Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχω προβλημα με το expansys, απλα για να δω τι με συμφερει απο αποψη τιμης...

να κανω κι εγω μια μινι ερευνα αγορας πριν το παρω..

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το bluetooth. ενω το ακουστικο που εχω συνδεετε μια χαρα καθε φορα που το συνδεω εχει χαμηλη ενταση ηχου και την αυξανω εγω. υπαρχει καποια λυση να κρατα την ενταση; σε κανενα αλλο κινητο δεν ειχα προβλημα εως τωρα. εχω ενα http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/I-Tech-Clip-Vibrate-Silver.htm
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

παιδια χωρις να το εχω παρει ακομη εχω διαβασει και τισ 204 σελιδες του τοπικ... :O

 

προσπαθω εδω και ωρα να να βρω κι αλλα 2 sites που ειχαν αναφερθει να το πουλανε μεσω νετ εκτος απο expansys αλλα δεν καταφερνω να τα βρω :wacko:

 

θα μπορουσε καποιος να τα ξαναναφερει??

 

ευχαριστω πολυ!:)

 

Εγώ το πήρα από clove.co.uk. Δύο μάλιστα, ήρθε κανονικά χωρίς προβλήματα. Το μόνο που με παραξένεψε είναι πως δεν έχει registration το site. Κάνεις την παραγγελία σου και απλά σου στέλουν ένα reference No. Επίσης να ξέρεις πως την πιστωτική την περνάν χειροκίνητα σε μηχανάκι... οπότε στην απόδειξη έχει συρραμμένο και το απόκομμα από την χρέωση.

 

Καλημέρα!!!!!!!

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

διαβαζω καιρο το thread (σιωπηλα) γιατι σε λιγο καιρο μαλλον θα το παρω κ εγω το τηλ! Οσοι ενδιαφερονται να το δουν απο κοντα κ να το χρησιμοποιησουν για να δουν την real time συμπεριφορα του μπορουν να πανε στο Golden Hall που εχει στηθει περιπτερο της HTC σε εναν απο τους διαδρομους και στο δινουν να το ευχαριστηθεις.Πηγα χτες...δε ξερω για ποσο καιρο θα βρισκονται εκει...α και κατι αλλο..δεν εχει ιντερνετ εκει...οποτε δε θα τσεκαρετε τις Online ικανοτητες του τηλεφωνου.

 

ΥΓ: εγω παντως αποφασισα.....θα το αγορασω!

http://www.fantasycars.com/cgi-bin/photos/index.cgi?action=view&link=Wallpaper%20of%20the%20Week/800&image=McLaren_F1_1.jpg&img=24&tt=
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ανάλογα το screen protector. Εάν είναι ποιοτικό... κανένα πρόβλημα.
σωστο,ποιοτικο ε;οποτε καποιο brando αν και η γνωμη μου ειναι οτι χαλασε η ποιοτητα τους τα τελευταια χρονια:O

 

δεν πειραζει αυτοι εχουν προβλημα οχι οι χρηστες των τηλεφωνων ;)

καιρος ηταν να εχουμε και εμεις σαν χωρα την δικη μας επισημη ρομ απο την microsoft!!

εδω οι τουρκοι τοσα χρονια ειχαν επισημη ρομ :mad: και εμεις τπτ....

 

και η αγορα μας ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτην την τουρκιας!!!

 

 

 

δεν χρειαζεται Γιαννη !!δεν χαραζει η οθονη!!:)

 

 

 

ΔΕΝ κανει Μαρια....

για να προλαβαινει να φορτιζει το κινητο και κατα την διαρκεια πλοηγησης θελεις πανω απο 1000mΑ...

εγω εχω εναν 2000mA ;)

λες μητσο;λογικο αφου δεν το ακουμπαει η γραφιδα,απλα για ψυχολογικους λογους.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με αυτό. Το συγκεκριμένο hot fix βγήκε για άλλο λόγο. Διάβασε εκεί και θα καταλάβεις. Υπάρχει στο πρώτο post.

 

Και εγώ είχα πρόβλημα με τα κενά αλλά μετά από αυτό το hot fix η εγγραφή μηνυμάτων είναι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Και σε μένα διορθώθηκε το θέμα που είχαμε με τα sms αλλά δεν ξέρω αν φταίει το hotfix ή η αναβάθμιση της Rom που έκανα.

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος η αναβαθμιση ελυσε αυτο το θεμα με τα μηνυματα.....

παιδια ας προσπαθησουμε να το ξεκαθαρισουμε αυτο το θεμα,γιατι εγω εξ αιτιας αυτου του προβληματος με τα κενα στα sms,ξαναγυρισα στην αρχικη rom.η αναβαθμιση λοιπον ΔΕΝ ελυσε αυτο το προβλημα,αλλα το δημιουργησε,αφου στην αρχικη rom δεν υπαρχει.το ερωτημα που μας αφορα ολους,ειναι αν με το sms fix λυθηκε το προβλημα,παρ ολο που η htc δεν το αναφερει,ισως για να μην παραδεχτει επισημα ενα τοσο τραγικο bug!:)τοσα παιδια εχουν κανει αναβαθμιση στη ρομ και εχουν βαλει και το sms fix.ας απαντησουν να ξερουμε,γιατι εγω χτες εκανα hard reset και δεν τολμησα να κανω την αναβαθμιση για να μη μπλεξω παλι με τα κενα στα sms!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To Πλαισιο Καλλιθεας εχει το κινητο εδω και 3 βδομαδες και το κραταει στα ντουλαπια αντι να το βγαλει εξω να το δουμε (σε μεγεθος και σε χειρισμο). Αν δεν το δω πρωτα πως θα σκασω τα 700; Ειναι σοβαροι; Μια κοπελα εκει εχθες μου λεει "ε ειναι ακριβη συσκευη γιαυτο"... Ελλλλεοςςς Δηλαδη το Omnia HD που το εχουν ελευθερο για δοκιμη ειναι φτηνο; Και τελος παντων στο Πλαισιο στο Συνταγμα πως γινεται και το εχουν ελευθερο; Διαφορετικη πολιτικη μεταξυ καταστηματων ιδιας αλυσιδας μονο στην Ελλαδα γινεται να υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!!!

 

Εγώ περιμένω να το πάρω μέσω της cosmote. Καλή χρονιά δηλαδή…

 

Λόγω της δουλειάς μου μιλάω στο τηλέφωνο πολλές ώρες τη μέρα και διαβάζω ότι η μπαταρία του δεν είναι και τόσο ικανοποιητική…

Είχα το touch cruise και είχε μέρες που δεν έφτανε η μπαταρία του.

Μετά πήρα το touch pro, το οποίο με το ζόρι μεν, αλλά ελάχιστες φορές με άφησε από μπαταρία.

Με άφηνε όμως από σήμα τις χειρότερες στιγμές, για αυτό και το έστειλα σε ένα τοίχο με πολλά χιλιόμετρα και πλέον είναι κομματάκια (όσα ξεκολλήσανε από τον τοίχο).:ninja:

Θα χρειαστώ λοιπόν και 2η μπαταρία? Βλέπω ότι έχει χρόνο ομιλίας έως και 6 ώρες…?

Η ομιλία είναι που ζορίζει την μπαταρία του ή το «σκάλισμα»?

 

Ευχαριστώ!

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγαλη διαφορα το hd με το hd2?

Aξιζει να το αλλαζω παργματικα?

Ειναι πολυ πιο γρηγορο?

Ανοιγει sites που το hd δεν ανοιγε?

Κανει κατι πολυ καλυτερο?

Ευχαριστω

Οσο για την μπαταρια του Hd2 πηγεντε στο www,batteries.gr στην αθηνα και μονο με 10 ευρω εχεις δευτερη μπαταρια.

Για το hd εχω παρει 3 μπαταριες και εχω πληρη αυτονομια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας προσπαθησουμε να το ξεκαθαρισουμε αυτο το θεμα,γιατι εγω εξ αιτιας αυτου του προβληματος με τα κενα στα sms,ξαναγυρισα στην αρχικη rom.η αναβαθμιση λοιπον ΔΕΝ ελυσε αυτο το προβλημα,αλλα το δημιουργησε,αφου στην αρχικη rom δεν υπαρχει.το ερωτημα που μας αφορα ολους,ειναι αν με το sms fix λυθηκε το προβλημα,παρ ολο που η htc δεν το αναφερει,ισως για να μην παραδεχτει επισημα ενα τοσο τραγικο bug!:)τοσα παιδια εχουν κανει αναβαθμιση στη ρομ και εχουν βαλει και το sms fix.ας απαντησουν να ξερουμε,γιατι εγω χτες εκανα hard reset και δεν τολμησα να κανω την αναβαθμιση για να μη μπλεξω παλι με τα κενα στα sms!:)

 

Όπως έγραψα και ποιο πάνω με το hot fix λύθηκε το πρόβλημα κενών χαρακτήρων στο sms, έχω αναβαθμισμένη ROM και όταν διάβασα το report του sms fix δεν έγραφε κάτι για τους κενούς χαρακτήρες αλλά μετά την εγκατάσταση όλα ήταν οκ στην πληκτρολόγηση νέου μηνύματος ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και ποιο πάνω με το hot fix λύθηκε το πρόβλημα κενών χαρακτήρων στο sms, έχω αναβαθμισμένη ROM και όταν διάβασα το report του sms fix δεν έγραφε κάτι για τους κενούς χαρακτήρες αλλά μετά την εγκατάσταση όλα ήταν οκ στην πληκτρολόγηση νέου μηνύματος ;)

 

Ακριβως το ιδιο και με μενα. Μολις εβαλα το hotfix, σταματησαν τα προβληματα με κενους χαρακτηρες στα sms.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από clove.co.uk. Δύο μάλιστα, ήρθε κανονικά χωρίς προβλήματα. Το μόνο που με παραξένεψε είναι πως δεν έχει registration το site. Κάνεις την παραγγελία σου και απλά σου στέλουν ένα reference No. Επίσης να ξέρεις πως την πιστωτική την περνάν χειροκίνητα σε μηχανάκι... οπότε στην απόδειξη έχει συρραμμένο και το απόκομμα από την χρέωση.

 

Καλημέρα!!!!!!!

 

Βρήκα και αυτό, απλά δεν το έχω "τσεκάρει" από πιστότητα...

http://www.simplyelectronics.net

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε alex17 και τα 2 τρωνε μπαταρια,πιστευω οτι στην χειροτερη περιπτωση θα σε βγαλει απο το πρωι μεχρι το βραδυ,ε μετα θα το βαλεις να φορτιση και την επομενη το πρωι θα εισαι ξανα οκ
Link to comment
Share on other sites

φιλε alex17 και τα 2 τρωνε μπαταρια,πιστευω οτι στην χειροτερη περιπτωση θα σε βγαλει απο το πρωι μεχρι το βραδυ,ε μετα θα το βαλεις να φορτιση και την επομενη το πρωι θα εισαι ξανα οκ

Μην το λες.

Εγω στο hd τελειωνω τις 2 μπαταριες και προχωρω στην τριτη μπαταρια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2-3 προβληματακια που εχω παρατηρησει

 

1..οταν μιλαω η οθονη δεν απενεργοποιηται με αποτελεσμα να παταω καμια φορα με το μαγουρο και να κλεινει ...

 

2. οταν χτυπαει το ringtone και παω να το σηκωσω , μολις το πιανω η μουσικη χαμηλονει σε ενταση .γιατι ??

 

3 . με το igo δεν λοκαρει καθολου καλα ενω με το ndrive αμεσως

 

σημειωνω οτι δεν ξερω να παρεμβαινω στην registry ...

Link to comment
Share on other sites

2-3 προβληματακια που εχω παρατηρησει

 

1..οταν μιλαω η οθονη δεν απενεργοποιηται με αποτελεσμα να παταω καμια φορα με το μαγουρο και να κλεινει ...

 

2. οταν χτυπαει το ringtone και παω να το σηκωσω , μολις το πιανω η μουσικη χαμηλονει σε ενταση .γιατι ??

 

3 . με το igo δεν λοκαρει καθολου καλα ενω με το ndrive αμεσως

 

σημειωνω οτι δεν ξερω να παρεμβαινω στην registry ...

 

1. Μήπως έχεις βάλει κάποιο screen protector?

 

2. Είναι φυσιολογική λειτουργία, αν θες απενεργοποιείται από το sense ρυθμίσεις/ήχους

 

3. Προσπάθησες χειροκίνητα να βρει το igo το gps της συσκευής?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

2-3 προβληματακια που εχω παρατηρησει

 

1..οταν μιλαω η οθονη δεν απενεργοποιηται με αποτελεσμα να παταω καμια φορα με το μαγουρο και να κλεινει ...

 

2. οταν χτυπαει το ringtone και παω να το σηκωσω , μολις το πιανω η μουσικη χαμηλονει σε ενταση .γιατι ??

 

3 . με το igo δεν λοκαρει καθολου καλα ενω με το ndrive αμεσως

 

σημειωνω οτι δεν ξερω να παρεμβαινω στην registry ...

 

1. Αυτό κάτι έχει να κάνει με το proximity sensor αν δεν κάνω λάθος

 

2. Πάς στις ρυθμισεις, ήχος και οθόνη και βάζεις στο off το σιγανο κουδ κατα το σήκωμα.

 

3. Ποιο igo έχεις?

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

2. οταν χτυπαει το ringtone και παω να το σηκωσω , μολις το πιανω η μουσικη χαμηλονει σε ενταση .γιατι ??

 

πας ρυθμισεις ->ηχος και οθονη -> ρολαρεις προς τα επανω το μενου και απενεργοποιεις "σιγανο κουδ. κατα το σηκωμα".

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν δεν κανω λαθος η αναβαθμιση ελυσε αυτο το θεμα με τα μηνυματα.....

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Και σε μένα διορθώθηκε το θέμα που είχαμε με τα sms αλλά δεν ξέρω αν φταίει το hotfix ή η αναβάθμιση της Rom που έκανα.

 

Ακριβως το ιδιο και με μενα. Μολις εβαλα το hotfix, σταματησαν τα προβληματα με κενους χαρακτηρες στα sms.

 

Όπως έγραψα και ποιο πάνω με το hot fix λύθηκε το πρόβλημα κενών χαρακτήρων στο sms, έχω αναβαθμισμένη ROM και όταν διάβασα το report του sms fix δεν έγραφε κάτι για τους κενούς χαρακτήρες αλλά μετά την εγκατάσταση όλα ήταν οκ στην πληκτρολόγηση νέου μηνύματος ;)

 

Έχετε δίκιο, δικό μου το λάθος της παραπληροφόρησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σώπα μωρέ που θα ζητήσεις και συγνώμη για παραπληροφόρηση, όλα καλά. Το θέμα ήταν να λυθεί.
Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!!!

 

Εγώ περιμένω να το πάρω μέσω της cosmote. Καλή χρονιά δηλαδή…

 

Λόγω της δουλειάς μου μιλάω στο τηλέφωνο πολλές ώρες τη μέρα και διαβάζω ότι η μπαταρία του δεν είναι και τόσο ικανοποιητική…

Είχα το touch cruise και είχε μέρες που δεν έφτανε η μπαταρία του.

Μετά πήρα το touch pro, το οποίο με το ζόρι μεν, αλλά ελάχιστες φορές με άφησε από μπαταρία.

Με άφηνε όμως από σήμα τις χειρότερες στιγμές, για αυτό και το έστειλα σε ένα τοίχο με πολλά χιλιόμετρα και πλέον είναι κομματάκια (όσα ξεκολλήσανε από τον τοίχο).:ninja:

Θα χρειαστώ λοιπόν και 2η μπαταρία? Βλέπω ότι έχει χρόνο ομιλίας έως και 6 ώρες…?

Η ομιλία είναι που ζορίζει την μπαταρία του ή το «σκάλισμα»?

 

Ευχαριστώ!

 

Δε νομίζω ότι η δεύτερη μπαταρία θα σε εξυπηρετήσει τόσο για τη δουλειά που το θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...