο σημείο γινόταν ΠΟΛΥ αργό. Ίσως αυτός είναι ο λόγος που αργεί και ο Manila player... Σαν να υπάρχει ένα όριο αρχείων που η SD τα στέλνει γρήγορα στο σύστημα και μετά γίνεται πολύ αργή. Δεν ξέρω, υποθέσεις κάνω.

 

Επειδή είμαι και προγραμματιστής στο επάγγελμα, είναι πραγματικά άξιο απορίας πώς είναι δυνατόν ολόκληρη HTC να μην μπορεί να γράψει μια library management εφαρμογή της προκοπής. Ο Pocket Player 4.1 υπάρχει εδώ και χρόνια και είναι άψογος (μόνο ένα σκανάρισμα μερικών λεπτών ΜΙΑ φορά και μετά τέλος), για να μη μιλήσουμε για το iPhone που είναι η βασίλισσα των music players που κι αυτό υπάρχει εδώ και χρόνια.

 

Δεν πειράζει όμως... Επειδή το Leo είναι για μένα μια εκπληκτική συσκευή με άπειρα θετικά στοιχεία και πραγματική απόλαυση να τη δουλεύεις, θα μάθω να ζω με το πρόβλημα και θα το συνηθίσω. Γενικά δεν κάνω συχνά soft-reset (μου αρέσει να έχει μεγάλο uptime η συσκευή, που έτσι αποδεικνύει και τη σταθερότητα/αξιοπιστία της), οπότε δεν με επηρεάζει πολύ.

 

Για την οθόνη μη φοβάστε καθόλου, είναι πρακτικά αδύνατο να τη γρατζουνίσετε. Υποπτεύομαι πως το υλικό είναι γυαλί και όχι πλαστικό, γιαυτό και είναι τελείως flat σαν καθρέφτης. Είχα δει κάποτε ένα YouTube video που ένας τρελαμένος τύπος προσπαθούσε να τη χαράξει με κάτι κοπίδια και ξυράφια και δεν τα κατάφερε! :lol::confused::X:cry:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα τραγούδια το έχω και γω.. Ας ελπίσουμε πως θα λυθεί σύντομα γιατί είναι κάπως σπαστικό...

 

Βαγγέλη με το resco photo manager μπορείς να στείλεις κατευθείαν photos με bluetooth?

Στο album του manilla δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα...

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε μπορείς να βλέπεις μικρογραφίες για να ξέρεις ποια είναι αυτή που θες να στείλεις..

Ή μήπως γίνεται?

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλά δε μπορείς να βλέπεις μικρογραφίες για να ξέρεις ποια είναι αυτή που θες να στείλεις..

Ή μήπως γίνεται?

 

Μπορείς απλά να την ανοίξεις να την δεις. Όπως και να έχει, Resco Photo Manager είναι ένα πρόγραμμα που αξίζει πάντως και κάνει και αυτό που θέλεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη μη φοβάστε καθόλου, είναι πρακτικά αδύνατο να τη γρατζουνίσετε. Υποπτεύομαι πως το υλικό είναι γυαλί και όχι πλαστικό, γιαυτό και είναι τελείως flat σαν καθρέφτης. Είχα δει κάποτε ένα YouTube video που ένας τρελαμένος τύπος προσπαθούσε να τη χαράξει με κάτι κοπίδια και ξυράφια και δεν τα κατάφερε! :lol::confused::X:cry:

 

H οθόνη του είναι όντως κατασκευασμένη από ''ορυκτό'' γυαλί κάτι που της δίνει εκπληκτική σκληρότητα καθιστώντας την όμως παράλληλα ιδιαίτερα εύθραυστη (μόνο γιά κατόχους με γερά νεύρα:cry:):

http://www.intomobile.com/2009/12/14/htc-hd2-versus-concrete-the-aftermath.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μολις αγορασα το συγκεκριμενο κινητο, με ελληνικο software. Μπορω να κανω update στη ROM με το αγγλικο software. Αν ναι πως?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, πηρα ενα HD2 απο τη Wind και εχει την 1.48.482.4ΕLL. Θελω λοιπον να του περασω μια αγγλικη ROM και προσπαθω να βαλω την official WWE:1.66.405.2 αλλα μου βγαζει ERROR [294] : INVALID VENDER ID και δεν με αφηνει να προχωρησω. Κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...