Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. το κινητο ειναι φοβερο εχω τρελαθεί.εκανα μια αγορα του προγραμματος της spb που μετραει τα δεδομενα στο ιντερνετ. θελω να ρωτησω αν ξερεται αν μετα απο φορματ η ανσβαθμιση rom και μετα απο επανεγκαταστασητο του προγραμματος ενεργόποιητε με τον ιδιο κοδικο που χρισιμοποιησα στιν ενεργοπιηση

η δεν θα μου αναγνοριζη τον κωδικο ? το προβλημα αυτο το ειχα παλιωτερα με κινητο νοκια . σας ευχαριστώ

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. :)

θελω να αγορασω το HTC HD2 μεσω internet και θελω να ρωτησω τα εξης:

κατ' αρχην αν ξερει κανεις να μου πει καποιο site αξιοπιστο και οικονομικο,

φυσικα θα μου ερθει με αγγλικα windows, μπορω να τα γυρισω σε ελληνικα και αν ναι πως? ειναι ευκολο?

και

αν παθει κατι η ace hellas με καλυπτει ή τρωω πακετο και το πεταω?

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑρατηρησα το εξης...στην home screen...ο καιρος εχει κολησει σε μια παλια ημερομηνια(πριν απενεργοποιησω τον εντοπισμο).Ενω ανανεωνω κανονικά τον καιρο(tab καιρού)δεν τον εμφανιζει στην home screen.Πως μπορω να βάλω να τραβάει τον καιρο μόνιμα απο αθηνα ή απο την περιοχή που εχω στο tab του καιρού???

 

η home screen δείχνει καιρό μόνο αν η τοποθεσία που εχεις ορίσει στο ρολόι, υπάρχει και στις πόλεις το καιρού. Οπότε είτε βάλε my location και στα 2 ή τη πόλη που θέλεις και στα 2.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις 15 Ιανουαριου θα γινει πρωτη τοποθετηση HD2 στα καταστηματα. Μεχρι τοτε το εμπορευεται μονο η VODAFONE ....

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Μήπως ξέρουμε πότε το φέρνει η wind?

 

παντως σημερα σε λεοφορεια στο κεντρο της αθηνας ειχε μπει διαφημηση του λεοντα απο την WIND...

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπερα σε ολους. το κινητο ειναι φοβερο εχω τρελαθεί.εκανα μια αγορα του προγραμματος της spb που μετραει τα δεδομενα στο ιντερνετ. θελω να ρωτησω αν ξερεται αν μετα απο φορματ το προγραμμα ενεργόποιητε με τον ιδιο κοδικο η δεν θα μου το αναγνοριζη τον κωδικο ? σας ευχαριστώ
θα τον αναγνωριζει:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα έχω και εγώ περίπου παρόμοιο πρόβλημα μετά από κάθε επανεκκίνηση αλαζη ο καιρός σαν θέση μου με παη 14 ώρες μπροστά και στην θέση μου είναι 1 μέρα μετά ενώ εάν πάω σαν πόλη θεσ/νικη (λόγω κεραίας μαλων πιανη περιοχή ΠΥΛΑΙΑ ενώ είμαι ΤΟΥΜΠΑ ) εκεί είναι σωστά και ο καιρός και η ημερομηνία

Επίσης χωρίς να έχω βαλη τίποτα ιδιαίτερο στο HD είχα και του πουλιού το γάλα λέμε τώρα από μνήμη είμαι χάλια λεη PROGRAM MEMORY 336.9MB χρησιμοποιώ 141,02ΜΒ =42% , STORAGE MEMORY 179,0 ΜΒ χησιμοποιω135,17ΜΒ =76% Και

STORAGE CARD 14,9GB χρησιμοποιώ 5.72GB=38%

Αναρωτιέμαι πως στο HD με PROG.MEM 195,6 Και σε χρήση 83.21 ΜΒ =43% ΚΑΙ STOR.MEM. 323.2MB και σε χρηση127.88ΜΒ=40% Και STOR.CARD 7,5GB ΣΕ χρήση 5,04GB =67% Πως να Αλαξω το ΚΟΚΚΙΝΟ 76% τι να κάνω για να πρασινιση η μπάρα και σε σας τρωη τόση μνήμη με (IGO-DESTIN-RESCO EXP-INESOFT-SP BACKUP-CORE PLAYER-SKYFIRE TASK MANAG-KOUNADISK PM-ZOOMER) βέβαια όλα τα έχω εγκαταστημένα στην SDcard άλλα στο HD EXΩ τετραπλασια ????:worry:

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

θα τον αναγνωριζει:)

 

σε ευχαριστω πολυ

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε πάνω στο ρολόι του home screen και εκεί επέλεξε την πόλη που θέλεις (η ώρα θα είναι η ίδια εξάλλου).

 

Τόσο απλο??? Αλλα τοσο θαυματουργο! Σε ευχαριστώ πολυ :)

 

Κανε όμως 1 επανεκκίνηση και μετά πες μας τι λεη από ημερομηνία :(

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κανε όμως 1 επανεκκίνηση και μετά πες μας τι λεη από ημερομηνία :(

 

Πάτα λίγο στην ώρα, στη πόλη τι έχει ? +2 ?

Έχεις άλλες πόλεις ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους. :)

θελω να αγορασω το HTC HD2 μεσω internet και θελω να ρωτησω τα εξης:

κατ' αρχην αν ξερει κανεις να μου πει καποιο site αξιοπιστο και οικονομικο,

φυσικα θα μου ερθει με αγγλικα windows, μπορω να τα γυρισω σε ελληνικα και αν ναι πως? ειναι ευκολο?

και

αν παθει κατι η ace hellas με καλυπτει ή τρωω πακετο και το πεταω?

Σας ευχαριστω πολυ.

 

Εάν διαβάσεις προσεχτικά το πρώτο post θα βρεις την απάντηση σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή η τιμή του... Ελλάδα τσέκαρες αν στέλνει :cool: ?????

 

στο site λεει οτι στελνει σε ολη την ευρωπη, οποτε λογικα θα στελνει και σε μας...

 

επισης, οταν εβαλα τα στοιχεια μου κατα την εγγραφη, στο address ειχε να επιλεξεις κι ελλαδα

ακομη πηγα να κανω μια δοκιμαστικη αγορα χωρις να την ολοκληρωσω και δεν μου εβγγαλε καποιο προβλημα

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χρόνια πολλά.

Ψάχνω μια microSD 16gb class 6. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να διαθέτει κάποια; H Transend 16Gb μου φάνηκε πολύ καλή, την βρήκα μόνο στο amazon.com.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χρόνια πολλά.

Ψάχνω μια microSD 16gb class 6. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να διαθέτει κάποια; H Transend 16Gb μου φάνηκε πολύ καλή, την βρήκα μόνο στο amazon.com.

 

http://cptpapadakisphoto.gr/product_info.php?products_id=2839

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για Ελλάδα class 6 δεκαεξάρα... δύσκολο ακόμα. Θα έλεγα να περιμένεις για κάποια πιο επώνυμη καλύτερα από την από πάνω πρόταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση παιδιά.

Γιάννη μήπως έχεις κάποια πρόταση για εξωτερικό για 16gb class 6; Είδα την Transend που έχει Lifetime warranty και είναι και καλή εταιρεία. Υπάρχει (και την βρίσκεις και πιό εύκολα) και της AData, αλλά διάβασα στο xda ότι δεν είναι και πολύ γρήγορη. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα class 6 δεκαεξάρα... δύσκολο ακόμα. Θα έλεγα να περιμένεις για κάποια πιο επώνυμη καλύτερα από την από πάνω πρόταση.

 

Η συγκεκριμενη καρτα ειναι η μοναδικη που κυκλοφορει σε class 6 στην Ελλαδα...Ολα τα μαγαζια που πουλανε καρτες εχουν ΜΟΝΟ αυτη.

Αν θελετε να περιμενετε,γυρω στο πασχα αναμενονται και αλλες μαρκες...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Πάτα λίγο στην ώρα, στη πόλη τι έχει ? +2 ?

Έχεις άλλες πόλεις ?

 

ΔΕΝ καταλαβα τι με ρωτησες ?Βασικα οτι και να βαλω εαν κανω επανεκινηση παη αλου νταλου και απο αλες πολης εχω Αθηνα Πατρα Βαρκελονη αλλα σαν θεση μου ξεκιναη και χανη μερα και ωρα με διαφορα απο 12 εως 14 ωρες:blink::blink::blink:

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Η συσκευή Σε γενικές γραμμές δεν παρουσιάζει τέτοια προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και ομως αυτη τη στιγμη νεα διαπιστωση εχουνε παη ολες οι υπενθυμισεις γενεθλια γιορτες κλπ 1 μερα πισω Ολα τα συμβαντα ανεξερετως Επισης ωρα σαν τοπο κατοικιας το ΕΧΩ ρυθμιση 200 φορες και αυτο επιστρεφη GMT-12 ΚΟΥΑΤΖΑΛΕΙΝ μετα απο καθε επανεκινηση
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερωτησούλα... Όταν κάνω συνομιλία μέσω blue tooth hands free συνήθως το hd2 είναι μέσα στην τσάντα μου ή την τσέπη μου... Έλα όμως που κατά την διάρκεια της συνομιλίας ξεκλειδώνει και πατιέται οτιδήποτε! :blink:

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 'Οταν μου έρχεται κάποιο sms, απλά ακούγεται ο ήχος και εμφανίζεται ο αριθμός 1 στα μηνύματα. Γίνεται με κάποιον τρόπο να φαίνεται μέρος του περιεχομένου του μηνύματος, όταν αυτό φτάνει στην συσκευή μου? Με ποιόν τρόπο επιλέγω τον ήχο του εισερχόμενου μηνύματος? Στις ρυθμίσεις ήχων βρίσκω για τις κλήσεις, αλλά όχι κάτι αντίστοιχο για τα sms.
Link to comment
Share on other sites

Και ομως αυτη τη στιγμη νεα διαπιστωση εχουνε παη ολες οι υπενθυμισεις γενεθλια γιορτες κλπ 1 μερα πισω Ολα τα συμβαντα ανεξερετως Επισης ωρα σαν τοπο κατοικιας το ΕΧΩ ρυθμιση 200 φορες και αυτο επιστρεφη GMT-12 ΚΟΥΑΤΖΑΛΕΙΝ μετα απο καθε επανεκινηση

 

Αμα αφήσεις για default ώρα την Αθήνα και όχι την τοποθεσία μου, πάλι μετά σου κάνει τέτοια ?

 

Με ποιόν τρόπο επιλέγω τον ήχο του εισερχόμενου μηνύματος? Στις ρυθμίσεις ήχων βρίσκω για τις κλήσεις, αλλά όχι κάτι αντίστοιχο για τα sms.

 

στις ρυθμίσεις κάπου λέει και notification sounds. Από εκεί.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

αγορασα πριν τα χριστουγεννα screen protector απο εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.Htc-touch-HD-2-screen-protector-x2-Eidika-diafana-prostateytika-othonis.111626.html το οποιο μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα ουτε στο proximity το οποιο σβηνει κανονικοτατα. πηρα χθες τηλ το παληκαρι και μου ειπε οτι μεχρι της 10 γεναρη θα εχει και car kit με φορτηστη αυτικινητου της kidigi και θηκη σιλικονης και δερματηνη θηκη επισης της Κidigi.

το site ειναι http://www.extreme-mobile.gr/shop/products

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. :)

θελω να αγορασω το HTC HD2 μεσω internet και θελω να ρωτησω τα εξης:

κατ' αρχην αν ξερει κανεις να μου πει καποιο site αξιοπιστο και οικονομικο,

φυσικα θα μου ερθει με αγγλικα windows, μπορω να τα γυρισω σε ελληνικα και αν ναι πως? ειναι ευκολο?

και

αν παθει κατι η ace hellas με καλυπτει ή τρωω πακετο και το πεταω?

Σας ευχαριστω πολυ.

 

Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά και εδώ

 

http://www.skroutz.gr/s/94970/HTC-Touch-HD2.html?keyphrase=htc+hd2

 

Εγώ, το αγόρασα από techneasy.gr . Συσκευή Ελληνικής Αντιπροσωπείας, συνεπώς με Ελληνικά WINDOWS και πλήρη υποστήριξη εγγύησης (Hardware & Software) σε μια από τις καλύτερες τιμές της αγοράς. Έπέλεξα να το παραλάβω από το χώρο τους αλλά ένας φίλος μου που το παρήγγειλε ταυτόχρονα με εμένα, δεν πρόλαβε καν να τραβήξει χρήματα από την τράπεζα και ο courrier ήταν στην πόρτα του. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά και εδώ

 

http://www.skroutz.gr/s/94970/HTC-Touch-HD2.html?keyphrase=htc+hd2

 

Εγώ, το αγόρασα από techneasy.gr . Συσκευή Ελληνικής Αντιπροσωπείας, συνεπώς με Ελληνικά WINDOWS και πλήρη υποστήριξη εγγύησης (Hardware & Software) σε μια από τις καλύτερες τιμές της αγοράς. Έπέλεξα να το παραλάβω από το χώρο τους αλλά ένας φίλος μου που το παρήγγειλε ταυτόχρονα με εμένα, δεν πρόλαβε καν να τραβήξει χρήματα από την τράπεζα και ο courrier ήταν στην πόρτα του. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Μαλλον σε καποιο απο αυτα τα site θα καταληξω. Δεν λεει για 40-50 Ευρω να φας κανενα πακετο!

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...