Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Αρα αμα θα βαλω το ελληνικο πληκτρολογιο θα ειμαι μια χαρα.Ωραια..Με χαροποιησες αρκετα μπορω να πω!

 

Αντε, μακαρι να μπω και γω επισημα στο fun club του HD2(αμαν αυτη η cosmote!)!

 

Και παλι ευχαριστω!

 

Κων/νος

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Αρα αμα θα βαλω το ελληνικο πληκτρολογιο θα ειμαι μια χαρα.Ωραια..Με χαροποιησες αρκετα μπορω να πω!

 

Αντε, μακαρι να μπω και γω επισημα στο fun club του HD2(αμαν αυτη η cosmote!)!

 

Και παλι ευχαριστω!

 

Κων/νος

 

κατι ακυρο με αυτο αλλα συναμα σχετικο... πηγα χθες στο mall και στο γερμανο ο οποιος στο φιλλαδιο του που πηρα ειχε το HD2 με προγραμματα cosmote... αλλα δεν ρωτησα αν το ειχαν εκει το κινητο ετοιμο για πουλημα ή το περιμενουν... αν θελεις πηγαινε να ρωτησεις...

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής της συσκευής βρίσκεται σε πολύ καλά επίπεδα. Δεν έχουμε μέχρι τώρα τέτοιες ενδείξεις.

 

εχώ εντοπίσει 2 κόκους άσπορυς στην δεξιά μεριά της οθόνης στο μαύρο κενό της LCD πρην ξεκινήσουνε οι σειρές τον κάθετον πίξελ. γι'αυτό ρώτησα το θέμα περι σκόνης...

 

Τι μπορώ να κάνω άραγε γι'αυτό? Δεν θέλω να το βλέπω όταν είναι κρλειστή η συσκεύη η όταν είμαι έξω στον ήλιο και πηγαίνω κάπου...

Link to comment
Share on other sites

κατι ακυρο με αυτο αλλα συναμα σχετικο... πηγα χθες στο mall και στο γερμανο ο οποιος στο φιλλαδιο του που πηρα ειχε το HD2 με προγραμματα cosmote... αλλα δεν ρωτησα αν το ειχαν εκει το κινητο ετοιμο για πουλημα ή το περιμενουν... αν θελεις πηγαινε να ρωτησεις...

 

Καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερον.Θα το εχω υποψιν μου και αμα με βγαλει ο δρομος απο κει θα ρωτησω!Τα χριστουγεννα με ειχε

βγαλει ο δρομος στην γλυφαδα και σε ενα καταστημα της Cosmote στο φυλλαδιο ειχε το HD2 και εγραφε συντομα διαθεσιμο.Ρωτησα και

μου ειπαν πως δεν ξερουν ποτε θα ερθει και τα τι αυτα.Θεωρω πως κατι παρομοιο θα ειναι και με τον γερμανο.Ιδομεν!

 

Φιλε μου πηγα στα SATURN και προς εκπληξη μου το βρηκα και ηταν και ακριβως διπλα απο το κιοσκι της Cosmote. Ρωτησα την κοπελα

περι αυτου (για συμβολαιο κλπ) και μου ειπε πως επειδη δεν εχει ερθει επισημα στην cosmote δεν εχουν μια συγκεκριμενη επιδοτηση για το

κινητο με καθε προγραμμα.Μπορουσε ομως,οπως μου ειπε,να μου κανει μια προσφορα συμφωνα με καποια προτυπα που τους εχει δωσει η

cosmote με βαση τις τιμες των κινητων.Αλλα στην 2η περιπτωση η επιδοτηση θα ηταν μικροτερη.Επομενως δεν με συμφερει.Γι αυτο και θελω

να περιμενω λιγο να το φερει και η cosmote.Tουλαχιστον ετσι θα πεσει και η τιμη του λιγο(ελπιζω γιατι η cosmote τσιμπαει λιγακι τις τιμες της..),

οπως και εχει πεσει γενικοτερα σε αλλα καταστηματα(πχ expansys).

 

 

Κων/νος

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

παιδια για web tv κανενα καλο προγραμμα????στο htc media streaming τι διευθυνδση πρεπει να βαλουμε????μου γραφει συνεχεια error..
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια για web tv κανενα καλο προγραμμα????στο htc media streaming τι διευθυνδση πρεπει να βαλουμε????μου γραφει συνεχεια error..

 

Εναλλακτικά, αντί προγράμματος:

http://www.livefromgreece.com/

 

Βλέπεις άνετα με Skyfire :)

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

εχώ εντοπίσει 2 κόκους άσπορυς στην δεξιά μεριά της οθόνης στο μαύρο κενό της LCD πρην ξεκινήσουνε οι σειρές τον κάθετον πίξελ. γι'αυτό ρώτησα το θέμα περι σκόνης...

 

Τι μπορώ να κάνω άραγε γι'αυτό? Δεν θέλω να το βλέπω όταν είναι κρλειστή η συσκεύη η όταν είμαι έξω στον ήλιο και πηγαίνω κάπου...

 

 

Κι εγώ το ίδιο φίλε μου. Έχω έναν άσπρο κόκκο στα δεξιά της οθόνης. Είναι σκόνη και όχι καμμένο pixel. Με ενοχλεί πολύ κι εμένα, αλλα δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα. Αυτό φαντάζομαι μπορεί να το λύσει το servicε της htc με άνοιγμα της οθόνης και φύσημα της σκόνης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για web tv κανενα καλο προγραμμα????στο htc media streaming τι διευθυνδση πρεπει να βαλουμε????μου γραφει συνεχεια error..

δοκιμασε αυτο

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-webtv.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οτι αρχειο excel περασω στο κιν δε μου το ανοιγει...χρειαζεται καπια μετατροπη?η κατευθιαν απ το πσ στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

πανω που αναρωτιομουν τι παιχνιδακια μπορει να εχει το κινητο :happy:

 

πω πω τι μνημες μου ξυπνησε αυτο το βιντεακι...

εποχες compulink και kali....lol

touch screen και strategy ταιριαζουν καλα...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544770

 

το εχει δοκιμαει κανεις πανω στον default οπερα της συσκευης?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο Hot Fix "HTC HD2_LEO08007" εγώ πάντως το έψαξα (στο κινητό) στις εφαρμογές για απεγκατάσταση και δεν υπάρχει... ενώ όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν...

 

Ναι, τωρα το παρατηρησα.. και σε μενα το ιδιο συμβαινει..:confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη η rom του laurentius πιστευετε οτι ειναι καλυτερη απο τη υπαρχουσα official rom??(σταθεροτητα κυριως).
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544770

 

το εχει δοκιμαει κανεις πανω στον default οπερα της συσκευης?

 

εγω τοχω βαλει αλλα και παλι αρκετα sites δεν ανοιγουν ή δε πατιουνται τα links

δοκιμασε το και συ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο φίλε μου. Έχω έναν άσπρο κόκκο στα δεξιά της οθόνης. Είναι σκόνη και όχι καμμένο pixel. Με ενοχλεί πολύ κι εμένα, αλλα δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα. Αυτό φαντάζομαι μπορεί να το λύσει το servicε της htc με άνοιγμα της οθόνης και φύσημα της σκόνης.

 

δεν ξέρω έχω μία σχετική πρόσφατη εμπιρία με service και μου άφησε πολύ μεγάλη πικρία και φοβάμε να στύλω να ανοίξουν το τηλεφωνό μου... :(

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καπου 20 μερες με το κινητο δεν εχω μετανοιωσει καθολου για την επιλογη μου...Το εφτιαξα με την αμεριστη βοηθεια σας οπως ηθελα και ...θα απαγοητευσω τον φιλτατο zaharakis που μου ελεγε καλυτερα να το δωσω οταν στην αρχη ειχα πελαγωσει....Η διαρκεια της μπαταριας εχει αυξηθει κατα πολυ μαλλον επειδη δεν το πολυπειραζω οσο στην αρχη.

 

Αυτα.....:):):):)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι εγώ το ίδιο φίλε μου. Έχω έναν άσπρο κόκκο στα δεξιά της οθόνης. Είναι σκόνη και όχι καμμένο pixel. Με ενοχλεί πολύ κι εμένα, αλλα δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα. Αυτό φαντάζομαι μπορεί να το λύσει το servicε της htc με άνοιγμα της οθόνης και φύσημα της σκόνης.

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι καμένο pixel; Το βλέπεις και με σβηστή την οθόνη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι καμένο pixel; Το βλέπεις και με σβηστή την οθόνη;

 

εγώ πάντως το βλέπω και με κλειστή οθόνη άσπρος κόκος

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειχε συμβει και σε μενα σε ενα 5800 που ειχα παλαια,ειχε ενα κοκο σκονης μεσα και το πηγα στην αντιπροσωπεια της νοκια[ειχε υποκαταστημα στην περιοχη μου] και την εβγαλαν εκεινη την στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο πρόβλημα ακριβώς είχα και εγώ φίλε μου!!Είμαι και λίγο κωλόφαρδος που έτυχες και σύ το ίδιο πρόβλημα και το έθεσες πρώτος, να σαι καλά!Ημουνα έτοιμος για hard reset αλλά αν πρόσεξες αν έκανες επανεκίννηση και έτρεχες το destinator κατευθείαν το έτρεχε κανονικά αλλά μετά δεν..

Βέβαια να ευχαριστήσω και εγώ τον zaharakis που μας έλυσε το πρόβλημα!!Αλλά ρε φίλε πως το βρήκες αυτό?Που το σκέφτηκες?Εγώ έλεγα κάποιο πρόγραμμα έτρεχε εκ των υστέρων και κολλούσε το destinator.Όλα εντάξει αλλά πες ότι θέλουμε να μη σβήσουμε κάποιο mms, τι γίνεται?

εγω ρε παιδια δε μπορω να στειλω mms (καποιες foto) καμια απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις βαλει το nodata κι εχεις απενεργοποιησει τα μμσ???

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

πανω που αναρωτιομουν τι παιχνιδακια μπορει να εχει το κινητο :happy:

 

πω πω τι μνημες μου ξυπνησε αυτο το βιντεακι...

εποχες compulink και kali....lol

touch screen και strategy ταιριαζουν καλα...

 

ΠΡΟΣΟΧΗ εγώ μετα την απεγκατάσταση του αναγκάστηκα σε Hard Rest !!!!

θέλει προσοχή.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ εγώ μετα την απεγκατάσταση του αναγκάστηκα σε Hard Rest !!!!

θέλει προσοχή.

 

Θα διαφωνησω γιατι το προγραμμα δεν εγκαθισταται αλλα απλα το πετας μεσα στη καρτα μνημης. Θα επρεπε να στρεψεις την προσοχη σου σε κατι αλλο που εβαλες.

 

Το εχω δοκιμασει και στο HD αλλα και στο HD2 με καμια απολυτως παρενεργεια και το γραφω με καθε σιγουρια :)

 

Δοκιμασα να απενεργοποιησω το HTC messages, το εκανα δε μου δουλεψε 100% και αποφασισα να το βγαλω. Εκανα ολα τα βηματα προς τα πισω και τελος απεγκατεστησα το cab. Τωρα ομως οταν παω να απαντησω σε μηνυμα δεν μπορω να στειλω. Παταω send και τπτ!!

Αμα παω ομως να γραψω απο την αρχη καινουριο μηνυμα τοτε στελνει κανονικα.

Εχουμε καμια ιδεα?

Edited by vanzelvoul
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πώς μπορεί κανείς να αποτρέψει το ξεκλείδωμα της οθόνης όταν δέχεται τηλέφωνο με το bluetooth..??? (υπάρχει τρόπος εκτός της εγκατάστηασης προγραμμάτων όπως το S2U2 ?)

Έχω πρόβλημα καθώς μετά το τέλος το τηλεφωνήματος πιέζονται διάφορα πλήκτρα στην οθόνη και καταλαβαίνεται τι συμβαίνει...

 

Ευχαριστώ, Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...