Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Κάνε απεγκατάσταση το cab για τα 20 shortcuts και βάλε το ανανεωμένο που ανέβασα σήμερα στο πρώτο post. Έχει τη δυνατότητα και για 16 αλλά και για 20 shortcuts. Αν θες πες μας για τα αποτελέσματα. Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα. Έκανα εγκατάσταση το WeatherCitiesGR.cab. Βαζω να κάνει ενημέρωση την πόλη που έχω επιλέξει αλλά μου βγάζει μύνημα ότι δεν μπορεί να κάνει ενημέρωση. Αντίθετα κάνει ενημέρωση στην τοποθεσία μου χωρίς να αναγράφει το όνομα της πόλης . Τι φταίει παντού διαβάζω ότι το cab λειτουργεί σε όλους.

 

Έχω την 1,66 αγγλική ρομ. προσπάθησα να ανοίξω και την data conenection αλλά μου βγάζει μύνημα ότι πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις.

 

Κάνε απεγκατάσταση το cab για τα 20 shortcuts και βάλε το ανανεωμένο που ανέβασα σήμερα στο πρώτο post. Έχει τη δυνατότητα και για 16 αλλά και για 20 shortcuts. Αν θες πες μας για τα αποτελέσματα.

 

Εγώ έβαλα αυτή με τα 25 και είναι μια χαρα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το weathercitiesgr.cab δεν έχει πρόβλημα, κάτι άλλο κάνει κάποιο conflict.

 

To cab με τα 25 shortcuts το γνωρίζουμε ότι δεν παρουσιάζει τα προαναφερθέντα προβλήματα. Το θέμα είναι να δούμε εάν έχουν λυθεί όμως και με το καινούργιο που ανέβασα στο πρώτο post για 16/20 shortcuts.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τους κατόχους Ελληνικής συσκευής: Η NDrive ανέβασε πάλι σήμερα τον αναβαθμισμένο χάρτη καθώς και νέα έκδοση λογισμικού :)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Οχι, δεν κανει και επισης σβηνει και αλλαζεται η τελευταια σειρα.
οντως δουλευει μια χαρα,και ειναι πολυ πιο ωραια τα εικονιδια ετσι,να εισαι καλα:)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να γνωρίζει κάτι σχετικά με τις απορίες στη σελίδα 376?

 

Ευχαριστώ.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σασ! καμια εφαρμογη να κατεβαζω hd video απο το youtube υπαρχει?ευχαριστω!

στο πρωτο post θα τα βρεις ολα...

 

Απ'ότι εχω ακουσει ειναι προτιμοτερο να βαλουμε

μια 8αρα gb μνημη class 6 παρά

μια 16αρα class 2.

Παιζει ρόλο εαν ειναι sandisc ή αλλη?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Το weathercitiesgr.cab δεν έχει πρόβλημα, κάτι άλλο κάνει κάποιο conflict.

 

To cab με τα 25 shortcuts το γνωρίζουμε ότι δεν παρουσιάζει τα προαναφερθέντα προβλήματα. Το θέμα είναι να δούμε εάν έχουν λυθεί όμως και με το καινούργιο που ανέβασα στο πρώτο post για 16/20 shortcuts.

 

Υπάρχει μια version που δημιουργεί αυτό το πρόβλημα την έβαλα κατά λάθος και δεν έκανε update ξανακατέβασα την τελευταία και τώρα όλα οκ.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Μπορεί κάποιος να μου στείλει σε PM το WeatherCitiesGR.cab ?

 

Ευχαριστώ :)

 

Φηλε μου εδω http://www.navimania.gr/showpost.php?p=221076&postcount=327

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζοντας να μη σας ζαλίζω πολύ, δύο ερωτήσεις:

1. Κάνοντας εγκατάσταση κάποιων προγραμμάτων, ενώ μου βγάζει επιλογή δεν μπορώ να τσεκάρω την εγκατάσταση στην storage card.

2. Μολονότι έχω απενεργοποιήσει όλες τις αυτόματες ενημερώσεις (ώρα, καιρός, e-mail κλπ) κατά διαστήματα μου κάνει από μόνο του σύνδεση δεδομένων.

Κάθε απάντηση είναι ευπρόσδεκτη

 

Στην περίπτωση 1 διαπίστωσα ότι αυτό συμβαίνει σε κάθε περίπτωση που πρέπει να τσεκάρω τέτοιου τύπου επιλογές, ενώ η απόκριση της οθόνης είναι πολύ κακή όταν μπαίνει στα windows.

Καμιά ιδέα;

Edited by fofi188
συμπλήρωμα
Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε

1.γιατί δεν μπορώ να πραγματοποιήσω σύνδεση με το Clip Naro Bluetooth που έχω?

Έχω ενεργοποιημένο το Bluetooth στο κινητό και πραγματοποιεί αναζήτηση, αλλά ποτέ δεν το βρήκε.

 

2. υπάρχει τρόπος για να χρωματίσουμε τα εικονίδια από τις κλήσεις μας ώστε με μιά ματιά να ξεχωρίζουν οι αναπάντητες από τις εισερχομένες και τις εξερχόμενες? (στο Treo 750 ήταν δυνατό και πολύ χρήσιμο...)

 

3. είναι δυνατό να αλλάξει το φόντο και το χρώμα των γραμμάτων στο ημερολόγιο, ώστε να είναι καλύτερα ορατά τα ραντεβού και τα κενά ανάμεσά τους? Δηλαδή εννοώ, ότι είτε υπάρχει μηδενικό κενό μεταξύ 2 ραντεβού είτε κενό πολλών ωρών, αυτό δεν είναι ορατό με το μάτι σαν σε γραπτό ημερολόγιο, αλλά πρέπει να κοιτάξεις τις ώρες έναρξης και πέρατος για να συνειδητοποίσεις εάν υπάρχει δυαντότητα να προσθέσεις ενδιάμεσα ραντεβού....

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:wacko:

 

 

Καλησπέρα ξανά...

 

Για να καταλάβω, δεν υπάρχει απάντηση στις ερωτήσεις μου ή μήπως είναι ανάξιες απάντησης?

Πάντως, από μέρους μου, προσπάθησα εδώ κι ένα μήνα, και τίς συζητήσεις να παρακολουθήσω αλλά και το πρώτο post να ...ξεψαχνίσω...

 

Ευχαριστώ ξανά.

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε τραβηξει βιντεο εσωτερικου χωρου?τα fps ειναι 13-14...δεν επρεπε να ειναι 30?η μηπωσ εχει προβλημα το δικου μου?

συγνωμη αν σασ ζαλιζω...

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι εχω ακουσει ειναι προτιμοτερο να βαλουμε

μια 8αρα gb μνημη class 6 παρά

μια 16αρα class 2.

Παιζει ρόλο εαν ειναι sandisc ή αλλη?

 

Εγώ έχω 16Αρα class 2 kingston και δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα

ούτε αργεί καθόλου στη μεταφορα δεδομένων απο και πρός τη συσκευή.

προφανώς μια class 6 θα είναι ακόμα γρηγορότερη αλλά δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 16Αρα class 2 kingston και δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα

ούτε αργεί καθόλου στη μεταφορα δεδομένων απο και πρός τη συσκευή.

προφανώς μια class 6 θα είναι ακόμα γρηγορότερη αλλά δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα

 

Κι εγώ την ίδια έχω και μου έκανε εντύπωση πόσο γρήγορα συγχρονίστηκε με τη μουσική βιβλιοθήκη (περίπου 8 gb)

Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε

1.γιατί δεν μπορώ να πραγματοποιήσω σύνδεση με το Clip Naro Bluetooth που έχω?

Έχω ενεργοποιημένο το Bluetooth στο κινητό και πραγματοποιεί αναζήτηση, αλλά ποτέ δεν το βρήκε.

 

2. υπάρχει τρόπος για να χρωματίσουμε τα εικονίδια από τις κλήσεις μας ώστε με μιά ματιά να ξεχωρίζουν οι αναπάντητες από τις εισερχομένες και τις εξερχόμενες? (στο Treo 750 ήταν δυνατό και πολύ χρήσιμο...)

 

3. είναι δυνατό να αλλάξει το φόντο και το χρώμα των γραμμάτων στο ημερολόγιο, ώστε να είναι καλύτερα ορατά τα ραντεβού και τα κενά ανάμεσά τους? Δηλαδή εννοώ, ότι είτε υπάρχει μηδενικό κενό μεταξύ 2 ραντεβού είτε κενό πολλών ωρών, αυτό δεν είναι ορατό με το μάτι σαν σε γραπτό ημερολόγιο, αλλά πρέπει να κοιτάξεις τις ώρες έναρξης και πέρατος για να συνειδητοποίσεις εάν υπάρχει δυαντότητα να προσθέσεις ενδιάμεσα ραντεβού....

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:wacko:

 

1.Λοιπόν έχω την Ελληνική συσκευή, αλλά αν έχεις αγγλικά τα βήματα λογικά θα είναι τα ίδια και επειδή και σε μένα δεν συνδεόταν με το bluetooth του αυτοκινήτου, έκανα τα εξής: πας ρυθμίσεις, περισσότερα, bluetooth, προσθήκη νέας συσκευής, να είναι φυσικά ορατή η συσκευή σου στους άλλους κ να βάλεις κ το bluetooth σου να κάνει αναζήτηση.

2.Όχι, μόνο με resco contact manager γίνεται αυτό που λες(third party application).

3.Όχι, μόνο με το thumbcal γίνεται αυτό που λες (third party application).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά...

 

Για να καταλάβω, δεν υπάρχει απάντηση στις ερωτήσεις μου ή μήπως είναι ανάξιες απάντησης?

Πάντως, από μέρους μου, προσπάθησα εδώ κι ένα μήνα, και τίς συζητήσεις να παρακολουθήσω αλλά και το πρώτο post να ...ξεψαχνίσω...

 

Ευχαριστώ ξανά.

δεν ξερω για τους αλλους εγω δυστυχως δεν ξερω να σου απαντησω

παιδια εχετε τραβηξει βιντεο εσωτερικου χωρου?τα fps ειναι 13-14...δεν επρεπε να ειναι 30?η μηπωσ εχει προβλημα το δικου μου?

συγνωμη αν σασ ζαλιζω...

τωρα μολις το τσεκαρα με βιντεο που τραβηξα σε δωματιο και εχει 25frames

 

και κατι αλλο επειδη αγορασα απο ebay αυτο και μου ηρθε το θεωρω τρομερα εξυπηρετικο να μπορω να κανω τα mini usb να δουλευουν στο hd2 με micro usb

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110483200686

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση το cab για τα 20 shortcuts και βάλε το ανανεωμένο που ανέβασα σήμερα στο πρώτο post. Έχει τη δυνατότητα και για 16 αλλά και για 20 shortcuts. Αν θες πες μας για τα αποτελέσματα.

 

"Δάσκαλε" athanaso77 :cool: Έχω κάνει εγκατάσταση αυτό "Jaguaralani Simple MaxM for Sense 2.5.1922 clocks+20 FIXED HANDS.cab" (που το είχε μοιραστεί μαζί μας ένας άλλος "συμφουρίστας" από εδώ), το οποίο εκτός των 20 shortcuts προσθέτει + 1 πολύ ωραίο αναλογικού τύπου ρολογάκι το οποίο και θα ήθελα να κρατήσω :ninja:

Να υποθέσω ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από το να το αποχωριστώ έτσι;;;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Χρειάζομαι την βοήθειά σας!Έκανα σήμερα αναβάθμιση στην 1.66 rom και χρειάζομαι να αλλάξω το indicator battery. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;Το link στο πρώτο post από το forum.xda-developers.com δεν λειτουργεί. Επίσης μετά την αναβάθμιση δεν μπορεί να μου αναγνωρίσει ο NDrive update agent τη συσκευή, λέει συνέχεια "try to reconnect it" ενώ ο συγχρονισμός στα windows γίνεται κανονικότατα. Κάποιος που να το χει αντιμετωπίσει; Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ!
Bill
Link to comment
Share on other sites

@argam

Το ξέρω φίλε μου από εκεί προσπάθησα αλλά όταν προσπαθώ να το αποθηκεύσω αντί για το cab αρχείο βγαίνει ένα attachment.php Αν θες δες το να μου πεις τη γνώμη σου!Ευχαριστώ και πάλι!

Bill
Link to comment
Share on other sites

@argam

Το ξέρω φίλε μου από εκεί προσπάθησα αλλά όταν προσπαθώ να το αποθηκεύσω αντί για το cab αρχείο βγαίνει ένα attachment.php Αν θες δες το να μου πεις τη γνώμη σου!Ευχαριστώ και πάλι!

 

 

Αν δοκιμάζεις με chrome δεν κατεβαίνει.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να το αποθηκευσεις στη συσκευή σου εγώ μόλις το κατεβασα από το leo και αποθηκευτηκε κανονικά σαν cab

 

@apozafeir

μερικές φορές μου το έκανε και ο IE, με firefox θα κατέβει σίγουρα

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...